Kaks kuud on aega, aga juba otsin

Paar päeva tagasi meenus mulle, et peaks hakkama vaikselt Hedoni sünnipäevaks kohta otsima. Jõulusagin tuleb vahele ja siis on juba hilja. Aga mul vist liiga kõrged nõudmised, et üldse midagi leida.

Ma tegelt tahaks teha üldse mingi ürituse – ala koos kokkamise, maalimise, meisterdamise, mis iganes.. Samas kuskil mängutoas seda teha ei saa, sest keegi ei viitsi meisterdada kui saab pallimeres hüpata. Kokakoolid, mis ma leidsin on kõik suurematele lastele kui kolm. Ja pealgi nad tulevad pigem kohale, kui et saaks nende juurde minna. Üks häda ja viletsus ma ütlen.

Lappasin just suurema osa Tallinna mängutubasid läbi ja no.. Pole ühtki sellist, mis endale ka megaäge tunduks. Kaks tükki hakkas teistest silma Meie Mängumaa ja Väike Linn – need tunduvad piisavalt suured ja põnevad. Seal ikka jagub tegemist ka, mitte et on üks liumägi ja kööginurk. Kolmestele vist sellest enam ei piisa, nad tahavad ikka hullult trallida. Kolmas variant oleks Ülemiste Lennumaa, aga seal on Hedon ise nii palju käinud, et pole vist põnev.

Ja siis me jõuame veel selleni, keda kutsuda. Minul pole probleemi terve lasteaiarühm kutsuda. Mina isiklikult ei tea, kellega ta seal rohkem mängib, kellega vähem. Kui päevast päeva ikkagi koos olla, siis las tulevad kõik. Mina ei hakka enda eelistuste järgi ju kutsuma. Hedonil on sünnipäev. Meelis jälle arvab, et kõiki ikka ei kutsuks, kutsume need kes meile meeldivad :D

Siis on see söögimure. Ma olen see, kes tahab, et inimesed kõhud täis sööks, pärast tööpäeva lõppu jooksevad vanemad lasteaeda, haaravad lapsed ja.. on näljased. Ma tahan süüa pakkuda. Paljud jälle on seda meelt, et anna kurki ja krõpsu ja asi ants. Eelmisel aastal läksin mingi beebicateringiga vapsee alt. Seega, soolase söögi osas ma vist niiväga ei muretsegi, aga kust saada kook. Eelmisel aastal tellisin Londiste kookidest, aga tahaks midagi muud proovida.

Ja siis viimaks kingitused. Ma olen võibolla liiga materiaalne, aga minu meelest võiks kingitus mahtuda ümbrikusse. Seda enam, et Hedoni sünna on kohe pärast jõule, kui ta nagunii kõikide sugulaste-sõprade poolt kingitustega üle külvatakse, et.. Ma ostan parem mis vaja – sukkpükse või panen Hedoni suvereisifondi või mis iganes. Pole vaja lihtsalt lõpmatult seda kraami. Ja kolmene on vist veel ÕNNEKS piisavalt väike, et kümmet pakki avada ja aru saada, kellelt ta mida otseselt sai. Meie teeme ju nagunii kingituse ja..

Ühtlasi, mis on üldse normaalne summa lapse kingituseks? Ma olen iga kord nii segaduses, kui Hedonile mõni kutse laekub, kui palju raha kinkida, mida kinkida… Ei taha kinkida midagi, mis neil võibolla olemas on, siis ongi lihtsam kinkida raha, aga palju seda olema peaks? Ma olen praeguseni piirdunud 20€sega, aga… On seda palju, vähe, ma ausalt, ei tea.

Kellel rohkem ideid – kus sünnat pidada ja mida kinkida ja kui palju peaks ümbrikus raha olema, siis olge kenad, jätke kommentaaridesse :)

27 thoughts on “Kaks kuud on aega, aga juba otsin

 1. Koha kohta soovitust ei oska anda. Poiss juba sai meil 7 ja meie pidasime Lasergame’s ühe vägeva sõja maha :D

  Aga raha kohapeal.. Poisile kingiti 10-15 euri per inimene.
  Kokku tuli täitsa ok summa, sai oma suure Lego osta ja jäi reservigi :)

 2. Mulle isiklikult ei meeldi raha kinkida lastele aga suvel mitmele sünnipäevale kutsuti ja paluti raha, no 10 tundus vähe,mis sa selle eest ikka saad ja kinkisime 15, lisaks kaart ja miskit magusat.Ja oma 3 aastasele ka ei tahtnud et raha kingitaks aga ikka müned kinkisid ja kingiti 10 euri.

 3. Meie oleme pidanud Trallitoas ja Starkid mängutoas. Mõlemaga jäime väga rahule, aga viimane meeldis lastele eriliselt :)

 4. Tutti frutti mängutuba ei sobi?? Käisin seal sünnal oma 1 ja 5 aastaasega ja mõlemale sobis. 3 aastane on piisavalt suur et raha kinkida ja saab ise näiteks kassasse panna ja hiljem poest midagi valida või tõesti. Reisile. Olen käinud sünnipäeval kus lastele telliti pitsad ja ausalt öeldes läks paremini peale kui viiner/krõps ja snäkk.

 5. Minu piiga sai alles ühe aastaseks paar nädalat tagasi. Samuti lasin raha kinkida, esiteks et ei satuks samu mänguasju ja teiseks, saime ise vaadata mis tal parasjagu vaja oleks.
  Enamasti oligi ümbrikus 10-20€’sed. Lähedasemad inimesed (vanemad-vanaisad) kinkisid 50€. Aga arvan, et ka 10-20€ on täiesti paras lapsele kinkida :)

 6. Mina tegin oma poisi sünnipäeva trallitoas, piisavalt tegevust lastele ja ka miks mitte täiskasvanutele- seal on x-box, lauajalgpall(meil mängisid nii mõnedki suured).
  Ruumi on palju ja tegevust kõigile- seni käinutest- panda mängutuba, miilu mängumaa ja minu mängutuba- oli kõige etem.
  Söögi koha pealt- tegin ühe salati, viineripirukad ja juurvilja-puuvilja vaagna. Krõpsu ja kommi mina lauale ei pannud, mitte et ma seda keelaks oma lapsele aga ei näinud põhjust seda lauale panna. Juurde veel morss ja tort. Sugulased tõid veel ühe soolase ja ühe magusa kringli, kuigi need oleks võimud ka täiesti olemata olla.
  Lapsed sõid pm ainult torti ja jõid morssi

 7. Kohta soovitada ei oska. Kui mul poiss lasteaias käis, oli kingituse taks 10, praegu paneks võib-olla 15€. 20€ on siiski minu jaoks nii väikse lapse kohta suur summa.

 8. Lapse sünnipäevaks kui pole sugulane olen mina vastavalt sellele kas on nö rohkem oma v võõram ja mis vanuses laps pannud raha vahemikus 10-20. Sugulastega on lood pisut teised. Sinna läheb lähtuvalt vanusest jne. Aga ka üle 40 euri lapse kingiks pole pannud ega kulutanud. Sest mida aeg edasi seda rohkem meid ja sünnipäevi on ja seda õhemaks need rahakoti teevad. Mina pooldan raha kinkimist sest olgem ausad kes meist igatseb seda plastiku koju nii väga. Jah ma pooldan kui küsitakse täpselt mida vaja v mis raamatut vms me tahaks. Siis palun kinkige asi. Aga ma ei tahaks, et laps saaks 2 samasugust autot vms ja mina pean selle kola otsas pärast elama. Pigem kogume selle raha kokku ja paneme selle ala ratta fondi või mõne muu suurema asja fondi. Miks mitte teha lapsele oma reisifond. Siiani oleme ka osa kingitud rahast lapse arvele jätnud, et las olla seal. Kui tekib mingi soov mida ta tõesti väga väga tahab siis on mille eest see osta st vanemad ei pea niisama rahakotte tuulutama. Ja ma ei pea siin silmas mingit kuni 20 euri maksvat lelu. Eks ma vanemana ikka ostan ka lapsele aga tahaks, et lapsel jääks alles rõõm sünnipäevast ja jõuludest ja nendega kaasnevatest soovidest/unistustest mitte ei oleks nii, et kui sünnipäev on tulekul sisi lapsel pole soove. Raha panna 20 euri on juba tegelt päris suur summa ja nii mõnigi vanem tunneb ennast sellepärast juba ebamugavalt. Seega 10 euri lasteia sõbra sünnipäevaks on maa ja meri..:)

  Aa ja koha osas minule väga meeldib Must ja Valge stuudio. Plaanin oma lapse sünnipäeva ka seal pidada. soovitan uurida vaadata..:) Ja torti soovitan tellida GreteGurmeest! Teeb imehäid kooke ja võilevatorte! :)

 9. Mu arust on juba 10€ väga okei. Ma ei raatsi isegi täiskasvanule kui pole just lähedane sõber 20€ panna :D

 10. Meie pidasime Happy Fly Batuudikeskuses sünnipäeva. Lapsele kingiti 10- 15- 20€. Eks iga pere vaatab, kui palju on võimalus kinkida. Lapse jaoks on tähtis, et möllata saab, mitte kes mida ja kui palju kingib. Ma lauale tegin puuvilja- ja juurvilja kandikud, tipikaste, tort, jäätis, juusti, vinku kandik, mahl ja morss. Mahl ja morss joodi ära. Ülejäänud natuke näksisid. Jäätis söödi ka ära ja ülejäänud tassisin koju tagasi.

 11. Meie mängumaa on super :) Pidasime ühe aasta vahepeal teises kohas ja nüüd järgmise sünnipäeva peame jälle seal :) Tegevust kõigile, ka isadele-emadele :) Ja korralik kohvimasin oli lisaks veel suureks plussiks :) Võin julgelt öelda, et kõik kohalolnud täiskasvanud olid ülitänulikud.
  Peresisesteks kinkideks (a’la laste onupojad, tädipojad) oleme panustanud 25€, teistele pigem 15€ kanti :) Väga heade sõbrannade lastele samas ka pigem 25€ :)

 12. Kadriorus, seal tenniseklubi majas on kaks lahedat kohta – KitClub ja Marmos. KitClub vist veidi suurematele, tehakse aardejahti pargis jne, aga seal Marmoses saab küll ka koos kokata ja tundus just sobivat väiksematele.

 13. Lohesaba? Seal ka suurem Limpatuba. Asjalik koht mu meelest. Oli tegemist nii 2-aastasel, kui ma 9-aastasel.
  Ma olen täiesti seda meelt, et neid kingitusi on ALATI liiga palju ning et eelistaks ise osta midagi suurt mida vaja või mis lapsele omale meeldiks. Ometi on meie peres olnud nii, et poeg (vanem) on saanud raha sünnipäevaks äkki alates 5ndast eluaastast (kutsel siis palve ümbrikusse mahutada, et saaks ise oma unistused täita) aga tüdruk sai septembris 6 ning tema on täpselt seda nägu, et raha teda ei huvita ning, et ta soovib asju… Tema siis selline, kes tahab pakke avada ning raha on lihtsalt paber.
  Lasteaiast kutsume neid, keda laps ise tahab, kuna see on siiski lapse sünnipäev ning Tean, et mõnedega ta rühmas läbi ei saa.

 14. Soovitan vaadata sellist kohta nagu Imeline Mängumaa. Väga kift koht!

  Olen sellisel sünnal käinud kuhu oli kohale kutsutud suur pann millel tehti pannkooke. Nii mõnus oli! Laual olid erinevad täidised, igaüks pani peale mida tahtis.

 15. Minu arust ka 20 eurot palju kui ei ole just väga lähedane laps.
  Kas Seikluskohvik ja Kadriorus Miia-Milla-Manda ei paku sünnipäeva pidamise varianti?

 16. Jube, mis rahakultus käib. Vanemadki lapsed saavad ümbrikutest pigem viiekaid või kümnekaid. Venna laste pealt nähtud asi. Ja siis koguvad seeläbi oma raha. natuke veider harjutada maast madalast suurte summadega. Raha ise ei tule nii lihtsalt ju…. A ok, nii väikeste puhul on tõesti see, et laps ei adu seda raha väärtust veel ja vanemad ise vaatavad, mida osta. Ikkagi 20€ mu meelest juba puhas priiskamine. Pigem 10€ ja mingi väike nänn, millest laps saaks ka kohe rõõmu tunda.

 17. Ma ei viitsinud kommentaare lugeda aga minumeelest liiga palju pingutatakse kõigega üle.Sünnipäevad,isadepäevad jõulud ja jumal teab mis.Ja siis imestatakse kust need ärahellitatud lapsed tulevad.Kui sa juba praegu teed kuskil mängutoas siis,mis pidu see 14 aasta pärast on. Ma lihtsalt ei mõista neid inimesi ja ei hakka kah mõista.Milleks on vaja seda tsirkust ja esinemist.

  1. Ei teegi siis sünnipäeva? Sööme kolmekesti kodus kooki? Ma mäletan väga eredalt enda lapsena peetud sünnipäevi, mul on küll lahe meenutada. Ja alati oli palju rahvast ja lapsi. Küll jah, kodus.

 18. Meie pere on üldjuhul piirdunud 5-15€ kingi/kinkekaardiga. Millele oleme siis tihti lisanud ka mingi kingikese siiski, mida laps saaks kohe kasutada.

 19. Ma olen enda peal täheldanud üldse kingituste näol, et nt 40eurine kink teha on jumalast ok, aga rahasedelina nagu näed seda reaalselt, et issand kui palju

Comments are closed.