#elulineblogi #meeliskirjutab

Meelis kirjutab: Eesti kingamood on alla igasuguse arvestuse

Jah, just nii ongi. Minge kuhugi kingapoodi ja vaadake ringi, mis värvid müügil on. Must, pruun, hall, must, pruun, hall. Oi, vau – must king valge triibuga. Milline disain ja milline röögatu värv. Ja kuna see on selle poe eriliseim king, siis loomulikult on sellel ka 40% kõrgem hind. Aga see on ju ikkagi kuradi must king.

Miks ma nii närvis olen ja sedasi pahurdan on see, et ma otsin omale punaseid kingi. Jah, sa lugesid õieti. PUNASEID kingi tahan. Miks? Sest see jõuluvana, keda mina teen ei käi mustade saabaste või kingadega. Ikka punased. Ja teine põhjus, ehk siis ka peamine mure on see, et mu praegused punased kingad on pisut katki. Tähendab ma saan nendega käia, aga iial ei tea millal võib tulla see hetk, kui tald alt kukub või kinganina lahti vupsab.

Ma julgen väita, et need punased kingad on minu tunnusmärk. Te ei kujuta ette ka kui paljudel jõulupidudel olen ma käinud, kus küsitakse, et kust jõuluvana sellised kingad endale sai. Inimesed on isegi hiljem kirjutanud, et vau, see jõuluvana, kes meie pere juures käis oli nii tore, aga veelgi toredamad olid tema kingad. Minult on palutud isegi need maha müüa.

Tänaseks päevaks olen ma läbi käinud kõik suuremad kaubanduskeskused ja seal asuvad kingapoed. Kuna on sügis, siis loomulikult ei leiagi sa sealt mitte mingit muud värvi kui must, pruun, hall. Sekka paar sinist, aga no see on ikka erand. Kuhugi spordipoodi ma ei hakka isegi minema, sest no tossudega jõuluvana ei taha keegi enda peole. Eesti mees ongi vist nii tagasihoidlik, et sellistele edevatele jalanõudele lihtsalt ei ole turgu. Või isegi kui keegi ka leiab ja paneb kontorisse jalga kollased kingad, siis 60% inimesi vaataks teda veidike imelikult. Tihti on mul selline tunne, nagu meie kingapoodide valik oleks kuhugi nõukaaega kinni jäänud. Ainult üks sama värv ja üks sama mudel. Isegi Aafrikasse saadetakse humanitaarabi korras lahedamaid jalanõusid.

Meie naaber tuli just Berliinist ja oi, kui kade ma olen. Ma juba tean eos, et kui ma oleks kasvõi kaks tundi saanud Berliinis aega, siis ma suudaks leida vähemalt neli paari punaseid kingi, mis mulle meeldiks, oleks soodsad ja ka jalga läheks. Ikka välismaa, eksole. Asjad kohe käivad seal teistmoodi. Rohkem inimesi, rohkem erinevaid maitseid ja isiksusi, kes julgevad eristuda.

Pean muidugi tunnistama, et ma siiski olen näinud punast värvi kingi, aga nendel on üks väga suur aga. Nimelt hind. Võrreldes siis mustade või pruunide jalanõudega on punaste kingade hind selline 40% kõrgem. Ärge küsige miks, mina ei ole kaupmees.

Ehk siis ühed jalanõud mis ma leidsin, mida oli ka minu suurus, maksid 249 eurot. Arvestades, et mu praegused kingad on mind teeninud juba viis aastat, siis võtaks ma seda kui investeeringut, mis aja jooksul end ära tasub. Aga on veel üks aga. Kurat kui ma maksan 250 eurot, siis ma tahan, et need kingad mulle ka meeldiks. Aga need kingad olid lihtsalt kingad. Lihtsalt punast värbi. Täiesti mitte midagi ütlevad käimad. Mul peab ju ka endal hea tunne olema kui ma neid kannan. Seda enam, et hetkel olemasolevaid punaseid kingi ma lausa armastan.

Eesti poodidest lähtuvalt olen ma alla andnud ja enam ringi ei vaata. Siis mõtlesin, et tavai, lasen teha. Kuskil nägin mingit saadet, kus keegi tegi ja mees, kes tellis, ütles, et need on ikka aastateks jne. Hakkan siis guugeldama, et kes teeb ja kus teeb jne. Ega neid tegijaid nagu väga ikka ei leia. Enamus on parandajaid. Siiski leidsin ühe ja tegin niiöelda hinnapäringu. Mis te arvate kui palju maksab spetsiaalne sinu jalale tehtud king? Hinnapakkumises oli kirjas 1800 eurot. Hea, et ma istusin, sest see võttis ikka jalad nõrgaks. Selle raha eest lendan ma perega nädalaks Taisse ja ostan sealt veel viis paari punaseid kingi ning tulen tagasi pruuni ja puhanuna. See hind oli lihtsalt ajuvaba. Kas keegi teab üldse mõnda sellist inimest, kes tegeleb personaalsete kingade valmistamisega? Jagage kontakte palun.

Kui te nüüd pakute, et aga mine sinna ja sinna epoodi, siis see tiir on mul juba tehtud. Mitmekümnes erinevas poes olen tuulanud ja uurinud ja puurinud. Eks sellestki saab eraldi kirjutada. Kokkuvõtteks võin ma öelda, seda, et hetkel plaanin kanda kapis olevaid punaseid kingi, mis on mind juba hästi teeninud ja kannan neid seni kuni saab. Või seni kuni leian uued, minu kriteeriumitele vastavad, kingad.

Oh, sain end välja elada. Lumi tuli ka maha, selline jõuluvana tunne on sees, et jube. Tahaks juba perede juurde lapsi rõõmustama minna!

30 arvamust: “Meelis kirjutab: Eesti kingamood on alla igasuguse arvestuse

 1. Viibin ise hetkel Itaalias ja kirjutan kahe käega alla ülemisele tekstile.
  Valik mis on siin riiete-jalatsite maailmas on öö ja päev sellest mis Eestis pakutakse.
  Nii lahedaid värve ja erinevaid stiile! Samuti ei võta ka hinnad jalust nõrgaks.
  Rääkimata muidugi sellest, et siin naised/mehed ka vanuses 50+ käivad ikka VÄGA stiilselt ja teadlikult riides. Kõik detailid on viimistletud ja kokku sobivad, julged värvid ja mustrid.

 2. Ilmselgelt ei vaadanud sa Aipi ega selle esinduspoe Ilosappa lehti. Või kui vaatasidki, siis väga pealiskaudselt.

  1. seal saabki ju tellida pm ükskõik midaiganes soovid. ja hind ei ole 1800 kvaliteet on super. värve on lademetes. tutvu enne natuke ka

 3. es.mycashflow.fi/product/19/punaiset-miesten-kengat-trend Soomest suht enamvähem valik nt sellised

 4. Kui need praegused on tõesti ainult pisut katki, siis ma viiks kingsepale. Näevad ju täitsa okeid välja ja teenivad sind ehk veel paar aastat. Jabur oleks sellised ära visata.

 5. Eritellimusena tehtud kingad ongi 1000+ eurot. Ei ole nii, et yo, teen sulle esmaspäevaks kingad. See võib aega võtta ikka kuid. On vaja teha liistud, lõiked, sisetallad, tallad, pealsed, vooder, kontsad jne. Esmalt tehakse proovitöö mis selgitab välja kas on vaja midagi kohendada ja siis asutakse kingapaari tegema. Kõigele sellele kulub aega, sest enamus tehakse käsitsi. See on kindlasti hea investeering sest kvaliteetne ja hästi tehtud kingapaar peab vastu aastakümneid.

 6. Itaalias käies ostan väga palju riideid – jalatseid just sealt. Ja need hinnad ei ole nii röögatud, kui Eestis “made Italy” sildi kõrvale pannakse. Jah, Itaalias on kvaliteet, aga kingad 40€ (mida kohtasin Eestis ühes poes 149€’ga) osta on ikka normaalne.
  Kus vähegi huvitavamaid jalatseid leiab Eestis, on Shoeshop. Poe omanik kalmer on ka suur moekummardaja, soovitan vaadata ja uurida

Comments are closed.