#elulineblogi

Kas ma olen ainuke, kes oma pärakut kontrollida suudab?

Ausalt, mul läks täna hommikul ärgates igasugune isu ära. Võtan mina rahumeeli Facebooki lahti ja esimese asjana jääb ette Jane mingi „nali“, mõtlesin, et on ka naljakas.. Öak!

Ma hakkasin seda kommenteerima, aga läks nii pikaks, et mõtlesin, et blogin parem.

Lugesin seal ka kommentaare ja no päriselt, mul vajus karp lahti – ei, ma ei imesta, et naised peeretavad, aga ma imestan, kas ma olen ainuke, kes end kontrollida suudab ja teiste kuuldes ei peereta? Ei kodus, ei sõpradega – ma teen seda WCs.

Nagu mõni ei salli varbaid vaadata või kardab ämblikke, siis minu meelest on kõige rõvedam asi see kui inimesed peeretavad. Okei, ma saan aru lastest, aga täiskasvanud inimene ei suuda oma perset kontrollida, sellest ma aru ei saa.

Mind ajab oksele see „parem väljas kui sees“ jms sloganid, mida vabanduseks öeldakse. Mine WCsse kui sa peeretada tahad või hoia kinni või toitu normaalselt.

Nagu päriselt, ma ei saa aru peeretavatest inimestest. Kes valimatult sõprade ees käraka peeru lasevad, või veel hullem – toidulauas. Kusjuures see on Saksamaal jumala normaalne, et inimesed toidulauas peeretavad. See on okei. Aga mitte minu jaoks.

Mõned näpunäited peerukottidele:

Mõni tarkus kõhugaaside vähendamiseks (link!)

Vastab doktor Arter: kas kõhugaasid võivad viidata haigusele? (link!)

Seitse asja, mida su kõhugaasid sulle ütleksid, kui nad rääkida oskaks (link!)

Palun, ärge peeretage mu kuuldes!

29 thoughts on “Kas ma olen ainuke, kes oma pärakut kontrollida suudab?

 1. Oooooei, Sa ei ole ainus!
  Eile lugesin seda postitust ja olin hämmingus. Laste naljakaid lauseid on üks asi jagada. Oma peerunalja on vähe teine tera. Kõik peeretavad, see on ilmselge. Kuid jagada seda kuskil facebookis on tsipa liig ja lapsik minu silmis.

 2. Olen sinuga samas paadis. Veel hullemaks teeb asjaolu see, et mu jänkist abikaasa peeretab ja krooksub täiesti valimatult ja esimene tegevus on hakanud ka pojale külge. Räägin ja seletan, et nii pole sobiv, aga kui kodus üks ees teeb, siis pole sellest väga kasu.Rõve!!!!!

 3. Sa oled nii vaimukas -toitu normaalselt. Päriselt?! PS ise avalikult ei peereta.

  1. No millest see peer tekib? Kiirest söömisest, sellest kui juurikaid nosida megakogustes, hapukapsas jne.. No ühesõnaga, toitumises peitub palju. Loe :)

  2. Ma parandan sind natuke. Ei ole tegelikult nii, et juurikad, hapukapsas, herned jne kindlasti gaase tekitavad. Gaase tekitab igasugune toit, millega inimene harjunud ei ole. Kes pole harjunud palju kaunviljalisi sööma, sellele tekitavad need gaase ja ta selle pärast vb eirab neid ka terve ülejäänud elu. Mu lapsele tekitavad gaase liha- ja piimatooted. Sest talle üldiselt need ei maitse, aga harva kui sööb, siis on gaasirünnakut oodata. Köögiviljadest, hapukapsast, ubadest jms-st meil siin kellelgi erilisi puhitusi pole, v.a. mehel, kes jällegi pole harjunud just neid asju nii sageli sööma. Ehk et su keha aktsepteerib seda, millega sa teda harjutad.

 4. Ei, sa ei ole ainuke. Minul on täpselt see sama kiiks. Lastest saan aru aga mõni täiskasvanud laseb vahest kohe demonstratiivselt. Mees arvab näiteks, et mul on midagi viga, kuna 5 kooselatud aasta jooksul pole ma kordagi tema ees oma kõhutuult väljutanud. Sorti aga mulle isegi ei meeldi sellel teemal väga rääkida ja see siin on ikka suur eneseületus

 5. Olen Sinuga 110% nõus! Lihtsalt rõve ja ma ei saa aru nendest paarikestest ka kes teineteise seltskonnas puuksutavad ja röhitsevad. Mõned veel jagavad vannituba kui üks hambaid peseb ja teine potil on..rõve!!
  Ma ei tee seda ei tööl,ei sõpradega ega elukaaslasega,sest ma pole loom ja mul on võime end kontrollida.
  Ja sellist asja veel avalikult postitada..noor-ilus naine…rõve!!

 6. Ma mehe ees teen hullemaid asju ka :D Meil kuidagi ei ole kombeks vannitoa ustki kinni panna, kui embkumb meist seal sees on.

  Aga külaliste ees loomulikult mitte.

 7. Ei, sa ei ole ainuke. Mind täiesti kohutavalt häirib, minu meelest on see lausa rõve, kui keegi “naljaga” laseb sulle tuppa kärtsu peeru. Ma ausalt tunnen end lihtsalt nii ebamugavalt, et MINA tahaks maa alla vajuda. Kuidas nt mu ema häbi ei tunne, kui ma olen tal külas ja ta telekat vaadates lihtsalt tõstab pool kanni õhku ja peeretab? Täiesti kohutav!
  Oma mehega olen ma koos olnud 4+ aastat ja pole kordagi tema kuuldes peeretanud. Sama temal.
  Osad arvavad, et suhe on alles värske kui ei julgeta peeretada jms asju teha. Ei, EI! Lihtsalt on veel inimesi, kes suudavad end natukenegi talitseda ja teha privaatsemaid asju privaatselt.

 8. Ma ei tea, millise seltskonnaga sa Saksamaal lävisid, aga kõigi õpingu- ja tööaastate jooksul ei ole mul seal veel elus juhtunud, et kellegi pussukat tunneksin, saati et keegi söögilauas peeru laseks.

  1. Eks inimesed ole erinevad igal pool. Minul pole Saksamaal neljas erinevas peres elades sellist kogemust õnneks veel olnud. Samuti on mulle väga ebameeldiv käia WC-s nii, et uks jääb lahti. Panen selle kinni ka üksinda kodus olles, et harjumus kindlalt sees oleks. Kunagi ütlesin ühele peikale esimesel koosärgatud hommikul, et ole hea ja pane edaspidi uks kinni. :) Nendest magamistubadest, kus WC on klaasseinaga, ei saa ma üldse aru. Ma tahan ennast rahus raseerida nii, et mu mees seda pealt ei vaata. :D Rääkimata muust, mida ma ei viitsi ise ka näha. Mulle ei meeldi isegi see, kui pesen lihtsalt hambaid ja mees tuleb koputamata vannituppa; kui ma seal askeldan, on see minu privaattsoon.

 9. Jessus kui palju saksapreilisi siin koos on :D
  No olgem ausad, see pole tõesti ilus tegevus ja veel vähem on see naiselik. Olen oma elukaaslasega pea 2a koos olnud ja pole ka tema ees kärtsu lasknud. Küll aga ei häiri mind absull kui tema seda teeb. Pigem võtan seda huumoriga :d

  1. Tõesti, meganaljakas! Ma olen ka alati krampides kui keegi peeretab! Noooot!
   Mul üldse see huumor väga imelik, ei saa ma neist peeru-sita-jms labasustest aru :D

 10. Jane ei teind häälega peeru. Laps ju ei kuulnud, aind tundis
  Kuskil poes äge lasta kärts maha ja k6ik krimpsutavad pärast ka ise.
  Janel 3 last. Tore, kui ema lapsik, lastel tore. Ma ka vahepeal lastega teen peeruv6istlust. Ok ju

  1. Peeruvõistlus on ok jah. Kas vetsus teete ka võistlust kes kõige pikema julga suudab teha? :) Äge tegevus perele ju :P

 11. Muidu sellised pohhuistid ja savi mis teised arvavad, aga väike peer ajab nii pikka teksti kirjutama :D naljakas. Äkki teistel on ka savi mis teie arvate ja situvad terviseks? :D Mitte et ma peeretaks ja kuulutaks, ajan ka ikka salaja oma asja vetsus, aga sügavalt savi mis teised omas kodus teevad niikaua kui nad mulle näkku ei peereta :D jajah võivad küll olla inimesetel seedimis või misiganes probleemid niiet ei saa istuda ega astudagi ja ei ole asi alati halbades toitumisharjumustes. Nähtud tehtud, niiet pisar silmas ja eluisu kaob ära. Nendel hetkedel olen küll mõelnud, et kahju et ma viisakas olen…

 12. 100% nõus! See teiste ees peeretamine on rõve. Mis siis , et oma pereliikmed jne…ikkagi on rõve. Ei kujuta nt ette, et istume õhtul perega diivanil, vaatame telekat ja järsku lasen lambist käraka peeru maha ja siis istume kõik koos seal haisupilve sees…esiteks on see vastik ja teiseks ebaviisakas teiste suhtes.
  Aga no eks Jane tahab ka kakanaljadega tähelepanu tõmmata…wannabe teateküllkes :D meenub veel see kuidas ta detailselt kirjutas, et laps tegi sellist “pulli” ja sittus esikuvaiba alla…wtf kes üldse kirjutab oma lapsest selliseid asju avalikult internetti

 13. Vahel tundub, et blogijad teevadki selliseid kõmulisi uudiseid, et omale ligejaid juurde saada.
  Ma siis googeldasin Jane blogi ja jäin lugema. Taitsa huvitav, et neljas laps tulekul.
  Imestan, et kuidas Jane nii sobralikult veel vastab nomedatele kommentaaridele, mis ta blogis on.

 14. Käisin pealelõunasel sital. Kohe alguses oli tunda, et midagi värsket on tulemas ja nii oligi. Sittusin pesuehtsa morse-sita.

  Morse-sita teeb eriliseks sittumise protsess. Nimelt tuleb sitt vaheldumisi väikeste peerupahvakatega. Morse sitt on vedelapoolne, sest sel moel on võimalik kahendsüsteemse infojada (…-sitt-peer-sitt-…) teke. Täiesti vedela või tahke sita puhul on morsesitta sisuliselt võimatu märgata.

  Kuigi ma pole sitateemadel enam algaja, olin täna pisut hooletu ning ei jälginud sittumise protsessi hoolega. See oli loomulikult viga, sest siis kui olin juba enamuse sitta sittunud, avastasin, et sitt kannab koodi. Nüüd ei teagi, mis kood on. Perse küll!

Comments are closed.