Kas paar perereisi või paariks kuuks reisile?

Viimane reis Egiptusesse meeldis Hedonile nii väga, et lausa patt on mõelda, et me peaks igasugused reisimõtted pausile panema. Kuni koolini oleme me küll vabad seiklema ja kui raha on, siis why not. Lihtsalt meil on praegu valik – kas teha paar reisi läbi aasta või minna paariks kuuks aasta lõpus/uue aasta alguses kuskile.

Lugesin just Malluka blogi, kus ta kirjutab, et käis nädalavahetusel perega ujumas ja hind neljale 238€. See on praktiliselt üks odavreis. Üks viimase hetke pakkumine. Ma olen alati öelnud, et Eestis spaatamine või väljaskäimine on sama kallis kui nädal Türgis.

Miks me suht vähe spaatamas käime ongi hind. Mingi 250€ on ikka paaripäevane tripp kuskile. Sada euri otsa ja saab 4* kõik hinnas nädal aega palmi all. See lennusõit on kökimöki, Hedon vaatas 80% ajast aknast välja ja õhkas, ooo, lendame, vaata, päike, vaata, pilved.. Ta oli nii over exited lendamisest, et lausa lust on temaga lennata. Ei ole vaja mingit iPadi ega kleepsuraamatut, peaasi, et akna all istuda ja aknast välja vaadata saab. Nii lihtne see ongi.

Reisil on ta musterlaps, sest on puhkus ja nö kõik on lubatud – saab nii palju jäätist ja fantat (1:10 lahjendatud, aga ega ta aru saa) ja friikaid, kui tahab, ujuda, ujuda, ujuda ja veelkord ujuda. Ta on suht hea laps ikkagi võrreldes koduga, kus ta ei suuda end piisavalt ära väsitada päeval ja hakkab lollitama. Reisil pole mingit muret lõunaunega, sest ta lihtsalt rahmeldab nii palju seal vees, et on isegi jäätisest ja limonaadist olenemata kõik oma energia ära kulutanud.

Iga kell Hedoniga reisile. Ja iga korraga on ta aina asjalikum ja saab aru ja reaalselt naudib. Super reisisell. Peagi lähme Aasiat ka koos avastama, aga natukene veel tahaks lasta tal kasvada.

Kui kuu aega leida nädalavahetusel tasuta lõbustusi, või midagi, mis haarab rahakotist 10€ – ala kelgutama minna, jalutama, mänguväljakule hullama, mõnda mängutuppa.. Siis kuu ajaga paneks reisiraha kõrvale. Okei, iga nädalavahetus ikka 250€ magama ei paneks, aga isegi kui üks kallim nädalavahetus kuus, siis kvartalis korra peaks saama ühe perereisi lubada küll.

Samas oli meil plaan, et läheks järgmise aasta alguses – jaanuar-veebruar Taisse elama. Noh, paariks kuuks. Kuna Tai ja Phuket on nii südamelähedased, siis esialgu läheks sinna. Samas mõtleme juba, et tahaks ka teisi kohti avastada, siis tähendaks see aga seda, et tuleks lapsega teha paar väiksemat trippi ja uue aasta alguses nagu sel aastal, jätta laps lapsehoidjatega ja minna kuhu ise tahame. Või siis kutsuda lapsehoidja Taisse paariks nädalaks teda vaatama ja ise käime kiirelt Vietnamis ja Filipiinidel. Hehe.

Praegu juba vaatan suveks Kreetat ja sügiseks veel väike Türgi.. ma ei suuda otsustada, kas paar pisemat reisi või üks pikem. Kumma teie valiks? 

33 thoughts on “Kas paar perereisi või paariks kuuks reisile?

 1. Mina soovitaks pigem 1 pikemat reisi ja kui raha jääb siis mingit viimase hetke pakkumist vahepeal.Te peaks ju välismaal eledes samuti saama blogida ja enamus tööasju korda ajada ja kui aasiase plaanite minna,siis peaks seal raha ka teoorias vähem kuluma kui Eestis.

 2. Me plaanime ka Kreetale minna aprilli lõpus-mai alguses. Kas mõistlik võtta kõik hinnas pakett reisibüroost u 480euriga või ikkagi ise orgunnida? Kust sina neid pakkumisi vaatad?

  1. Ma jälgin feissis mitmeid lehti, aga viimased kolm reisi (2xTürgi ja nüüd Hurghada) olen Tuusikuga käinud.

   Ma eelistan lähemaid maid paketikaga võtta. Aasiasse/Ussa läheks omal käel :)

 3. Mallukal ei läinud ju ujumaskäik 238 maksma :D perepilet oli 47 ja rohkem ju ei kulunud seal kohas :) ta arvestas sisse ka suure poearve, mis polnud “perepuhkusega” kuidagi seotud.

  1. Ok. Mida iganes. Suures plaanis on nädalavahetused kallid enivei. Kas lähed kinno või sööma, spaasse v ujuma.

   Mine kolmeks päevaks Saaremaale, spaasse. Löö kokku bena ja piletid ja spa.. mis hinnaks saad? Pool perereisi palmi alla :)

 4. Meil plaanis suvel minna reisile (Bulgaaria, Kreeta, Türgi vms, oleneb pakkumisest). Praegu pole nagu midagi eriti hea hinna-kvaliteedisuhtega silma jäänud, kas tasub viimasehetke pakkumistele lootma jääda, või noh osta kuu aega enne reisi nt? et tuleb mingeid paremaid pakkumisi kindlasti ja on lootust hea hinnaga saada? Ise reisimaailmas veel koba, sa vana reisihunt ja rohkem kogemust, sellepärast küsin :D

  1. Viimased kolm reisi leidnud Tuusiku FB lehelt umbes nädal enne reisi :) hind keskmiselt 350-400€ nägu. Ma arvan, et see on hea hind :) kõik hinnas hotell, lennud jne

  2. Jaa, see on hea hind kõik hinnas variandi puhul, ise loodamegi umbes selles hinnaklassis saada :)

  3. Kindlasti pole ainult tuusik.ee head pakkumised.Mina olen viimase reisi näiteks ostnud otse korraldajalt tez-lt.Sain pakkumise 2-le 150 euri odavama kui tuusik.ee lehel.

  4. Jepp,Sull on õigus,et korraldajatel hinnad kallimad.Soovitan lihtsalt nädalake või kaks enne reisi nendele ka kirjutada,kunas nemad on eelkõige huvitatud ,et lennukis kõik kohad oleks müüdud

 5. Kas te pole vahel mõelnud teha sama, nagu youtube’ s olevad Lifeisaview pere. Et võtate oma seitse asja ja lähete koos maad avastama. Hedonil on koolini maa ja ilm veel aega. Samas saaksid oma blogi ka eemal olles teha, mis tooks vast ka lugejaid rohkem siia ning arvan, et ka Meelis saaks fotograafina mõned otsad teha, et raha sisse tuleks.

 6. Mallukal läks NELJALE 238 eur. See sinu pandud Gran Canaria 226eurone pakkumine on ju ometigi ühe inimese hind. Neljale oleks see 904 eurot.

  1. Loed ka? Ma kirjutangi, et kui neli nädalavahetust tasuta tegevusi leida, saab sama raha eest reisile! St 4×238(~250€) = 1000 = perereis nädalaks

 7. Seni kuni Hedon veel koolis ei käi valiks paari kuu kaupa mujal elamise. Koolilapsega paar kolm reisi aastas.
  Aga tõsi ta on ,et spa nädalavahetus on tihti kallim kui nädal palmi all. Eriti kui mõni protseduur ka valida.

 8. Raske otsus. Pikema reisi puhul oleks ägedamad sihtkohad. Aga reisida tahaks ju kogu aeg:)

 9. Me oleme esimest korda Maldiividel. Kohe saabki kahenädalane puhkus läbi, sga oleme nii rahul, super.
  Kui kysid kas iga natukese aja tagant või korraga, siis meie just tripime iga natukese aja tagant. 2017 märtsis olime 16 päeva Tais ja oktoobtis 9 päeva Tenerifel, nyyf 14 päeva Maldiividel ja veebruaris teeme yhe 9 päevase sutsaka Sharmi. Edasi hetkel pole mōelnud, sga yritame ikka paar trippi aastas teha. Aga ei puudu ka spaatamised, need lihtsalt on nii vaheldusrikkad, aasta lõpus käime tavaliselt mitte Eestis, aga Jurmalas seltskonnaga.

 10. Selle hinna sees olid ju ujumisriided, takso ja TOIDUPOES käik, kus osteti isegi majapidamistarbeid!!!

  1. Suures plaanis on tal ikkagi õigus. Perega väljaskäik maksab (olgu selleks spa, kino, ujumine). Ma räägin ka suures plaanis. Ma reaalselt ei pane iga kuu ju tonni kõrvale, aga kvartalis/poolaastas on see võimalik.

 11. Ehh, reise ei ole kunagi piisavalt. Vähemasti minu jaoks. Kui rahakott kannatab ja muu elu-olu ka, võtaks mõlemad variandid. Kui peaks valima, siis v-o mitu väiksemat susakat. Ühe pika reisi puhul tuleb liiga pikk vahe sisse ja suur reisiigatsus ajaks hulluks.

 12. Hei, loen siin koguaeg su puhkustest ja ei suuda ära imestada kui odavalt sa reise skoorid :D me tahaks minnA mehega juuni alguses Türki ja yritan otsida odavaid lende ilma hotellita, no ei leia. Äkki oskad sina aidata ja soovitada, kust leida hea hinnaga lende 4.juuniks :)

  1. Türki tasub ainult paketikaga minna! Saad 400€ eest lennu ja kõik hinnas paketi. Mine reisimessile 9-11.02 või hoia Tuusiku FB lehel silm peal. Kogu aeg jagavad superhäid pakkumisi. Ma viimased kolm reisi nendega käinud ja kõik u 350-400€ nägu jäänud!

  2. Seda tean, et paketireis odavam, aga asi selles, et saime 2 nädalaks viimasepeal hotelli 350euroga (2 täiskasvanut). Helistasime otse hotelli ilma vahendajata ja tehti omalt poolt veel allahindlust. Mötlesingi, et äkki saab veel lennupiletid hea hinnaga istanbuli, kavatseme sealt auto rentida ja söita läbi Alanyasse ja sealt edasi, nagu eelmine aasta :)

  3. No siis kasuta momondot otsimiseks või vaata Turkish Airlinesi kodukalt. Neil peaks olema otselend Tallinnast ka vist.

 13. Seni kui laps koolis ei käi ja pole siduvaid töökohti, valiks kindlasti pika puhkuse. Neid sutsakaid saab teha küll ja veel, kui koolilaps kodus. Pikk puhkus on selline privileeg, mida tulevikus enam kunagi ei saa.

 14. Täpselt! Nii kaua kui laps koolis ei käi, läheks kauemaks. Kui kool hakkab, on nii raske leida häid pakkumisi, sest koolivaheaeg on ju kõigil korraga. Ja pikemalt koolist puududa ka ei saa, sest kõik vaja järgi teha. Kahetsen, et ei käinud pikalt reisimas va suvi, kui veel võimalus oli.

Comments are closed.