#elulineblogi

Keda valida? Saagimit loomulikult!

Eile hommikul mõtlesin, et ma ei ole üldse kursis, kes mida lubab või kellele siis oma hääl anda. Merje blogis eile sel teemal ja mulle ka meenus siis poole päeva peale, et ah, ma tahtsin ju ka kirjutada. Õhtuks oli terve feed täis seda, et Saagim kandideerib ka. Siis oli justkui otsustatud.

Ma pole endiselt lugenud ei Merje postitust ega ühtki uudist seoses valimistega (va see Eesti200, kus ma lugesin, mida nad mõtlesid nende plakatitega ja mis välja tuli), olen näinud ainult erinevaid pealkirju ja tulistan praegu puusalt.

Vabalt valiks Saagimi

Ma ei tea isegi kus piirkonnas ta kandideerib ja kas ma saan talle oma hääle anda, aga ausalt, kui saan, siis tema mu hääle saab. Parem olgu riigikogus keegi, kes teeb funni ehk teeb isegi midagi ära ja kelle kuluaruannete väljavõtet vaataks hea meelega. Ilmselt suurem osa kulub piimale ja šampanjale. Ja noh, riigikoguliikme pension poleks ka ju kauge ega kehv tulevik :)

Kui ma päris aus olen, siis mul on suuresti tunne, et ega riigikogulaste tegemisest suurt muud ei kuulegi, et palju neil liisinguid on, palju muid makseid ja kuidas mingi asi jälle ümber kuluhüvitiste keeb. Või siis ma lihtsalt ei loe poliituudiseid.

Riigikogu võiks olla heategevuslik tööots

Tulin täna taksoga tööle ja arutasime taksojuhiga ka seda Saagimi teemat ja jõudsime pärast pikemat arutelu selleni, et tegelikult võiks riigikogu kohad jaotada hoopis neile, kes.. päriselt tahavad midagi muuta, kuidagi kasuks olla, mitte neljatonnist palka (PS! ma ei tea, palju on riigikogulase palk, pakun).

Et see võiks olla muude tööde kõrvalt, sest kohal käivad nad nagunii nagu jumal juhatab, ööistungitel saab ainult nalja.

Pealegi, oletame, et ma annan oma hääle Ratasele, Kaja Kallasele vms, aga riigikogus lõpetab lõpuks Kati Mustamäelt, kellest ma ei tea mitte sittagi ja üldsegi.. ma andsin oma hääle kellelegi teisele. Ehk et, riigikogus võiks olla ikkagi need, kellele on need hääled antud. Kui sa oled niisama part, ja plaanid hääled ära anda, ära kandideeri!

Jaja, saan aru, see on poliitika

Kuhu see meid viinud on? Ma ei ütleks, et kuskile väga edasi. Lasteaias pole õpetajaid (rändom näide, võin tuua ka selle näite, et puudu on keevitajaid, aga sellest hooman ma veel vähem), sest 21aastased lõpetajad ei taha minna tonnise palga peale. Kõik tahavad olla juhid, andmesisestajad, asjapulgad.. Mis palk see tonn on, selle eest ei saa midagi. Ei saa jah, aga kes selles süüdi on?

Ühesõnaga, see kõik on lõputu ring – kui lasteaia toit on tasuta, tuleb tõsta kuskil mujal mingeid makse, sest tasuta asju pole olemas. See teeb jällegi tonnise palgaga elamise keeruliseks, kui elu-olu on kallim. Ma ei tea, kas te saate mu poindist aru muidugi, aga mu point on selles, et kui su palk on tonn, saad kätte 800, millest pead maksma üüri, toidu, nipet-näpet ja alles jääb 200 millega elada heal juhul, siis ega see ei motiveeri küll kümnetunniseid tööpäevi lasteaias tegema. Lasteaia õpetajate töö on ikka totaalne kutse, pooleldi vabatahtliktöö mu meelest.

Muuta ei tule pisikesi asju, vaid kardinaalselt kogu süsteemi. Mis arvate? Mida teie täna muudaks, et te tunneks, et elu läheb paremaks? Milline palk motiveeriks teid tööd tegema 24/7 naeratus suul? Mis summa see peaks olema, mis teie pangakontole igakuiselt peaks laekuma, et elu oleks lõpuks lill?

18 thoughts on “Keda valida? Saagimit loomulikult!

 1. Ei, muidugi! Ega Aunastest ja muudest säärastest on veel vähe, nüüd Saagim kah läheb lihtsa raha peale määgima. Tema jaoks on see järjekordne stuudio, uus etendus (kuhu ta peakski jääma, sest meelelahutajana/bravuuritarina on ta vägagi omal kohal), aga tavainimese jaoks tähendab see seda, et jälle maksame töötasu sellisele, kelle aju ja suu vaheline filter on umbes ja kellest ei ole lõppkokkuvõttes vähimatki kasu. Mida sa arvad Saagimit ära tegevat? Hakkab kanepi legaliseerimise eest võitlema?
  Ega ta pole ainus selline, kuidagi on läinud asjad nii, et poliitika on muutunud labaseks meelelahutuseks, sinna ronivad kõik vananevad meelelahutajad või sportlased, kelle aeg on läbi saamas ja kellel peale oma kitsa niši midagi ajukurdude vahel pole olnud. Mitte ainult Eestis. Lambad valivad ükskõik keda, eriti veel piimavannist läbilastuid, aga inimesed kannatavad. Riik on täpselt nii tugev, kui tugev on tema kõige nõrgem liige, Eestil ei ole seega enam millagagi hoobelda. Säravate rahaahnete tõusikute asemel peaks valima igavaid ja tõsiseid kuivikuid, kes on päriselt teadlikud, mis toimub. Saagimi seksijutud ei hakka küll kunagi mingit reaalselt abi või tuge pakkuma.

  1. Noh, mitut nime sa riigikogu 101st liikmest tead?

   Riigijuhtimise õppejõud rääkis, et uuringute järgi on pmst igas parlamendis, olenemata suurusest, kolmandik inimesi, kes lihtsalt tiksub ja palka võtab. Hääletavad nii nagu erakond ütleb, ise eelnõusid ei valmista ette, reaalset huvi asjade vastu ei tunne.

   Noh… nagunii maksame 101le inimesele palka. Mul ei võta üldse tükki küljest, kui üks neist on Saagim, kes veits ütleb otse, veits teeb huumorit ja pakub mingit vaatemängu selle asja juures.

  2. Ei no muidugi. Nalja ja narkotsi pärast inimest riigikokku valida on asi, millest ma tõesti kunagi aru saama ei hakka.
   Aga kord elus jõuab teil ka kätte punkt, kus tasuta asjad saavad otsa ja tuleb mingi eluline mure, mille lahendamiseks on vaja kaine mõistusega riigipäid. Liiga paljud juba on selles punktis ja millele neil loota on – Aunastele ja Saagimile? Jube niru väljavaade.
   Saagim ilmselgelt riigikogusse ei pääsegi, Rohelised seda künnist ei ületa. Kuna Saagim lausa loll pole, siis küllap tegi endale lihtsalt reklaami.

  3. Sest riigikogu on just õige koht kus nalja teha? Hoooooopis teises maailmas elate, täiesti eluvõõrad. Oma tasuta nodi ja “päris” blogi elu.

 2. Eks see vist oleneb lasteaiast ja sealsete õpetajate kokkulepetest, aga minu sugulane 3 aastat ühes töötanud peale ülikooli lõpetamist ja käib isegi selle kõrvalt ka teist tööd tegemas. Mitte, sest palk väike, sest reaalselt aega jääb üle nii palju ja tööpäevad pigem loetud. Üle nädala on ta vaid 3 päeva tööl, mitte 5, ja enamasti ka 5 asemel 4. Ja päevad pole ka pikad – see, kes nö pikapäevarühma peale lõppu 19ni jääb, tuleb alles 13ks tööle. Max päevad 8h. Rääkimata ju pikast talve- ja suvepuhkusest. Aga jah, nagu öeldud siis eks see oleneb kuidas lasteaedades õpetajad ise graafikut jaotavad, lihtsalt on ka võimalik see lebom pool.

 3. Tahaks täpselt nii palju, et jääks üle paar sada eurot kuu lõpuks. Aga seda mitte kokku hoides saavutada, vaid nii et saan ka lubada endale kõike. Ma usun, kui meie leibkonna sissetulekud oleks 3000€, siis oleks elu lill Kirja pannes tundub nr suur ja arusaamatu kuhu mu praegune raha kaob, 2000€

  1. Vahet pole, palju saad. Ikka kulub ära. Me elasime kunagi reaalselt 200€ga kuus, no pärast makse jne. Saime hakkama. Aasta hiljem jäi meil 1300 alles.. Ikka kuu lõpus näpud.. :D Niiet suures plaanis, saad sa 200 või 2000 või 12 000 – kulud suurenevad koos sissetulekuga :)

 4. Kuilasin ükspäev Kristiina Smiguni kes kandideerib.No naljad,et sportlased olid trennis kui tunnid olid alanud,täpselt tema kohta.Saagim on vähemalt haritud ja räägib ikka oluliselt targemad juttu välja !!

  1. Šmiguni esimest intekat nägin, vist Radaris?! et ta läheb poliitikasse, seal tundus ka selline päheõpitud teksti esitamisena.

  2. Sina ei tundu küll olevat õige inimene, kellegi hariduse või harituse üle otsustama. Kus sa ise eesti keele tundide ajal viibisid?

 5. PS: Ka medõed saavad 12h tööpäevade eest kuus heal juhul 1000 kätte. Ise olen ma rahul kui enamvähem ära elan, töö meeldib mulle niiehknaa.

 6. Ma oleks niikuinii valinud rohelised ja et Saagim on minu valimispiirkonnas, siis valin tema.

 7. Ma loodan, et sa tead, et Saagim on Eestimaa Roheliste nimekirjas? Nende vaated ei ühti just väga sinu omadega

Comments are closed.