Kes on teinud ise küpsetatud sushit?

Mul just selline plaan sel suvel on – võiks ju proovida. Tellisin meile uue fritüüri ka reset.ee‘st (link!).

Eelmise aasta Uue Maailma festivalil läks eelmine veidi tuksi, pidas küll üle kivide ja kändude õhtu lõpuni vastu, aga siiski… Oli uut vaja. Ja kuna resetil siin head pakkumised olid, kahmasin selle kohe endale ära. Mis tuletab mulle ühtlasi meelde, et ma ei ole teinud ära reseti akupankade (link!) loosi… Nüüd teen – võitjad on: Janika K ja Karin T. Palun kirjutage mulle uuesti, kuhu Smartposti ma võiksin teile akupangad saata :)

Fritüür ise on juba proovitud, tegime nädalavahetusel friikaid ja mingeid kartulipalle, need olid eriti head. Ja no loomulikult, kui juba õues olla, siis grillida :) Kahjuks mul rohkem pilte pole… Tegelesin rohkem söögi tegemisega.

reset.ee

Ja noh, plaan oli sushit küpsetada, aga ma ei teadnud mida mul täpselt vaja on ja ilmselt see ka üsna aeganõudev töö.. Seega jääb see suvisemaks plaaniks, sest enne pole aega.

Eelmisel nädalavahetusel tegin cateringi ja koolitust, nüüd on blogiauhinnad, siis ma olen reisil, siis on juba jaanid, siis on meie aastapäev, sõidame jälle ära… 

Esimene nö vaba nädalavahetus on alles juuli keskel. Siis on ühe sõbra sünnipäev, peaks talle ülaltuspeo tegema küpsetatud sushiga (loodetavasti ta ei loe blogi :D).

Kes on proovinud ise teha? Mida mul selleks vaja läheb? Ma pean silmas just seda taigent vms mis seal ümber käib. Millest see on? Sheerige kama ühesõnaga!

10 thoughts on “Kes on teinud ise küpsetatud sushit?

  1. Ma olen teinud küpsetatud sushit isegi ilma fritüürita – lihtsalt rohkes õlis panni peal ära praadinud. Ja see taigen seal ümber on tempura jahu segatuna nt veega. Määrid selle riis-väljapool-sushi taigna sisse ja praed ära. Jube lihtne tegelt :)
    Loodan et “päris sushikokad” mind nüüd maha ei löö selle kirjelduse peale :D

  2. Olen teinud. Kaks valikut, kas teed tempurapulbrist taigna või segad ise nt tärklise ja jahu segu, sool, maitseained, muna, jääkülm vesi (jääkuubikutega isegi)… mina teen rulli pooleks ja siis kastan mõlemad taignasse ja siis õli sisse. Noms :)

  3. Minu teada kasutatakse selleks Tempura jahu. Ma ise pole seda küll sushi tegemiseks kasutanud, küll aga proovisin teha kananagitsaid – jäi väga mõnus ja krõbe.
    Täpselt ei tea, kuidas tegema peaks, aga eks ta olegi katsetamise ja võibolla guugeldamise asi :)

Comments are closed.