Sünnipäeva- või pulmakingitus – kui palju oleks normaalne ümbrikusse sutsata?

Ajendatult sellest tüdrukuteõhtu postitusest (siin!), et see liiga pikaks ei veniks, teen kaks eraldi postitust..Passin siin pediküüris, mida muud ikka teha, kui telefoniga blogida :)

Kui palju oleks normaalne sõbranna sünnipäevaks raha kinkida? Aga pulmadeks?

Sama teema tuli jutuks meil ka ühes grupis… Kuidas naised jagunesid?

A) 20€ oleks häbi panna!

Kahe otsaga asi – kui pulma tuleb üksikemast sõbranna, kelle sissetulek on miinimum, siis ei eeldagi rohkem. Pole justkui võimalust.

Okei, sa saad pulmakutse mitu kuud varem ja saad koguda, aga minu meelest – mina ei vaataks imeliku lt kui mu sõbranna mulle nii vähe kingiks.

Kes teeb pulmi raha pärast? Eks neid kindlasti on, nagu ka neid, kes lapsi raha pärast saavad (jälle hea uus teema!)

Ühesõnaga, minu jaoks oleks pulmades olulisem see, et mulle armsad inimesed oleksid kohal ja meiega. Kui palju keegi raha kingib, pole primaarne.

Samas hindaksin ma kõrgelt, kui ta viitsiks selle 20€ mulle mingil põneval kujul kinkida. Näiteks juba olemasolevas rahakassas või meisterdada vanast supipurgist meie pulmahoidis, kus sees on see raha või nagu ma Mallule kinkisin – veinipudelitäie ühesendiseid.  Ma mõtlesin kuidas ma tean Mallut, või mis mulle temaga seostub. Vein. Siis oli selge, et midagi sellist võiks kinkida.

Kuna ta tahtis raha, siis seda ta sai. Tegin neile “näguripäevade pudelikese”. Minu meelest lahe idee, nägin vaeva, mõtlesin personaalsele lähenemisele.

Tahtsin alguses vist 77,77€ ühesendistes vahetada, aga siis selgus, et see oleks 14kg olnud.. Jätsin vahele.

Mõtleks, ma kinkisin närused kakskend euri, mis pealegi Mallule ei meeldinud, sest mida ta ometigi ühesendistega peale hakkab, ära visata raha oleks ka imelik. Ma ei tea, miks ei võiks üks selline vahva ja neile kujundatud pudel olla lihtsalt üks söögitoa element? Aga jumala eest, kui ei meeldi, löö haamriga puruks ja vaheta pangas paberrahaks ja osta veini – kes keelab :)

B) 50€ oleks normaalne, nagunii kulus tüdrukuteõhtule ja kleidile ja transpordile…

See on täiega lai teema. Nagu Mallu küsis seal grupis – kas sul muidu pole kapis kleiti ja sukki, mida selga panna, et pead need ostma?

– kui pulmas on teemavärv (nt lilla)

Kes käsib sul endale siis kohe lilla kleidi osta? Mine surfa kaltsukates, ehk leiad hoopis lilla pluusi ja seeliku. Mehele piisab lillast särgist.

Alati saab aksessuaaridega asja võimendada. Pane must kleit, aga lilla sall õlgadele – üldmulje lilla!

– pulm eeldab ülikonda

Igal endast lugupidaval mehel ongi kapis ülikond ja kui ei ole, saab alati panna viigipükstest ja särgist kokku viisaka komplekti, mis selga sobiks – palju sa palavaga seda pintsakut ikka viitsid seljas hoida?

– transport ja ööbimine

Paljudes pulmades on organiseeritud nii buss, mis punktist a punkti b viib, kui ka ööbimine; aga mitte alati.

Jah, need on kulud, mis pulmaskäimisega kaasnevad, aga ma ei paneks neid ühte patta kingitusega.

Kui sul pole raha, et kaheks nädalaks Türki minna, siis sa ju ei lähe? Kui sul pole raha, et sellisesse natukene kehvalt korraldatud pulma minna (kus ise peab nt ööbimise eest soti maksma), siis ei lähe lihtsalt!

Mõnikord on ka kutsel kirjas, millised kulud tuleb ise kanda ja pruutpaar kingitust ei ootagi!

Eks inimesi on erinevaid. Mina olen siinkohal jällegi seisukohal, et kui sul pole võimalik teha pulma, kus külaline peale maksma peaks, jäta pulmad tegemata! (Mõtlen seda, et kui teed pulmad kohas X kuskil laante vahel, kust ei saa igakell taksoga koju sõita ja külaline peab oma ööbimise eest soti välja käima vms) Pulmad ongi kallis lõbu ja kui juba, siis juba!

Alati on võimalus kahekesti registreerida ja teha sama raha eest parem mõnusad mesinädalad endale! (Sel teemal ma olen kirjutanud varem siin!)

C) ikka kolmekohaline number

See on selline kaheti mõistetav, paljud arvasid, et 50€ nägu oleks okei, samas kui kaks-kolm paari kampa võtab ja mingi laheda ideega 100€ kingivad, siis kas see oleks vähe? Samas jällegi minu jaoks idee loeb! Kui see oleks lahedalt tehtud, ma ei ohiks!

Meil sel suvel kolm pulma ees, ma ei usu, et kõik need paarid meil soti saavad. Oleneb nö sõprusastmest ja inimestest. Ma mõtlen midagi lahedat välja. Nojah, hiljem muidugi on võimalus, et neile meeldi.. Aga ma proovin ikkagi olenevalt paarist ja neile mõeldes seda teha, ehk joppab :)

Kuidas teie sellesse suhtute? Millise summa paneksite pulmaümbrikusse? Kas 20€ on vähe? Kui palju on palju? Kas oluline on, et inimene tahab raha ja saab ümbriku või olete kreatiivne?

89 thoughts on “Sünnipäeva- või pulmakingitus – kui palju oleks normaalne ümbrikusse sutsata?

 1. Kingutus pole oluline, oluline et inimesed ise kohale jõuaks. Tunnistan ausalt kinkisime tädile sünnipäevaks 10 eur Coop kinkekaardi ja purgi isetehtud õunamoosi, mis oli huvitavalt kujundatud purki pandud.

  1. Jumala okei mu meelest :) Ma iga kell eelistan mingit vahvat isetehtud asja..

 2. Käisime suvel elukaaslase venna pulmas, panime ümbrikusse 50€. Kuna olime tudengid, kellel rahaga priisata polnud, siis ma arvan, et täitsa OK summa. Samuti 20€ ok, kui oled üksik inimene ja priisata pole. Minemata ka ei jätaks, tihti pulmas kohvrid/karbid kuhu ümbriku saab poetada, jäta siis anonüümselt kui häbi, et summa väike

 3. Mul on suvel tulekul sõbranna pulm, milles olen ka pruutneitsi. Kleidi pean laskma oma kuludega õmmelda, lisaks edasi-tagasi sõitmine jne. Juba sellele kulub nii palju raha ja kuidagi imelik on panna ümbrikusse 20 euri ja muud kulud maha arvestada. Samas.. Kui kõik muud kulud kokku liita ja veel 50 euri ümbrikusse panna, läheks see liiga kulukaks. Arvestades seda, et olen üliõpilane ja hetkel töötu ning elukaaslanegi ei teeni miljoneid, siis on see olukord äärmiselt keeruline..

 4. Nii palju või vähe kui ma pulmas käinud olen, siis krooni ajal panime 1000 krooni ja nüüd 100 eurot. Oleme pannud lihtsalt kaardi vahele!

 5. Kindlasti on vähe 20, isegi naljakas lausa… Paariga minnes 100 euri ma arvan oleks ok, mône arvates isegi see on vähe, see on siiski PULM mitte lapse sünnipäev :)

 6. kui sul pole võimalik teha pulma, kus külaline peab muretsema nt ööbimise pärast, jäta pulmad tegemata! – Midagi natsa valesti :)

  1. Saad poindist aru ju – kui sa teed pulma, kus sa ei suuda tagada külalistele majutust (kui see asub kohas x, kuhu tuleb sõita ja seigelda, mitte keset linna, kust saaks vajadusel taksoga koju sõita), siis hoia kuskilt mujalt kokku ja paku külalistele väärilist õhtut, või jäta pidu tegemata :D

 7. Kunagi, kui “palume kingitus ymbrikusse mahutada” soov ringi liikuma hakkas, siis tegime meie nii, et vahetasime 500 eeki nii madalav22rtusega kupyyri vastu kui tol hetkel leidus (et number rahal v6imaluklt suur tunduks) ja panime selle ilusasse pildiraami. Ehk vajadusel saab pruutpar raha tagasi vahetada ja no ma ei tea … pildiraami l2heb ikka vaja. Ja A4 suuruses ymbrikke on ka olemas.

  Summa ise oleneb minu arust puhtalt kui l2hedase paariga tegu on v6i kui h2sti tuntakse. Paratamatult ju lisanduvad olenevalt pulmast veel kaart (sorry, aga mina lihtsalt ei oska kaardita pulma minna), samuti lilled, nt raha eeldavad pulmam2ngud. See k6ik on v2ga individuaalne ja kui pruutpaar teebki pulma selleks, et kylalised selle maksimaalselt finantseeriks … siis on natike ikka ka paaril endal suhtumise asi :)

 8. Eks palju oleneb ka, kui suur on inimese või pere sissetulek. Ei ole ju mõtet hiljem kuuaega nälgida, et saaks vägisi selle sajaka sinna ümbrikusse visata. Ma arvan, et 20 eur on sünnipäevaks väga ok summa ja ka üksikul inimesel pulmadeks.
  Meie ei ole mingid rikkurid, seega ka 50 e on meie päris suur summa( eriti kui arvestada ka lisakuludega mis pulmadega seoses on…riided, lilled, transport jms).

 9. Oleksin väga õnnelik, kui keegi seltskonnast oleks ka kreatiivne – miks ka mitte. See veinipudeli idee oli minu arvates super näiteks. ise olen pulmades suhteliselt vähe käinud, tuttavad on enamasti eelistanud kas kahekesi või pereringis registreerimist ja siis pulmareisi iseendale. meie ise tegime samuti nii. Eelmisel aastal siiski õnnestus käia sugulase pulmas, kus panime kahepeale abikaasaga 50 eurot ümbrikkusse. Taheti raha ja see oli selline paar, kellele kreatiivsus poleks meeldinud. Rohkem panna oleks olnud võimalik küll, aga ei pidanud seda mõttekaks. 50 euri on täitsa paras summa.

 10. Meie oleme kohe abiellumas ! Kutse peale kirjutasime, et kingitus võiks olla ümbrikus, aga ma ei looda ega soovi sealt saada meeletult summat 1) minu vanemad maksavad pulmad kinni ( see oli mu isa soov) 2) meil on väike pulm ja tähtis on see, et nad kohale tulevad, eriti kui osad elavad välismaal :)
  Aga kui teeksin suure pulma ja peaksin ise maksma, siis vast loodaksin tasa jääda kingitud rahaga :)

  1. Ei noh ..kõik loodavad. Aga miks peaksid külalised sinu pulmad kinni maksma? See on sinu päev ja itsis, kui suurelt ja kallilt seda pead;)

 11. Ma ei saand sellest Malluka kingituse osast üldse aru :D kinkisid Mallukale 20 euro eest ühesendiseid siis või ei? Kas hiljem tuli välja, et talle ei meeldinud? Kas panid lisaks ümbrikusse ka veel midagi või lõpuks ei viinudki seda pudelit ja kinkisid ainult ümbrikus raha? Kas nii topelt on mõtekas kingitusi teha?
  Meie käisime ühes pulmas, kuhu kutsus meid ammune tuttav ja panime ümbrikusse 70 eurot. Võtsime arvesse, et ööseks me ei jäänud, mina alkoholi ei joonud seega meie tekitatud kulu oli pruutpaarile siiski väiksem. Kuidagi nii arutasime :D samuti võtsime arvesse, et EEK ajal oleks 1000 eeku väga suur summa olnud ja see oleks nii 64 euro kanti, seega panime isegi rohkem (see pulm toimus aastaid tagasi, alles tuli euro).
  Eelmisel suvel käisime aga mu sugulase pulmas ja panime ikka 100 eurot – ööbisime, olime pikalt, sugulane, euro siiski tõstis hinda :D

 12. Mina olen ka üks neist kellele sellised pudelikesed, rahapuud, rullikeeratud 5 kroonised (nagu krooniajal tehti) jne absoluutselt ei istu. Disainielemendiks sellised asjad minu koju ei istu. Eks see on maitseasi.
  Ise pulmi pidanud ei ole. Pulmas käies olen ümbrikusse pannud tavaliselt 50. Väga lähedastele (õdedele, vendadele, parimale sõbrale/sõbrannale paneks rohkem) Arvan et 20 oleks endal piinlik panna. Samas kui ise pulmi peaks siis ei teeks neid selle mõttega et osa rahast tagasi teenida ja ise viltu ei vaataks.

 13. Mina näiteks ei arvanud, et pean kõigi oma külaliste ööbimise eest maksma või üldse sellega tegelema. Küll aga mõtlesin sellele, et paljudel on lapsed ja teadsin, et kindlasti soovitakse koju minna hoopiski. Selleks tegin pulmad Estonia talveaias, kust oli kõigil mugav taksoga koju sõita. Kes tulid kaugemalt, nendele pakkusime tuba Estonia külalistemajas, mis oli meil broneeritud.
  Mitmed tuttavad on mul sellised, kes ei taha raha kinkida. Selleks oli tehtud ka kingilist. Ja sellest, kas keegi kinkis 10, 20 või 50eur oli mul täiesti ükskõik. Pigem kui osa olid 100eur pannud, arvasin et seda on liiga palju. Palju olulisemad rahast olid need kaardid, mis olid enam jaolt väga personaalsed ja südamlikud.
  Minu meelest pole küll vaja üle pingutada pulmakingiga. Meie tahtsime lihtsalt kõigi oma sõpradega tähistada abiellumist:)

 14. Minu meelest on 20 pulmakingiks liig mis liig vähe. Võib-olla tõesti, kui oled üksikema ja on muud lisatingimused, aga isegi sünnipäevale minnes pannakse ju tavaliselt vähemalt 20 eurot. Juba laste sünnipäevadel pannakse 10-15 eurot. Pulm on ikka enamasti kord elus (või kaks :D) ja sellega on ikka OLULISELT rohkem vaeva nähtud kui sünnipäevaga. Minu meelest 50 €/nägu vähemalt.

 15. Eriti madalalaubaline on hakata kingituse üle ohkima, et mulle ei meeldi. 20 euri niisama ümbrikusse panna on vb tõesti niru aga kui presenteeritakse seda 20 euri eriliselt, on täiesti okei. Ma enda pulmas sain kingiks ka nö arusaamatuid summasid, nt 87€. Pärast sain aru et kaart sinna juurde oli maksnud 13€. Ise armastan pigem ümargusi summasi kinkida , aga suurus oleneb, nagu Sa isegi välja tõid, sõprusastmest.

 16. Just m6tlesin selle asja üle. Rahadega natuke kitsas kolimise t6ttu. 20e on kuidagi väike summa. 50e on suht OK minu arust. Samas kui oleks oma pulmad, siis oleks tähtis, et inimesed kohale ilmuks ja see mis ümbrikus poleks nii oluline. Ja 50e v6ib m6nele olla suur raha.

 17. “Eks inimesi on erinevaid. Mina olen siinkohal jällegi seisukohal, et kui sul pole võimalik teha pulma, kus külaline peab muretsema nt ööbimise pärast, jäta pulmad tegemata! Pulmad ongi kallis lõbu ja kui juba, siis juba!”

  1) Sul siin kirjaviga, sest lause ei moodusta eriti loogilist mõtet, peaks vist olema “…kui sul pole võimalik teha pulma, kus külaline ei peaks muretsema”

  2) Pulmad on kallis lõbu, aga kuna Su enda pulm ei toimunud Eestis ja sa ei kutsunud sinna 100 sõpra-sugulast, siis pole nagu väga objektiivne arvamus mu meelest. Paarituhandest puhkusereisi pulma ei saa kahjuks võrrelda Eestis hetkel pulma korraldamisega. Kui inimene tahab pulma tulla, siis 10-15€ eest ööbimine üheks ööks hankida või magada telgis või kus pakutakse, ei peaks küll probleem olema: meie oleme juba teinud nende jaoks meeletu väljamineku! Isegi väga suurte kokkuhoidudega kipub tänapäeval nii minema, et pulm ronib sinna 10 00€kanti. See raha on mul selle jaoks kogutud ja seda tagasi saada ei ole reaalne kingituste näol. Ja sellega olen nõus, et pulm polegi selleks, et teenida. Aga milline siis sinu jaoks oleks kokkuhoiukoht? Majutus mitte… Et siis hoian kokku enda välimuse pealt? Ostan kleidi Hiinast ja toetan nende orjatöömajandust? Lasen kõigil oma söögi peole võtta? Võtan nätsu seest sõrmused? Pigem on normaalne paluda leida endal majutus kui lasta inimestel endale õiget värvi kleite otsida või sundida neid muid väljaminekuid lisaks kingile tegema. Ma ei leia, et ainult rikastel on õigus pulma teha. Ja mu meelest on su suhtumine samasugune kui tervel pulmaturul – “Miks sa siis üldse pulma teed kui rikas pole?!”. See on idiootne ja 70% inimestest-teenusepakkujatest kellega pulmakorraldamisel kokku olen puutunud arvavad, et noorpaarid peavad olema rikkad ja kui nad iga valitud teenuse eest 1000€ nõus maksma pole, on nad vale asja ette võtnud. Iga asi, mille kohta küsid, mis on pulma jaoks, on topelt hinnaga. Täielik lollus. Toimub metsik ülehindamine. Seni, kuni selline mõtteviis levib, ongi väga raske teenusepakkujatele selgeks teha, et klient on kuningas ja sõna “pulm” ei peaks asju kallimaks muutma. Sinu postitusest õhkub 100% seda, et sa pole Eesti pulmaturuga piisavalt tutvunud, et aru saada, milline ebasiiras hundikari see on. Ja on normaalne, et pulma tulevad inimesed on nõus ka ise panustama. Loomulikult pakud neile toitu, mille eest ei pea maksma, kogu pidu, bänd jm on neile loomulikult tasuta, aga majutus – 10-15€ ei tohiks olla üle jõu käiv. Ma ei tea, mis villa pealt sa selle 100€ ööbimise eest nüüd võtsid jälle. Tundub, et üritad oma argumenti liialdades läbi suruda.

  1. Selle näite, et ööbimine tuli endal maksta, 130€ tuba, tõi üks tuttav selles grupis, kus seda arutasime.
   Ma tean väga hästi, mis pulmad maksavad. 10000 ongi keskmine hind. Mina leidsin, et meil sellist raha pole ja tegime väikese ja kahekesti pulma.
   Üks hea nipp – lilli, torte jne tellides ei tasu mainida, et otsid pulmatorti/pulmafotograafi/pulmaautot jne – küsi lihtsalt pakkumist ja saad raudlaks soodsamalt :)

  2. Lihtsalt uudishimust küsin – kus ja millistes tingimustes saab ööbida 10-15 euri eest? Siiralt huvitab.

  3. Vabandust, aga kust te majutuse sellise hinnaga saate? 10-15 eurot? Tavaliselt jäävad Eestis ööbimiste hinnad 70-100 euro vahele (ma ei räägi telkimiskohast, B&B-st ega odavast hostelist). :)

 18. Ise arvan, et pulmakingi summa sõltub paljugi ka nn peost. Tean ühte äärmiselt tagasihoidlikku pidu koolisööklas ja sinna panime ümbrikusse 50€ ehk 25€per nägu.

  Aga kui suurem pulm, rohkem organiseeritud, lähedasem sõber, siis on 100 ümbrikusse panna väga okei, miks mitte isegi 150. Kui veel majutatakse ka, siis why not. Suht terve päeva meelelahutus sisustatud, söögid, joogid, õhtune melu.

  Kui on pulma tulemas ja mitte heal majanduslikul järjel inimene ümbriku toob, siis muidugi ei eelda, et ta suurema summa paneks, igaüks otsustagu enda järgi. Kui minu pulm oleks ja pigem halvemal järjel inimene paneks suure summa, siis ma tunneksin ilmselt süümekaid.

  Aga sünnipäevadega on ka keeruline. :D Siin alles panin sõbrannale ümbrikusse 20 ja pärast oli mul nii häbi, kui sain aru, et kõik teised panid 30-50. Ja seepärast mulle ei meeldigi raha kinkida :D

 19. Pulma üksi minnes 50-60 eur ja kahekesi 100 eur. Kui oleks väga lähedane: õde-vend, tütar, poeg jne, siis võimalusel rohkem. Samas, kellel rahaga kitsamad lood, siis mu meelest ei peaks seda 20 eur kinkima. Piisaks täiesti, et inimene tuli kohale ja tehku kasvõi ise midagi (nagu sul see kaunistatud šampa-pudel oli).
  Sünnipäevaks mu meelest südametunnistuse ja rahaliste võimaluste järgi. Tänapäeval on aeg kõige suurem väärtus, kui lähedased võtavad vaevaks kohale tulla, siis mulle sellest piisab. Kes tühja käega ei taha tulla, aga raha napib, siis 6 eur veinupudel sobib väga hästi. Ise teen sõbrannadele vastavalt lähedusastmest-mida lähedasem seda hinnalisem ja läbimõeldum. Kuid üle 50 eur reeglina mitte. Keskmiselt 35 eur pluss lilled.

  1. Me olemegi otsekohesed naised, kui sa veel aru pole saanud :) mis siin ikka keerutada? Ja mul on väga fine kui inimene julgeb välja öelda, mis ta mõtleb. Teinekord mõtlen kaks korda, kas ikka teha selline kingilahendus..

  2. oi, ma oleks ikka päris kurb, kui sõbranna mulle pulmadeks nii niru kingituse teeb :/

  3. Mulle ka selline kink pulmadeks ei meeldiks. Sünnipäevaks miks mitte. :)
   Aga summadest rääkides siis see on keeruline teema, kus polegi õigeid-valesid summasid. Pulmad on tavaliselt nagunii miinus projekt, kasumit või 0 saamist ei tasu alati loota. :)
   Ise oleme pannud suuremate pulmade ümbrikusse 50.- nägu. Kui koht, bänd, toit jne on ikka tipptasemel Eesti mõistes, siis sellest väiksema summat panna ise ei julgeks. Aga kui oleksin üksikema, töötu vms, siis oleks lugu teine ja kõik on ju mõistvad sellistel puhkudel.

  4. Aga kui bänd on sitt, siis paned kohe kümpsi vähem? Ma ei saa sellest ka nagu aru.

 20. Ise pean nö tavataksiks 50 EUR inimese kohta, lähedamale inimesele rohkem. Absoluutselt ei salli rahaga mängimist ehk siis igasuguseid rahapuid, sendihunnikuid jne. Kui sa ei taha raha kinkida ja tahad loov olla, siis ole loov ja ära kingi raha. Enda pulmas ei esitanud ümbrikunõuet, minu meelest on see suht labane. Esiteks tegime pulmad ikka vastavat oma võimalustele mitte ei eeldanud, et külalised peavad selle kinni maksma, teiseks mul on normaalsed sõbrad ja perekond, keegi ei tulnudki serviis näpus. Kingiti enamuses ikka raha aga samas ka mõningaid muid asju, mis olid superägedad. Nt lemmikkunstnikult saame ise tellida midagi, mis sobib just meie koju, spa paketi jne. Raha kingiti erinevalt, nii 30 EUR kui ka 200 EUR ja 500 EUR. Summadel järge ei ajanud, et kes kui palju nüüd kinkis.

 21. Pulmaümbrikusse 50-100 euri 2 peale, olenevalt pruutpaari lähedusastmest. Sünnipäev: 30-50.

 22. Parima sõbranna pulma panin enda ja mehe eest kokku 100 ümbrikusse ja tegin lisaks 100 käsitöökommi alustel ise :) ilmselt kellegi teise jaoks ei teeks nii palju…sünnipäevaks paneks ka vähem ikka, oleneb ka kas lapse või täiskasvanu sünnipäev.

 23. Ma paneks 50 eurot,eriti kui paarina minek.100 on minujaoks juba palju.ja s8nnip2eval oleneb kui vanaks inimene saab,kui juubel siis ala 50 ja kui nii8elda tavaline s8nnip2ev siis ala 20-25.

 24. Jahh muidugi,
  Kui just üksikema miinimumpalgaga, siis 20€ norm .
  Kui kahekesi minek ,siis min.50€ ,
  Aga pigem ikka 100€ !
  Nn.kreatiivne lähenemine võib hea idee puhul olla ok,
  Aga kahjuks ei usu ,et leiduks kasvõi 1 inimene, kes sooviks mistahes summat 1sendistes saada !

  1. Raha on raha, või ei?
   Kui sa pulmi rahasaamise eesmärgil ei korralda, siis peaks sellest “ühest ümbrikust” suht suva olema. Las seisavad :)

  2. Inimesed ja nende kodud on erinevad.

   Mul nt ei ole kodu see koht, kus ma tahaks, et mingi träni vedeleb. Sinna träni hulka kuulub ka selline sendihunnikuga pudel nt. Minu jaoks oleks see lihtsalt väga tüütu kingitus, ära ju ei viska, sest see on siiski raha, kodus ma seda ju nagunii niimoodi ei ladusta. See tähendab lihtsalt seda, et pean leidma aja, et panka minna ning siis pean selle pealt veel osa vahetustasuks maksma.

   Pulmi ei pidanudki raha kogumise eesmärgil, ei kirjutanud ka kutsele, et kingitus peaks olema ümbrikus. Täiesti suva oli sellest, oluline oli, et inimesed tuleksid kohale ja lilleõis oleks minu jaoks jumalast okei kingitus olnud. Külalised ei pea nö kinni maksma minu korraldatud üritust. Pulmad tegime suured, ikka üle 120 inimese, telgid, bändid, catering, lilleseaded, tuleshow ning ka ööbimine. Kõik oli juba eelarves ja meie poolt makstud, absoluutselt ei eeldanud, et inimesed tulevad siis igaüks ca 150 EUR ümbrikus.

   Kui ei taha raha kinkida, siis võib kinkida ju ükskõik mida muud ägedat, ma lihtsalt ei saa aru, miks peab siis mõnitama pruutpaari mingi solkimisega. Rahapuu on teine selline nõmedus – istu siis seal kodus ja haruta neid kuradi sente ja kupüüre, mis näevad välja – vabandust väljenduste eest – nagu p****st välja võetud. Või siis võõramaine valuuta a la mingi Aafrika riigi raha, mida siis on hästi palju numbriliselt. Väga vahva – jookse pankade ja valuutavahetuspunktide vahet ja tegele selle jamaga. Krt, kingi siis lihtsalt lilled ja ole inimene.

  3. Njah, inimesed on erinevad. Mulle näiteks meeldiks selliseid asju saada. Ja ma jätaks need alles. Raha ei pea alati kohe laiaks lööma :)

  4. Raha väärtus langeb tegelikult ja seda hoida minu arust eriti mōistlik ka pole. Ise ka ei sooviks saada rahapuud või sente.

  5. Minu sõbrannal oli olukord, kus samuti kingiti muus valuutas suurema summana kupüür. 8a pärast ta otsustas selle ümber vahetada, aga antud kupüüri ei saanudki enam Eestis üheski pangas enam ümber vahetada. Vot nii :(

  6. No ei ole raha raha ju. Ei ole ju nii ka, et naiteks laenan raha ylekandena voi paberkupyyrina ja tagasi makstakse yhesendistes? Oleks see okei v?
   Taiesti debiilne kingitus, ei kujuta ette kellele see roomu valmistaks. Positiivse poole pealt, kinkisid heast sudamest ja nikerdasid ise, mis on sympaatne.

  7. Njah! Eks ma siis viin Mallule 50€ sulas, ühe kupüürina, takkajàrgi!

 25. Pulmakingiks saadava ümbriku sisu oleneb meie lähedusastmest pruutpaariga ja enda võimalustest ka. Hea sõbranna sai 50€ väärtuses münte (1€ ja 2€) väikesesse aardekirstu pakituna, oma õde-vend saaks ilmselt 100€. Kreatiivsus oleneb sellest, kas tuleb inspiratsioon või mitte. Kui tuleb hea mõte raha ebatraditsiooniliseks pakkimiseks siis läheb see käiku, kui nii head mõtet ei tule siis ostan vähemalt mõne ilusa ja isikupärase käsitöömeistri tehtud rahaümbriku/kaardi.
  Aga kui eelpoolmainitud summat panna ei ole siis tegelikult on ju 20€ kasuur raha. Ja ma eeldan, et inimene kes on piisavalt lähedane, et mind pulma kutsuda, ei teinud üritust mitte raha lugemiseks vaid lähedastega koos pidupäeva nautimiseks.

 26. Mõte on hea, ma ei ütle, et kehva oleks. Lihtsalt mulle ei meeldi sellised tolmukogujad :D Summas nüüd kindlasti asi pole, ma ei teadnudki, palju seal sees on, aga no mai viitsi selle pärast kuskile panka minna, et seda ära vahetada ja nii ma tõstan teda kapist kappi :D

  1. Pane kapi otsa, las seisab ja kogub tolmu nagu hea vein muiste :D

  2. Ma igaks juhuks siin teistele kommentaatoritele mainin ära, et nii ka ei olnud, et Leen tuli pulma, andis kingi ja siis ma sülitasin selle peale ja ütlesin, et rõve on :D See teema tuligi jutuks alles nüüd, kui naistejuttude grupis arutasime, et palju ja kuidas kinkida, siis ma lõpuks mainisin ära, et ma ei soovita sellist kinki teha, kui inimesele ei meeldi just igast kujukesed ja nipsasjad, sest noh, kuskil tuleb ju kinki hoida ja nadi on tegelt ka teise hoolega tehtud asja kuskil kapinurgas hoida, aga no… mida ma sellega teen, laias laastus :D

  3. Mulle ka näiteks absoluutselt ei meeldi selline rahapudeli variant. Kui sa ikka oled inimene, kellele ei meeldi sellised tolmukogujad, siis nii täpselt ju ongi- mida ma teen sellise asjaga?? Ära visata on ka nagu imelik.. Ja siis ta jääbki igale poole ette. Minu arust ei näe selline pudel kuskilt otsast ka kena välja ja kuskile kaunistuseks ma teda seega kasutada ei saaks, vedeleks mul kapis arvatavasti kuniks ära suren.

   Minu jaoks tundub selline pudel/aardekast/rahapuu/misiganes taoline lahendus lihtsalt veidi vaimuvaene viis stiilis: “üldse nagu ei raatsi raisata sellele peole, 20 euri ümbrikusse kahe peale ilmselgelt ei pane, samas nagu ei viitsi ka mingit tõeliselt lahedat asja ise meisterdada, ah teeme mingi junni valmis, küll käib”.

   Asi ei ole üldse rahas- ei eeldaks elu sees, et suurem pere või väiksema sissetulekuga inimene suure summa kingiks. Mulle näiteks meeldiks tohutult, kui keegi midagi lahedat ja isetehtut kingiks- näiteks kaltsuvaip, ise kenasti restaureeritud riiul või midagi taolist. Mis oleks tõesti ilus käsitöö ja on näha, et inimene on vaeva näinud ning asja hingega teinud. Lisaks oleks asjal funktsioon peale tolmukogumise ja ettejäämise.

   Samas- nagu siin näha, siis osadele ikka meeldib. Seega vist maitse asi.

 27. Olen üksikema ja panin sõbrannale 50 € ümbrikusse. Olin padurase ja ei alkoholi ei joonud ning ööseks ei jäänud. Seega väga kulukaks neile ei läinud. Isegi tantsupõrandat ei kulutanud :D

 28. Ma olen oma elus kahes pulmas viibinud: enda ning sõbranna omas. Ümbrikusse sai mehega kahepeale pandud 1000NOKi (ca 108€) ning paar (3?) loteriipiletit. Ema mul nt imestas, et nii vähe kingime, ise arvame, et ega teised vast rohkem ei kinkinudki.
  Enda pulmadest on vaid kuu möödas. Rahategemise eesmärgil neid ei pidanud, aga kokku saime ümbrikest 6066€ + kaks suuremat kingitust. 100€ paarilt oli selline keskmine. Umbes pool sest summast tuli siiski vanematelt :D

 29. Ütlen ausalt, et mulle ka selline kingitus ei meeldiks. Kui inimesed soovivad raha, siis ma selle ka kingin (ma ise ei kannata mingeid tolmukogujaid). Ja pulmakink paari kohta võiks olla töötavate inimeste puhul alates 100€, kui on rohkem võimalusi, siis ka rohkem.

 30. Päris häbi heale sõbrannale 20 euri kinkida, eriti kui kahekesi käisite.

  1. Aga äkki mul polnud sellel hetkel rohkem. Mis sel teemal üldse praegu targutada :D

  2. Sa ju teadsid pulmapäeva varakult juba. Oleksid iga kuu säästnud veidi. Aga noh, sellised ahned inimesed käivadki pulmas söömas ja joomas ja teevad mingeid väikseid möttetuid kingitusi mis kuhugi ei kölba!

 31. On ebanormaalne eeldada, et sinu külalised maksavad su pulma kinni. Pulmapidu on rangelt vabatahtlik viis, abielu algust, enda lähedastega jagada. Kingitused on ka vabatahtlikud, mitte kohustuslikud. Keegi ei pea ostma piletit pulmapeole ja külalised ei pea pidu kinni maksma. Kui ma tean, et mu sõpradel on näpud põhjas ei eelda ma neilt ka 20 euri kinki (Kirjutagu nx ilus kaart armsate soovidega vms, kasvõi kivi mis peaks õnne tooma jne). Minujaoks oleks miljon korda olulisem selle 20 euri asemel, et nad kohal oleks.
  Ise oleme mehega teinud kinke vahemikus 100-200 euri. Olenevalt siis lähedusastmest. Aga need kingid pole ka hingetuks tõmmanud.
  Sünnipäevaga on minumeelest sama teema. Kui sünnipäevalaps tahab välja teha siis tehku, kui ei, siis ärgu pidagu. Kingid ikka vastavalt sõprade maj võimalustele. Ajuvaba üldse kinkide pärast pidusid teha… :D

 32. 200 kinkisime mehega. 100 minu poolt ja 100 mehe poolt. Mehe sõbra pulm oli.

 33. Ma ise leian et selline 50-100 on keskmine, mis ümbrikusse pannakse.
  Samas ma ise sain enda pulmas sõbrannalt kingiks 100€(üksik inimene) ja tundsin küll veidi piinlikkust, et nii suur summa. Teisalt näiteks mu vend, kes käib täiskohaga tööl, elab vanemate juures, seega on tal põhimõtteliselt nullkulu (kõik läheb alkole ja peole), oma tüdrukuga meile mitte midagi ei kinkinud. Oleks, et tal poleks võimalik olnud, aga ta lihtsalt ei suvatsenud. Aasta aega kuulsin, kuidas nad tagantjärgi kingi teevad, siiani “ootan”.

 34. minu meelest ongi sellepärast palju parem lahendus teha pulmas mingi karp, kuhu kõik tulijad saavad siis anonüümselt raha sisse panna. Ei mingit kaarti. Siis ei pea külaline end halvasti tundma, kui ta ka näiteks ainult 10 euri saab panna.
  Ja ma endiselt ei mõista seda mõtteviisi, et kas on piisav või sobilik mingi x summa panna. Kui inimesed tahavad abielluda ja oma päeva sõpradega jagada, siis mis tähtsust nendes kinkides veel on? Parem võtku see summa ja ostkugi omale uus kleit/pintsak, käigu juuksuris jne, et ka nemad saaks seda pidu nautida. Ilusad külalised on palju tähtsam kui see saadud summa.
  Aga kui ise pulmad teeks, siis kasutakski seda karbi varianti, peale kirjutaks a la reisifond, kaarte ja lilli paluksin mitte tuua :)

 35. kusjuures, see originaalne sentide-müntide idee. Kas te teate, et selle paberrahaks ümbervahetamine maksab…

  1. No sellise kingi point polegi seda rahaks vahetada ju! Aga noh, ma vist ainuke imelik, kellele sellised asjad lahedad tunduvad.

  2. Aga pruutpaar soovis ju raha kingituseks? Teie kinkisite midagi, mida on pointless rahaks vahetada, et las seisab? Kokkuvõtes te justkui ei kinkinudki midagi :D sest paar (antud juhul Mallukas ja ta mees) ei saa seda ei rahaks vahetada ei muudmoodi kasutada :D samas kui oleks veidi rohkem raha vahetanud ja mitte ühesendilisteks tehtud ning nt kenasse purki pandud, oleks mulle täitsa meeldinud :)

  3. Ma töesti ei saa aru et mis idee on kingitusel mida kasutada ei saa? Oh jah, raske on see ahne ja kitsi inimese elu :)

 36. Minu tutvuskonnas tahavad inimesed üldiselt kingiks raha või kinkekaarte, tavalise sünnipäeva puhul kingime 20€, juubeli puhul rohkem. Olen 2x pulmas käinud, 1x olin üksi ja siis kinkisin 40€. 2 aastat tagasi käisime kahekesi ja kinkisime 100€. Ilmselt sõpradele kingikski 100€ ja sugulastele vb rohkem.

 37. issand meil just oli see draama peres. ämmal oli 50 juubel. tal kuus täiskasvanud last üks nendest minu mees. teised lapsed siis tahtsid teha ühist, täiesti üüratu summa eest kinki. a la üks ideedest oli elutoa remondi kinni maksmine. teised ideed läksid suht samasse auku, igaüks oleks pidanud vähemalt 300-400 panema.

  mina kui teisest perest pärit olin lihtsalt täiega üllatunud, kuna meil on alati lugenud, et kingitus oleks isiklik ja südamlik. kui on tähtis juubel siis mõeldakse seda südamlikum kingitus välja ning see ei pea tuhandeid maksma.

  minu mees siis selgitas ka oma õdedele-vendadele, et kuulge nagu me oleks pidanud siis mitu kuud raha korjama selleks. lõime siis kingist lahku, kuna meil tuli täpselt selline idee, mis iseloomustab minu ämma 100%. kõik teised solvusid meie peale kuna noh, meie raha jäi siis ju saamata. mu mees ütles ka väga hea lause selle kohta, et tema ei taha, et kingi tegemine oleks pangaülekande tegemine kuskile, vaid tema tahab ise oma südame sinna panna, mõeldes ja meisterdades.

  ämma silmas oli meie kinki kätte saades pisar. kinkisime talle ilusate õitega puu (polnud sugugi odav), mis jääb kauemaks tema aeda kaunistama kui meie siin maailmas viibime…

  1. Armas jah :) ja mis remont see kamba peale makstes siis 2500€ maksab :D

 38. Minu arvates 10eur nägu on ikka liiiga suur koonerdamine pulma minnes. Mallukale kahekesi minnes 20eur kinkida on ka ikka väga väike summa minu meelest, sest teie puhul mulle mulje jäänud et nii peost suhu te ka päris ei ela. Eks muidugi igaüks elab nii nagu tahab aga minu arvates on ka absoluutne miinimum 50eurot kahekesi.

  1. Olgu, see summa summaks hetkel. Mu point oli pigem selles, et kui teha seda lahedalt, pole vahet, mis summa on. Olgu või euro, kui on tuusalt pakitud.

  2. Et pakend on olulisem kui sisu?
   Minu meelest on ühesendiseid täis pudel õuduste kingitus. Annaks mõnele kerjusele kui see oleks nõus vastu võtma. Ma täiega vihkan mõtetut nodi, mis kodus tolmu kogub – nipsasjakesed, vaasikesed, suveniirid – öäk. Selle 20 euro eest oleks oluliselt tuusama kingituse saanud kui oleks pea tööle viitsinud panna.

  3. Eks ta nii ongi, mis ühele jube lahe pakkimine see teisele vb täielik jura. Seepärast peab ikka läbi mõtlema oma lahedas pakkimised, et kas on need ikka paremad kui kaart vms. Minule isiklikult näiteks absoluutselt ei meeldiks selline sendipudel, sest mulle ei meeldi kui kodus mõtetud tolmukogujad on ja riiulil ma seda kindlasti ei eksponeeriks. Samas selle ümbervahetamine ei oleks ka eriti mõtekas, sest raha on sees vähe ja vahetades saan veel vähem, sest vahetamine maksab.

 39. Meie pulmast 3 aastat möödas. Suur pidu, 100+ inimest, väga hea bänd, mõnus õhtujuht, majutus meie poolt, hommikuks saun-basseinid-hommikusöök ja toitu oli nii palju, et igaüks läks koju ka veel toidukarbiga – need kes tahtsid, ei sundinud kedagi :)
  Keskmiselt vist oli ümbrikus u 60€. Kõige suurem summa oli 400€ (perekonnalt). Ühed sõbrad olid ka kinkinud 200€ ja see väga üllatas. Tundus liiga palju aga tean, et neile see tundus okei summa. Üldse ei pidanud pulmi raha pärast, vaid sõpradega tähistamise pärast.
  Kui ise pulmas käime, siis 50-100€ paneme kindlasti. 50€ panime korra, olime tegelikult seda pulmakutset saades väga üllatunud ka. Samas väga headele sōpradele panime 150€, kuigi pulm oli teises riigis – lihtsalt tundus sobilik. Ehk ikka südametunnistuse järgi ja vastavalt võimalusele.
  Pulmad on toredad :)

 40. 50-100 eurot nägu, olenevalt võimalustest ja sellest kui lähedased on pruut ja peigmees. Perekonna puhul paneks rohkem.

  Sünnipäevadeks 20-25eurot nägu

 41. Lahe kink on inimeste meelest absoluutselt erinev asi.
  Mulle ei meeldi ka sellised asjad, mida ma kapist kappi tõstma peaksin. Samamoodi ei ole ma mitte kunagi aru saanud nn mähkmetortidest ja muust säärasest.
  Aga taaskord, inimesed on niiiiii erinevad ja ilmselt peaks kingi saajat niipalju tajuma, et tunda, mis oleks ok ja mis oleks viisakas “aitäh!”

  Mulle tundub, et pulmakink võiks oma väärtuselt olla just nii suur kui suur oleks selle inimese/pere võimekus antud hetkel. 500€ on selline summa, mida ma kingiks oma lapsele abiellumise puhul (kuigi praegu ei tea sedagi), sõbrale (isegi kõige paremale) ei kingiks sellist summat. Lihtsalt kui ma paneks enda samasse olukorda, siis ma ei tunneks ennast nii suurt summat saades hästi.

  1. Samas mähkmetort on jumala kasulik – lammutad laiali ja kasutad ära :)

  2. Sama ilus on ju ka hügieenisidemete “tort”.
   Minu jaoks kvalifitseeruvad need samasse kategooriasse ehk siis KUI üldse mähkmeid kinkida (ok, katsikule minnes saaja tahaks niiväga saada), sisi võiks need olla soliidselt pakendis, mitte kellegi poolt läbi mätsutatud.

 42. Kuskilt krooni ajast on meeles, et naised panid ümbrikusse 500.- ja mehed 1000.-
  Kahepeale siis ikka 100€ oleks nn ilus ümbrikusse pista.
  Pakkimine oleneb inimesest, kes hindab mingit isetehtud kunsti kes mitte, maitsed on erinevad.

 43. Meil järgmisel suvel pulmad tulemas. Kutsele saab kirja, et kingitus võiks ümbrikusse mahtuda, aga ei eelda, et külalised peaksid pulmapeo kinni maksma ning ei ole kingituseks saadud raha n-ö eelarvesse sisse arvestanud. Külalistelt eeldame peopaika ise kohalejõudmist (pidu toimub Tallinnast ~40km kaugusel), aga majutuse eest tasume ise.

  “Kreatiivsus” raha kinkimisel ei meeldi – ma lihtsalt ei kannata mingit tilu-lilu ja tolmukogujaid. Aga noh, maitse asi.

  Ise olen pulmakülalisena üldiselt arvestanud 50€ inimese kohta (paarina pulmas käies siis 100€ kokku), väga lähedaste inimeste puhul ka rohkem. Usun igavesse armastusse ja sellesse, et inimesed abielluvad üks kord – miks siis mitte nende ühise elu algust suuremalt toetada :)

 44. Pulmad ja juubelid paneme 25eur nägu ja tavasünna 10eur nägu + pudel ja lilled :) ei ole minuarust ei priiskamine ega kokkuhoid vaid täpselt paras.

 45. Meie pulmas olid summad alates 50 euri, kaks lähedasemat kahest seltskonda kinkisid kumbki 300. Ise läheme augustis pulma, ümbrikusse paneme sõpradele 100.

Comments are closed.