Kes teil lastega õpib?

See oli asi, mida ma enne kooli kõige enam kartsin. Kes temaga tundide viisi õppima hakkab? Olen näinud eelnevalt kõrvalt oma sõpru laua taga istumas lastega ja lõputult koolitöid tegemas. Ma tundsin, et ma pole selleks valmis, mu närv ei pea vastu. Covidi ajal kui eelkool oli video teel, siis mõned korrad pidime tegema temaga neid töid ja ma ütlen ausalt, juba need paar korda lisasid mu juustesse halli. Seepärast saigi valitud kool, kus hindeid ei panda ja kodutöid oluliselt ei anta. Kaasa arvatud mingeid “emme, mul on homme tammetõrusid vaja” projekte. Kui neid on vaja, minnakse neid koos otsima, mitte, et elan Mustamäe paneelikas ja mul puudub võimalus kuskilt homseks hommikuks tammetõrusid leida.

2 thoughts on “Kes teil lastega õpib?

  1. Ma küsiks kohe, et miks üldse peaks lapsega õppima? Normintellektiga laps on täiesti võimeline ise hakkama saama. Minu poeg on praegu põhikooli lõpuklassis, olen teda eelneva 8 aasta jooksul aidanud paar korda ja need aitamised on pigem sellised, et loovtöö jaoks on vaja kaamerat hoida või mingi esinemise jaoks riideid komplekteerida.
    Ta käib riiklikus koolis, tulemuste järgi ehk edukamas kui piirkonna keskmine põhikool , vähemalt on nende lõpetajatest peaaegu kõik tahtjad saanud piirkonna parimasse riigigümnaasiumi. Ja ta ei ole saanud hakkama nii et iga aasta on hädapärast klassi lõpetanud vaid senini on aastahinded olnud head ja väga head. Mõned trimestrihinded on juhtunud olema ka rahuldavad, mingit lamenti meil selle üle kodus ei ole. Õnneks on nende klassis õppimine popp ja ta ise pingutab selle nimel, et hinded jälle korda saavad. Minu seisukoht on see, et hinded ei loe, loeb see, kas sa said aru või mitte ja kui ei saanud, tule ja küsi. Ma sekkuksin siis, kui kuuleksin, et ta kellelgi üleolevalt näiteks teatab, et ma üldse ei õppinud aga mul vedas, sain maha teha :) Mulle tundub, et vähemalt osad tänapäeva noored on märksa teadlikumad oma soovide, edasiõppimise ja karjääri osas.
    Muidugi, kui meie kodu lähedal oleks nii suurepärane kool, nagu see, kus Hedon õpib, ei kaaluks ma kindlasti mitte ühtegi teist kooli :)

  2. Meie peres 3 koolilast, vanim juba gümnaasiumis ja pole veel ka ühegi lapsega koos õppima pidanud ja täpselt samad kogemused ja mõtted nagu eelneval kommentaatoril.

Comments are closed.