Kas te usute “osta ja istutame puu” kampaaniaid?

Mu meelest alati need “osta seda, istutame sinu eest puu”, tunduvad sellised – mitte siin toimuvad asjad. Keegi kuskil midagi kuskile istutab, aga mitte nii, et sellest päriselt tolku oleks. Noh, tundub nagu lihtsalt turundus. Võimalik, et ma teen paljudele liiga, aga.. on koht, kus sina ostad ja puu ka maha istutatakse.

Meie kodutankla on Alexela, nagu ilmselt paljud ka teavad. Meelis on vana säästuhunt ja tal on alati kõikvõimalikud kaardid, mis alet annavad ja vanast ajast ma tean sisestas ta kohe mitu kaarti, sest üks kaart soosis teist ja teine kolmandat jne ja siis oli nii õnnelik, et saab mitu senti soodsamalt bena.

Alexelas on nii, et olles nende kogukonnaprogrammi liige panustad igalt oma tankimiselt Eesti metsadesse puid, muide maakonna saad ise valida kuhu sinu eest puukesed istutatakse. Ehk siis, olles Alexela püsiklient saad panustada 1 sendi oma püsisoodukast igalt tangitud liitrilt Eesti metsadesse. Alexela lisab omalt poolt samuti sendi ja iga kokku kogunud 25 sendi eest, istutavad nad puu, sinu poolt valitud maakonda.

Kuigi sulle võivad meeldida kased või hoopis männid, siis puuliigid valitakse välja vastavalt metsa eripärale, kasvukohale millele istutust teostama hakatakse ja seda valikut ja istutust koordineerivad metsaühistud. Kui sa aga tahad kindlalt panuse anda just mändidele, kuuskedele või leppadele, siis tasub uurida, kus kandis neid on ja see maakond endale lemmikutesse lisada.

Tundub utoopia?

Ei ole. Saad ise kõike äpist jälgida – kaua oled olnud kogukonna liige, palju puid oled juba metsadesse panustanud ning millisesse maakonda. Samuti näed sealt palju on liikmeid kokku, kui suur on kogu panus ja CO2 hulk, mida need puud oma eluajal seovad.

Ehk siis – liitu Alexela kogukonnaprogrammiga ja märgi ära kuhu sa soovid, et sinu puud istutatakse. Edaspidi Alexelas tankides annadki väikse panuse puude istutamisse ja ühise panusena saabki puude istutamine võimalikuks. Muuseas lisaks tankimisele saad puid istutada ka igakuise toidupakkumise ostuga, sest seda ostes saad nii kõhu täis kui ka ühe puukese metsa. Või võid ka lihtsalt osta puu oma lemmik maakonda kassast ja see istutatakse sinu eest maha.

Tahad ka puid istutada?

Vaata lähemalt Alexela kodulehelt.

One thought on “Kas te usute “osta ja istutame puu” kampaaniaid?

  1. Ausalt öeldes jätab täiesti külmaks puude istutamine. Tahan parem kütust odavamalt saada :D Skeptiline selliste asjade suhtes.

Comments are closed.