#elulineblogi

Klatš, kõmu, veri, pisarad, ärapanemine – draaaama!

Kõige enam ihatud teema meie poolt. Rääkige ometi klatši ja kõmu, mida te sellest või teisest blogijast/staarist/influencerist arvate. Mida sellest teemast või olukorrast arvate. Mida teie teeksite jne.

Olenemata sellest, et me ei ole aastaid enam seltskonnajakirjanduse telgitagustes, teame ja tunneme me inimesi ja väga palju jõuab ikka meieni. Kui me tegime Insta story, et me pigem ei julge sel teemal sõna võtta, sest internet läheb katki ja me saame nii palju heiti, siis.. Kõik kirjutasid, et vahet pole, las läheb, meie toetajad toetavad meid ikka ja rääkigem me ainult mida me teame.

Ma mõnikord mõtlen, et miks me kardame olla meie ise, või öelda välja, mida me kellestki/millestki arvame, klatšida kleite ja väljanägemist, öelda, mida me arvame kahepalgelistest blogijatest, kasvõi koroonast või EKREst. Ma ei karda suvaliste inimeste halvakspanu, aga ma kardangi, et kui koostööpartner X on EKRE tuline pooldaja, siis ta ei tee meiega enam koostööd. Või kui seda loeb keegi, kellest ma kirjutan, siis ta solvub ja tõmbab mingi mõttetu draama käima.Teistpidi, ma võiksin eeldada, et homofoob või pagulastevastane meie blogi nagunii ei jälgi.. Ma eeldan, et meid jälgivad inimesed, kes jagavad meie mõttemaailma, hindavadki meie ausust ja neid ei häiri meie klatš ja kõmu vahepeal. Aga samas oletame, et keegi googeldab – reklaam blogis ja satub meie blogisse ja viimane postitus on see, kus ma kedagi arvustan ja ta tunneb end sellest teemast puudutatuna ja tšau pakaa, me aken on kinni.

Kes keda heidib ja taga räägib?

Aga asume asja kallale. Järgnevad lood on täiesti olematus järjekorras kirja pandud, see tähendab lihtsalt meelde tulnud lood elust enesest. Pikemate kommentaaridega saab sama teemat järelvaadata meie eriolukorra viimasest laivist:

***

Üks influencer, kes esitleb end kui blogijat, omab Instagramis üle 20 tuhande followeri, saatis koostööpäringu, mis lõpetas lõpuks minu laual (olen aastate jooksul hallanud kümnete erinevate firmade IG/FB kontosid ja tegelenud influencerite koostöödega). Kui me lõpuks asja tuumani jõudsime, siis soovis ta tervet magamistoa täit asju, 800€ ja lubas, et teeb meist paar storyt ja meile kasutamiseks hunniku pilte.

Kui me siis läbirääkimisi hakkasime pidama, mulle väga meeldib kui influencerid mulle pilte toodavad, sest siis ei pea kasutama fotopankade ja agentuuride pilte ja need on rohkem elulised, ma soovisin lisaks blogiposti, 2x IG feedipilti (2 kuu jooksul) ja storys mainimist. Vastutasuks bartertehingut, sest ta tahtis tooteid ca 1000€ väärtuses, siis ta oli nõus. Mis ma vastu sain? 3 storyt, 1 feedipildi kuu aega hiljem küsides, null blogipostitust ja mis oli kõige veidram. Kui ma küsisin tema storyde vaadatavust, siis need numbrid olid olematud. Minu jaoks täiesti arusaamatu kuidas 20k followeriga, kes ei ole feigid, oli vaadatavus ca 1500-2000.***

Üleüldiselt on palju selliseid blogijaid/influencereid kes lubavad ja tahavad, aga kui asjaks läheb, siis ei tee nad mitte midagi. Või lubatakse mingeid klikke, mida tegelikult kuskil pole. Mulle on jõudnud postkasti kiri, esindades ühte brändi – ühelt influencerilt, kes on kunagi küsinud mult kirja, millist mina enda koostööpartneritele olen saatnud algusaegadel, et saada koostöö.. Ma olen saanud enda kirja, teise nime alt. Isegi numbrid on muutmata kujul. Kuigi selge on see, et sellel alustaval blogijal oli heal juhul tuhat followeri kõikide kanalite peale kokku, aga ta esitles nagu tal oleks neid 10x rohkem.

***

Üks videoinfluencer soovis koostööd teha minu esindatava brändiga. Diil oli umbes sama nagu eelmisega – tooted ja vastu kahes videos mainimine + IG storyd, feedipildi kohta ta ütles, et see on liiga kallis ja seda ta tasuta ei anna. Arusaadav, ma ka niisama ei annaks. Vastu olen hetkel saanud mõned storyd ja need videod, kus firma pidi esindatud olema, on ilmunud, aga ilma konkreetset firmat mainimata.

***

Kas on okei omada gruppi kus teisi taga klatšida? Jah, kui selleks on lähedaste inimeste ring, keda sa usaldad ja kellega te omavahel asju arutate. Aga saata sealt välja näiteks skreene teistele ja mingit soga sinna juurde ajada, sellest ma ei saa aru. Et keegi saaks meelega haiget? Et keegi mõistaks meelega valesti kontekstist välja rebitud asju..? Ma olen oma elus saanud nii palju skreene kuskilt gruppidest ja kommentaaridest, et ma tahaks oksendada. Ausalt. Ei ole vaja susida kogu aeg midagi!EBA on mõttetu pask

Blogiauhinnad on kindlasti üks korralik draamaallikas, nagu ka blogijad ise. Jumal tänatud, et ma neid enam ei tee.

Blogiauhinnad on alati olnud kõige kõmulisem asi, sest mitte keegi pole neid teha viitsinud, aga kõigi jaoks võrdus see tasuta jogurtid ja mõttetu diplomite jagamine. Isegi kui keegi julges öelda, et korraldus oli hea, siis leidus 10 kes arvasid vastupidist. See on nagu Perekool, seal on viis lolli kägu, kes kelbast ajavad ja sulle tundub, et terve maailm on su vastu.

Aga olgem ausad, kui sa teed üheksa kuud aastast midagi, proovides sealjuures kõigile meeldida (mission impossible!) ja kui see päev lõpuks käes on – tuhandete eurode eest auhindu, kinkekotte, söögid-joogid, koht, õhtujuht, otseülekanne – ja seda suhteliselt olematu eelarvega ja sponsorite toel ja sa saad pärast seda kaks nädalat lugeda „see EBA oli täielik pask“, siis.. ei ole hea tunne, ei viitsi enam teha ja ei taha blogijatest mitte midagi kuulda.

Ma jälgin hetkel Instas konkreetselt umbes viite influencerit, sest ma pole pärast eelmise aasta juunit, kui ma suuremale osale unfollow panin, tundnud, et ma tahaks neid uuesti jälgima hakata. Ma jälgin paljusid oma töökontodega, kellega ma koostööd teen jne, aga oma isiklikku ellu ma neid ei vaja. Tõsiselt.***

Meil on üks blogija, kellel on alati kõigi ja kõige kohta oma arvamus. See ainus õige arvamus. Kui talle ei meeldi X, ei tohi X meeldida ka kellelegi teisele. Sõbramehe poolest võiksid ju ka teda vihata. Olenemata sellest, et sul puudub temaga näiteks üldse mingisugune kokkupuude.

Ja siis on üks selline, kes näeb kuskil mingit killukest, loob kohe sinna ümber mingi endamõeldud loo, kirjutab blogipostituse, teeb kõike maha.. Ja siis kui keegi vihjab, et kuule, sa vist pole põhilugu lugenud ja ajad täiega kelbast, siis ta parandab oma blogipostitust, muudab seda veel seitse korda, sest loeb läbi algallikad ja on ups, ma sain valest aru, aga tegelikkuses on kõik lugenud tema esimest versiooni, haiget saanud, solvunud jne ja jumala suva mida ta hiljem muutnud on, see ei jõua enam nendeni, kes algposti lugesid. See on vist see blogija vastutab koht?***

Reede õhtul vaatasime järgi Õhtu saadet, kus oli üks influencer. Jah, ta oli juurde võtnud ja ma olin WTF, mis juhtus. Sain ju isegi aru, et kehv nurk, tele paneb juurde, arutasin sõbrannaga, et uskumatu, ma olen 67kg ja ma ei näe nii suur välja. Okei, ma ei olnud teles ka, eks. Aga mul oli reaalselt kahju teda näha sellisena. Ja ma teadsin, et inimesed lihtsalt kirjutavad talle ja saadavad heiti, et issand, ega ma paha pärast, aga mis juhtunud on, kas sa oled sada kilo? Ma kirjutasin talle ja ütlesin ausalt, mida ma sellest arvan ja et mulle jäi kogu intekast meelde see, et neil on aega praegu teineteist tundma õppida hingeliselt ja sisemiselt, mitte väliselt. Kui palju meil on täna neid lahkuläinud paare, kes on aastaid koos olnud ja täna saavad aru, et fak, ma ei tunne seda inimest üldse..

Ma lihtsalt tundsin, et ma pean olema see üks imelik, kes avaldab toetust, sest ma tean kuidas inimesed „üldse mitte paha pärast“ saadavad skreene kuskilt gruppidest/chattidest/foorumitest – et vaata, seda tead, seda nägid.. Ei taha teada, ei taha kuulda, aga ikka saadetakse. See on next level mu meelest. Kui sul ei ole midagi head öelda, ole vait. Lihtsalt miks sa pead inimesele haiget tegema, öeldes „mitte pahapärast“ et kuule, sa oled nõme, paks, loll, lapsik, imelik..

Loogiline, sul on õigus oma arvamusele, aruta seda oma sõbrannaga, palun väga, aga väita, et avaliku elu tegelane peabki seda heiti saama, siis.. ei. Ta on ka inimene, kellel on hing sees ja seda ei ole vaja niisama täis käia sittumas.

Mulle meeldis üks kommentaar, mis selle teema peale tuli ja ma loodan, et see influencer loeb seda ja teeb siit omad järeldused:

Praegu mõeldes suhetele, siis enamasti on tugevamad just need suhted, mida heaks ei kiideta. St keegi on liiga pikk või paks või loll. Tähtis et inimesed ise rahul ja õnnelikud.

Ma kirjutan kahe käega alla. Mina ja Meelis – kohutav kooslus, paks rõve ja loll eit leidis nüüd noore poisi, keda ära kasutada.. Oot.. kaua me koos oleme olnud? Suvel saab 12 aastat, olenemata sellest, et mõne meelest võiksin ma ammu surnud olla..

PS! See on koht, kus skriin edasi saata antud influencerile, sest siin on reaalselt mingi positiivne väärtus, mis võib tema päeva väikese päikesekiire tuua, mitte et skriinite perekooli, kus öeldakse, et ise on tähelepanuvajaduses ilueedi, keda võibki siin rappida. EI VÕI!***

On üks blogija, kes on alati paugu otsas kui puu käib. Aga ometigi, teab ta alati kõigest kõike ja halab kuidas ta peab kogu aeg olema in the middle of drama. Eee.. keegi ei tea, millest sa isegi räägid. A, õigus, sellest draamast, mille sa ise kokku susisid. Reaalselt inimene käib ja ussitab kõigiga. St minuga on oi, tsau, nii äge, mida sa teed.. siis räägid temaga, suhtled normaalselt , samal ajal toodab ta kõrval aknas, et Albers on valus ahv, ütles praegu su kohta nii või naa, väiksed kontekstist välja skreenid.. Ja draama võib alata. Siis võtavad sõna asjasse seitsekendkuuskorda mitte puutuvad tegelased ja kokku tulebki täiesti rändom draama, mille keskel tema siis juhuslikult on ja üldse seal olla ei taha.

***

Siis reaalselt on sellised tegelased, kes KIRJUTAVAD firmadele, et MIKS te selle või teisega koostööd teete, ta tegi nii või naa (ütles kuskil blogigrupis/storys kellelegi kohta midagi), mis absoluutselt ei mõjuta tema töö tegemist või koostööpartnerit, aga on vaja kuskil susida ja ära panna ja lolli mängida. Mul ausalt on tunne, kui vanad te olete. Kas me oleme lasteaias või päris maailmas. Kui ma ütlen, et aitab, ma ei viitsi sellist mängu mängida, et ma ei pissi su liivakasti, et sa märga liiva saaks, siis jälle – draama!

No täpselt nagu see meie teema, et me laivides jõime – oli vaja minna ja kaevata, et omg, nad joovad laivis, vääritu käitumine, teevad veel reklaami ka kellelegi. Kaeban, teen sitta, sest nii on äge vä? Ma ei saa aru, kuidas tema elu see segas, et meie jõime? Tema tervist rikkusime? Aga eks tal endal oli hea tunne, et sai jälle olla middle of drama, millest ta midagi ei teadnud :D***

A, ja siis on need blogijad, kes ei tee koostööd kui blogija X on eelnevalt koostööd teinud. Ma olen ka koostöödest loobunud, aga sellisel juhul kui on mulle kirjutatud, plaan paika pandud, siis on loobutud ja valitud keegi teine, mitte rahule jäädud ja siis tagasi minu poole pöördutud.. Vat siis küll, laku panni. Sa tegid oma valiku. Ma ei ole mingi hädaabi. Ma tean, et kui ma teen, teen oma asja hästi ja ei tee hinnaalandust sisus/piltides jne. Siis kui ei sobinud, pole mul ka sind vaja.

***

Kolmas kontingent on see, kes on kuulnud, et keegi on tema kohta midagi kuskil kirjutanud, täpselt ei tea, kas see tõsi on või ei, kas üldse midagi on kuskil öeldud ja ta hakkab uurima ja raiuma, et ma tean, et sa ütlesid või tema ütles minu kohta, räägi. Ja kui ma ei tea asjast mitte midagi, siis ma valetan. Jälle draama.

Räägime nüüd meist

Jah, me ei ole mingit puhtad prillikivid nagu Savisaar, aga mida aeg edasi, seda rohkem ma saan aru, et targem on vait olla. Pigem #supportyourlocal eks?

Jah, me oleme kritiseerinud ja klatšinud ka siin blogis, aga minu meelest on vahe sees, kas ma ütlen, et inimene on kole ja paks ja võiks kodus püsida või ma ütlen, et see kleit tema keha ei kaunistanud ja ta võiks enne uksest välja tulekut peeglisse vaadata.

Üks viga mida me oleme ka teinud – see ilma nimedeta kirjutamine (aga nimedega oleksime me aasta heiterid ja ärapanijad ja kas meil on kana kitkuda – ei ole!) – mina mõtlen kodanikku X, aga puudutanuna tunnevad end Y ja Z ja keegi kolmas arvab, et ma räägin hoopis kodanikust W ja.. siis vana hea – saadame skriine kindlasti neile ja siis ma olen veits ummikus, sest solvub kaheksa inimest, kes üldse asjasse ei puutu, aga pärivad mult aru.Aga ma ei leia, et ma peaksin siin jälle hakkama ennast hullult põhjendama, miks ma olen (kunagi) midagi öelnud. Olen siis olen. Õnneks on inimene arenemisvõimeline ja mis peamine  – võimeline muutuma. Ja ma tahan loota, et minust kasvab iga päevaga parem inimene, kes ei heidi niisama kuskil ringi, vaid pigem ütleb mõne toetava sõna, sest see loeb palju rohkem. See kui ma sõbrannaga arutan, et vaata, mis tal seljas on.. ongi okei, aga ma ei lähe inimesele postkasti kirjutama, et kuule, sa nägid presidendivastuvõtul välja nagu kloun.

Ja lõpetuseks filmisoovitus eilselt laivi kommenteerijalt, ise ei oska kaasa rääkida, sest pole seda filmi näinud, aga usun, et see on hea soovitus: Vaadake filmi Matti Nykanenist, mis negatiivne kriitika meedias teeb. Pidu, naised ja viin. Lõpp on masendus ja surm.34 thoughts on “Klatš, kõmu, veri, pisarad, ärapanemine – draaaama!

 1. Sinu kommentaarid Triinu pihta on täpselt samasugune labane heit (a la mis suga juhtus, isegi ma saledam jne), nagu ju teised inetud kommentaarid. Lihtsalt sa paned lõppu “oh mega support jne bla bla”.
  Pigem sõbrannana ei peaks veelkord rõhuma sellele, mis teda häiris, aga sul on ikka vaja sitasti öelda ja siis üritada jätta muljet, et toetad!
  Ja ei, sa ei näe saledam välja, aga noh see on okei, oled isegi tublilt alla võtnud, support!

  1. Kui ma saaks iga facepalmi eest euro, oleks mul viis maja! Ma räägin ju seda, et kui ma arutan sõbrannaga seda, siis see oleks okei, kui ma talle skriini saadan, mida tema kohta öeldi, siis see on ajuvaba! Või lähen talle messengeri hurjutama, et oi-oi, appi..

  2. Arutanud siis sõbrannaga, miks sa seda avalikult blogisse siis kirjutad? Siit ta ei saa lugeda?

   Ja no arvestades kui tõsine probleem on meie noorte ja ka vanemate inimeste jaoks alkohol, siis on ikka tõsiselt rumal küsida, et kelle tervist ma kahjustan oma joomisega ja kes see tropp kaebama läks. Sa nimetad ennast influenceriks, sa annad seega eeskuju. Kui sa näitad, et jumala norm on iga õhtu veini või proseccot vms libistada, siis sa just nimelt rikudki ka teiste tervist. Sa peaks just näitama, et tervislike jookidega on ka võimalik kodus õhtu mööda saata, et laivi kannatab teha ka kaine peaga. Alkohol ei pea olema iga asja juures tihe kaaslane.

 2. Sa kirjutad: “See on next level mu meelest. Kui sul ei ole midagi head öelda, ole vait. Lihtsalt miks sa pead inimesele haiget tegema, öeldes „mitte pahapärast“ et kuule, sa oled nõme, paks, loll, lapsik, imelik..”

  Anna nüüd andeks, aga sa ju ise oled nii kogu aeg teinud, teed nüüd ja teed ka edaspidi :D Eriti see “Kui sul ei ole midagi head öelda, ole vait” tundub nagu eriline kirss tordil. Millal sa muidu ise oled vait olnud, kui sul midagi head öelda pole? :D Või ma olen ajuinsuldi saanud vahepeal, et ei mõista absoluutselt praegu :D PS: See ei loe, et sa kolme lõigu pärast kirjutad, et jah, me pole ise ka puhtad nagu prillikivi. See näitab ainult seda, et teoorias oled tugev, aga muidu s*tud jätkuvalt hinge inimestele.

  1. Sa loed mida sa tahad.. ma kirjutasin: Jah, me ei ole mingit puhtad prillikivid nagu Savisaar, aga mida aeg edasi, seda rohkem ma saan aru, et targem on vait olla. Pigem #supportyourlocal eks?

   Aga ma ei leia, et ma peaksin siin jälle hakkama ennast hullult põhjendama, miks ma olen (kunagi) midagi öelnud. Olen siis olen. Õnneks on inimene arenemisvõimeline ja mis peamine – võimeline muutuma. Ja ma tahan loota, et minust kasvab iga päevaga parem inimene, kes ei heidi niisama kuskil ringi, vaid pigem ütleb mõne toetava sõna, sest see loeb palju rohkem.

  2. Absoluutselt, inimesed võivad areneda, eks ma ise ka.
   Ütled, et oled aru saanud, et targem on vait olla. Seda ma usun. Kirjutad ju samas postituses ise ka: “Ma mõnikord mõtlen, et miks me kardame olla meie ise, või öelda välja, mida me kellestki/millestki arvame, klatšida kleite ja väljanägemist, öelda, mida me arvame kahepalgelistest blogijatest, kasvõi koroonast või EKREst. Ma ei karda suvaliste inimeste halvakspanu, aga ma kardangi, et kui koostööpartner X on EKRE tuline pooldaja, siis ta ei tee meiega enam koostööd. Või kui seda loeb keegi, kellest ma kirjutan, siis ta solvub ja tõmbab mingi mõttetu draama käima.”

   Jah, oled aru saanud, et sinu välja kirjutatud sõnadel võivad olla tagajärjed. Aga samas “nutad taga” seda, et ei julge enam olla n-ö SINA ISE (klatšida, arvustada, kirjutada oma päris mõtteid). Nii sa ju ütled. Ma saaks aru, kui sa oleks teinud läbi mingi sisemise reinkarnatsiooni ja aru saanud, et avalikult teisi klatšida/”arvustada”/solvata pole ilus, aga nii see ju ei ole. Te nagu tahaks ikka, aga kardate koostööde ja draamade pärast. Seepärast tundubki praegu see moraalitsemine, et ärge teie ka tehke, väga võlts ja irooniline.

   Ma ei tulnud siia sinuga vaidlema ja mingit isiklikku vimma ei pea. Igaüks arvab nii, nagu arvab.

  3. No ongi kahetised mõtted + see, kuidas sa seda teed, sellel on ju ka vahe.. ma täna ei käi lampi lahmimas kuskil, mida ma varem tegin – kõik emotsiooni pealt kirja..

 3. Aga võikski ju vait olla, kui midagi head öelda ei ole? Kommentaar, et kleit ei kaunistanud kandjat või küsimus, kas inimene kodust väljudes peeglisse ka vaatas, ei ole just positiivsed hinnangud. Ju siis neile meeldis! Maitse ongi erinev ja inimene võib kanda mida tahes. Käib ka teie kohta. Keegi ei kahjusta teist inimest oma kleidivalikuga, nähku ta seejuures välja kui kiles viiner. Tema tundis end hästi, las talle jääb see tunne. Las maailma jääb see pisike rõõm.

 4. Miks te seda välja ei ütle, et Mari-Leen töötab xxx, see keerutamine selle ümber on nii hale.

  1. Sest ma läksin tööle ja otsustasin, et ma ei ütle kus ma töötan. Nii lihtne see ongi. Kes teab, see teab.. Sama nagu ma ei pea vajalikuks avalikult oma aadressi või isikukoodi jagada. Kōik ei pea olema kõigile teada.

  2. Teie aadress ja isikukoodid on muuseas teie firma inforegistris avalikult täitsa üleval. Googeldades üks esimesi vasteid teie kohta.

   Kui sa varem ei teadnud.

  3. Jah, ma sündisin eile! Need on leitavad neile, kellel on mingi vajadus meid googeldada, aga ma ei leia, et ma peaksin blogis vms avalikult karjuma kus ma elan ja mis mu passinr on, kus ma töötan, kes mu parim sõber on või kellega ma parasjagu vägikaigast pean vms. Piisab avalikust kaalunumbrist, nagunii valetan, hahah.

 5. Igal õhtul normaalses koguses veini juua on just nimelt normaalne. Parem peaks näitama inimestele, et normaalne alkoholitarbimine on elu osa. Ausalt öeldes mingi lomondaadiklaasi taga õhtut kuil ei sooviks veeta.

 6. Igal õhtul normaalses koguses veini juua on just nimelt normaalne. Parem peaks näitama inimestele, et normaalne alkoholitarbimine on elu osa. Ausalt öeldes mingi limonaadiklaasi taga õhtut küll ei sooviks veeta.

 7. Täpselt, sinu poolt ka “backhand kompliment” Triinu kohta. Ja ei – sa ei näe saledam välja, aga tore, et sul nii palju enesekindlust on (näed – “backhand kompliment” minu poolt).

  Teiseks.

  “Jah, me oleme kritiseerinud ja klatšinud ka siin blogis, aga minu meelest on vahe sees, kas ma ütlen, et inimene on kole ja paks ja võiks kodus püsida või ma ütlen, et see kleit tema keha ei kaunistanud ja ta võiks enne uksest välja tulekut peeglisse vaadata.”

  Mis see Meelise postitus “Kas ilublogijad ei peaks mitte ilusad olema” AE kohta siis oli? Või sinu ärapanemine Nexuse Merkale, kes ka su mõistes tohutult paks välja nägi kuskil galal.
  Lisaks oled FB avalikus grupis sõna võtnud Sulo kehakaalu teemal.

  Heatahtlik ja südamlik kriitika teie poolt?

  Ma arvan, et teie ei ole nüüd küll need õiged inimesed teisi korrale kutsuma sel teemal.

  1. Nii, alustame sellest, et AE’st EI OLNUD see postitus! Aga noh, inimesed kujutavad ette, et nad teavad kellest ma räägin. See postitus sai alguse hoopis ühest teisest, palju väiksemast ilublogijast ja suures plaanis ei olnud lõpuks mitte kellestki konkreetsest! Aga inimesed mäletavad, mida nad tahavad. Nagu ka see, et “Meelis ütles, et Saara ei oleks pidanud emaks saama” – ei öelnud, soovitan uuesti lugeda. Ta soovitas abi paluda!

   Merka kohta ma ütlesingi, et see kleit ei kaunista, eriti kui seda teeb stilist!

   Ja Sulo teema on vapsee lamp, mida näiteks tuua!

  2. see käsna-kalle kehaga orikas sõimas ju alles Printsessi paksuks maakaks ja nüüd loeb siin moraali:D tädil läheb tuju kohe paremaks kui saab kellegi kaalu kommenteerida, mis siis, et ise näeb välja nagu maksjamooritsa kotlett :D

  3. No kui mina olen maksjamooritsa kotlett, siis tema võib vabalt paks maakas ka olla :D Ilu on vaataja silmades.

 8. See et ma paks olen, ei tule mulle endale uudisena – seega te ei avastanud Ameerikat sellega, et kuskil 18 kg ülekaalus olen :D Ma olen ise sellest avalikult ka kirjutanud. Jälgimist ka instast ära ei võtnud, sest ma jälgin väga paljusid blogisid jne. Aga mind ongi võimatu kõigutada ilmselt. Kõik ei ole sellised ja võtavad asju rohkem südamesse.

  Aga teate, miks on hea sinust ja Meelisest selliseid postitusi treida? Sest te ise teete teistest neid alatihti ju ja siis loete moraali, et miks ikka halvasti öeldakse. Tahate skandaali ja klatši – saate ka, vahel lihtsalt enda kulul :D Nii et sellised asjad ei tohiks ju häirida.

  Ja ma leian ka, et selline toetus Triinuliisile on mõttetu, sest ta ei ole kuskilt otsast paks ja sinust suurem ka kindlasti välja ei näe, aga see polegi oluline. Et sa nagu enda meelest toetad, aga tegelikult viskad hagu ainult juurde. Topeltmoraal minu meelest.

  Ma olen nõus, et inimesed muutuvad ja õpivad, aga kui reaalselt toetust avaldada, siis võiks seda nii teha, et enne ei materda.

  Jaanika a la paks põlvakas, kes võib tulevikus ka vabalt teie käitumisest postititusi kirjutada, kui see on ajuvaba. Sest nagu teiegi – avaldan ma lihtsalt oma arvamust ju :) Ei maksa südamesse võtta ju nagu teie endi moto on :D

  1. Ma ei võtagi su postitusi südamesse, pole neid käinud kommenteerimaski. Mingi postituse peale hiljaaegu sattusin, mida sa olevat seitse korda muutnud ja lōpuks ma ei saanud üldse aru, mis su point oli. Tahtsid vist ära panna, aga kuna sa algposti polnud lugenud, siis oligi pudru ja kapsad kokku.

   Ja ma tean väga hästi, mida ma teen ja kirjutan ja kõik alati pole minuga samal arvamusel..

 9. Aga miks Sa pidid siia kirjutama Triinu-Liisi kohta? Et esmalt jagad talle privaatselt toetust ja siis lajatad “vihjamisi”, et inimene on paksuks ja koledaks läinud ja saab kindlasti heiti nüüd? Ma ei näinud seda saadet ja pole ka kuskilt vahepeal teemat ega kommentaare selle saate ega Triinu-Liisi kohta lugenud. Nüüd aga ekstra googeldasin huvi pärast. Arvan, et paljud tegid nii, sest Sa ju tead, et teie blogi on üks loetavamaid. Seega nüüd need, kes polnud siiani kuulnudki sellest, said ka kõik näha, et näe on jah. Seda rohkem nö. kommentaare sellel teemal ju Triinuni jõuab ilmselt. Et privas avaldad supporti ja siis paned siin tagaselja ja “vihjamisi” ära? See on küll inetu ja minu hinnangul muu jutuga siin teemas kokku ei lähe. Õel isegi tundub selline teguviis. Aga see on minu arvamus lihtsalt.

  1. Ma ei ole kuskil ära pannud. Ma kirjutasingi et tele paneb juurde, sitt nurk jne ja kirjutasin seda ka talle. Aga teadsin, et sada inimest ei kirjuta talle seda nii nagu mina, vaid omg mis juhtus, paksuks läind vá? Seda näitasid ka kommentaarid ta laivi all, kus inimesed süüdimatult nimede ja nägudega omgitasid!

  2. Et siis teiste “omg, mis juhtus” reaktsioonid on heit aga sinu “WTF, mis juhtus” mitte, sest… peale sõbranna jagad seda ka avalikult? :D Natukene ebaaus TL’i suhtes tundub see, et temast oled siin ainsana kirjutanud täiesti äratuntavalt, nii et isegi need, kes muidu kursis polnud, said konkreetse vihje.

   Muidu see lohutus, et oo tele panebki kaalu juurde, on mu meelest täitsa alusetu. Sest kui mõtlen enda tuttavate peale, kes vahel teles esinevad, vahet pole, kas stuudios üles võetud või mujal, siis nad näevad välja täpselt samasugused nagu päriselus. Mingi shokk oma väljanägemise pärast võib vist tabada ainult neid, kes harjunud end põhiliset läbi ilufiltrite nägema.

 10. Aga kuhu teised teemad jàid, mis instagrami storys näha oli? Kuulsusest kes ei julge oma naisest lahku minna ja kes avarii enda süüks võttis jne.

  1. Seda ma arvasin, et keegi kohe skriinis mu videot, et ikka näha juba enne, millest jutt. Kuna neid “staaride” jutte oli lõpuks vähem kui influkate omi, siis jätsime need välja. Arvasime, et influkate teemad põnevamad..

 11. Sul on ikka korralikud tajuhäired. Sa oled Triinuga võrreldes õllevaat.

  1. Hästi :) Ma ei olegi öelnud, et ma piitspeenike olen, ma rääkisin konkreetselt sellest telepildist, mitte temast reaalses elus. Ta on põhimõtteliselt sama pikk kui mina, kindlalt kaalub vähem kui mina, aga tele tegi omad trikid, ilmselt ka paksus koguneb erinevatesse kohtadesse, temal põskedesse, minul kõhule kohe jne.

 12. Olles ise enamus oma elu olnud tugevalt 100+ kg olen ma (mitte tahtes kõlada dinosaurusena) kuulnud igasugust heiti ja jama ilma internetitagi. Oskan öelda, et nooremana läks vägagi hinge mida inimesed ütlevad ja mõtlevad. Enesehinnang sai korralikult kannatada ja enesearmastamisega pole ka kunagi head lood olnud. Samas nüüd vanemaks saades ma ütleks et heldeneaeg.. on küll teil alles viitsimist :) Jälgida kellegi lõualoti suurust või seda, et ta on võtnud 6kg juurde. Või seda, et läbi interneti on võimalik ära armuda. On võimalik, kapitaalselt on võimalik, ka ilma nägemata on võimalik. Ja see (nagu ka kõik muu elus) on kõik nii suhteline. Alati on olemas neid näiteid, kus asjad ei õnnestu. Alati on neid näiteid, kus asi õnnestub. Ei tea seda ei mina, sina, nemad ega teie. Ainus mida mina tean on see, et kui sa ei proovi, ei anna võimalust ega riski, siis sa ei saagi teadma. Tavaliselt nood viimased on ka kõige agaramad arvamuste avaldajad ja teadjad teiste osas, kes on julgemas. Nende käitumine jätab mulje nagu nad üritaks kas oma ebaõnnestumisi teistele üle kanda või siis lihtsalt ära käkkida, sest endal sellise asja jaoks julgus puudub. Teistele muidugi serveeritakse seda tarkusena, cuz they always know better.
  Reaalsus on aga see, et igaüks leiab oma õnne ise. Kui te vaatate tänavapilti, siis on igasugused inimesed koos.. pikad paksud koledad peenikesed imeliusad ja nimekiri on lõpmatu… Alati ei pea otsima vigu endas (ega ka teistes) vaid andma lihtsalt võimaluse, riskima ja proovima. Ma ka mingeid asju ei teeks mida mõni teine teeb aga see ei tähenda, et nad ei võiks neid asju teha. Nende elu, nende otsused. Kui mulle ei meeldi, siis ma kas hoian suu kinni või lähen teises suunas. Vahest avaldan ka arvamust aga ma ei tee seda nii et teisel panni jälg näos on.
  Ma nt ka ei saa aru miks Triinu telesse läks ja siis nii endast õues oli, et heiti tulema hakkas. Kus me elame? Eestis! Mis on eestlase lemmiktoit? Teine eestlane! Kui sa lähed telesse, siis paratamatus on see, et sa satud inimestele hambusse ja kõik anonüümsed tegelased saavad sõna sekka öelda. :) Seda peaks teadma enamus inimesi ja ei tohiks tänapäeval küll shokina kellelegi tulla. Samas kriitika teeb haiget ja noh… vot ei oskagi öelda, mina nii ei teeks samas krt teab mis põhjustel keegi neid asju teeb…
  Igal juhul kõige lihtsam lahendus selliste asjade puhul on see, et sa ei vasta/reageeri. Kui väga närvidele käib, pane see internet/IG/FB telefonis või arvutis kinni ja mine tee midagi muud. Tee tööd, korista, tee käsitööd, suhtle sõbrannadega, lama niisama, tegele hobiga, kui on lapsed nendega, suhtle esivanematega. Räägi oma inimestega nendel teemadel, mis sulle meeldivad ja ela oma elu. See chrome vm ristist kinni panemine käib nii lihtsalt ju :)
  Samas, kui reageerid lisaks tehtule igale öeldud asjale, siis valad ise õli tulle juurde ja trollid lasevad rõõmsalt edasi. Ja osadele jääb mulje, et tegelt see eesmärk ongi, olla pildil ja olla “influencer”.

 13. Hei, hei!
  Ma pole väga suur blogide jälgija ja influentseritesse ma ei usu. Keeran oma pead ise. Aga teid olen miskipärast jälgima hakanud. Mõne reklaami ohvriks, tänu teile, olen ka langenud.
  Kommenteerin esimest korda, kuna nii tobe lugeda neid vastikuid kommentaare. Viha lausa purskab läbi ekraani. Tekib küsimus, et kui need eelnevad kommenteerijad teid absoluutselt ei salli, mida kuradit nad siin teevad. Eluski ei viitsi enda jaoks ebahuvitavat isikut jälgida ja tuld hommikust õhtuni alla visata. Ja siin nad on. Kurb. Peate ennast põhjendama ja nii detailselt kirjutama, et no jumala eest loetakse mustvalgelt. Suurt pilti need lugejad ei näe. Võtavad mingist lausest kinni ja lahti ei lase. Iga kommentaar kordab eelmist, nämmutavad ühel samal asjal.
  Raske on sellisest asjast lasta ennast mitte häirida, aga proovige! Palju jõudu teile ja jään ootama uut postitust ja neid kuldseid kommentaare :)
  Päikest

Comments are closed.