#elulineblogi

Kodukohviku lainel

Tere hommikust! Nüüd on siis kindel, et ma Uue Maailma festivalil oma kohviku teen. Broneerige viies september, sest just siis löön ma noad teravaks ja aia läikima ja kutsun teid külla.

Peaks vist majanaabritele ka oma plaanist rääkima. Aga kuna nad on suht mõistlikud inimesed, siis ma ei muretse liialt.

Küll aga oleks mul vaja mõnda asja, äkki keegi oskab soovitada!?

Mul oleks vaja neid purgisilte? Teate nagu moosipurkidele kleebitakse. Ideaalne kui need oleks kohe kleepsud, et ma ei peaks ise megalt möllama. Tšekkasin ebayst ka, saab, aga suurem osa neist, mis hinna poolest on okei, tulevad Hiinast ja tarneaeg on liiga pikk. Ma ei taha riskida, kas nad jõuavad esimesel septembril kohale või ei. 

Kui keegi teab, kus neid müüakse, siis andke aga teada. Või äkki ma saan kuskilt tellida? Samas ma arvan, et mu kogus on veits väike, et trükikoda seda töösse võtaks. Samas ma tahan (teie soovitusel) teha ka menüüd, kus kõik toidud lahti kirjutatud, et kõik näeks, mis nad söövad ja et keegi pärast allergiatega võitlema ei peaks.

Menüü on ka suht paigas, viin teid Aasiasse ja Itaaliasse, saab soolast, saab magusat. Saab kohapeal süüa ja vajadusel ka kaasa võtta.

A ja kust ma saaks paar lauda ja mõned toolid? Kellelgi pole üle ja ei tahaks mulle anda? 

Mul tegelikult visioon on palju suurem kui see, mis hiljem ilmselt välja tuleb. Aga eks näis. Ma tegelen ja mõtlen kõigele iga päev!

Tahaks veel ruudulisi laudlinu… Karahvine.. Igast asju. Samas ei taha üldse palju raha selle peale magama panna! Sest loll nagu ma olen, mu point pole selle üritusega teenida, vaid kogemust saada :)

Nii siis, andke kommentaarides tuld – kust saaks kleepse, laudu, toole, ruudulisi laudlinu, karahvine ja äkki on veel mingi söök, mida te kindlalt maitsta tahaksite?

22 thoughts on “Kodukohviku lainel

 1. Laudlinade jaoks käi kusagilt kangapoest läbi – Abakhanist võib leida mida iganes. Lõika lihtsalt sobivasse mõõtu (need nii kergesti ka hargnema ei hakka ju, kui ääri ei õmble). Ja hea hinnaga “vidinaid” mine vaata näiteks realiseerimiskeskusesse (Kadaka teel seal Selveri taga kaarhallis ja Lasnamäel). Leiab nii nõusid kui igasuguseid romantilisi sisustusvidinaid uskumatult olematute hindade eest. Ma olen sealt oma tulevaste sünnipäeva-teemapidude jaoks igasuguseid lahedaid asju juba varunud.

 2. Kleepse vaata ntks Selverist või kuskilt mujalt suuremast poest kooliasjade osakonnast, seal peaks olema valged kleepsud mida saab vihikutelr kleepida. Ja Magistrali Koduekstras on kohe spets kleepsud ka olemas (purkide ja hoiustamusasjade juures).

 3. Nn moosipurgikleepsud on müügil nt K-Rautas, ilmselt ka kõikides teistes kauplustes, kus moosipurke ja mahlapudeleid müüakse :)

 4. aaa ja võid ka ise arvutis valmis teha ja nt koopia 3-es lasta spets paberile välja printida

 5. Kleepse ja menüüsid saad tellida Kuma kirjastusest/trükikojast. Hinnad väga mõistlikud ja saadetakse ka postiga kohale. Aadress, mille kaudu ise olen igasugu mõeldavat ja mõeldamatut kraami tellinud, on tellimused@kuma.ee :)
  Kirjuta sinna ja räägi oma mõtted ära, kindlasti nad aitavad teostada :)

 6. Mu isa teeb koduveini pudelitele nii silte, et arvutis disainib ise valmis, nii palju kui mahub A4- le ja siis prindib kleepsupaberile ja lõikab välja. Samamoodi olen teinud pidude tarbeks külalistele meeneks nende endi piltide ja mingi tekstiga veinipudeli silte ( kleebitavaid) . Kõige lihtsaim, odavaim ning isikupäraseim varjant :)

 7. Ma soovitan ka kleepsudeks vihikutele mõeldud kleepe. Ja neid on igasuguste mustritega ka :)

 8. Mis värvi ruudulisi laudlinu soovid? Rakveres selline pood nagu magazin. Superhinnad. Sõbranna just ostis sinise-ruudulise laudlina, mu meelest paari euroga. Kui oled huvitatud, võin vaatama minna?

 9. ruudulise laudlina saad magaziinist. 4,99 euri, suur laudlina. ostsin endale terrassile ja ülirahul olen kuna maksis sisuliselt mitte midagi. :) magaziin asub viljandi mntl. tallinnas.

 10. Kunst & Hobi Galeriis on palju lahedaid kleepse ja igasuguseid muid kaunistusi. Purkidele ja kõigele muule. Kodulehelt saab ka vaadata http://www.hammond.ee/ , kuigi parem on kohapeale vaatama minna.

 11. Kohvikud on nii mõnusad asjad! Kodukohast Hiiumaalt on pärit ka esialgne kohvikutepäeva idee, olen isegi nii mõnigi aasta seal kampa löönud :) kui abi vaja särava müügiinimese näol, siis võid teada anda, ehk saaksin tulla :)

 12. Tänapäeval on tehnika ikka juba nii arenenud, et kleepsupaberit lõikama ei pea:) Saab word programmi abil sisestada kleepsupaberite ID ja kujundada kleepsud vastavaks.

Comments are closed.