#reisiblogid Tai

KOHAL: plaan ja tegelikkus

Mõtlesin alguses, et ma puhkuse ajal ei postita midagi, aga noh, sõltlane nagu ma olen, siis kirjutan kasvõi telefonis, kogu aeg on vaja blogi jaoks midagi üles märkida jne. Algne plaan, et teen ühe suure postituse… Läheks ilmselt kilomeetripikkuseks. Asun siis asja juurde ja teen mitmes osas.

PLAAN: osta lennukipiletid viimase hetke pakkumisega Soomest, väljalennuga 14 ja tagasilennuga 28 veebruar. Otselend Phuketile. Elada ühes hotellis, et see oleks nagu staap, kust vahepeal ära käia. Mõtlesime, et Phi Phil oleme sada korda käinud, läheks sel korral kuskile mujale, kuigi meile Phi Phi väga meeldib.

TEGELIKKUS: piletid väljamüüdud ja ühest hotellist sai kolm

Kõigest siis täpsemalt. No sellist reisi pole meil enne olnud. Kõik läks täpselt nii, nagu me ei planeerinud. As usual! Nagu sünnitusega – mõtled, et läheb nii, nii ja naa, aga lõpptulemusena ei lähe üldse nii nagu sa vaimusilmas ette kujutasid.

Ühesõnaga, Meelis tegi puhkuseavalduse juba jaanuaris 15-28.02, plaan oli 12 õhtul Hedontsik lapsehoidjale viia. 13 Soome sõita ja 14 minema lennata. Kui lennupileteid eelnevalt jälgisin, siis teisipäeviti muutus samanädala pühapäevase lennu hind odavamaks. Neljapäeval veelgi ja mõnikord juhtus, et nädalavahetusel langes see drastiliselt – nägin edasi-tagasi lendu otse Phuketile isegi hinnaga 195€, 245€, 295€, 395€.

Meie reisile eelnenud teisipäeval muutus hind. Kallimaks. Kui see oli terve aja olnud 795€, siis ühtäkki oli see 935€. See ei pidanud kaua vastu. Juba järgmisel päeval nägin, et alles olid vaid paketikad ehk hotell+lend reisid. Lootsin siis, et 2000€+ pakette keegi ei osta ja pühapäeva hommikul paisatakse piletid megasoodsalt müüki.

Reede õhtul tuli lapsehoidja meile, vahepeal olin ma avastanud, et ka kõik paketivariandid olid valikust kadunud, olin kindel, et kõik Soome lehed huiavad mu IP aadressi; ja laupäeva hommikul kui meie sõitsime sadamasse, läksid lapsehoidjad meie põnniga maale ära.

Kui me Soome jõudsime (jumal tänatud, et meil on seal sõpru!), avastasime, et heal juhul saame me 16nda väljumise Krabile, aga otse Phuketile saaks alles nädala pärast. Selgus siis ka “probleem” – soomlastel on üks vaba nädal talvepuhkust. Seepärast siis selline kamm piletitega. Ärge kunagi plaanige viimase hetke reisi veebruari kolmandale nädalale!

Ja lõpuks ei jäänudki muud üle, kui osta piletid Krabile, 495€, aga vähemalt otselend ja plaanisime sel korral nagunii Krabile minna. Justkui kaks kärbest ühe hoobiga.

Transfeer lennujaamast Phuketile oli 1000bahti nägu. Kasutasime minibussi ja haarasime endaga ka kaks rootslast – seltsis segasem ja odavam. Kolm tundi sõitu ja kohal me olimegi!

Kuigi algne plaan oli veeta kaks nädalat ühes ja samas hotellis, valikus olid ikka Patong (peo- ja söögituru pärast) või Kata (rannaläheduse ja hotelli enda pärast). Nimelt nillisin ma Katal seda sama hotelli, kus me varem olnud olime Tha Palmery Resort & Spa. Ma panin siis kahenädala hotelli eelarveks esialgse 350€ asemel 500€!

Booking näitas hinnaks 175€ öö, koduleht 174€ öö. Teadsin, et tahan seda saada ja asusin läbirääkima. Kirjutasin, et oleme varem neil olnud ja tahaks tagasi tulla, aga eelarve on väiksem kui nende pakutud hind. 174€ pealt kukkus hind kohe potsti 75€ peale. Ka see jäi eelarvest välja. Rääkisime, mis me rääkisime, kauplesime, mis me kauplesime. Viimane hind jäi 50€ öö. Mis polnud sellise luksuse eest üldse paha!

Meelis hakkas siis aga arutlema, et kui oleme Katal, on kõik nagunii kallim ja et linna peole minna, läheks tuk-tuki peale 800bahti edasi-tagasi ja toiduturg on kaugel ja.. Äkki oleks nädal ja nädal?!

Bronnisin kohe nädalaks meile Palmery ära. Sellega oli korras. Vaatasime välja lisaks mingid hotellid Patongis, et bronnime siis kui lennipiletid olemas.

Lõpuks jäi sõelale kaks hotelli, mis olid täiega keskuses ja valisime välja The AIM Patongi. Booking pakkus hinda 270€ (54€ öö) ja kodukalt sai bronnida mingi special offeri, et kui oled üle kolme öö, saad järgnevad ööd 500bahti odavamalt ja kuna meil oli vaja olla viis ööd enne Palmeryt, siis saime selle 225€ga (45€ öö).

Kuna me plaanisime nagunii Krabile ka minna, siis viimaseks kolmeks ööks bronnisime hotelli sinna. Kuna me pole kindlad, kas me seal rollerit tahame võtta või ei, vaatasime jälle hästi kesklinna variante. Lõpuks valisime välja White Sand Krabi Resort ja maksime kolme öö eest 112€ (37€ öö).

Kui nüüd rääkida hotellidest, siis taaskord, Tripadvisorit ei saa usaldada. Mismõttes keegi kirjutab, et The AIM’is oli nii lärmakas? See on nii linna keskel kui veel olla saab. See on sama hea, nagu need vanalinna elanikud ohivad, et lärm on, kui ise elavad Shootersi peal. Oo, really?!

aimpatong
Selle nurgapealse akna vaade on täpselt boxing stadiumile, kui kellelegi Patong midagi ütleb

Meil lärmiga probleemi pole. Esiteks mulle tundub, et kuigi on kõrghooaeg, on rahvast keskmisest poole vähem kui tavaliselt. Ja mina magan suva kus ja kuidas kui mul uni on. Kui sul und pole, siis sind segavadki sellised asjad nagu boksimatš ja tuututavad rollerid.

Toad on siin väikesed nagu Laulasmaal :D umbes 20ruutu, aga viieks ööks, et igale poole oleks kaks sammu, ajab asja ära. Konkreetselt toiduturule on siit 30 sammu hotelli uksest. Ideaalne!

Ainus asi, mis on veider – terve hotell on suitsuvaba ja seetõttu polnud rõdudel ka näiteks toole, kus niisama istuda ja öist linna vahtida. Aga ma vedasin endale toast tumba rõdule ja mure lahendatud!

Bassein oleks nagu tosin aastat vana, kuigi see hoone on paar aastat vana. Plaadikesed kukuvad juba maha ja kahjuks pole seal õhtupoolikul mitte ainsatki varjulist kohta. Muidu hea, et end jahutamas saab käia.

aim_patong

Oleme nüüd neljandat päeva siin, täna õhtul ootab meid Patongi tuur, hommikul käisin kokakoolis, juba oleme jõudnud paari oma lemmikkohta sööma, aga mõtlesin, et ma söögikohtadest teen eraldi postituse.

Kuna Meelis põles esimesel päeval 50minutiga rannas ja pooletunnise rollerisõiduga nii ära, siis eile oli meil “tubane” päev, käisime shoppamas, sain paar lahedat kingitust ja päikesele end väga ei näidanud.

Nii hullult pole ta varem põlenud, seega pool totsikut Burnshieldi on juba otsas. Ja Aloe geeli on ka mõnusalt läinud. Juba näitab paranemise märke :)

Olgu ka öeldud, et oleme tuima näoga poole kaheteistkümneni päeval maganud! Ja kuigi see on natuke kurb ja harjumatu, et väike präänik jalgu näkku ei topi, on meil siiski suhteliselt okei enesetunne ja piltide järgi tundub, et temal ka. Saab rahus moosiga plätserdada ja banaani süüa ja keegi ei mölise, et nahhui sa särgi pidid täis ajama…

Aga ma siinkohal lõpetan. Jälgige meid instas @marimell.eu ja @meelistomson.com ja FBs, sest sinna paneme me kõige rohkem ilmselt pilte ja infot. Ahjaa, Meelisel on Snap ka! kasutaja: meelistomson.

On teil mingeid konkreetseid asju, millest te tahaks, et ma/me kirjutaks? Esialgne plaan (kuigi neid pole ju mõtet teha), kirjutan järgmiseks kokakoolist. Või peotuurist. Või noh… Vaatame! :D

Järgneb…

33 thoughts on “KOHAL: plaan ja tegelikkus

 1. Kuigi ma ise absoluutselt vürtsikaid toite ei söö ja sinu retsepte vms never ei kasuta, siis ometi on nii huvitav lugeda sinu kirglikkust kokkamisest, seega ootan väga seda kokandustunni kogemuse kirjeldust :P

 2. Mind huvitaksid väga, milliseid shopingu väärtleide olete sel korral saanud ja ka massaazid, rätsepateenused, hooldused jne.

 3. Siin on niiii mónus, me oleme blue marine centaras Phuketis, ja päiksega tasub olla tõesti väga ettevaatlik, ise põlesin 10 minutiga ära esimesel päeval

 4. Kui ma Aasia reisi bronnima hakkan, siis loodan, et vóib sinu poole pöörduda igast huvitavate nippide ja ettepanekute saamiseks.
  Kirjuta ikka peaaegu kóigest, huvitav lugemine on.
  Ja kadedaks ajad ka… ausalt.

 5. Appi milline päikesepöletus!!! Kuidas Meelis olla saab??
  Kui tihti peab end kaitsekreemiga sellises kliimas kreemitama?
  Päikest on vist imelik soovida… Mõnusat varju!

 6. Mina jälleqi julqustan Sind astuma sammukest, et oma isiklik kokaraamat välja anda Sul on annet ninq Sa teed asja südameqa. Usun väqaqi, et see oleks üks vahva ettevõtmine, sest Sinu road ja retseptid on nii erilised
  Imeilusat puhkust teile!

  1. Kus siin naljakoht on? Kas oma lapse üle tehakse selliseid nalju või? Ropendades?

 7. Tahtsin küsida, et missuguseid veebilehti sa soodsate piletite otsimiseks kasutasid?
  Mõnusat puhkuse jätku ka teile! :)

 8. Mul on teie lapsest nii kahju :( Olen ise sama vana lapse ema ja no mind ei saaks relva ähvardusel ka temast kaheks nädalaks eemale. No kohutav lihtsalt! Täielikud rongavanemad.

  Nahhui sa särgi pidid täis ajama?.. No nalja ma muidu mõistan aga wtf??

  Gripihooaja tipus kaheks nädalaks soojale maale tõmmata ja laps vanemateta jätta… Miks teiesugused üldse lapsi saavad? Elage oma ägedat elu, siis pole ju vaja mõeldagi, et “nahhui sa särgi pidid täis ajama?”

  Loe ja mõtle. http://www.minulaps.ee/pedagoogilised-lahenemised/lapse-esimesed-eluaastad-ja-lahusolek-vanematest

  1. Miks meiesugused saavad? Aga miks narkomaanid ja alkohoolikud saavad, kes lapse tänavale kasvama jätavad? Meie laps on hoitud ja armastatud, nii meiega koos kui siis kui meie reisil oleme.

   Ja kõik ei saagi kanaemad olla :)

   Ja mis see gripp asjasse puutub? Jääb grippi siis jääb, nagu ta siis ei jääks kui meie kodus oleme? Sul on ikka pseudoprobleemid ja kui sulle nii räiged rongavanemad ei meeldi, siis mis sa käid siin lugemas ja sappi pritsimas?

  2. Milleks ennast üldse võrrelda narkomaanide ja alkohoolikutega???

   Ja siin pidas Anni ikkagi silmas seda, et kui laps haigestub, vajab ta ainult ja ainult oma ema ja isa lähedust. Olles kuskil võõras kohas, veel ei-tea mitme lapsega, siis tema paranemine võib venida väga pikaks. Lisaks ei tunne teine ema sinu lapse iseärasusi.

  3. Sorry, aga meie arvamused lähevad siin küll lahku… Kui ühel naisel on kolm last, siis ta teab, mida palavikuga teha ja me oleme suht 24/7 ühenduses, et saan ka teda enda lapse iseärasustest informeerida. Teiseks, miks ta üldse peaks haigestuma? Ta sööb korralikult küüslauku ja on karastatud poiss :) Ja see, et laps vajab umbes paranemiseks või ma ei tea, hammaste tulekuks, käima õppimiseks jne ema-isa lähedust – ka sellega ma ei nõustu :)

  4. Anni, aga miks sinusugused lapsi saavad? Emad, kes arvavad, et on ok võõrast ininest internetis halvustada. Emad, kes arvavad, et on ok viia aastane laps keset talve palavusse. Emad, kes ei ole loodusõpetuse tunnis tähelepanelikult jälginud ja ei tea, et ronk on siiski lind, kes koos vanalinnuga hoolitseb enda poegade eest umbes kuu, kuniks pojad on suutelised pesast lahkuma. Nii, et sinu kommentaar “rongavanemad” on väga vales sõimus või siis püüdsid sa tõesti Marimelli kiita ja pidasid silmas” Et nad on tublid, et püsisid esimese eluaasta 24/7 Hedoni juures ja alles nüüd endile puhkust lubavad?!”

 9. Olles ise just taimaalt naasnud, julgen ütelda te tegite ühe hea otsuse, et sait ja oli kuhu laps jätta. Meil oli laps kaasas (laps kolmene) kõik oli hea ja ilus ja lapsele ka väga meeldis sai ju ometigi päevadläbi vees möllata ja liivas liivalosse ehitada. Aga reaalsus on ikkagi see, et reisist ei saa sa vòtta viimast kuna laps seab tahes või tahtmata teatud piirid ja temaga tuleb arvestada ning ta on number üks olgu siis eestis või reisil olles. Kes pole tais praegusel perioodil käinud sa ei oska elus ka ette kujutada kui palav seal on need kreemitamised ja turul shoppamised ta väsib ta ei taha turgudel käia ja ta ei jõuagi. Me saime kõik käidud rolleriga sõitsime kaks nädalat kõik kohad läbi, see vaatepilt vòis päris koomiline olla, kuna nii kui roller liikuma hakkas poiss magas meie kahe vahel pea käis tonksja tonks. Koju tulles oli poisil kaks päeva selline kõhuviirus, mida pole eales ise läbi elanud mul oli raske seda vaadata. Ma olen kindel, et ta selle sealt korjas. Seega lapsega saab kâia reisil ja kordamööda turgudel ja ööeluga tutvumas. Aga sina kes sa väidad, et Nad lapse said koju jätta teeb neist rongavanemad, mõtle natuke. Ma jätaks ka teinekord lapse koju igal 10 juhul kuna tean mis reisil ees ootab. Järelikult pole sa ise väga reisind, et niimoodi selliseid sõnu loobid. Teile aga ilusat puhkust sinna palavasse taisse ;)

  1. Aitäh sulle :) ma plaanin nagunii teha postituse nö plusside ja miinuste kohta laps kaasas vs koju. Ja no me vaatame siin igal sammul, kui me oleks lapsega, kuidas siis oleks… Siiani peame tunnistama, olgu me või rongavanemad, et see oli õige otsus laps koju jätta. Teie olite aga äraütlemata tublid ja hea, et laps magas. Ma nägin eile just vaatepilti, nii kui laps rollerit nägi, pistis kisama… Vedas teil :)

 10. Meie käisime Tais 2 kuud tagasi ja võtsime lapse kaasa. Ok, ta on meil suur laps, 9 aastane, aga tal oli seal IGAV. Ekskursioonid ja muud ringi kolamised väsitasid ta 1-2 tunniga, sest nii räigelt palav oli. Toidud talle ei maitsenud, alguses soovis ujuda, aga seegi tegevus viskas mõne aja pärast kopa ette. Me külastasime just lapse pärast mitmeid loomaaedu, elevantideetendusi, veeparke ja muud säärast.
  Mis ma öelda tahan, et Tai ei ole all in Türgi, kus hotell pakub animatsiooniprogramme ja tegeleb lastega jne.. Tai on selline maa, kui reisid sinna mõneks nädalaks ja tahad maksimum kohti külastada/näha, siis tasub minna ilma lasteta ja vanus pole siin oluline. Ma ei mõtle hetkel 15 a noorukeid, kes oskavad hinnata sääraseid reise. See on puhtalt minu kogemus ja arvamus. Ja ütlen ära, et meie laps on palju meiega reisinud (Türgi, Kreeta, Kanaarid, Hispaania jne). Peale Tai reisi tegime aga järelduse, et mõttekas on näiteks reisida vaheldumisi, koos lapsega ja ilma. Sellest siis ka oleneb kultuuriprogramm reisi ajal. Päris ilma ei tohi ka jätta, sest inimene peab ju maailma nägema. Ja nii väikest last kui Hedon, ma ei tassiks elu sees Taisse.

Comments are closed.