#reisiblogid Tai

REISIBLOGI: kui vara peaks lennu ja hotelli broneerima ja kuhu?

Järjekordne postitus sarjast “Tai” ehk millal oleks õige aeg lend broneerida, kust kaudu lennata, mida hinnaga; kust otsida hotell, millal see broneerida jne

Lendamine

Küsimus on selles, kas sul on palju raha või vähe raha, kas sa hindad aega või mugavust? Mina isiklikult soovitan osta viimase hetke pakkumine, see on riskibusiness, aga oma hinda väärt.

Kui sa tahad aga mais panna paika oma järgmise aasta jaanuari puhkuse, siis soovitan lehti nagu skyscanner, momondo ja hoida silm peal ka trip.ee‘l, Facebooki grupil Paradiisisaar.ee – sest sinna ilmub alati häid pakkumisi, veahindu jne – sealt leiab näiteks varakult hea hinnaga lende Tallinnast/Helsingist Bangkoki ja sealt saab siselennuga juba edasi seigelda kuhu iganes. Siselennud on suhteliselt odavad, kuid.. Miks mina neid variante ei eelista – kulub räigelt aega.

Kui ma praegu saaksin osta 500€ga endale pileti Phuketile, aga lennuaeg koos ootamiste ja ümberistumistega on 25 tundi, siis ma eelistan maksta natuke rohkem ja lennata otselennuga üksteist tundi.

Kust vaadata viimase hetke pakkumisi – Tallinnast Phuketile nagunii otse ei saa. Variandid on Riia või Soome, kuna Soome on lähemal, siis kasutan ma lehti tjäreborg, rantapallo ja napsu. Tšekkan aga viimase hetke pakkumisi  ja hakkan seda tegema umbes kuu enne plaanitavat väljalendu, et vaadata kuidas hinnad muutuvad.

Kuu aega ette ostes on pilet näiteks 895€, kaks nädalat varem 695€ ja paar päeva varem juba 595€, ja võib juhtuda, et sama päeva hommikul isegi 495€ või veelgi odavam. Olen näinud ka otselendu Helsingi – Phuket 195€! Parim hind, mille olen Napsu kaudu saanud oli 545€ kolm päeva varem. Tõsi, ka tookord oli väljalennupäeva hommikul hind 495€.

Kõige kummalisem on see, et koguaeg oli meie soovitud päevale lende 795€ hinnaga, siis tõssis see meie 935€ peale ja hetkel selleks päevaks lennupileteid polegi. On variant koos hotelliga, mis mind aga ei huvita. Seega loodangi täiesti viimasele hetkele, et nad lasevad hotelliga lennud nö vabaks ja panevad paar päeva enne müüki. Olgu siis hinnaks kasvõi 595. Meie eelarve on 600€ lennupiletile per nägu. Eks näis, kas joppab või jäämegi lennust ilma. Noh, ja alati on variant see ümberistumistega lend võtta. Siia me ei jää!

Hotellindus

Kõige lihtsam ja mugavam on kasutada booking.com lehte. See on parem kui Agoda, sest bookingus pole nö varjatud makse. Agodast bronnides pead iga kord ekstra jälgima, kas antud pakkumisele lisandub mingi maks – käibemaks, linnamaks, turismimaks, mingi x maks. Bookingus on lihtne – see hind mis on, see on. Jälgida tasub ka seda, kas maksta tuleb kohe või kohapeal. Väga head hinnad tähendavad üldjuhul seda, et maksta tuleb kohe ja tagasi seda raha ei saa, ka siis kui otsustad teise hotelli kasuks. Lisaks pakub booking registreeritud klientidele salapakkumisi ja mingeid eriti häid hindu paar päeva enne :) Tasub jälle lemmikud bookmarkida ja viimasel hetkel tšekata.

Kui osta lennupiletid ka viimasel hetkel, ei saagi hotelli ette bronnida, sest sa ei tea, mis päeval sa täpselt välja lendad.

Nüüd tuleb mängu asukoht – minul on Phuketi osas kaks valikut – kas Patong või Kata. Esimene siis sellessuhtes hea, et pidu on alati läheda, õhtune tänavaturg, kaubanduskeskused ja shopingukohad; teine aga on rannale lähemal ja nõks kallim.

Kui te otsite Patongi hotelli, siis ärge uskuge seda juttu, mis seal bookingus kirjas on, et “asume vaid viieminutilise jalutuskäigu kaugusel rannast ja paarisajameetri kaugusel kaubanduskeskusest Jungceylon. Mina teen tavaliselt nii (ma ei tea ka kõiki tänavaid ja kohti!), et märgin ära asukoha, hinna mida maksta soovin, mugavused (mul on neid ainult üks – välibassein) ja avan mulle esmapilgul meeldivad hotellid uues tabis, siis hakkan neid lähemalt uurima, vaatan pilte, kui meeldib, jätan lahti, kui midagi natukenegi häirib, klõps kinni..

Kui kõik on sorditud, siis võtan lahti googlemapsi ja panen sisse Jungceylon/või Kata puhul Kata Two Chefs restorani – siis ma oskan nö maad mõõta. Seejärel hakkan järjest hotelle lisama ja tšekkama kui kaugel nad minu valitud kohast on – kaugem kui 1,5 km lendab klõpsuga kinni – rohkem ma ei viitsi jalgsi trampida edasi-tagasi. Õhtuti on mõnusam jalutada kui rolleriga igale poole trippida. Nii ja siis jääb alles valik (10-15 hotelli), mis ma panen nö lemmikutesse ja asun neid jälgima.

Vaatan, kuidas hinnad muutuvad. Üldjuhul hakkab booking saatma sulle eripakkumisi ja päevapakkumisi ja salapakkumisi, kui oled liitunud. Ja nii võib jopata, et saad hotelli kätte mitusada eurot odavamalt. Mina olen võtnud eesmärgiks, et kahe nädalase reisi eest Patongis, ma üle 350€ maksta ei taha ja Katal üle 500€. Senini oleme me ainult paar korda Katal olnud, suurema osa ajast siiski Patongis.

Kohad, kus oleme ise elanud:

Royal Crown Palm and Resort – enam ma sinna ei läheks. Sest tegelikult on see koht üsna päevinäinud ja räbal. Olime seal esimesel korral, sain bookingust väga hea pakkumise – 320€ (22€ öö) kahe nädala eest. Praegune hind on 60€ öö. Olles seal käinud, siis üle 20€ öö ma ei maksaks mingil juhul. Sedagi oleks valus maksta. Bassein oli seal ainuke normaalne asi. Kuigi noh, nagu mul kombeks, siis ma ikka alati proovin mingi upgrade’i välja sebida. Saime tookord ka tänu mu sünnipäevale suurema toa.

royal1

royal2

Kata Hiview Resort – elasime hotelli osas siis kui Taisse “kolisime”, seal on väga lahe bassein, see nö mäeotsas ja ilma ääreta ja vaade otse merele; ainult et sinna viib julmalt kõrge trepp bungalote vahelt. Muidu ilus ja puhas ja korralik koht. Saime tookord jälle hea hinna, kahe nädala eest maksime vast 300€ kanti midagi (21€ öö). Aga polnud veel kõrghooaeg ka. Praegu vaatan, et päris hea hinnaga on isegi öö – 38€ hotellis ja künkapealses bungalos 50€.

katahiview

Sutin Guesthouse – seal elasime me mitu kuud enne Austraaliasse minekut, kauplesime kohapeal endale diili 200€ kuu ja meil oli üsna suur tuba ja eraldi sissepääs ja suur rõdu ja me olime kesklinnas. Me nõudmised polnud suured ka. Aga puhkuse ajaks ma seda kohta uuesti ei valiks. Samas, ei tea, ka.. Odav iseenesest. Praegu neil facebookis kampaania ka – 14 ööd, roller ja kolm reisi erinevatele saartele 321€! Mis pole iseenesest halb pakkumine!

sutin

The Palmery Resort and Spa – seal olime me nädal aega siis kui Austraaliast olles korraks puhkama sõitsime. Jõhkralt ilus, jõhkralt kallis. Öö maksab 174€, kodukal on hetkel mingi kampaania ja toa saab kätte saja euriga. Meiegi maksime tookord nädala eest 330€ (66€ öö), aga see oli Austraalia palga juures kökimöki ja see oli imeline. Meil oli megasuur tuba, otse terrassilt said basseini karata ja vannituba oli vanniga ja klaasist seinaga. Hetkel jälgin ka bookingus, ehk tuleb mingi eriti vinge pakkumine ja me eelarve lubab seda endale lubada. Kuigi ma kahtlen, et nad hinnas nii palju alla annavad, et öö eest ainult 35€ kasseeriksid.

palmery palmery2

APK Resort and Spa – järgmine lemmik kogu valikust. Kesklinnas, ilus, puhas, suur tuba. Mõnus välirestoran. Ja asub ideaalses kohas – mingi 800 meetrit söögirutust, 500 meetrit peotänavast, 800 meetrit kaubanduskeskustest, üle tee on toidupood jnejne. Katusebassein (jälle see ilma ääreta). Elasime seal üle kuu aja, bronnisin alguses bookingust nädal aega ja siis kauplesime kohapeal hinnas alla, et jääme siia kuueks nädalaks… Maksime kokku 460€ (18€ öö).

apk

The Westin Siray Bay Resort and Spa Phuket – seal me olime ühe nädalavahetuse, kui me jumala juhuslikult kuulasime raadiot ja osalesime raadiomängus ja ma selle võitsin. See oli naljakas, et me võitsime selle vahetult enne ära tulekut ja enda pulmapiltide tegemise päeval. Saime auhinnaks siis Sala Pool Villa – kus oli oma väike bassein, elutuba, magamistuba. Seal on megasuur basseinide kompleks, ühesõnaga, selline koht, kust ei peaks kaks nädalat välja käima, sest seal on kümme restorani, baari, basseini, nurgatagust, parki, kalatiiki jnejne Hetkel tšekkasin, tavatuba maksab 167€ ja meie villa 272€ öö.

westin

Kuidas saada hotelli?

Alati on võimalik kasutada hotelli transfeeri, mille hind jääb tavaliselt 1000-1500 bahti vahele, lennujaamast taksomeetriga takso on fikseeritud hinnakirja alusel ja soodsam. Näiteks Patongi saab 600 bahtiga. Katale oleme siiani läinud hotelli transfeeriga.

Roller

Kuna see rollerirendi jutt mujale ka ei haaku, pistan ta siia vahele. Selleks, et Phuketil ringi liikuda on kaks varianti – rentida roller või maksta tuk-tuki juhile. Rolleri päevahind on olenevalt kauplemisoskusest 100-200 bahti päev (2,5-5€). Mida pikemaks ajaks võtad, seda soodsam on. Tuk-tuki juhiga tasub samuti hind enne sõitu kokku leppida; maksta aga alles sõidu lõpus, kui võtta tuk-tuk terveks päevaks, et saart avastada, siis maksta kui kõik sõidud sõidetud; kui tal vahepeal vaja tankida on – pole sinu asi seda maksta (kui maksad, võib ta gaasi anda ja minema sõita!). Variant on võtta tuk-tuk ka terve seltskonnaga (kasvõi hotellis kellegagi tutvudes) terveks päevaks või mingiks konkreetseks sõiduks, aga odavam kui roller ta lõppkokkuvõttes ei tule.

318908_559095437440981_1497228597_n

Selleks korraks siis kõik, kui teil on lisaküsimusi, vastan meeleldi :)

16 thoughts on “REISIBLOGI: kui vara peaks lennu ja hotelli broneerima ja kuhu?

 1. Mina kiidan Patong Merlin’it Rock cafe kõrval. Ilus, puhas, suurepärane teenindus, 4 basseini, rand on kohe hotelli taga, sealt saab ka kohaliku odavat sööki. Junglceylon 10-15min jalutada.

  1. Vaatasin praegu suvalisi kuupäevi, viis ööd 702€ (kaks nädalat 1800€) – mu eelarve oli alguses 350€ kaks nädalat Patongis, siis tõstsin selle 500€ peale, kuna nägin, et lennupiletid langevad sellise hooga, et kuna sealt säästame, saame hotellile rohkem kulutada.

   Soovitaks vastu APK Resort and Spad, mis hetkel kaheks nädalaks 800€. Aga minu meelest mõttetult kallis nii palju maksta, kui ma olen hotellis ainult öösiti ja see minu jaoks rohkem staap – ei viitsi kolida edasi tagasi – lihtsam, et asjad ühes kohas ja tripime vahepeal ringi ja mujale…

   Aga no never know, mis me lõpuks teeme – kõik veel lahtine!

 2. Kas rolleriga sõitmiseks peavad rolleriload olema nagu Eestis või kuidas see süsteem seal käib? Autojuhilubadest piisab, kontrollitakse pidevalt?

  1. Tahavad mootorratta luba vist jah. Samas kui kontrollivad ja vahele jääd on trahv 12€ ja 24h jooksul kahte trahvi ei tehta. Kõikide kordade kohta kokku, mis me seal olnud oleme, oleme ehk kolm korda trahvi saanud. Peamine, et kiiver peas oleks ja normaalselt sõidad, niisama ei peatata, kui siis reidi käigus, et kõiki kontrollitakse. Eks nad kõrghooajal seda teevad meelega, teavad, et turistidelt plekki saab.

  2. Autojuhiluba siiski nõuavad.. rolleriomadest ei piisa. Ja igakotd on suht näha, kus politsei on. Siis alati vahetult läksime kõige kaugemale reale ja seal nad ei saanud kinni pidada. Ise sain ühe korra trahvi ja teisel korral andsin altkäemaksu. Load olid mul olemas. Aga jäid hotelli…

 3. Kui sa lennupiletite hinda vaatad, kas klikid oma vajalikule päevale v paned terve nädala vaate vms?
  Nad teevad sellist statistikat ka etmis päevaks rohkem klikke selle hinda tõstavad, ja siis viimasel hetkel näevadki et pole müüdud ja lasevad hinna alla. Panin kirja, ehk te ei tea seda :) kui me reisime siis vaatan mingit sama nädala valet kuupäeva, sest näitab selle õige kuupäeva,mil reisida tahan, hinna ka ära :)

  Mul tuleb Phuketiga alati see film Impossible meelde ja üldse ei julgeks minna :D

  1. Film oli Khao Lakis tehtud :)

   Aga ma vaatan pigem kuu lõikes isegi neid hindu..

 4. Me otsisime ka märtsiks Katal hotelli ja saime lõpuks Chanalai Flora Resorti, 11ks ööks u 544 euroga. Tundus ka täitsa hea diil, hotell ja ümbrus tundub ilus ja asukoht ka sobiv.
  Mõtlesime, et reisi lõpus oleks kaks ööd PhiPhil. Kas te seal olete ka ööbinud ja/või oskate mõnda hotelli soovitada?

  1. Ma olen alati tänavalt kaubelnud suva hotelle sinna, seega midagi väga soovitada ei oska :) Aga ehk võtate mõne bungalo, on natuke teistmoodi kogemus?

 5. Olen Eesti puhul näiteks sellist asja märganud, et üks asi on bookingust võtta (+15% maksavad nad bookingule), teine asi on neile helistada ja tube küsida. Väga suur tõenäosus, et nad teevad 15% alla, sest sel juhul nad bookingule ju ei maksa. Mitu korda Eestis saanud niimoodi odavamalt.

 6. Sellised “last minute” lennupiletid on vist küll rohkem neile kes lasteta reisivad. Lastega ju vaja ikka planeerida koolid/lasteaiad jne. Kohe küsiks ka Tai koha pealt et ok tean ja olen kuulnud et seal on paaridel ja vallalistel möllamist kõvasti aga kuidas oleks lastega vanuses 7 ja 3. Ilmselt ysna kulukas juba lennupiletite pärast aga ikkagi.. juttu ala oi kuidas nad armastavad lapsi pole mötet ajada, seda kuuleb nii Türgi, Hispaania kui Itaalia kohta :)

  1. Lastega on ikka teha, loomaaiad, liblikaaed, rannad jne :) aga nagu sa ütlesid, kulukam.

 7. Kuidas Teie tavaliselt võtate, kas hommikusöök hinna sees või mitte? On see vajalik või on kohvikutes/restoranides söömine odavam kui see tasu, mis lisandub kui hommikusöök valida?

  1. Kui on hinna sees, siis käime söömas; eraldi juurde tavaliselt ei võta (ei taha seda kohustust, et peaks sööma minema); ja tavaliselt kujuneb üldse siin see, et sööme “hommikust” 12 ajal, päeval puuvilju vms ja õhtusöök umbes 18-19 ajal.
   Ja nt praegu oleme Krabil, siin hommikusöök 250bahti nägu, ma sööks nagunii maks ühe võileiva/muna. Käisime võtsime kohvikust – 275bahti kahe peale kohvid ja croissantid :)

Comments are closed.