JAH või EI? Ehk mis on osutunud lapse asjadest vajalikuks ja mis ebaoluliseks?

Mõtlesin üks öö, et peaks tegema postituse lapse vajalikest ja mittevajalikest asjadest. Kuna meil on üsna väike kodu, aga ometigi mahuvad kõik vajalikud asjad ära, siis mingit mõttetut jura ma pole kokku kahmanud. Seega, milliseid tooteid ma hindan rohkem ja milliseid vähem? Panin öösel kiirelt paar märksõna ka telefoni kirja ja avastasin, et kõik hea kraam on meie koju jõudnud naguuus.ee poest :)

Ilmselgelt kõige parem ost oli Emmaljunga Nitro City vanker. No sellel oli lihtsalt maailma parim kookon, nii kõrge eest ja mõnus – hoidis kõik tuule kinni ja ausalt, talvel -10kraadiga, oli Hedonil seljas lühike body, sokid ja kombekas-müts. Kindad sai ta kätte esimest korda elus alles aastasena. Lambanahk oli all ja seal kookonis ta pigem sulas kui külmetas. Esimene postitus vankrist on loetav siit! – kuidas ma sellesse kohe armusin kui ma seda Nagu Uus poes nägin ja ma arvan, et nii ongi õige asju osta. Ja nagu näha, siis nii see ka toimis.

Teise postituse kirjutasin ma väikeste rataste kaitseks. Loetav siit! Ehk kõik, kes kardavad, et nad ei saa lumehanges väikeste ratastega hakkama, saab küll. Sel talvel tundsin isegi EJ puudust, sest Mamas & Papas Armadillo on ikka rohkem suvekas, kuigi soojakotiga ringi trippides on Hedonil soe, aga lumest ta nii hästi läbi ei lähe. Saab hakkama, aga EJ oli kordades parem.

mamaspapas

Kollasest MamasPapas kärust saab lugeda lähemalt siit!

Ja kohe kui me haiglast koju tulime, rentisin ma Nagu Uuest beebikaalu, ja jumal tänatud, et rentisin, sest lapse kaal hakkas ju kukkuma ja oh, seda jama, mis oleks olnud ilma kaaluta. Ma poleks ilmselt arugi saanud, et ta sedasi kaalu kaotab. Ja kui ma pärast seda imetamisnõustaja juures käisin ja pidin last hakkama kaaluma enne ja pärast igat söögikorda – kaal oli kodus olemas ja nagu rusikas silmaauku. Kaks nädalat ja rohkem polnud seda õnneks vaja, laps kosus ja kõik loksus paika. Samas sellist asja osta, ma ei näe väga pointi – rentida, väga hea idee!

Kogu sellest rinnapiimatrallist saab lugeda siit!

Vooditest – esiteks tellisin ma endale mingi fänsibänsi voodi, mida oleks saanud seitse aastat kasutada, aga mida ma millegipärast ootan siit. Algul magaski beebi paar kuud vankri kookonis, mis seisis pesukorvi peal. Veel üks pluss Emmaljunga Nitro Cityle. Kookon oli nii mõnus pisike, et mahtus täpselt kapi ja kummuti vahele ja beebil oli elumõnus seal pikutada.

Seejärel tassisime Nagu Uuest koju väiksemat sorti hälli, mida me väga ei kiigutanud, kuna panime vastu seina. See oli täpselt asjalik senini kuni Hedon tõusma hakkas, kuna ta polnud väga kõrge äärega. Aga hälle soovitataksegi kuni kuuenda elukuuni kasutada. Meie olime väga rahul sellega igaljuhul.

TUDUAEG: patju me veel ei kasuta, need ilupadjad tulid kunagi kaasa kui ma lapitekke tellisin :) Ja see värviline pilt meeldib talle väga, koguaeg vaatab seda ja itsitab!

Ja kui voodi vahetuseks läks, siis mõtlesin, et iga poole aasta tagant pole mõtet seda vahetada ja Nagu Uuest leidis tee meie koju maailma kõige ilusam beebivoodi ever – Obaby Lincoln Sleigh Mini Cot Bed, millest saab täpsemalt lugeda siit! Aga olgu öeldud, et see voodi on tõesti niiiii mõnus ja ilus ja Hedonile ka meeldib.

IMG_0398

Kuigi noh, ega ta vist suurt aru ei saa, mis või kes, aga meile see voodi meeldib ja mis mulle eriti meeldib, et tulevikus ma saangi sellest nagu sellise mõnusa pikutamise pingi teha, kuhu ta saab ise minna ja ära tulla, aga selleni läheb veel nõks aega :)

54e8b939919eb
Foto: www.babythingz.com
Viimane Nagu Uuest koju rännanud asi.. Ma praegu avastan, et kõik head asjad on tulnud Nagu Uuest :) Aga see käimistugi on ka väga asjalik. Poole odavam kui poes. Ma ikka ei saa nendest hindadest üle ja ümber, milleks on vaja osta üldse lapsele tutikaid asju, kui ta neist max poole aastaga välja kasvab. Ka selle käimistoega on varsti kõik. Hedon tripib juba iseseisvalt ka ringi (paar sammu ise, paar sammu toe abil ja jälle ise) ja ma arvan, et paari nädala pärast on see meil üle. Ta lihtsalt ei vaja enam liikumiseks tuge. Mänguasja hindadest ma ei taha üldse rääkida, aga neid väga teiselt ringilt ma osta ei taha. Aga see käimistugi – esiteks see laulab, räägib, õpetab ja teiseks on Hedon nüüd selgeks saanud, et sellega jõuab kiirelt teise korteri otsa.

naguuus

Kui nüüd rääkida mänguasjadest, mida tal on ka terve maa ja ilm ikkagi kogunenud, siis hetke lemmikuks on see laulev koer, mille me talle ise nö sünnipäevaks kinkisime. Veel meeldivad talle legod ja üks sünnipäevaks saadud Thomase rong. Selle rongijuhi saab sisse vajutada ja siis rong sõidab veitsa maad edasi. Ja talle meeldivad ka raamatud. Nii talle väga huvi ei paku, et ma seletan, mis on mis, aga ise lappab ta neid hea meelega.

No ja loomulikult kogu praht – reklaamlehed, tühi taara, kommikarp, jäätisepaber, plastiktopsik.. Ja siis igasugune köögikraam – puulusikatest ja spaatlitest kausside ja topsikuteni välja.

Suvel ostsin ühe täiesti suvalise väikse basseini, vist Jyskist, ala et randa kaasa võtta või et ta hoovis sulistada saaks. Vahepeal sai sellest mänguasjade kast, vahepeal mängis ta sellega ise ja nüüd ta käib selle sees pesus – teeme ikka nalja, et vannid on vaestele, rikastele on basseinid. Niiet vajalik ost!

Ja kui ma hakkan mõtlema mõttetute asjade peale, siis neid nagu polekski. Ma ei ole kokku ostnud asju, mida pole vaja. Kui, siis ainult alguses riideid – ta kasvab nii kiiresti, et ei jõua neid lihtsalt kanda. Ja kuigi mõnel päeval vahetasin ma kolm korda päevas body, siis ikka jäi asju üle.

Nüüd olen sellessuhtes mõistlikum, kuigi nüüd ta ei kasva ka nii kiiresti :)

Millised on teie vajalikud ja ebavajalikud ostud olnud? Kas siis lapsele või iseendale?

12 Comments

 1. Esimese lapse puhul ostaks ikka kõik asjad nii igaks juhuks valmis (vähemalt mul oli nii). Meil olid mõtetuteks ostudeks beebikiik, milles ta üldse olla ei tahnud ning käimistool, milles ta samuti olla ei tahtnud. Hakkas ilma ise kõndima, kui ei eksi siis vaid korra proovisime teda seal hoida ja kõik. Mõlemad ostsime uuena ja päris krõbeda raha eest aga ehk läheb järgmise lapse puhul vaja :D võrevoodi on ka hetkel suht out ja magatakse kaisus (laps on 10 kuune). Ehk millalgi ikka saab see ka sõbraks. :)

 2. Ma teise lapsega võtsin pähe, et kindlasti on see lasteiste bumbo vms vajalik. Ostsin selle suht kallilt ja reaalselt kasutasingi vaid mõne korra. Minumeelest on lapse istumisasend seal ikka nii vale. Käru ostsin xlanderi, vanema mudeli. Väga viis oli, et rattad olid pöörlevad, aga istumisosa oli täiesti mööda ikka. Nüüd jäi pilk samale , mis Hedonil oli- see emmaljunga ( et kes enda oma müüa tahab, siis ma soovin ).

 3. See pisike häll rändas nüüd naguuus.ee poest meie pisikesele preilile.
  Ja tõesti, selle poe kohta on mul ainult kiidusõnu. Ka täitsa tutikad lapseasjad saab sealt väga soodsa hinnaga. Nt söögitooli telllisin sealt, mis muidu poodides maksab üle saja euro, Nagu Uuest sain selle 70 euroga.

 4. Ootan esimest last, saime naguuuest EJ käru ja vankri alla 300 euro. Minu ainus nõue vist ongi lapse saamise suhtes olnud, et vanker peab olema EJ. Liigume palju metsas ja suvel tuttavatega naissaarel käies, kellel on ka EJ oli ikka näha, miks see vanker oma hinda väärt on. Uuena ei oleks muidugi ostnud. Riided andis kunagi üks sõbranna ja neid peaks jaguma esimese eluaastani.
  Leian ka, et lasteasjad on meeletult kallid ja lapse puhul tõesti ei pea ostma kõike uuena. Aga kel võimalused, eks need ikka ostavad :)

  1. Invarus on odavam rent kui NaguUus poes. Väga odav oli, enam nii täpselt ei mäleta. Aga kuu aega oli äkki 12eurot. NaguUus poes ei pruugi jaole ka saada. Invarus palju kaale.

 5. Kunagi sain kuskilt beebipoest (oli äkki BeebiCenter) näppu mingi n-ö ostunimekirja, kus olid siis kirjas asjad, mis kõik kuni lapse aastaseks saamiseni vajalikud on ja seega kindlasti osta tuleks. Ütlen ausalt, et kui ma kõik beebikraami selle nimekirja järgi oleksin ostnud, siis elaksime me praegu mehe ja lapsega pigem nagu kuskil laoruumis kui elamiskõlblikus korteris :D Ja seda vaatamata sellele, et korterit on meil 4 toa ja üle 100 ruutmeetri jagu :D Tõsi ta on, et kui esmarasedana sellistesse n-ö nimekirjadesse (mida leidub palju ka netis) kriitiliselt suhtuda ei oska/suuda, siis võidki hiigelsuure summa eest terve kodu igasugust kasutut kraami täis osta :D Aga kasulikest/vajalikest asjadest rääkides, siis mina kiidan ka kõige enam EJ vankrit. Eesti olusid (ilm ja teed) arvestades minu jaoks sellest paremat ei eksisteeri. Ning kindlasti kiidan ka seda BabyBjörni hüpik-kiiku. Ise elu väikse beebiga ilma selleta ette ei kujutagi enam :D No ja turvahäll, voodi, vann jms on ka muidugi vajalikud, aga need juba sellised n-ö iseenesestmõistetavad asjad, mida varem või hiljem ikka vaja läheb.

  1. Meil pole näiteks vanni kunagi olnud. Meil suur avar vannituba ja alguses kui ta veel ei istunud, siis kasutasin sellist riidest “päevitustooli”, on müügil vannitooli nime all, käib põhimõtteliselt A4 suuruseks kokku ja võttis vähe ruumi. Hiljem kui juba istuma hakkas, kasutasin seda väikest õuebasseini ja see kasutusel siiani, talle väga meeldib mulistada seal.

Comments are closed.