#reisiblogid Tai

Krabi – penskarite paradiis! Never again!

Me ausalt ei saa aru nendest noortest, kes käivad Krabil ja leiavad, et siin on äge. Me ei jõua ära kiruda, et oma reisi sellega rikkusime, et viimased päevad siia planeerisime.

Esiteks, me oleme KESKUSES, Ao Nangis, mis on nagu suur pansionaat. Siin käivad ringi üleküpsenud pensionärid, kes pikutavad terve päeva kuskil rannas või hotelli katusel, võtavad õhtul klaasi veini, lähevad magama, et hommikul jälle lebosse visata.

Aga alustame algusest. Kui saime lennupiletid Krabile, polnudki me väga löödud, mõtlesime Krabi külastada sel korral nagunii. Kuna meil Phuketil üks hotell oli olemas, siis mõtlesime, et ei hakka broneeringut muutma ja oleme kolm viimast päeva Krabil.

Jõudsime siia Krabile uuest tagasi pühapäeva pärastlõunal ja kuna olime hommikusöögi vaid söönud, suundusime meie hotelli taha mingisse kohalikku “pererestorani”, mis tundus väga mõnus ja kohalik.

Mõtlesime, et oleme alati võtnud teada-tundud asju, et prooviks midagi uut! Jah, ka meie pole kõiki Tai asju proovinud. Mina võtsin siis Panang curry ja Meelis Massaman curry.

Ohjumal, minu oma oli nii magus nagu sinna oleks kogemata suhkrusiirupi pudel sisse kukkunud. Meelise toidus olid KARTULID! Pole sellist nalja siin veel enne näinud. Ühel hetkel, kui ma reaalselt endale seda megamagusat karrit sisse vägistasin, vaatasin, et Meelis nokib toidu seest kartuleid välja. Ilma, et ma oleks jõudnud küsida, proovisin ühte.. Sama kiirelt tuli see suust välja – täiesti hapuks läinud! Seepärast Meelis neid välja nokkiski!

Okei, mõtlesime, et võtame ühe suure Tom Yumi kanaga ja sheerime seda ja suva, et need teised toidud rõvedad olid. Ja meile toodi supp krevettidega ja see oli täiesti läbipaistev! Eee.. Me ei tea, mis see oli! Meie seda ei tellinud, ma tean milline Tom Yum välja peab nägema! Palusime arvet! Õnneks pidime maksma vaid jookide ja minu karri eest! Ma poleks iial viitsinud nendega vaidlema hakata.

Läksime siis jalutama, et küllap leiame mingi koha… Leidsime mingi suva koha, mis jälle tundus hea ja kohalik – plastiktoolid, alumiiniumlusikad… Meelis võttis Phad Thai ja mina mingid frititud kanad. Söögid olid okei. Kui arve küsisime, meenus, et olime ka joogid tellinud, mida siiani poldud toodud. No ok!

Tagasi jalutades leidsime mingi mitteaktiivse tuurimüüja, kellelt otsustasime kohe kõik asjad võtta, mis tahtsime.

Mina olin uurinud kokakooli ja Meelis Emerald pooli ja Hot Springsi. Kahe asja tuur maksis 1200bahti per nägu. Okei. Võtame. Mõtlesin veel, et kauplen tonn nägu kui ta teatas, et “I can make discount to you 800baht” – no mis sai selle vastu olla :)

Järgmiseks valisin siis kokakooli, kus sai valida tervelt seitse erinevat rooga, mida õppida + lisaks kaks magustoitu (sticky rice with mango ja banana springrolls) – kõik kõlas hästi. 1200bahti ka, okei, võtan.

Lisaks võtsime sealt lennujaama jaoks taksoteenuse 500bahti kaks inimest.

3300bahti võrra vaesemana liikusime edasi. Linn oli uskumatult vaikne, ainult söögikohtade kutid nuiasid, et me sööma läheks.

Kohe meie hotelli vastas oli RCA meelelahutustänav. Kümme korda väiksem kui Bangla, aga baarid libusid täis. Erinevus Banglaga – kui Patongis on mukitud, üleslöödud, kleitides ja kontsades kaunitarid (olenemata soost), siis siin olid mingid plätudes rässakad. Tänav oli täiesti inimtühi, paar tibi toksisid piljardit. Kõige viimases baaris pakkus üks noormees 100bahtiga mijitot. Mõtlesime, hea küll, istume korraks.

Etteruttavalt olgu öeldud, et see tänav oli tühi terve meie siinviibimise aja ja ainsad head asjad olidki seal see mojito ja et ühel õhtul kõlas sealt üle tänava Loreeni “Euphoria”.

RCA
TÜHJUS SUHT 24/7

Järgmisel hommikul kell 8 pidi tulema buss, kes meid looduslikesse mineraalbasseinidesse (Emerald pool ja Hot Springsi) viia. Buss tuli ligi 40 minutit hiljem (üsna tavaline!), korjasime veel rahvast peale ja saime nö linnast välja alles 9:50. Aga savi sellega.

Kui isegi Tripadvisorist lugeda, siis need kohad pidid olema imelised, ülerahvastatud, aga imelised. Esimene peatuspunkt – Hot Springs. No ma ei tea… Mida imelist on ühes solgiaugus, kust vähem kui kümme meetrit eemal mingi inimestest lahtiligunenud vana nahk ja õli ja kreemid lihtsalt vette kihi tekitavad. Meil ei tekkinud küll mingit isu sinna mineraalbasseini sisse karata! Süda läks pahaks.

hotsprings
Internet VS tegelikkus
hotspringskrabil
Kui kümme meetrit eemal oli vesi kristallselge (nagu ülemisel pildil), siis kohe seal “basseinide all” nägi vesi välja sogane ja rõve (alumisel pildil), ühes kohas oli lihtsalt sellest sodist ummistus, aga see oli ausalt nii jäle, et ma isegi ei pildistanud seda. Praegu muidugi mõtlen, et oleks võinud.

Lootsime, et Emerald Pool on midagi vingemat. Netist pilte vaadates jäi küll hea mulje. Tegelikkuses oli tegemist väiksema basseiniga kui Kalev Spas, vesi oli nõks puhtam kui eelmises kohas, aga mina ikka seal vette ronida ei soovinud. Meelis käis ja tegi rohkem pilte kui ujus.

emeraldpool
Internet VS tegelikkus, mulle tundus, et see Emerald pool oli nagu veidi kokku kuivanud, sest jube palju oli sellist kivist pinnast ja puujuurikaid, mis ümber “basseini” olid.

Edasi viis tee Blue Pooli, mis nägi reaalselt välja nagu pildil, aga seda ilmselt ka seetõttu, et seal on ujumine keelatud.

bluepool
Internet VS tegelikkus

Lihtsalt infoks: selle raha eest rentige parem auto, leidke kaks kamraadi juurde ja minge omal käel. Hommikul vara, siis kui poolid pole veel ülerahvastatud ja sogaseks aetud! Kui võtate tripi kuskilt tänavalt, võtke koos lõunasöögiga :) söögid olid okei, valik suur ja hinnaliselt ilmselt eriti vahet pole (meie maksime 100bahti lõuna eest; ise kaasa ostes läheb kallimaks!)

Aga, oh, ei! Sellega meie Krabi seiklused ei lõppenud! Olles neis poolides nii pettunud, lootsime kuskil õhtusöögil end hea ja paremaga kostitada. Otsisime buffee varianti. Kui ma olen Patongis (kus on väidetavalt poole kallim) harjunud buffee hindadega 139-299, siis siin naljalt alla 359 midagi ei leidunud. Lõpuks leidsime templist edasi Tesco vastast selle koha, kus saab ise küpsetada, 159bahti nägu. Seal oli aga valik natuke väike ja näiteks riisi ja krevette polnud üldse. Aga sussutasime seal kana ja peekonit ja saime kõhu täis :)

Kell oli pool kaheksa õhtul kui hotelli tagasi jõudsime ja avastasime, et mitte midagi polegi teha. Tänavad olid vaiksed, rahvast eriti polnud. Võtsime pudeli veini ja paki krõpse ja saime aru, et see koht pole noortele. Ma olen vana küll, aga mitte pensionär, et mu õhtud peakski koosnema ainult veinijoomisest ja krõpsude nosimisest, et aega sisustada.

Viimasel päeval mõtlesime kohe hommikul randa minna, pärastlõunal mul kokakool.. Ärkasime kaheksa paiku ja võtsime suuna järgmisesse randa, kus pidi ilus olema, et natuke veel päikest võtta… Olles kolm kilti vantsinud, leidsime eest kilomeetrijagu taganenud vee ja hunniku ootavaid inimesi, kes paate ootasid, et kuskile mujale randa sõita.

12772878_1292664144084103_2097051937_o
JÄLLE PETTUMUS: randa ja ujuma ka siin ei saa!

Ma tundsin, kuidas mul on nii kopp ees sest Krabist, et tahaks pea padja alla panna ja äralennuni lihtsalt magada ja unustada, et me end sedasi karistasime. Tühistasin oma kokakooli ja tulime hotelli katusele basseini äärde, mis on nagu tikutops ja vesi sitane. Ei julge mingile paaditripile ka minna, pärast pettume veel rohkem!

whitesandkrabi
Hotelli katusebassein – internet VS tegelikkus

Neli tundi hiljem: võtsime longtailboati ja läksime kõrvalsaarele Phra Nang Cave Beachile. Selle üle pole vinguda :) oli selline PhiPhi rannalik natuke, saime päikest ja ujuda. Reisilõpp on ikkagi lill :)

cape

Njah, jälle üks vingu ja hala postitus, aga kui sa oled rohkem ringi käinud, reisinud ja näinud, siis palmisaare asemel Elvasse jõudes on natuke pettunud tunne küll, mis? Ehk et, palun ärge jätke jälle kommentaare, et ma olen printsess, kellele midagi ei sobi! Ei sobi jah sitt ja saast! Kui ma maksan, tahan selle eest emotsiooni ja häid mälestusi. Muidugi on see ka hea, et me siin kolm päeva jorutasime, sest nüüd teame kindlalt – see koht sobib ainult vahemaandumiseks :)

37 thoughts on “Krabi – penskarite paradiis! Never again!

 1. Nii imelik, et sul selline kogemus. Kaisin paar aastat tagasi Ao Nangis ja megavinge oli, mittemidagi sellist kui sinul..

 2. Oh kuidas mulle meeldib su ausameelsus ja julgus öelda nii, nagu mõtled ja asi on :)

 3. Käisime ka detsembris seal ja tagasi koju tulles pidin ka kõigile ütlema, et no ei ole see Tai midagi nii paradiis kui kõik räägivad, nüüd kodus mõeldes ja uurides, tahaks tagasi minna ja teisi saari avastada, et muljet parandada.
  Poolides ei käinudki, sest lekkis infot, et need on mudased ja kinnikasvanud, ei hakanud selle peale üldse raha raiskama. Aga PhiPhil käisime ka, rand oli samamoodi kuivanud kaugele ja väike saareke täiesti täis ehitatud, ei meeldinud seal ka.
  Tundub, et palju kirutud Phuket ongi mõistlik otsus või siis veel väiksemaid saari külastada, et paradiisi tunnet saada.

 4. Olin ka paar ndl tagasi Krabil (Ao Nang)-nii nii mõtetu, et enam kui kindel, et enne pensionile minekut minagi sinna enam lähe

 5. Kindel, et teid ÕIGESSE kohta üldse viidi v? :D Tundub hea äriidee mingi s*taauk kuhugi tekitada/ leida ja siis lolle turiste kalli raha eest sinna kohale viia :D

 6. A kle seal Tripadvisoris ju ongi ka reklaamfotode kõrval tegelikkus, a la nagu teie tehtud pildid. neist eis aanud enne sotti siis? Et milline see bassein tegelikult on jne.

 7. Appi sa läksid REISILE.. ikka istud terve selle aja oma blogis ja ainult HALAD. Päris kibestunud, kui sooja päikese all ka ainult negatiivset otsid.

 8. Vaid üks kiire googeldus oleks sulle tarkpeale paljastanud, et – oh üllatust – Massamani käivadki kartulid.

  1. Jajah, ma tean, et käivad, aga see siin üsna tavatu, et kuskil kartul on.. Kôik alati riisiga :)

 9. Ei saanud aru miks sa oma kokakooli tühistasid? Sest koht (Krabi) ei vastanud su ootustele? Kas te seal baaride tuuril käisite ära, millest enne reisi kirjutasid (et juba bronnid asju)? Kas see vastas su ootustele?
  Kas te olete Hedoniga vahepeal skypinud ka? Või ei suhtle üldse reisil olles lapsega? Kas sa kirjutad peale emaga taaskohtumist ka ausalt kuidas laps seal käitus. Samuti kuidas ta ted vastu võttis, kas käitumine nt on alvemaks läinud, kas tundis teid ära jms?

  1. Jah, tühistasin, sest kartsin pettuda.

   Baarituuril käisime ja plaanin sellest kirjutada, samuti Patongi kokakoolist.

   Ei ole kellegagi Skypenud, aga pilte ja videoid vahetasime palju.

   Kirjutan ikka taaskohtumisest ka ja kindlasti nii nagu on :)

  2. Oi-oi, ega Sa ometi seda kursust ei tühistanud: http://www.krabicookeryschool.com/?
   Parim Tai kokkamise õpetaja, muuseas isegi Gordon Ramsey käis temalt õppimas. Mul oli võimalus ca 15 a tagasi temalt õppida ntx õige Tom Kha, Tom Yumi ja curryde tegemist! Tom Kha ka Eestis nüüd suhteliselt populaarne, kuid õiget ei leia pea kuskilt. Suht suvaline vürtsikas kana-kookossupp ristitakse Tom Khaks :)

  3. Tom Kha polegi originaalis vürtsikas :) aga ei, ma ei pidanud sinna kokakooli minema

 10. Ma ei saanud aru, miks sa kokakooli tühistasid? Arvasid, et see on ka kehv? Oleks olnud huvitav sellest lugeda, aga samas arusaadav muidugi.

 11. Selle hotelli puhul oli küll internet vs tegelikkuse kontrast päris suur:)

  Aga ma olen just kuulnud, et Krabi ilus koht, pole nii ära lagastatud ja läbustatud kui Phuket:P

 12. Juhtusin facebookis teie blogi peale, tundub, et teil puhas ebaõnn, endal oli Ao Nangis väga meeldiv kogemus, nii ranna, söögi kui hotelliga. Kas te Ao Nangi rannas kalju juures ahve käisite vaatamas ja kaljust ümber (või üle mäe minna) nurga oli kaljude vahel imeilus väike rand? Õhtuti oli Ao Nangis tänavatoidu turg, väga head maitselamused ja hea valik. Ise olen käind Bankokis, Chang Mais, Phuketi risti ja põiki läbi, Phi Phi saarel ja Lanta saarel ja ütleks, et Ao Nang oli üks lahedamaid elamusi (suuresti ahvide pärast). sel aasta sai käidud Phi Philt paadiga Monkey Beachil aga see polnud pooltki nii lahe kui Ao Nangis ahvide kalju. Krabi linnas ei ole ise viibinud aga vaatasin youtubes neid kuumavee basseinide videosid ja tundus juba sealt veidi mannetu. Krabi muidu peaks olema vist maakonna nimetus, ka Phi Phi saar kuulub Krabi alla, seega kogu Krabi kindlasti ei saa olla pansionaat, oleneb kuhu sattuda..

  1. Täpselt nii. 10 korda Tais rännanuna võin öelda,et Krabist jäid ainult head mälestused.Imeilus loodus,ilusad rannad ja piisavalt meelelahutust. Hotellide osas olen küll valiv ja seetõttu pole nendega ka kunagi alt läinud.

 13. Minul oli Krabi linnas kõik kena :) hotelli kasutasime ainult magamise jaoks, hommikusöök oli alla arvestuse.
  Esimene Päev sõitsime Dzunglis paadiga ja teisel päeval külastasime randu mis asusid saartel.
  Prügikaste tuleb tais ajada taga tikutulega. Ja toitu ei tooda lauda vastavalt eelroale/praele/magustoidule- kõik tuleb segamini :D
  + olime 2 päeva lisaks Phi Phi saarel, mis on minu arvates kõige ilusam koht tais.
  Natuke on ka pilte avalikult jagada: https://www.flickr.com/photos/henritaht/albums/72157663316482406

  1. Samas koh samuil on ka erinevaid võimalusi. Võid minna lamaile, kus rannas ujuda ei saa, turistidest üle rahvastatud, aga samas õhtuti elav või näiteks maenami piirkond, kus rand on norm aga samas õhtuti pole noortel vÄGa midagi teha.

 14. Me peatusime ka aastalõpus 3 ndl Aasias ja plaanisime oma seekordse reisi 4 erinevat sihtkohta: Rawai, Krabi, Ko Lanta ja Khao Lak! Esimest kolme oleme külastanud eelnevalt neli ja enamgi korda ja viimast, ehk Khao Laki, esimest korda ja tõenöoliselt ka viimast! Jaaa, ilusad rannad ja super hotellipuhkus, aga mitte midagi enamat….õnneks, et olime seal viimase nädala ja saigi natuke ka hotellis lebotada ( eelmisel aastal valmis saanud hotell, kuhu alla 12.aastaseid lapsi ei lasta: http://www.thehavenkhaolak.com ) Aga Krabi, kus me peatusime viimati 6.aastat tagasi, hakkas mulle just enam meeldima, kui siis! Tookord küll ööbisime keskusest 20 minuti rolleri sõidu kaugusel Krabi Sheratonis, praeguse nimega Tusithani!? Aga seekord, Ao Nangis, täiesti mere ääres Tipa Resortis! Meeldis kõik, välja arvata, hotelli bassein ja hommikusöök, ning lisaks nurga peal olev motorolleri laenutus, kus meile lihtsalt tõmmati nahk üle kõrvade :) Rentisime uue Yamaha rolleri….ja pärast määriti pähe meile kõik võimalikud kriimud mis üldse seal olla sai :) Aga nad pididki nii turistidele tegema…Kokkuvõttes: Ärge rentige uusi rollereid, vaid ikka vanu ja räämas, siis teate, et pääsete saarelt mitte tühja rahakotiga :) See selleks, aga siiski lemmikuks on ja jääb Rawai, Nai Harni piirkond, samuti Krabi, Ko Lanta! Teised saared kõik ristipõiki läbi käinud, paradiis, aga ei muud :) Edu Teile ja turvalist kodulendu!

 15. Nägin täna “Pilvede all” seriaalis Meelist:)

  Väga osav oli! Kiida teda!:)

 16. Nagu öeldakse niipalju, kui on inimesi on ka erinevaid arvamusi :)
  Lemmik rand samuti Nai Harni. Ja samuti Kata ja Karoni piirkond. Rawai ja Krabi ei istu kohe üldse. Loomulikult peoinimestele meeldib Patong.

 17. Miks üldse ronida Phuket/Krabi kanti mitu korda? Rõvedalt venelasi ja Austraalasi täis. Nagu uus Egiptus. Aasias ja Tais palju mõnusamaid kohti

 18. Üks siiras (ja sugugi mitte pahatahtlik) küsimus: ma vist olen juba lapsest peale “vana” olnud, seetõttu ei oska muud elu ette kujutada ega tahta. Aga lihtsalt uudishimust küsin, et milline siis oleks ideaalne noore inimese puhkus patongis või kuskil, kus pole igav. Mulle tundub näiteks jumalik puhkus see, kui saab ujuda, rolleriga ringi sõita, päikest võtta, õhtul mere ääres kahekesi veini juua jms, mida sa just nimetasid.

  Aga mida teised noored inimesed siis tahavad, mis see lihtsalt oleks? Tantsida näiteks? baaris olla? Ma vist väga ei tea ka seda, misasi täpselt on pidutsemine – kas midagi sellist, et lähed oma mehega kuhugi ööklubisse, kus on palju võõraid inimesi ja siis üritad seal tantsida ja juua? MISMOODI näeks välja mitteigav puhkus tais? Ma tõesti olen segaduses.

  1. Ma tahaks, et ma saaks kell 23 sööma minna kui tahan, või lihtsalt jalutama ja inimesi vaatama :) mitte, et kõik on kinni.

   Ma ei ole oma tüübilt üldse klubitaja ja tantsija, tahaks lihtsalt et oleks fun ja lõbus :)

   patongis on kohustuslik ka stipikad ja geiklubid :))

 19. hei,

  nagu siin varemgi mainiti – tõepoolest, massaman ongi kartuliga ja taide jaoks on kartul lihtsalt üks köögivili, seega samahästi, kui nad võivad serveerida näiteks porgandeid karriga ja riisi kõrvale, siis ka kartuleid karriga ja riisi kõrvale.

  ja tom yumist – neid on kahte sorti, üks on tom yum nam sai (see, mida sulle Krabil serveeriti) ja teine on tom yum nam khon (see, mida sa “õigeks” tom yumiks pead). mulle endale meeldib samuti see teine variant ja ma ka varem ei saanud aru, miks mulle aeg-ajalt sellist “lahjat” suppi serveeriti, nüüd tean.

  ning tõepoolest – kuigi mulle endale neis basseinides pigem meeldis, siis mõtlesin just sama, et kui uuesti minna, siis varahommikul päikesetõusuga, lootuses olla seal kohal enne, kui mass peale valgub (mis muidugi ei tähenda, et veel 50 inimest samal hommikul samamoodi ei mõtle, haha!).

  m.

Comments are closed.