#reisiblogid Tai

Minestuse äärel, mitu korda järjest

Kui me Phuketile jõudsime ja mul kohe esimesel õhtul paha hakkas, siis kahtlustasin vale kleidivalikut, et see ei lase piisavalt õhku läbi ja jõin pool liitrit vett.

Kui mul järgmisel õhtul sama kordus, avastasin, et mul jälle sama kleit ja viskasin selle prügikasti. Jõin jälle ohtralt vett ja sõin paki suhkrut, arvates, et silme eest virvendas ja iiveldama ajas madal veresuhkur, kuni sain teada, et asi on hoopis soolas.

Ma ei olnud sellele mõelnudki. Kõik ju räägivad kui kahjulik on liigne soolatarbimine ja blabla.. Aga Tais, või kus iganes soojal maa, sa higistad ja seega väljuvad kõik soolad su kehast, kui sa eelistad Tai toidule veel Euroopa kööki ja kergeid salateid ja kõrvale jood vett.. Siis ongi tulemuseks silmeesine virvendus ja halb enesetunne.

Seepärast on ka Tai söögid soolased, et kehas soolatase normaalsena hoida, et sa küll higistad soolad välja, aga sööd neid asemele.

Tais on hotellides alati tasuta vesi, aga siin on plank “kraanivesi”, ilma mineraalideta, ilma mullideta. Poes on saadaval vaid üks punase sildiga klaaspudelis vesi, kus natuke mulle sees. Sellest aga ei piisa.

Ja nüüd olengi targem, hommikusöögil panen röstsaiale võid ja ohtralt soola, sinna peale salatilehed ja sinki või siis muna. Aga toit peab olema soolane.

Pikemaajalised lugejad teavad, et olen ka oma toitudes üsna suur soolaarmastaja ja mul on hea meel, et ma saan ühele õnnelikule välja loosida uhke Gurmeesoolade komplekti, kuhu kuulub kolm erinevat soola, soolariivi ja alusega (link!) ja teisele õnnelikule kolmesoolaga kinkekomplekti (link!)

Selleks, et võita, külasta Gurmeesoola veebipoodi (link!) ja vali enda lemmik, jäta kommentaaridesse, millist soola oled sealt varem ostnud, proovinud ja millist tahaksid nüüd!

Loosimise teen kui tagasi oleme ehk naistepäevaks! Ja PS! ei tasu iga kord loosiõnnele loota, võidab vaid kaks – seega vut-vut poodi emale ja vanaemale, tädile ja sõbrannale naistepäevakingiks soola valima :)))

Tahaks kirjutada proosit, aga kuidas seda soola kohta öelda!? Lõpp magedale elule!

34 thoughts on “Minestuse äärel, mitu korda järjest

 1. Minul vahet pole, millist soola:) oleks ükskõik millise üle õnnelik.. Pole ühtegi toodet sealt ka varem soetanud:) Kodus kasutan igapäevaselt Himaalaja soola.

 2. Tere!

  Olen teinud süüa alati kas tavalise soolaga või meresoolaga, sest polnud varem kuulnudki gurmeesooladest, kui alles Teie blogis ja sellepärast pole sealt ka ühtegi saanud osta/proovida. Kuid kindlasti külastan seda poodi lähitulevikus.

  Olen saanud ka kingituseks väikese paki Himaalajasoola, mis tundus väga huvitav. Gurmeesoolade kodukalt jäi mulle silma aga soolakomplekt “Must ja valge koer” http://gurmeesool.ee/toode/kinkekomplekt-must-ja-valge-koer-soolahelbed/
  Musta soola helbeid tahaks hea meelega värskes salatis proovida, annab kindlasti teistsuguse välimuse salatile ja kindlasti on ka maitse erilisem Ja kui valge soola saab veel pealekauba, on katsetamisrõõm veelgi suurem

 3. Tellisin 19tk testrite komplekti gurmeesoolast, proovisin neid kõiki. Siis jäid need testrid seisma ja ei osanud neid kuskile sobitada. Siis tuli meelde, et Sina segasid kõik need soolad omavahel kokku, tegin sama, aga jätsin kala namak soolad välja. Kasutan nüüd kõiki neid sooli, aga lemmik on suitsusool.
  Sooviksin võita oma lemmikut, suitsusoola.

 4. Olen proovinud maitsesooladest ainult suitsutatud soola, mis ei olnud konkreetse tootja oma. Algul tundus väga võõrana aga nüüd olen õppinud seda kasutama päris edukalt. Nüüd võiks siis horisoti laiendada ja veel teisigi proovida :)

 5. proovinud olen vaid roosat soola, kuid tahaksin kindlasti proovida musta soola ja suitsusoola. koju oleks tarvis ka näiteks liha peale panemiseks soolahelbeid.

 6. Pole sealt ühtegi soola ostnud, aga esimene valik oleks vist kinkekarp 9 soolaga, saab hunniku korraga

 7. Mina just mõni nädal tagasi käisin Tais ja pigem ütleks, et söögid on kõik magusamapoolsed, mitte soolased. Ma just tundsingi puudust konkreetselt soolasemast toidust, sest valdav enamusest oli siiski magusama mekiga. Kõik tavapärased joogid olid ka vastikult läilad.. kui Eestis on apelsinimahl ikka mõnusalt hapukas siis seal oli see selline mandariinisiirup. Aga noh eks maitsemeeled on erinevad.. mina tahtsin peale mõnepäevast taisöökide pugimist juba korralikku kodust sööki :D

  1. Juua polegi siin midagi peale vee, õlle, mojito ja watermelonsheiki juua! Kõik on megamagus, ka kohv!

 8. Ostnud ma pole sealt midagi, aga proovinud olen suitsusoola- ei meeldinud!
  Tahaksin Black Lavat. :)

 9. Mul on olemas must sool, suitsusoola helbed ja magus sool. Mida nüüd tahaks? Ei teagi, lihtsalt võtaks loosi :)

 10. Mina ei olegi sealt poest veel midagi ostnud, aga loosis osaleks heameelega :)

 11. Sain jõuludeks soolahelveste kinkekomplekti, aga tahaks proovida ka kõiki teisi. Hämmastav kuidas erinevad soolad toite rikastavad!

 12. Olen samuti kuulnud, et soolad on väga kasulikud ja vajalikud meie kehale (siiski pole parim valik tavaline peensool ehk lauasool).
  Uurisin Soolapoe lehte ja ei oskakski sealt kohe midagi kindlat valida. Ehk oleks hea alustuseks soolatestrite komplekt ära tarvitada, siis saab katsetada ja enda lemmikud kujunevad välja.
  Ise kasutan kodus roosat Himaalaja soola ja aegajalt ka meresoola.
  Võidu üle oleksin ülimalt õnnelik ja tänulik!

 13. Ei ole veel ühtegi Gurmeesoolade soola proovinud, kuid valmidus selleks on olemas.
  Aga kui heitlik saatusesõrm peaks loosirattas minule osutama, sooviksin proovida soolariivi alusega.

 14. Äkki oled lihtsalt alkoholiga liialdanud,kuum päike ka lisaks.Maolõikuselt tulnud inimestel soovitatakse vältida võimalusel alkot tegelt.Organism on tunduvalt nõrgem ja tundlikum. (See lihtsalt minu arvates )Tervist tuleb hoida ;) !

  1. Ma käisin opil neli aastat tagasi… Alkoholiga ammu nö sõprus loodud, et ma tean, millal on piir ja kui läheb üle piiri on väga halb… Seega, ma pigem ei liialda sellega. Tean, kui rõve on tulemus…

 15. Ja samal ajal on meil 2015.a parim spordiblogi Fitloora, kes räägib et soola pole vaja toidu sisse lisada.

  1. Eks igal inimesel on omad tõekspidamised, aga üsna loogiline on see, et kui sa soolad kehast välja higistad, siis kuskilt pead sa need sinna ka tagasi saama. Sest keha on harjunud sooladega.. Ilma nendeta lähebki pilt tasku. Ma alles nüüd hakkasin mõtlema, et kui mul varem on selline silmeesine virvendus ja paha olla olnud, olen alati suhkrut söönud ja arvanud, et asi on veresuhkrus, mis alati mul analüüsides korras.. Asi hoopis soolas!

 16. Pole veel ostnud aga tahaks ära proovida selle-http://gurmeesool.ee/toode/suitsusool-pook-helbed/
  Tundub põnev.

 17. Pole proovinud, aga huvitavad tunduvad must sool ja suitsusool. Neid sooviksin kindlasti proovida. Sa oled siin päris palju neid soolasid maininud ja huvi tekkis juba ammu, siiani pole veel ostnud, aga peab ikka ära tegema :)

 18. Hei !
  Kuna kodus on kari lambaid kasvamas, kelle liha terve pere eelistab süüa, siis kingiti mulle suitsusoola helbed.
  Sellega oli niiiiii imetabane maitsestada lambaliha kusjuures.
  Nüüd aga tahaks vb salatikese sisse musta soola lisada. :) tundub põnev.

 19. Kodus olemas -BLACK LAVA COARSE NR 6,CRYSTAL PINK COARSE NR 8,CRYSTAL WHITE TEEMANDID NR 11,CYPRUS WHITE SOOLAHELBED NR 28,MURRAY RIVER SOOLAHELBED NR 20 ja INKA SUNSALT COARSE NR 15.
  Aga kuna seal lehel on nii palju huvitavaid soolasid siis kindlat valikut mida tahaks pole- kõiki tahaks ;) Neidki soolasid mis kodus juba olemas oli raske välja valida sest valik suht suur ja valiku tegemine keeruline.

Comments are closed.