Kuhu kulub kogu raha?
Ma pole praktiliselt midagi veel ostnudki ja kolmsada euri on läinud. Rohkemgi.
Suuremad asjad on ju veel ostmata – vanker ja voodi ja mina ei tea, mida kõike mul veel vaja on. Siia olen ühe nimekirja koostanud, mida ma aeg-ajalt piilun.
Ma olen koostanud ka ühe eraldi lehe „kuhu kulub raha“ – kuhu ma korjan kokku kõik ostetud asjad koos hindadega, et ma ise ka näeks, kui palju raha tegelikult kulub. Sest praegu ka, käin poes ja ostan natuke särke või natuke pükse või natuke bodysid ja kuigi saan soodsalt, siis nagu näha, on kokku üle 300 euro juba läinud.
Tegelikult isegi rohkem, sest Šois oli ka priiskamine (loe siit), kuigi ma seda ei kahetse. Nagu ma ei kahetse ka seal nimekirjas kulutatud raha nende asjade peale. Lihtsalt jutt, et laps pole luksus, ma pole seda varem uskunud ja ei usu nüüd ka.
Jah, hakkama saab alati ja igal juhul, aga et lapse ilma rahata üles saaks kasvatada, seda ma ei usu :) No vähemalt nii arvab riik, kes ütleb, et sigige aga, aga raha selleks väga ette ei näe ja tööle ei võeta (loe Meelise blogi) jne… Okei, lähen hetkel teemast veits kõrvale.
Aga tulles tagasi nende nimekirjade juurde, siis väga palju asju on vaja veel osta – näiteks vanker, vankrisse tahaks veel lambanahka ja siis on vaja vihmakilesid ja putukavõrkusid ja beebitarvete kotti ja turvahälli ja kergkäru (ok, sinna on veel aega), voodit ja vist ka reisivoodit, ja madratsit ja linu ja voodikarusselli ja hunnikute viisi mähkmeid ja vanni ja vanniistet ja termomeetrit ja vannirätikuid ja pesemiskinnast ja vannivahte ja beebikääre ja kamme ja apteegikaupu ja lappe ja pudeliharja ja rinnapumpa ja lamamistooli ja tegelustekki ja närimisrõngaid ja… Neid asju ilmselt võikski lugema jääda. Ja kui palju need kõik maksavad.
Muidugi kohtusin ma eelmisel nädalavahetusel naisega, kelle nime ma igaks juhuks ei maini, ja kes teatas, et tema oli lapsega neli päeva haiglas – “iga päev pandi lapsele uued riided, ma võtsin need kõik kaasa, kuu aega oli mureta…”, ja et vankrit ja voodit tal ei olnudki – “kuus kuud magas laps riiulis” jne jne.
No variant seegi, eksole. Ja hipsteritele selline elu ehk sobibki, aga ma olen liiga… ma ei tahaks öelda materiaalne aga realistlik – laps võib naljaviluks hädaolukorras korvis magada ju (mina magasin ka rõdul korvis), aga üldiselt võiks tal ikka elementaarsed asjad olemas olla, või mis?
Ja veel üks küsimus – mul neid mähkmekatteid (ma just tellisin Mähkmekratist endale kolm uut katet ja ühe all-in-one variandi) juba koguneb, aga kas neid sisusid peaks tellima Hiinast suure pakiga või on need mõttetud ja peaks ikkagi kallimatesse investeerima? Ma ei mõtlegi, et ma neid endale sada tükki ostan, aga iga mähkmekatte jaoks paar võiks olla ehk kellel on kogemusi nende sisudega… Palun kommenteerige :)
21 Kommentaari
Vanker- minul on ka talve laps. 2 nädalasena hakkasime tunde õues veetma, lisaks magas ta terve talve kõik päevauned õues/rõdul. Mida rohkem värsket õhku seda parem. Lisaks on väga mõnus ilusa ilmaga tundide kaupa jalutada. Arvestades meie tänavaid siis võta kindlasti 4 suure rattaga käru millel on vankrikorv. Korvi mahub laps kauem kui kookonisse. Suveks saad selle siis vahetada istumisosa vastu ( selleks ajaks kui laps ise istuma hakkab).Oleneb kus sa vankrit hoidma hakkad aga vajadusel saad korvi lihtsalt tuppa tõsta, raami esikusse jätta.
Vihmakiled on enamikel vankritel komplektis kaasas. Putukavõrku pole ise kunagi kasutanud.
Lutipudel- milleks need? Minu laps sai ainult rinda, seega pole ainsatki pudelit kunagi vaja läinud. Kui saabus aeg lisatoitu anda siis juua andsin juba nokaga tassist/tavalisest tassist. Pole vajadust lutipudelit üldse harjutada kui plaanid rinnaga toita.
Voodit- neid leiab järelturult hea hinnaga. Pole mõtet osta kallist asja. Näiteks 1a2k vanuselt kolis minu laps võrevoodist juba tavalisse pikendatavasse voodisse.
Apteegikraami ei tasu ka väga palju koju varuda, kui siis D-vitamiini. Haiglast saab ka kaasa kingipaki kus on apteegikraami sees ja Apotheka jagab ka beebidele mingit pakki kus palu igasugust kraami. ITK ja ka Väike Päike Lastekeskus korraldab paar korda aastas rasedate infopäevasid, mine osale, seal jagatakse ka igasuguseid testreid jms. Nii jääb väga palju raha alles sest seal tõesti on ka asjalikku kraami.
Mähkimisalust mina näiteks ei kasutanud. Mähkisin voodi/diivani peal.
Heh.. loen seda juttu ja seda nimekirja ja vaatan ja mõtlen, et tõesti on asju palju vaja ja kui mõelda, et mis need kõik maksavad veel.. samas mul on 4a poiss ja 9kuune poiss ja kõik need vidinad alates beebikiigust, lamamistoolist, mänguasjadest jne lõpetades voodi, vankri ja apteegikaubaga on kõik alati olemas olnud. Ja kusjuures suuremast lapsest ma asju alles ei hoidnud peale voodi midagi.. riideid ja mänguasju ostsin enamiku uued kuid tarbeasju sain nö vähe kasutatult osta mistõttu säästsin ilmselt ainuüksi emmaljunga vankripealt mitmed sajad eurod:)
Hehe, tead, jättes need asjad välja, mis tõesti vajalikud on, siis ülejäänud osas kulub lapsele täpselt nii palju kui ise kulutada tahate. Selles osas ma küll pole nõus sellega, et lapsele kuluvad üüratud summad.
Sest noh, olgem nüüd ausad voodikarussell, lambanahk ja muu tavaar pole ju teps mitte “väga vaja” asjade nimekirjas vaid ikka asjad mida te lihtsalt osta tahate :) Mitte,et ma siinkohal maha teeks, sest usu mind, mul on kõik need asjad ostetud, aga praegu tagantjärele vaadates võin ma lihtsalt öelda, et väga hästi oleks saanud ka ilma, sest noh, näiteks sellest voodikarusselist tundsin rõõmu küll ainult mina ja lambanahk pole ka vankrisse kunagi jõudnud :)
Mis puutub vihmakilesse, putukavõrku, siis osade vankritega tulevad need kaasa ja kui ka ei tule, siis saab neid odavalt osta järelturult.
Ja noh..pudeliharja,rinnapumpa jms ei ole küll mõtet enne ära osta, kui pole selge, et nende järele ka reaalne vajadus tekib ( samamoodi ka lutid, paljud beebid üldse ei võta lutti ja mis sa üksi ikka oma lutimeres supled :D)
Vannivaht? No kuule :) Kes see siis pisikesele beebile vahuvanni teeb? Ikka puhta veega pestakse beebit ilma igasuguse üleliigse tiluliluta ( erandiks kõõmašampoon, kui see probleem olema peaks)
Samamoodi on sellised omamoodi asjad ka tegelustekk ja lamamistool, et nad on küll toredad, aga ma ütlen päris ausalt, et nende kasutusiga ei ole nii pikk, et nende peale suur summa magama panna. Seega jällegi : kas palu kingiks või osta kasutatult.
Ma ei taha üldse targutada ega manitseda, aga ma lihtsalt tean väga hästi seda tunnet, et enne lapse sündi tundub see nimekiri NIIIIII pikk mida kõike “vaja” oleks ja siis juba mõned kuud peale lapse sündi vaatad kodus ringi ja mõtled “mnjah, seda,seda ja seda ei kasutanud, seda enam ei saa kasutada, väga tore..”
Seega kõike mõistusega :)
Mina tellisingi mähkmesisud Hiinast. Aliexpressist. Täitsa toimisid :)) Aga vaata kindlasti mõõte! Ühe paki tellisin parajaid ja teised tulid väheke suuremad- suuremad olidki natuke ses suhes mugavamad, et panin selle paraja sinna mähkmekatte taskusse ja suurema välja, siis see suurem nö püüdis kaka kinni ja pisem pissi. Toimis :)
Kompaktvankritel peaks ju tarvete kott, putukavõrk , vihamkile ja nt turvahäll kaasas olema..v see mida sa silmasid, see vist eraldi ostetav kõik.
apteekist saadavas beebipakis on elementaarsed hügieenitarbed olemas- st olid käärid, kamm, kreemid , pesuvahendid jms. /apteek 1 pakis siis.
Voodipesu nt lasin mina õmmelda /tegijamad saavad ise ka raudselt õmblemisega hakkama :D
ma kommenteeriks hoopis seda, et paljusid asju tegelikult ei lähegi vaja. Beebikamm? Kordagi oma võsukese juukseid beebina ei kamminud. Beebikäärid? need otsad on nüü tömbid, et lapse küüne alla ei mahu. tavaliste küünekääridega lihtsam. Vannivaht? Esialgu pestakse last ainult puhta veega, imik ei saa vahu lahedusest midagi aru. Rätikuid vast ikka kodus on millega last kuivatada. pesin teda oma käega, silitasin, ta ei muutu eriti rokaseks, seega pesemiskinnast nagu ka ei oleks vaja. Reisivoodi, noh, kui tõesti paljupalju reisite ja öid mujal veedate, sisi tõesti, aga muidu mõni öö paari kuu jooksul saab laps ka kaisus magada. Pudelihari vaid juhuks kui tuleb kindasti rpa laps. Rinnapump osutus täitsa mõttetuks asjaks, lihtsam oli ise käsitsi pumbata, pump tõmbas tissist vere välja :D Üleüldse lihtsam on rinda anda, hea soe söök igal pool ja igal ajal olemas :D
Võibolla teised emad on kõiki neid asju kasutanud ja võibolla need tõesti on jube vajalikud, kuid minul osutusid need lihtsalt raha tuulde loopimise asjadeks. enne pole mõtet osta kui reaalselt vaja läheb.
Kokkuvõttes tahan öelda, et ära osta ulme palju asju kokku, sa saad alai ise poodi minna või mehe saata kui tunned millestki puudust. Parem variant kui see, et ostad hunniku asju kokku, mida tegelikult vaja ei ole.
vanker- tõesti vajalik asi ja minu meelest nii mõnus osa on vankri valimine rasedana :) vankrisse tahaks veel lambanahka- pole kunagi olnud ja ei näe mitte mingit vajadust ka, samas kui tunned vajadust siis miks mitte :)
ja siis on vaja vihmakilesid ja putukavõrkusid- väga vajalikud ja osta kohe ka putukavõrk, isegi kui suveni on veel aega, suvel kipuvad need poodides otsa saama.
ja beebitarvete kotti – see jälle selline asi, mida ma algul pidasin vajalikuks, tegelikult kunagi ei kasutanud. Mul oli alati tavaline käekott, kus oli 2 mähet ja tagavarariided olemas.
ja turvahälli – vaata ka turvateste, et parim valida :)
ja kergkäru (ok, sinna on veel aega)- sinna tõesti aega küll
voodit ja vist ka reisivoodit- voodi vajalik, reisivoodit pole kunagi vaja läinud. Samas kui ööbite näiteks tihti vanaemade juures, siis mugav kaasa võtta, meil lihtsalt oli vanavanemate juures teine voodi, tuttavate poolt saadud. Hotellides igal pool beebivoodid olemas ja mõnes kohas magas lihtsalt suures voodis meie kaisus :)
ja madratsit ja linu ja voodikarusselli – madrats ja lina loomulikud + soovitan veel seda lina: http://beebicenter.ee/b-sensible-kummiga-voodilina-beebidele-erinevad-suurused-alates.html, siis jääb madrats korralikuks kui mähe lekib ja tulevikus veel potitamise ajal ka hea:) Voodikarusselli vajadusest pole veel ka aru saanud :)
ja hunnikute viisi mähkmeid- kui ühekordseid mähkmeid kasutad, siis neid küll ära ette osta, pigem vaata, et millised üldse sobivad, üks pakk korraga :)
ja vanni ja vanniistet- minu jaoks oli ka vanniiste asendamatu.
ja termomeetrit – pole vajalik.. esiteks tunned küünarnukiga katsudes ka ära, milline on normaalne temperatuur ja pealegi on paljudel tänapäeva vannides kleepsuke põhjas, mis näitab, et kas vesi on õige temperatuuriga.
ja vannirätikuid ja pesemiskinnast- vajalikud
ja vannivahte- Miks? Vastsündinut ei hakka ju vannivahus leotama? Neid pestakse puhta veega. Eks kui laps aastane on, siis jõuab poodi minna küll. Pigem võid vaadata mingisuguseid vanniõlisid apteegist.
ja beebikääre ja kamme – kamm on ka selline asi, et ootaks ära enne kas su lapsel üldse juukseid tuleb :D Mõned on veel 2-aastaselt kiilakad :D
ja apteegikaupu
ja lappe
pudeliharja -imetama ei hakkagi? Miks seda siis vaja?
ja rinnapumpa ja lamamistooli ja tegelustekki ja
närimisrõngaid- need ka alles mingi 2-3 kuuselt tulevad kasutusse kõige varem
Minul oli lapse sündimise ajaks olemas elementaarsed asjad ( riided, vanker, häll, mähkmed). Kõik ülejäänud asjad ( punetuse vastu kreem, rinnapadjad jms) ostsin kui laps käes. Siis näed reaalselt ära mida on vaja, mida mitte. Rinnapumpa pole mõtet osta, enamikel juhtudel pole seda üldse vaja. Kui harva tekkib vajadus rinnapiima tagavaraks pumbata saab seda teha ka..käsitsi või kuidas on õige öelda.
Spets beebivanni ma lolli peaga ostsin aga see on nii jube kohmakas kolakas. Lõpuks ostsin asemele hoopis tavalise vanni, pisemat sorti, kandilise. Seda saab hiljem ka kõigeks muuks kasutada. Aga spets beebivanni kasutusaeg on väga lühike.
Ühtki pesemisvahendit ei ole ostnud lapsele. Kuna tal oli kuiv nahk vahel siis kasutasin super Linola vanniõli aga see oli ka haigla pakis ( või mingis teises) kaasas.
Mänguasjadesse soovitan ka alguses mitte investeerida, reaalselt ta neid vaatama hakkab mitme kuu pärast. Ja las neid asju kingitakse katsikuks!! Katsikuks lase kinkida soovitud asju või siis mingi beebipoe kinkekaarte. Saad ise valida.
Üks asi mida ma küll julgen soovitada- imetamispadi! Selle ma soetasin juba raseduse poole peal. See on äärmiselt mugav asi ka suure kõhuga magades endale kaissu/jalgade vahele/istumise taha panna. Hiljem on väga mugav imetamise ajaks lapse selja alla panna. Ja saad ka last niisama nt diivanil sellele toetada.
kui palju sa veel sooviksid lisaks 320 eur riigi sünnitoetusele, 320 eur linna sünnitoetusele ja POOLETEISELE AASTALE EMAPALGALE? kuskil ei anta lapse sünni puhul nii palju raha kui meil :D
kas ma üldse ütlesin kuskil, et ma rohkem sooviks?
sa elad ju linnas, milleks sulle kergkäru? ostagi 1 korralik käru, mis on kerge, lihtne manööverdada, turvahälli ja kasti saab peale panna. baby jogger city mini. proovi malluka käru, siis saad aimu. lambanahk, voodikarussell jm pudi-padi mu meelest samuti mõttetu. mul olnud su nimekirjast enamus asju, kõik andsin praktiliselt kasutamata ära. lihtsalt polnud vajadust.
okei, lambavill on luksus :)
aga käru/vanker teemas – mu ukseava on 60cm, mul läheb üsna keeruliseks leida mingi hea neljarattaline vanker, mis uksest sisse mahub :) ma ei viitsiks hakata iga kord ukse taga seda lahti võtma/kokku pakkima
eks näis, mis lahendus meid ees ootab!
Ma kommenteeriks ka natuke seda rahalist külge. Siinkohal rõhutan kohe, et ma ei hakka Sind arvustama, vaid lihtsalt lisan omapoolse vaatevinkli.
Nagu eelnevalt öeldud, saad Sa tõesti 320 euri+ sinu puhul siis ilmselt veelkord 320 euri Tallinna linna sünnitoetust + emapalk. Jah, riik vajab lapsi, kes tulevikus omakorda sünnitaks lapsi ja nii see eluke käib. AGA mitte keegi ei sunni Sind lapsi sünnitama! See ei ole kohustus, nende puudumine ei ole meie riigis kriminaalkorras karistatav. Miks viriseda, et raha selleks ei anta kui antakse ju! Palju siis saama peab? Uuest aastat on 45 eurot lapseraha, vähe või? Oled Sa mõelnud kust see raha tuleb, reaalselt? Meie kõigi taskust! Mina ei ole huvitatud, et pean maksma makse rohkem selleks ,et kellegi teise virelev laps “saaks rohkem”. Kas minu laps ei ole ära teeninud head elu sest tema vanemad arvestasid tema tulekuga ja tahavad talle pakkuda heaks eluks kõike, miks peab see raha minema hoopis teiste ülalpidamiseks? :) Reaalsus on see, et olgu, hakkame rohkem maksma lapseraha, aga palju sellest reaalselt lapsele kulub? Iga kuu ostavad inimesed saapaid ja talveriideid? Ei osta. Majandage inimesed, kui on raha vähe pange iga kuu 10 eurot kõrvale ja ongi saaparaha olemas ;) Mitte miski siin elus pole tasuta, miks peab keegi teine teie kõigi lapsi ülal pidama…
Mina pooldan pigem soodustusega lasteaiakohta, tasuta transport lastele jne käega katsutavad asjad. Mitte, et laome aga vanemate taskud raha täis ja kõik õnnes. Muide, selleks et rohkem raha saada vaevalt keegi on nõus rohkem makse maksma ;)
Planeeri ja mõelge vanemad! Ei tasu üksnes sügelemise pärast seda sügelust kratsima hakata, mõelge ka sellele mis saab peale vanemapalga lõppu.
Kindlasti saate teie Meelisega hakkama ja soovin teile mõlemale kõike head, aga tõesti rahvas ärge loopige oma nõmedaid repliike teemal “ja me pappi ei saagi” :)
P.S kui Sa kavatsed osta vankri vms uuena siis kindlasti kiika välismaa lehti, Eesti ongi üks suur koorija :) Näiteks Eesti 800 euri maksva vankri sain mina koos saatmisega 600 euroga, ütleks küll, et sääst :)
Ma ei kurdagi väga, et ma riigilt raha ei saa. Sorry, kui selline mulje jäi. Ma olen alati öelnud, et ise tuleb ikka lapsed üles kavatada, ei saa kellelegi teisele loota.
Ja kui ma alguses arvasin, et kõik peab olema uus, siis nüüd olen aru saanud, et ei pea. Vankri kavatsen soetada kasutatuna ja seepärast ma meeletult blogingi, et saada inimeste arvamusi, mida tasuks osta, mida mitte, mida uuena, mida kasutatuna…
Laps – see on minu jaoks uus asi, ma ei tea kuidas ja mida täpselt teha, aga hakkama saan ma enivei, selles ma üldse ei kahtle :)
Kui Sa kavatsed vankri osta kasutatuna siis kindlasti soovitan mõne tuntud firma. Jah, on inimesi kes arvavad, et EJ vms kallis bränd on saatana sigitis ja saast. Kurb tõsiasi on aga see, et nad pole seda. Nii mõnigi poolakas läheb väga ruttu vahetamisele, ka peale paarikuist kasutamist sest ilus nunnu mustriga vanker on tegelikkuses üsna jama kuna krigiseb ja on ebamugav kasutada. Kindlasti oleneb konkreetsest vankrist ja hoidmisviisist kuid kindlasti ole väga kriitilise pilguga ja vankri ostul jälgi parem ” Ma pole nii rikas, et kõige odavamat vankrit osta” põhimõtet :)
Rinnapumba näiteks ostsin mina koju jõudes, õigemini lasin osta. Sest kartsin, et pais tuleb. Õnneks ei tulnud ja kahjuks mul polnud ka väga midagi pumbata. Seega minu oma sai “vatti” ainult nii palju, et jõudsin ära steriliseerida ta :) Pigem ma Sinu asemel teeks vb mingi may-need bookmarkide kogumiku. Sorteeri välja mis oleksid Sinu valikud kui Sul peaks neid asju vaja minema ja tõesti vajaduse tekkides saad ju näiteks Meelise saata poodi või ise hõlpsalt nad üles leida ja ära osta :)
“Kahju”, et teil poiss sünnib. Oleks tüdruk saaksin terve hunniku peaaegu ( täiesti) kasutamata riideid anda ja ehk isegi vankri :)
Siinkohal lisan, et see Sina ja Sa all pole mõeldud konkreetselt Sind :)
Ma võin üle vaadata, mul lastest jäänud mähkimisalus keldris. Kui ei ole niiskuskahjustusi saanud, siis ma võin täiesti tasuta selle anda – see on selline kõige lihtsam variant, saab asetada kas laua/kummuti või võrevoodi peale.
Ma seda ka alguses kohe ei ostnud, aga kui avastasin, siis oli hea küll.
Aga nõustun eelpoolkõnelejatega – eriti rasedana tundub, et on nii palju asju, mida on vaja, kuid tegelikkus selgub mõne aja pärast – kui laps käes ja esimene kuu/kuud möödas.
Vihmakile on arvestades Eesti ilmasid igati mõistlik. Samas putukavõrku pole mõtet enne kevadet/suve soetada (kuid kui see näiteks vankriga kaasas on, siis las olla – minu puhul oli putukavõrk ja vihmakile vankriga kaasas, aga vihmakilet kasutasin vist reaalselt 1 või 2 korda). Kahjuks see vankriga kaasas olnud vihmakile oli väga robustne ja tekitas natuke kasvuhooneefekti, nii et vältisin selle kasutamist.
Beebitarvete kott ei ole ka hädavajalik, kui oled ise harjunud käima käekotiga. Sest väiksemad käigud saab panna vajalikud asjad normaalse suurusega käekotti ja pikemale reisile minnes on nagunii vaja rohkem asju ja siis pole abi ka beebitarvete kotist, sest see on liiga väike.
Lambanahka ei oska kommenteerida, meil oli see ka, aga kasutasime kodus põrandal mängimiseks (muidugi mul lapsed sügise/kevad lapsed, seega talvel olid juba suuremad ja niiväga tarvidust lambanahale ei olnud). Alles siis, kui üle aasta ja kelgutama läksime, kulus lambanahk kelgu alla ära.
Vannivaht pole hädavajalik ja termomeeter sõltub sellest, milline vann on (nagu eelpool kirjutajad on kirja pannud, siis osadel vannidel juba sisse ehitatud indikaator, kuid meil oli kasutusel kõige lihtsam beebivann ja lihtne/odav termomeeter) .
Ja vanniõli jõuab ka osta siis, kui laps käes, sest vanniõli on vaja juhul, kui lapse nahk on kuiv. Minu lastel sellist probleemi ei olnud ja seega vanniõli/vahtu ei kasutanud.
Aga asi, millele tasub mõelda on hoopis apteegikaubad, mis vajalikud. Ja näiteks vatitikud/vatipadjad olid meil vajalikud lapse nabanööri puhassamiseks + silmade puhastamiseks. Ja nende juurde muidugi spetsiaalsed asjad, aga tasub apteegist küsida, mis on hea, mis mitte.
Aga haudumisvastane kreem (näiteks sudocrem) jm sellised asjad peaks valmis varuma. Ja tegelikult on apteegikaup selline, millele võib minna täiesti arvestatav summa- nii et seda teemat võiks täpsemini uurida (kas siis arstidelt, apteegist või hiljuti lapsevanemaks saanutelt, mis on vajalik).
Nii on ka näiteks rinnapatjadega – minu jaoks olid need asendamatud, sest rinnad lekkisid (näiteks kui oli alguses ikka söögi aeg iga 2 h tagant, aga laps magas 2,5 h, siis selle poole tunni jooksul hakkas piim rinnast lekkima. Ma ei varunud külmkappi ka (tean, et osad emad teevad) ja nii ma siis ujusin.
Samas ettevaatust imetamisrinnahoidjate ostmisega – mul läks neid kahes eri suuruses, sest mingi aeg just pärast sünnitust oli mul rinnakord 2 numbrit suurem, kui muidu. Hiljem tõmbas ühe numbri tagasi ja päris oma rinnakorvi sain tagasi pärast imetamise lõppu :)
Nii mõneski postituses on silma jäänud, et Sul on vaja rinnapumpa, nii ka selles. Kas Sul on kindel plaan hakata piima välja pumpama? Miks? Küsin, sest nt mina olin täiesti kindel, et mul piima jagub ja laps oskab ilusasti imeda. Aga vot, mida ei olnud, oli piim ja lapsel imemisoskus. Seega ostsin pumba alles siis, kui haiglast välja sain ja selleks, et rinda rohkem stimuleerida piima tootma. Muidu kui laps oleks ilusasti imenud ja piisavas koguses piima kätte saanud, siis ei oleks mul seda vaja läinud. Nii, et kui otsest vajadust või piimauputust ei ole, siis ette ma küll ei ostaks seda.
ma ausalt öeldes olen suht segaduses, mida mul vaja on ja mida mitte, seepärast ma nii palju blogingi, et targematelt nõu saada. ma alguses arvasin, et rinnapump on must have, nüüd saan aru, et vist ikka pole ka… eks ma vaatan seda tõesti pärast poole, ette ei osta :)
Korduvkasutatavate mahkmetega on see, et minu meelest on need Eestis nii kallid! Mina ostsin meie poisi omad Inglismaalt- kokku 20 pealismahet yhes suuruses (no need kuhu taskusse kaib see lisa ja mida saab kasutada kuni potile minekuni, sest suurus on neil reguleeritav) ning lisaks sisud- neid sai rumala peaga lausa 50 ostetud (no puudus kogemus). Kokku laks koik see maksma alla 200 naela. Seejuures nyyd olen tunduvalt targem- neid mahkm eid ei lahe yldse nii palju vaja! tavaliselt kulub 2-3 ymbrist paevas ja kuna meil poiss on suur pissija, siis korraga peab olema sees 2 sisu, et ei hakkaks lekkima kylgedelt (see on siis tingitud sellest, et lasp pissib korraga nii palju et yks sisu ei joua seda piisavalt kiiresti sisse imeda).
Ka koik riided said lapsele Inglismaalt ostetud, samuti Moosese korv ning turvahall. Pidasime ka vaga arvestust, et kui palju kulus koigele ning me ausalt kulutasime palju- st koik riided on lasel uued ning neid on liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiga palju. Oleks tahtnud oleks palju odavamalt saanud. Aga me motleme sellele, et me saime niigi odavalt sest kui oleks koik ostnud siit Norrast, siis oleks me sama raha eest saanud nii 3 korda vahem asju.
Siia võiks käia ilus nali, mille lugesin ükspäev FB-is : Kui esimene laps sööb mulda, kutsuvad vanemad kiirabi. Kui teine laps sööb mulda, pühivad vanemad tal suu puhtaks. Kui kolmas laps sööb mulda, mõtlevad vanemad, kas ta sai kõhu täis või soovib veel ka lõunat süüa?
Esimese lapsega on alati nii, mure, kas kõik on olemas, ei tea mida veel varuma peaks jne. Küll sa näed, kui laps käes, mille järgi sul vajadus on, algul varu kõige vajalikumad asjad, pärast saad jooksvalt uuendada ;)
Jõudu ja jaksu!
Mähkmeid ära hulgim küll varu, lapsele ei pruugi sobidagi ;)