Kui Mallu sai tasuta pulmad, siis kas meie saime tasuta kodu sisutatud?

Kuna enne/pärast piltidega läheb veel aega. Pole lihtsalt olnud aega teha neid, muid toimetusi on kogu aeg piisavalt. Aga küll saab. Siis mõtlesin, et kirjutan enne veel eelarvest.

Kunagi kui Mallu abiellus, siis minu meelest TV3 tegi uudise, et ta sai pulmad tasuta. Ega ta vist oluliselt enda raha ei kulutanud ka. Sama teema tal ilmselt ka koduga. Midagi peame me kõik maksma, selge see, et kõiki maailma asju tasuta ei saa, või noh, saaks ka kui võtta kõik vastu mida pakutakse. Meie seda ei tahtnud ja igasugused paigaldused ja transpordid maksin ma ise + ostsin korralikult ise asju, mida ma kindlalt teadsin, et ma tahan jne.

Mis arvate, kas me mahtusime eelarvesse?

Kas meil jäi raha alles või hoopis läks kordades rohkem nagu esialgne kalkulatsioon näitas? Kirjutasin esimest korda eelarvest ca kolm kuud tagasi: kui ma esialgu lõin kokku, mida meil kõik vaja on, siis vaatas mulle vastu ca 10 tuhande eurone eelarve, mina aga võtsin nui neljaks eesmärgiks, et kuluda ei või rohkem kui 6000 eurot, ehk sama palju mis me korteri hinnast alla saime.

Ma pean siinkohal muidugi tänama kõiki neid firmasid, kes tahtsid meiega koostööd teha, kes meile ise kirjutasid ja koostööd pakkusid ja.. ilma teieta oleks me kodu valmis ilmselt detsembriks ja me oleksime ilmselgelt korralikult üle eelarve, sest mida aeg edasi, seda enam olen ma aru saanud, et pole mõtet osta odavaid asju, sest sul on hetkel selleks võimalus, vaid pigem koguda ja osta kvaliteetseid asju, mis kestavad.

marimell tänab:

Paljudes kohtades saime lihtsalt hea hinna, mitte 100% tasuta.

RM Stuudio – meie uus põrand, mille eelarveks oli mul pandud 2500€, sealjuures olin ma valmis panema meile maha suhteliselt odava materjali, et oleks lihtsalt uus. Õnneks tuli RM Stuudio meile appi ja tegi suurepärase pakkumise, mis neelas umbes pool eelarvest.

Meblik kirjutas ja pakkus meile Hedoni toa sisustust. See oli absoluutne jackpot, sest mina oleksin ostnud ilmselt talle mingi voodi, mis oleks olnud 2in1 koos laua- ja õppimisosaga, et tuppa jääks rohkem mänguruumi, aga nüüd on Hedonil terve mängurituba ja mänguks on ikka piisavalt ruumi ja ta reaalselt naudib oma tuba ja kõik sõbrad käivad ja ahhetavad, et küll on vinge!

Poole Hinnaga kinkis Hedelinile voodi.

Valgustusviis aitas meid valgustite valimisel, rääkis ja mõtles kaasa. Hinnad olid seal poes super head!

Tikkurila ja Vivacolor aitasid kõik meie seinad, rõdu piirded ja lauaplaadid värskeks ja uueks teha, värvikaardilt sai valitud meelepärased toonid ja kõik käis nagu kellavärk.

Eluxist saime külmiku ja nõudepesumasina.

SanSan aitas meid vannitoa uuenduskuuri läbimisel. Ja tänu neile saime me maailma kõige vingema torujüri kontakti!

Alandekost saime riiuli, mida me olime mitu kuud vaatamas käinud ja lootnud, et leiame kuskilt soodsama alternatiivi.

Unolikist saime uue söögilaua ja toolid. Muuseas, oma kangaga, et oleksid samasugused nagu diivan ja köök-söögituba läheks sujuvalt elutoaks üle.

Dever päästis koos sisekujundajaga päeva ja aitas meil kõik aknad ilusaks muuta. PS! koodiga marimell saab Deverist tellides kõik 15% soodsamalt!

Voodipesud alati Votexist ja voodiasjad Napsielt.

Mis me ise ostsime ehk Palju meil raha kulus?

Elutuppa diivani Aatriumist 735€ + tumba (millega saad diivanit muuta, kas nurgadiivaniks või panna hoopis keskele vms) 149€. Samasugune laud oli meil vanas korteris, hullult meeldis, kuskilt ei leidnud, lõpuks saime Marketplace’ist, kuna keegi oli tellinud ja talle mõõdud ei sobinud. 55€. Vaiba skooris Meelis Sotkast (40€).

Magamistuba on sisutatud IKEA kraamiga – voodi (299€), kummutid (230€) ja üks riiul meie vanast kodust.

Rõdul pole ühtki sponsoreeritud asja – toolid (178€ tk), roheline sein Shi Shist (160€), lillekorvid, puu ja muu roheline Home 4 Youst (359€). Seinte värvimine ja laudade õlitamine maksis ca 150€.

Vannitoa peale kulus vana riiul, uus dušinurk (564€) ja uus WC pott (318€). Uued kapid ja valamu (445€) IKEAst.

Paigaldustele ja transpordile kulus kõik kokku ca 1000€. Lisaks ehitasime ise sahvri, igasugused kapinupud, uued uksed, sahtlid, ukselingid ja selline trina-träna neelas ca 500€.

Kõik kokku 6563€.

Lõpptulemus:

Esialgne vajaminev raha 9680€ (mis ma ise arvasin, et millele umbes palju kuluda võiks), lõplik eelarve 7070€ (st 6000€ mis alla saime + lisasin siia hiljem 1070€ juurde, maha müüdud asjade eest (sh nii vanas korteris olnud üleliigsed asjad, marimelli üllatusboxid jne kui algselt valesti mõõdetud/ostetud asjad uues korteris).

Lõpuks kulus kolme kuuga sisustamisele kokku 15100€, millest meie rahakotist kulus 6563€ ja koostöödega säästsime 8537€.

Aga nüüd on kõik valmis, mis valmis. Okei, ühte nagi on veel vaja, aga selle palusin soolaleivakingiks tuua. Nüüd pole muud kui jõule oodata, et kuusk tuua ja laud pikendada ja ära katta! :)

Kui teie kodu sisustasite, palju teil kulus? Millele kõige rohkem? Millele kõige vähem? Kas olete pigem seda meelt, et mida soodsam seda parem või hindate ka pigem kvaliteeti, olgu kallim, aga vähemalt kestab?

6 thoughts on “Kui Mallu sai tasuta pulmad, siis kas meie saime tasuta kodu sisutatud?

  1. Loogish :D Ma ei oska sulle lihtsalt muud vastata. Mulle lihtsalt meenus see Malluka seik kui ma hakkasin seda blogi kirjutama. Lihtne :D

 1. Kolisin 4 aastat tagasi uusarendusse (kaasa võtsin ainult raamatud ja isiklikud asjad) ja kokku läks sisustus umbes 30K – garderoobikapid (Tank Indoor), valgustid, rulood-kardinad (Sunorek), mööbel (Isku, Kamjo), suured täispuidust raamatukapid (Skano), tehnika (Bosch) ja muu kena pudi-padi. Kõige suurem kuluallikas oli köögimööbel ja -tehnika, kokku 11K (Arens). Mõtlesin, et elan siin ju kaua ja siis võiks endale vähemalt korra elus lubada korralikku mööblit, kööki ja tehnikat. Tegin kõik nii nagu ise paremaks pidasin.

  Nali on selles, et juba aasta pärast kolisin minema. Lahtise mööbli sain kenasti kaasa võtta ja kahjumisse ei jäänud. Aga uues kohas oli olemas selline 1500 eurot maksnud köögimööbel ühelt teiselt Eesti tootjalt (Marson Grupp), pluss eraldi tehnika maksumus. Praegune köök on ainult ühe mooduli võrra eelmisest väiksem. Karkass ja uksed ikka tavaline melamiin, MDF ja värv, sama oli ka Arensil. Täiesti normaalsed vaikselt sulguvad kapi- ja sahtlisüsteemid jne. Tehnika on küll odavamast hinnaklassist, aga vastab täielikult minu kasutamisharjumustele. Ütleks, et see odavam köök meeldib mulle palju rohkem. Ei ole üldse mingit vastikut tunnet, et see on nüüd üks odav ebakvaliteetne köök. Pigem on kehv tunne selle pärast, et eelmise köögi eest räigelt üle maksin. Tahaks küll kvartsist tööpinda, aga tegelikult kõlbab ka laminaat minu üllatuseks täitsa hästi ja eks kunagi hiljem saab välja vahetada (näiteks eelmise köögi kvarts – 3,3 meetrit, laius 60 cm – läks kokku maksma 1700 eurot, nii et pole midagi nii röögatu hind asja eest, mis kestab igavesti ja on nii mugav kasutada). Kui kunagi peaksin aga kolima, siis mõtleksin tõsiselt IKEA köögimööbli peale. Ei maksa hingehinda, saab igasuguseid erinevaid asju kokku kombineerida ja saab soovi korral asju välja vahetada, mida sa näiteks Arensist elu sees ei saaks, sest nad lihtsalt ei tee ainult uusi uksi või mingit üksikut asja.

  Mööbli suhtes oleneb tegelikult ka kasutusest. Madratsi ja pehme mööbli võtaksin kindlasti väga kvaliteetsed ja selle tõttu ka kallimad, sest nendel veedan ju ka kõige rohkem aega ning tahan, et neid ka aastaid hiljem oleks mugav kasutada. Olen kasutanud IKEA voodiraami ja selle kvaliteet mulle meeldis. Olen soetanud ka IKEA kummuteid ja nendega väga rahul olnud. Ka praeguse köögisaare võtsin IKEAst. Nii et odavam ei ole alati halb valik. Garderoobid (lükanduksed kindlasti, aga tõenäoliselt ka sisu) telliksin aga ka edaspidi ainult Tank Indoorist. Olen ka muude tootjate tooteid kasutanud ja no ikka ei ole see.

  Muu sisustus – täiesti oleneb tootjast. Mõnikord saab hea hinnaga väga normaalse asja. Mõnikord ei ole kallis asi lihtsalt oma hinda väärt. Eks peab ise otsustama, mis on oluline ja aja jooksul saab juba selgeks, mille eest on palju mõttekam rohkem või vähem maksta. Mõnikord on Eesti väiketootja toodang väga mõistliku hinnaga ja palju kvaliteetsem kui kallim välismaine disain. Näiteks maksaksin täispuidust mööbli eest pigem kõrgemat hinda, aga tean ju, et see ka kestab aastaid.

  Jälgin juba üsna pikalt erinevaid kodu ehitamise ja sisustamise blogisid/vlogisid/instakontosid ja täiesti vaimustunult vaatan, kuidas inimesed ise oma kätega maju ehitavad, remonti teevad, mööblit valmistavad ning väga lahedaid mõistliku hinnaga lahendusi oma koju leiavad. Ma ise olen pigem selline mugav täislahenduse ostja ja pole ka üldse mööbli taaskasutaja, nii et juba eos on teada, et kõik see ka maksab rohkem. Kõige parem oleks vast korralikult läbi mõelda, mida tegelikult kodus vaja on ja vajadusel igasugust mõttetut träni vähendada, siis pole vaja ka nii palju mööblit nende hoiustamiseks. Korralikud kvaliteetsed tuumikasjad, mis kestavad aastaid ning odavamad aktsent- ja sisustuselemendid, mida saab vastavalt tujule vahetada ilma, et kulutatud raha pärast peaks pärast nutma.

 2. Ostsime ca 6 kuud tagasi maja, kus oli sees köök ja köögimasinad, mõned sisseehitatud kapid ja vannitubades mööbel. Oleme siin järgemööda asju ostnud, kuid ca pool maja on veel sisustada.. lihtsalt selle pärast et eelistame pigem kallimat aga korralikku kui lihtsalt midagi kokku visata. Leppisime veel kokku, et oma vanadest kodudest midagi kaasa ei võta, et peame kõik uued asjad ostma. Hetkel on läinud üle 13000 ja läheb lõpuks vast samapalju veel kuna on vaja veel ehitada sisseehitatud kappe ja kogu maja valgustus vaja lahendada..

Comments are closed.