#reisiblogid Tai

Kui palju meie reis maksis?

Kui ma julgesin Krabi kohta vinguda, siis sain feissis kommentaari, et mida ma siis ronin mingile säästureisile, otsisin viimase hetke pakkumisi, kauplesin hotellis hinna alla… No kui kerge neljatonnine reis on säästureis, siis mul tekib küsimus, mis raha eest inimesed reisivad?

Esiteks leian ma, et Tais ongi kogu elu üks kauplemine. Ostad koti – kaupled. Valid välja viis särki – kaupled. Väga paljud tulevad kohapeale nii, et neil on hotell paariks ööks ja nad KAUPLEVAD endale kohapealt hotelli hea hinnaga.

Kaupmeestel muidugi on hea meel sulle räige summa lajatada millegi eest, mis tegelikult seda väärt pole ja kui sa tead üldist kohalikku hinnataset, siis kaupledki. Näiteks ostsin ma kingad. Silt on väljas 300bahti, tema vaatab mulle oma suurte silmadega otsa.. Aaa, need kingad on 800! No mine arene! Ma ei maksa Tais mingite tänavalt ostetud kingade eest 20€! See lihtsalt on nii! Kauplesime, mis me kauplesime, sain lõpuks kingad “viimase sularaha” eest, mille ma talle kotist kookisin.. 346bahtiga (8,73€) ja see ongi normaalne hind kingade eest, mis ilmselt kolme kandmise pärast prügikastist end leiavad, sest lagunevad lihtsalt laiali.

Kui leidub lolle (sorry, aga minu meelest see pole jälle normaalne), kes ostavad reisiagentuurist 1800€ eest lennu+hotelli, keda solgutatakse sealjuures kolme ümberistumise ja 30tunnise lennuajaga.. Ma ei tea! Ei näe pointi sellise asja eest maksta! Ma parem riskin viimase hetke pakkumisega ja saan sama raha eest reisi kahele!

Loomulikult, kui raha on, et osta kahetonnine reis ja kohapeal teine kaks tonni per nägu raisata – palun väga, aga mina pole raha peale vihane!

Või miks ma ei taha maksta Tai buffee eest 500bahti.. Sest ma tean, et samahead asja saab poole, kui mitte rohkem odavamalt!

Aga mis meil siis kus kulus. Kuigi algsest plaanist iga päev kõik kirja panna, sai poole peal.. Ups, me pole kaks päeva juba kirja pannud, koju jõuame, siis tuletame meelde.. Ja meelde tuli see uuesti viiendal päeval ja… No ühesõnaga, ma tean palju meil umbestäpselt kokku kulus ja saan ülevaate umbestäpselt teha ka :)

Eelarve: 4000€ (et maksimum pool kuluks lennule ja majutusele)

Lennupiletid 1020€ (kaks inimest; otselend Helsingi – Krabi – Helsingi + üks pagas)

Transfeerid 100€ (Krabi – Phuket 50€; Patong – Kata (kui hotelli vahetasime) 10€; Phuket – Krabi (Ao Nang) 28€; Ao Nang – lennujaam 12€)

Hotellid 652€ (Patongis (The Aim Patong) 225€; Katal (The Palmery Resort and Spa 300€; Ao Nangis (White Sand Krabi Hotel) 111€; üks peoöö Patongis (Arya Boutique Room) 16€

Roller 11 päeva 50€ + bensiin 10€ (ise ka ei usu, et nii vähe bena läks)

Väljassöömised umbes 300€ (sõime nii kohtades, kus arve oli 35€ kui ka kohtades, kus arve oli 2€)

Üritused 230€ – kokakool (55€), Patongi peotuur (59€ x2), reis Emerald Pooli ja Hot Springsi (23€ x2), ja üks rannareis (5€ x2).

KOKKU: 2360€

Lisadena tulevad juurde igast ostud endale ja sõpradele, väljas pidutsemised jne, mis on tegelikkuses selline nö mittevajalik ost vms ehk saaks ilma selleta. Meil kulus mingi 1000€ lisaks igast riietele, kingadele, kingitustele ja nö pidutsemisele (mojito ämbrid, pingpongshowd, klubide sissepääsud jne).

mojito

Lõpptulemus: jäime eelarvesse ja ka lapsehoidja sai oma osa!

Kui suured on teie reisieelarved tavaliselt? Ja kui mitmele inimesele? Kui käisite näiteks kaheks nädalaks Phuketil, siis palju teil raha kulus?

36 thoughts on “Kui palju meie reis maksis?

 1. Lend 1100€. Helsinki > Dubai > Bangkok, lühikese, 2.5h vahepeatusega. Kahele.
  Siselend 52€. Bangkok > Phuket > Bangkok, koos pagasiga. Kahele.
  Hotellid 480€. 18 ööd Phuketis, Khao Sokis ja Bangkokis.
  Sularaha kaasas 1500€. Siia sisse läksid :
  rolleri rent kaheks nädalaks PCX150 (90€),
  kütus (30€ sõitsime rolleriga Khao Soki jne),
  transferid (150€ bangkokis ja phuketis) ja
  söök (400€ .. samuti ka 2€ arved, kui ka 30€ arved. Mõttetult kalleid asju ei võtnud, kuna hinnatase on teada)
  Paar saaretrippi kahele (25€ + 30€) x 2
  Muu oli kingituste peale ja muu šopping.
  Tagasi väga ei hoidnud, tegu siiski puhkusega.

  Kokku 1100€ + 52€ + 480€ + 1500€ = 3132€

  1. Üldkokkuvõttes jäime me reisiga väga rahule, saime puhata, süüa häid tai sööke, ujuda, rannas olla, päikest võtta.. See, et paar asja häirisid, on suht lambine teema. See, kui sina loed välja, et ma ainult vingun.. Cant help :D

  2. mulle ei meeldinud Krabil Ao Nang ja pangakaardijama, muud nagu väga ei meenu, et oleks kohutavalt vingunud

 2. Kindlasti räägi ka sellest mehest, kelle Meelis sulle tellis :)

 3. Ma küsiks, kust sa Kokakooli ostsid? 55 eur/ kahele? Olen peagi minemas ja vana kokandushuviline :) Jens pakub 99 eur/inimene..

 4. Kahekesi, 3 nädalat ja 4100 eur. Lennupiletid ei olnud kõige odavamad, kohapeal eriti ei koonerdanud. Kolasimw ringi ja ei olnud kogu aeg ühes piirkonnas paigal.

 5. Käisime möödunud aasta novembris Sri Lankal. Samamoodi, tegime saarele peaaegu, et kogu võimaliku tiiru peale, sukeldusime, snorgeldasime, sõitsime rolleritega ja võtsime kõik, mis võtta andis. Kodus summasid kokkulüües tuli ca 2400€, mis

 6. Kuna te seiklesite ringi, siis on summa igati ok minu meelest. Kes rohkem reisinud ei satu vasikavaimustusse igast tee ääres müüdavast nännist ja pigem panevad kokku selle summa eest mingi vm tripi kuhugi. Soovitan kõigil samamoodi omal käel reis kokku panna, mitte ühes kohas paketikaga olla. :-) Elamused, seiklused on rohkem väärt ja tagantjärele mõeldes jäävad alati rohkem meelde ebatavalised olukorrad!

 7. Ma ei nori, mind siiralt huvitab.. Kuidas te ei suuda korteri sissemaksu kokku kraapida, aga selliseid summasid reisile kulutate? :)
  Ma ise olen just vastupidises olukorras ja mind tõesti huvitab kuidas mõtlevad inimesed, kes minust väga erinevad.
  Ja veelkord – no hard feelings, ma ausalt ei ürita varjatud solvanguid pilduda ega pea teid vastutustundetuteks vanemateks ja muudeks koletisteks :)

  1. Mis ma selle sissemaksurahaga teen kui pank laenu ei anna? Mul puudub suvest kindel sissetulek ja hetkel emapalk, kui mul pärast selle lõppu sissetulekut pole, nad ei võta seda sissetulekuna. Meelise palgaga saame me kuuri osta, aga sinna ju ei koli :D Ehk siis ma parem elan mõnusalt ja ootan lotovõitu ja ma pole ei esimene ega viimane, kes üürikas elab. Mis seal ikka. Pole parata!

  2. Idee poolest pole ka üürika elul midagi häda. Kokkuvõttes keegi paljas ja näljas pole :) Aga mis seal ikka, nüüd on need tagamaad veidi selgemad :)

 8. Oled siin jorisend, et miks teil oma kodu pole ja pank laenu ei anna… No aga ise kulutate 4000 eur lihtsalt reisi peale.. Samas kui ses oleks juba pool sissemaksu raha näiteks.
  Aga ei, muidugi oma elu ja tuba-ja-luba. Kõigil omad eelistused ja eesmärgid. Lihtsalt meenus see väiks seik ja pole vaja end kiivalt kaitsma hakata. :)

  1. Lisana ütlen, et igaks juhuks lugesin varsema postituse uuesti läbi ka, ja saan aru, et isegi kui sissemakse olemas oleks, ei annaks pank (vast) ikka laenu. Arusaadav.
   Minu mõte vist oli see, et 4000eur tundub ikka ulmeliselt suur summa ja selle eest saaks paljugi lubada. Aga siin tulebki mängu see, et kes mida eelistab. Loodan vähemalt,et reis jääb kauaks meelde ja Tai “isu” mõneks ajaks raugenud.

  2. Kaks nädalat tekitab vaid isu :) Viis oleks normaalne, siis saaks isu nö natukeseks täis :)

  3. Jah, oma kodu tahame ka. Aga seni kuni me seda väga lubada ei saa, siis mis ma korjan seda raha saapasäärde. Parem investeerin mälestustesse ja reis jääb pikaks ajaks meelde ja mõtlen mõnuga tagasi sellele ajale. Kui saaks elaks kõik talved seal :)

  4. Täpselt samad mõtted. Meil küll oma kodu, kuid see on juba mõnda aega liiga väike. Meie reisile kulus 3000 ja sel aastal kindlasti tagasi, sest minu süda jäi sinna. Ja arvan samuti, et elu on elamiseks ja mälestused on need mis jäävad. Lisaks veel seda, et see raha, mille kaasa võtsime, oli see, mis jäi palgast peale igakuiste kohustuste tasumist ning oleks ka siin elamisele kulunud. Küll see suurem kodu ka tuleb, aga kindel ei saa olla, et vanemana tervis sealset kliimat ka kannatab. Nii et võtame praegu, mis võtta annab ;) Ja tänan põhjalike juhtnööride eest – kindlasti oleme järgmisel reisil targemad nii mõneski asjas :)

  5. No siis ei saagi kunagi lubada,kui ei kogu. Sissemaksu on ikka vaja ja lotovõidu ja töö peale,kus mitte millegi tegemise eest sitaks raha saab,ei tasu küll loota.

  6. No siis ma kogun surmani seda raha, et korter välja osta ju! Me korjasime pikalt seda reisiraha, see ei tulnud ka üleöö kontole.

  7. Aga siis, kui sa peaksid üks hetk tööle minema ja te saaksite laenu, kust sa lambist selle sissemaksuraha siis saad, kui sa koguda ei viitsi? Kukub taevast sülle teile?

 9. Tere,

  oh kui tore, et sa niipalju kirjutad. Ma olen endale eesmärgiks võtnud, et mina tahan ka Taisse aga kuna minu laps on veidike suurem kui sinu (6-aastane) siis ma tahaks ta kindlasti, kindlasti kaasa võtta. Mul oleks hunnik küsimusi Tai kohta (just planeerimise praegusel hetkel) aga, et kõik oleks ühes kohas korraga, kas ma palun tohin sulle meili saata need? Kirjuta mulle palun oma meili aadress või saada meil (minu meili sa vist näed). Aitäh, aitäh, aitäh!

  Tervitades,
  Kadri

 10. Ma ei tea kas mulle ainult tundub nii aga kuidagi on jäänd mulje, et teie eelmised Tai reisid on olnud paremad? Sa oled siin oma blogis eelmisi reise niiii hästi kirjeldanud, et tundus nagu oleksin teiega seal reisis kaasas. Selle reisi kohta selliseid emotsioone pole tundnud lugedes.

  1. Sest varem me käisime palju ringi jne, sel korra PUHKASIME! Aga eks ma loodan kunagi mingi kokkuvõtva postituseni ka jõuda :)

 11. Õige, üürikodu on ka kodu ei pea siin ilmas kõiki asju omama, reisi parem selle eest! :)

 12. Reisimaksumus see selleks, aga mul tekkis kodu ostmisega küsimus. Kas Austraalias ei õnnestunud teil kahepeale mingit normaalsemat summat kokku koguda kodu ostuks? Paljud paarid saavad siin kahe aastaga üsna normaalse summa kokku ja panevad selle Eestis korteri ostuks.

  1. Tulime tagasi hunniku rahaga, olles Eestist eemal olnud ligi aasta, sissetulek Eestis seega null – keegi laenu ikka ei andnud. Ja korteri raha Austraalias kokku ajada… Mõeldav, kui süüa makarone ja mitte midagi teha ega kuskil käia. Ja ühetoalist ei näinud pointi osta.

  2. Olen ise koos kaaslasega umbes 2,5 aastat Austraalias elanud ja hetkel saaks kahepeale juba vanemasse majja korraliku 2-korteri välja osta küll (Tallinn). Ei ole ka makarone söönud, oleme reisinud ja käime tihti väljas söömas, elamist ka kellegagi ei jaga. Elukaaslane töötab IT-s, minul enda äri, seega on võimalik küll. Samuti on vägagi mõeldav koguda suurem sissemaksu raha kokku.

  3. Te olete seal olnud 2,5a; me olime 10kuud; ja ma ütlen veelkord, et ok, sissemaksurahaga me tagasi tulime, aga laenu ei andnud keegi, kui meelis 9kuud tööd otsis, oli elada ka vaja jnejne

 13. Arusaadav, mul endal võttis kusagil 8-12 kuud aega et jalad Aussis alla saada. Ilmselt kui tagasi Eestisse kolida, siis võtab jälle sama kaua aega et elu järje peale saada. Edu teile!

Comments are closed.