SEB ajas reisil ikka megakettasse

Vahetult enne reisi käisin ma pangas, et igaks sajaks juhuks oma kaardilimiite suurendada. Tais seisin ikka silmitsi olukorraga nagu pangakonto oleks tühi!

Panin päevaseks limiidiks 2000€! Ekstra käisin seda pangas muutmas, sest netipangas ja telefoniteel ei tehta midagi. Okei!

Kuna ma sain ka kindlustuse jaoks mõeldud krediitkaardi, siis algne plaan oli seda mitte kasutada…

Hakkasin siis Soomes olles oma pangakaardiga, millel on krediitkaarditunnused ja see on alati ka nii toimimud, lennupiletite eest maksma ja no ei saa! Lihtsat ütleb, et failed-failed.. Okei, kandsin sealt raha oma krediitkaardile ja proovisin sellega maksta, ikka ei saanud. Helistasin siis reisifirmasse ja tegime bronni manuaalselt, maksta ikka ei saanud. Lõpuks tegin ülekande. Olgu öeldud, et jumal tänatud, et mul suurem osa rahast arvel oli, mitte sulas kaasas, sest krediitkaardikontolt ju ülekandeid teha ei saa!

Okei, mõtlesin siis, et võtan Tais olles krediitkaardilt raha välja ja elu lill! Oh, ei! Maksta ei lasknud nt hotelli eest, raha sain välja võtta 7000bahti (makstes selle eest 1€ pangateenustasu + 2,5% summalt + 200 bahti (5€) Tai pangatasu). Lõpuks sain aru, et mul krediitkaardil ilmselt automaatne pangapoolne limiit 200€. Seda ma tõesti ei suurendanud, sest plaan oli seda ju mitte kasutada.

Kuna me ostsime kohe kohalikud telefonikaardid, siis panin Eesti kaardi sisse ja helistasin panka. Õnneks sai selle krediitkaardi limiite netipangas muuta! Muutsin ära ja siis avastasin, et SEB oli mulle neli smsi saatnud, et teie kaardiga on välismaal raha välja võetud, kui soovite veel 24h jooksul raha võtta, saatke vastu sms…

Esiteks! Ma olin saanud raha välja võtta vaid ühe korra selleks ajaks, sest kõik summad, mis ma enne valinud olin, olid “valed”. Teiseks, tore, et need smsid minuni sada aega hiljem jõudsid. Ok, minu viga, et kohaliku kaardi ostsin.

Okei, limiit muudetud, võtsin selle raha välja ja mõtlesin, et ei hakka teiselt kontolt võtma, et sellega siis maksan suurtes keskustes vms.

Oo, ei! Tahtsin maksta mingit 50€ arvet umbes, kui jälle see teine kaart läbi ei läinud. Sellel kaardil oli see 2000€ limiit, eksole! Läksin automaati, näitab, et mul 1721 bahti arvel (43€). No tõesti! Kuna sula oli kaasas, maksin sulas ja mõtlesin, et ehk homme on parem päev.

Järgmisel päeval vedasin sula kaasa, seda vahetama minnes küsiti passi (okei, mul polnud seda kaasas, aga kui me Meelisega oleks mõlemad nt rollerid võtnud, oleks see rolleri tagatisena kuskil kapis luku taga. See on juba teine teema, et miks me üldse passi käest anname jne – pole lihtsalt valikut, nad ei lepi ka 10000bahtise tagatisega nagu vanasti; ehk peatun sel teema mõnes teises postituses pikemalt). See neid loomulikult ei kottinud!

Mõtlesin, et ok, võtan siis raha välja… Kontojääk 361 bahti (9€). No mida asja!!! Lõpuks leidsin rahavahetusputka, kus sai IDkaardi alusel ka raha vahetada!

Kui Krabile tulime, hoidsin hinge kinni, kas saab kaardiga maksta või ei. Õnneks hotelli eest saime makstud!

Järgmisel korral jätan arvele ainult lennupiletite raha ja vean mitu tonni sulas kaasa! Kuradi SEB, ausalt!

Kas teil on reisil sellist “nalja” juhtunud?

Aga kui mul poleks olnud sulas eurosid kaasas, kuidas ma siis oleks saanud? Iga päev võtaks 10€ välja, kui automaadile sobib? A, ei! Seda ka ei saaks, teenustasud juurde.. Saaks paari euri kaupa raha võtta?!

Ja kui ma panka helistasin ja ütlesin, et see on teiepoolne kala, et mu kaardid ei toimi, ja tõstke lihtsalt mu krediitkaardilt see raha tavakontole, et ma kasutada saaksin, öeldi mulle pmst, et ime mune, mis krediitkaardil, see krediitkaardil! No tänks, SEB!

Aga ootan teie imetabaseid juhtumeid pangakaartide ja rahaga reisil olles!

21 thoughts on “SEB ajas reisil ikka megakettasse

 1. Patong Merlini ees sai rolleri id-kaardi koopia ja 3000Bahti’se tagatisraha eest. Ning raha saime Patongis vahetatud samuti ilma passi ja id-kaardita. Passid ja id’d sesisid kogu reisi hotellis seifis ja vaja läks neid alles lennujaamas :D Teil lihtsalt ei vedanud.

  1. Patongis sain mina ka ilma id ja passita vahetada, aga suurtes kaubakeskustes ja pankades nad ilma ei vahetanud!

 2. Mina kogesin sarnaseid rõõme kui Hollandisse elama asusin, nimelt oli sel hetkel SEB isic Visa mitte mastercard ja sellega ei saanud maksta enamikes toidupoodides ega isegi raha välja võtta osadest automaatidest. Ajas ikka närvi küll alguses, aga hiljem sain süsteemi käppa, kus sai maksta ja välja võtta ja asjatasin vastavalt sellele, inimene harjub kõigega :D
  (Lisamärkusena toon välja et nüüd olen ka igaks sajaks juhuks kahe kaardi omanik, iial ei või teada mis juhtub)

 3. Olen 3 kuud Ungaris ja hoian praegu hinge kinni, et selliseid jamasid ei juhtuks. Kogu raha kaardil ja sulas oman vaid 15 euri heal juhul.

 4. Nii segane postitus :D aga tekkis küsimus kui teil oleks samas rohkem sularaha kaasas siis oleksid ju saanud sellega toimetada? No nt Soomes lennupileteid oleks ju saanud sellisel juhul sularahas ära osta ja olekski asi ants?

 5. Teemaväline postitus. Kas Eesti laulu teemaline postitus ka tuleb ? või on teil ikka mingi vimm / viha selle teema vastu ? Jäi nagu meelde, et olete millegis väga pettunud. Kuid sellised üld arvustused on alati huvitav lugemine.

  1. Meil pole mingit vimma :D Aga ei viitsi vist kirjutada, kuidagi juba liiga eilne teema. Ei vaadanud ka otsesaadet ega teist poolfinaali sel aastal, polnud nö kodus :) Pootsmanni looga olen rahul, kuigi mina isiklikult oleksin Laura valinud.

 6. Stockholmi reisile läksin ühegi sularahasendita ja sai igal pool hakkama, enamus kohtades Euroopas nii olnud. Naise kaardiga on kunagi ammu olnud probleem aga minu omad töötasid kui kulda.
  Usa jaoks näiteks oli omal ajal kaasas 3erinevat kaarti – 2krediitkaarti (Visa ja Master) ning tavaline Deebetkaart. seal sai küll erinevates kohtades erinevatega ostusid/tehinguid tehtud, kuna igal pool ei töötanud deebetkaart.
  Päevalimiidi deebetkaardil suurendasin 3000->4000 netipangas just mõni päev tagasi. Pangast helistati tagasi ja suurendati, minu kinnituse peale.

 7. Natuke segane postitus, jah.. Kas sa said siis pangalt mingi seletuse ka, miks kaardimaksed ei toiminud ja miks kontoseisu valesti (?) nàitas?

  1. Ei saanud ma midagi, ütlesid ainult, et ei tea jah, mis värk on. Õnneks sai selle nö teise krediitkaardi limiiti netipangas suurendada, sain sealt siis raha välja võtta, aga kui seda poleks saanud netis teha, siis ma ei teagi.. Oleksin ilmselt ilma rahata seal passinud ja kelleltki laenu küsinud.

  2. Tegelikult saab SEB kõikide pangakaartide limiite ja funktsioone netipangas muuta. Krediitkaardil on 2 limiiti, millest ühte saab niisama (kasutuslimiit) ja teist ainult avalduse alusel (krediidilimiit). Kusjuures kontoris limiitide vahetamine maksab sama palju kui uue pangakaardi tellimine. Internetipangas on limiitide vahetus tasuta. EI SAA muuta ainult internetipanga limiite.

   Swedbank oma internetipangas pangakaartidega nii palju asju teha ei luba kui SEB. Muude pankadega kursis ei ole.

  3. No mul oli just kuu tagasi vaja kaartide limiite muuta ning Swediga oli isegi lihtsam, sest sain netipangas ise àra teha, SEBst helistati ùle kinnituse saamiseks.

 8. Ma päris hästi ei saanud pihta, et kuidas see kontojääk ise kahanes, ükspäev oli 1700bahti ja järgmisel päeval 360? Ikka siis sai kaardiga vahepeal maksta kuskil või võtsid automaadist välja osa?
  Aga jah, eks neid kaardijamasid tuleb ette, olime mõned aastad tagasi Soomes road-tripil seltskonnaga, kus 6 inimest ja käisime toidupoes, kus minu kaart ainsana toimis, olid erinevad pangad, aga mul siis vist oli Master card, teistel igasugu visad ja visa electronid jms. Sama oli ka bensukas, kus kaardimaksed ei toiminud ja isegi eur-id, mis Eestist kaasa võetud, viskas masin välja, saime vahetada kohalike eur-de vastu ja need võttis masin vastu- eriti kahtlane eksju :)
  Õnneks kaugematel reisidel (Tai, USA, Dominikaan…) pole selliseid hädasi olnud, aga alati võtan ka sularaha kaasa, isegi kui mees jutlust peab, et mis ma sest tassin, mulle ikka meeldib, et on ka tagala kindlustatud :D

  1. Automaat pani segast, sisestasin kogu aeg sama kaarti, millega ma vahepeal polnud maksnud ega välja võtnud!

 9. Meil muidu Seb pildikaardid toimisid kenasti, ainult Katal mingi punase värviga automaat viskas kaardi välja ja ei andnud midagi. Kollast ja lillat värvi automaadid töötasid ilusti.

 10. Deebetkaart on kyll suht kahtlane maksevahend. Me näiteks oma asutuses(hotellis) neid ka ei aktsepteeri. Aga sul olidki jamad vist krediidiga…

  1. Üks oli krediitkaart, teine oli deebet krediitkaarditunnustega..

 11. Minul juhtus Bulgaarias sama lugu, maksta ei saanud ning kui välja tahtsin votta, siis nagu poleks raha kaardi peal olnudki. Õnneks oli kaaslasel kaartidega kõik ok ja meie reis oli natukene lühem ka. Tallinnasse helistasin konto jääki, kõik raha oli nagu olemas. Paar päeva kodus olles ei kasutanud kaarti ning ühel päeval tahtsin raha välja võtta. Automaat ütles, et kaart kehtetu, kuigi kuupäeva järgi mis oli kaardil, see nii polnud. Läksin siis panka ja sealt öeldi, et seal kuskil on mu kaardiandmeid kopeeritud ning tahetud kuskilt raha välja võtta Niiet pank pani hoopis kaardi kinni.

 12. *raha sain välja võtta 7000bahti (makstes selle eest 1€ pangateenustasu + 2,5% summalt + 200 bahti (5€) Tai pangatasu*
  Siia lisa veel see asjaolu, et kurss, millega Tai pank sulle raha vahetab ja automaadist välja annab on tunduvalt halvema kursiga, kui putka kuskil rannas. Tegin kiire arvutuse ja kokku sa maksad, arvestades tasusid ja kurssi ca 8-10% summalt ära IGA kord, kui raha välja võtad.

  1. Jep, nii ta ilmselt on. Algne plaan oligi et sulas raha kaasa ja vahetame kohapeal, kaardiga maksan poes arveid. Aga kui ma neid maksta ei saanud, siis oli vaja ju välja võtta :)

Comments are closed.