Kui palju üldse blogisid loetakse?

Reedeses Kroonikas tunnistas Paljas Porgand, et tema blogi külastatakse kuus 150-180 tuhat korda ja sellest piisab, et blogimisega ära elada. Äge. Tahaks ka. Selle peale küsis Meelis, aga kui palju meil kuus klikke on. Tulin siis vaatama, et palju meil on 290-350 tuhat külastust kuus. Noh, ütleme siis 300 000 keskmiselt. Ja siis ma mõtlen, et kui mul on poole rohkem kui tal, siis kuidas mina sellega ära ei ela.

Kas mul on liiga suured nõudmised? Teen valesid valikuid blogiga? Rahvas ei kliki piisavalt reklaame? Ma ei küsi reklaampostituste eest piisavalt palju raha? Ma teen liiga palju heast südamest koostöid? Et peaks aga suvalt lajatama mingi summa, alla mille ma lillegi ei liiguta? Ma ei tea, ma tahaks, et mu lugejal oleks põnev, et ta ei upuks reklaami alla, et kõik mida ma promon, meeldiks mulle endale ka. Noh, et ma ei teeks lihtsalt reklaamposti, ostke sealt ja sealt vaase vms, sest need on ägedad, aga mulle endale tegelikult üldse ei meeldi ja ma never ei ostaks ühtki sellist vaasi. Kas ma olen liiga heatahtlik, et olen nõus mõnikord hulga toodete eest reklaami tegema? Ma säästan ju enda raha, kui ma ei pea šampooni, kreemi ja dušigeeli ise ostma. Kas ja kus ma teen midagi valesti, et ma ei saa käega vastu rinda taguda ja öelda, blogi ongi mu töö ja ma elan sellega ära.

Ja siis meenus mulle üks sait, kus sai vaadata ka nö teisi blogisid. Läksin siis vaatama, et palju üldse blogisid loetakse. Ma arvasin alati, et nö tuumik on mina, Mallu, Miiu, Britt, Triinu Liis, Eveliis, Ebapärlikarp ja loomulikult kõik ilu- ja moeblogijad. Kuidagi on jäänud mulje, et nad on megapopulaarsed.

Mulle meenus sellega üks naljakas lugu ka, mille rääkis Mallu, et kunagi tahtis ta ühe firmaga koostööd teha ja kirjutas neile, nemad siis vastasid, et on tänaseks teinud ainult ühe blogijaga koostööd, selle kõige populaarsemaga. Et palju sul, Mallu, siis lugejaid ka on. Mallu saatis screenid oma külastatavuse arvust ja ilmselt naeris nii Mallu, kui see turundaja kui neid numbeid reaalselt nägi. Lihtsalt võrdluseks on hea näha, kes siis tegelikult on populaarsed ja kes seda lihtsalt väidavad.

Seal lehel, kus saab neid blogijate jälgimisi tšekata, vaatas vastu hoopis teine pilt, mis ma oleksin eeldanud. Võtsin aluseks EBA eelmiste aastate võitjad, vaatasin peamiselt neid keda ma ka ise vahelduva eduga jälgin. Number paremal näitab keskmist viimase poole aasta külastatavuse arvu…

Ma näiteks arvasin, et Mirjam (meiekäopesa.ee) on kordades populaarsem (siin vist mängib natuke numbrites ka see, et ta vahetas domeeninime), arvasin samas, et Britt on vähem populaarsem, ja ilu-moeblogijate osas olin täiesti hämmingus, et neid praktiliselt ei loetagi?! Isablogija Henry number viitab ilmselt sellele, et ta vaid korra nädalas postitab. Lisaks läheb tema isablogi üldsegi välja läbi Delfi, mille klikid üldsegi selles ekraanitõmmises sees pole. Lisaks blogib ta veel Sportlandile, seega Henry kohta on see ilmselt suhteliselt rändom number seal. Tema puhul peaks rääkima loo klikkidest, mitte nö blogi klikkidest. Küsisin talt ekstra järgi, kui palju ta postitusi keskmiselt loetakse. “Mind loeb umbes 10 000 unikaalset lugejat. Vahel vähem vahel rohkem.”

Aga panin siis need, keda vaatasin nö populaarsuse järjekorda. Kindlasti mahub igale poole vahele veel kümneid blogijaid, aga kõiki ma ei jõuaks ka tšekata. Kellel huvi mingi blogi külastatavuse kohta, siis siit saab vaadata.

Kelle blogisid teie loete? Mille järgi üldse otsustate, et hakkate lugema ja jälgima? 

 

 

62 thoughts on “Kui palju üldse blogisid loetakse?

 1. Minu meelest oli kuskil kunagi kirjas ka, et see lehekülg ei anna tegelikult edasi kõige õigemat statistikat. Ma ei mäleta milles see kala täpsemalt oli, aga keegi on mu meelest selle lahti seletanud (kui informatiivne ma täna olen :D).

  Jäin vaatama miks mul alguses selle screenshoti peal nii tühi maa ees, aga siis tuli meelde, et vahetasin ka domeeni. Aga numbrite osas – kas sul endal nt. klapib reaalsus sellega, mida see screenshot näitab? Ma matemaatikas suurepärane pole, aga mul ei.

  Kuigi mind statistika juba mõnda aega oluliselt ei huvita, aga praegu lihtsalt pani mõtlema, et millest see ebakõla tuleb?

  1. Mul suht sama jah :) ja no ega ükski leht ei anna mingit sajandi täpsust, aga mingi basic ülevaate saab ikkagi. Seda, kas mind loetakse 40 000 või 4000, ta ikka valesti ei pane. Ja kas seal on 39000 või 36000, siis pole enam vahet. Lihtsalt mõne puhul mul oli küll hämming, et jälgijaskond tuhande kanti, kuigi on mulje jäänud, nagu neil oleks sada tuhat lugejat :D

 2. Mina loen teie, Malluka, Briti, Miiu ja Triinu-Liisi blogisid. Vahel harva, kui tuleb meelde, siis kiikan ka, mis Lipsuke ja pime Kai kirjutavad. Ehk siis üldiselt sellised igapäevaelust pajatavad blogid, kus konkreetselt mingile valdkonnale ei keskenduta.

  Üldiselt reklaami-, ilu- ja rõivateemalised postitused huvi ei paku, kui just see pole nö igapäeva eluga kokku miksitud (olen teadlikult jälginud, et Mallukal õnnestuvad need “peidetud” reklaamiga postid vahepeal hästi :D – küllap ka teistel, aga kuna teda loen kõige enam, siis jääb ka silma). Teiste seljas olevaid riideid saan soovi korral tänaval niigi piisavalt vaadata ja eraldi sellest blogi lugemine tõesti ei paku pinget. Ja muude toodete osas googeldan tagasisidet vastavalt vajadusele, proovin end mitte lasta pimesi reklaamist mõjutada.

  Viimase aja eriliseks lemmikuks on kujunenud Liina ja Joeli videoblogi. Isegi pole otsest põhjust, miks seda peaksin vaatama, aga nende kahe sümbioos kuidagi tõmbab iganädalaselt nende kanalit Youtubest otsima (mingist subscribemisest vms ei tea ma essugi).

  Ja samas lõpetasin ära Palja Porgandi jälgimise. Ei tea, kas asi on puhtalt kadeduses, aga mulle üldse ei meeldi enam tema fotod. Suuremas enamuses (et mitte öelda igas) postitustes on minu jaoks liiga palju ilmselge rõhutatud seksuaalse alatooniga fotod ja minu jaoks on need rikkunud tema blogi ja insta feedi ära, kus toredast-motiveerivast elustiili- ja toidublogist on saanud hoopis midagi muud. Aga noh, maitse asi :)

  1. Minul täpselt sama arvamus palja porgandi blogist, enne oli põnev lugeda , ntks kuidas tuleb enda keha armastada jne, selline motiveeriv aga nüüd on see blogi hoopis midagi muud.

  2. Mhmh, ma olen ka viimasel ajal tähele pannud, et Mallu oskab väga hästi reklaampostitusi kuidagi orgaaniliselt oma eluheietustega siduda (tundub, et selle pagana tünnisaunaga sai korraks viitsimine otsa paraku), nii et huvitaval kombel on ka neid tihti lausa huvitav lugeda: viskab paar nalja või piinlikku seika ja juba tahabki igaüks lugeda. Product placement at its best :D See on geniaalne omadus inimesele, kes teenibki reklaamiga, ja selle kõrval on hale vaadata selliseid puhtaid ja ilmselgeid reklaampostitusi, mida ilmselt keegi ei talu ega lugeda taha.

   Ma arvan, et siin, Mari-Leen, see uba ongi, kuidas tegelikult blogiga teenida: sebid endale nii palju sponsoreid kui võimalik, aga pead nende toodetest kirjutama nii, et külastaja ei teeks eriti vahetki, kas see nüüd on reklaam või elu :) Veidi skisofreeniline tunne võib peale tulla sellise tüngatamisega (ma ise vist kuigi kaua seda siiski ei viitsiks, kuigi kõrvalt on põnev jälgida), aga enamik edukaid inimesi saavadki selleks ilmselt millegi arvelt, nt lõpuni aus olemise arvelt.

  3. Pean ka mainima, et Paljast Porgandit enam väga ei jälgi/loe. Kui sattub feedi ja pealkiri kõnetab, siis vo avan ja teen väikese ülevaate, aga üldist lihtsalt jätan lugemata. Need pesu väel seksuaalse alatooniga pildid on pm iga postituse all. Ma ausalt pole kade, tire et talle meeldib mida ta teeb, aga see pole minu jaoks enam my cup of tea.

 3. Paljasporgand ei ole blogiga raha teenimisel niivõrd klikkides kinni, vaid pigem otsib ise aktiivselt reklaamipartnereid ja praktiliselt töötab nende pakkujate heaks (pmst võiks naljaga pooleks öelda, et ta maksab oma kehaga, sest no kaunis paljas naine müüb enamike toodete puhul).

 4. otseselt ei jälgi kedagi, mõni link on üleval kuidagi leitud ja jäänud sinna otsingu ribasse mällu ja sirvin neid aegajalt.
  ega tuntus ja klikid mõnesmõttes ei loe midagi. peab vist midagi ise ka ära tegema ja end maksma panema õigel teel. mõnele see sobib, mõni oskab seda, teine mitte.
  üks on tarbimise kasu, teine on reaalne rahaline kasu, igaüks teeb nii kuis oskab.

 5. Numbrite puhul loeb ju ooooooluliselt, kas blogid korra kuus või päevas. Kummaline on mind kuskile esituumikusse arvata, kui ma juba ligi aasta regulaarselt ei blogi… :)

  1. No minu meelest sa oled lahe, ma loen iga postitust :) Sp arvasingi vist nii…

 6. Kontrollisin – Bloglovini listis on 83 blogi, mida ma jälgin, osad on muidugi välismaised. Kõiki postitusi läbi ei loe muidugi, ikka paeluvamaid. Et ma kellegi tegemisi jälgima hakkaksin peab vist mingi klikk ära käima, et ma tunneksin, et oh, samastun temaga mingil viisil või tunnen, et ta kirjutab hästi ja huvitavatel teemadel. Ja häid blogisid on ju niii palju! :)

 7. selline statistika ei ütle ainuüksi küll midagi. kui palju sellest on unikaalsed külastused, kui palju on nö returning readers jne. sellise statistika jaoks on ikka GA. kontrollisin huvi pärast üht enda lehte, kus on ka GA järgi mingi 300k ligi klikke ja veidi alla 100k unikaalseid, ja see näitas vapsee mingeid lambikaid numbreid. nii et… soodsaid numbreid näitava “traffic anayseri” leiab alati.

  1. Seal lehel näeb rohkemgi, ma lihtsalt tegin screenid külastusest, seal täpselt näha, palju tuleb otse, palju suunates, palju sotsiaalmeediast jne

 8. Regulaarselt ei jälgi ühtegi, aegajalt mis silma hakkab, seda loen. Ema blogi vaatan tihemini ning Sinu antud lingi peat vaadates selgus, et mu ema oma isegi populaarsem, kui Malluka oma :) 135K vaatamisi.

  1. Ta ei tee nö omanimelist blogi oma elust ja olust vaid otsib pilte ja ideid igalt poolt. koduhaldjas.blogspot.com.ee ja FB-s Sweet Home

  2. Delfi promob seda blogi päris palju ehk pmst redirectib poole artikli pealt.. sealt see populaarsus tuleb. Ja loodetavasti teenib emme ka kenasti :)

  3. Nojah, algul tahtis Delft lihtsalt copy-paste teha ja alla kirjutada allika, aga mu ema nii nõus ei olnud. See oleks eriti lamp olnud, kuna teeb päevad läbi tööd, et tekste leida ja neid tõlkida ja siis keegi lihtsat tõmbab teksti siniseks ja teeb 2 hiireklõpsu.

 9. Oot, ma ei saa nüüd aru. Kirjutad, et teil on keskmiselt klikke 300K kuus, aga siin näitab 60K viimase poole aasta peale? Mis numbreid see graafik siis kuvab? Külastajaid, mitte klikke?

  1. See näitab ilmselt külastajaid jah, sest klikk/külastaja on 2 iseasja. Samas nagu ma kuskil kommentaaris ütlesin, see näitab umbes sama, mis mu blogi statistika, et suures osas pole vahet, kas neid klikke on 290 või 330 kuus, sellessuhtes et kui ta näitaks 30 vs 330, siis oleks drastiline vahe. Aga sellise vahemikumuutuse elab iga blogija üle.

 10. Mallukas oma põhiline, sest tema postitused on huvitavad, väga naljakad (enamasti) ja ausad. Ja selle viimase omaduse tõttu julgen ka reklaamituid tooteid osta, viimati nt Linea tooted. Aga kui igav on, siis tšekkan ka sinu blogi (autš, ära pahanda) Paljast Porgantit ja Merje oma.

 11. Teie blogi loen (va reklaampostitused), siis Costany’t, Miiut, Seiklusjutte, Tikrit.
  Vahel kiikan ka Ebapärlikarpi ja Seljakotti, kuid mitte väga tihti, kuna ma ei taha oma tuju ära rikkuda, sest nende postitused on sageli negatiivse ja rahulolematu alatooniga. Positiivsed blogid ja postitused teevad aga endagi tuju rõõmsamaks. Igale oma, nagu öeldakse!

 12. Miks sa arvasid, et Britt vähem populaarsem on :D? Ta blogi, elu ja kirjutamisanne on ju AWESOME!
  Ja teie blogi Meelisega on samuti vinge, ajaga läheb aina paremaks!

  1. Ma ei ole kunagi enda jaoks blogisid reastanud vms ja kui ma nüüd hakkasin neid järjest vaatama, siis ma mõtlesin enne, pakun, et tal on nii palju.. briti puhul pakkusin vähem, samas paljude teiste suhtes pakkusin üle..

 13. Minu blogi puhul on see vahe päris suur. Erinevatel kuudel kuskil 4–10 korda erinevus sees… Ei kujuta ette ka, millest see vahe võiks tulla. Kasutan WordPress.com’i ja domeeni suunamist. Äkki sellest? Pole aimugi. :D Aga igal juhul ma päris nii üks ühele ei võtaks seda, et blogijad kuidagi võrrelda. :)

 14. Hmm, ma olin üpris kindel, et tegelikult on Eesti üks loetuim blogija Birgit Roosipuu (vähemalt eelmisel aastal oli, ja insta jälgijaskond ka suurem kui nt mallul) https://msblifestyle.com/, aga see leht ei näita et tal üldse keegi seal lugemas käiks

  1. Instas on võimalik jälgijaid osta.. ma ei tea teda, ei oska kommenteerida :) ja eks meil on instastaare ka, kes ongi ilmselt instas popimad kui blogis. Oleneb kuhu rohkem postitada.

 15. Ooo, minu blogi statistika on eriti huvitav. Mitu kuud olen vaikinud, aga vaadatavus aina tõuseb justkui… äkki peakski rohkem vait olema :D

 16. Otseselt blogisid ei jälgi aga need, millele FB like on pandud, siis nende poolt jagatud blogilugude linke avan. Kunagi lugesin Anna Elisabethi blogi aga siis see muutus tüütus ja igavaks – pole minu stiil must-valge kübaraga pildid. Lugesin Triinu-Liisi postitusi, aga siis ta viskas samuti mul üle. Nüüdseks olen Triinu jälle leidnud. Õnneks. Võibolla on see seotud beebi teemadega (mul endal aastane laps). Marimelli olen hiljuti avastanud, ilmselt läbi Malluka ja Fb. Loen, kuna ilmselt on selline eluline. No ja siis otseloomulikult, kes Mallukat ei jälgi? Aeg-ajalt olen sattunud Henry lugude peale – täitsa vahvad. Paljas Porgandit jälgin pigem Instas, aga samuti on see läinud pigem ma ei teagi.. pornoks ära. Miiut jälgisin ka Instas, aga siis mingi hetk nagu ei kõnetanud enam.
  Ilmselt ongi minu jaoks lugeda elulisi postitusi, vahvaid tegemisi-seikluseid, võibolla reaalseid katsetusi või midagi sellist. Ühesõnaga päris elu ja nagu Malluka puhul ilmselt asi toimib – ilustamata

  1. A ja reklaame ma ei ava mitte kunagi kuskil blogis. Isegi ei pane tähele seda, et kui palju neid seal on või mida reklaamitakse. Kui juhuslikult reklaam mulle ise näkku ei hüppa ja ma sellele kogemata ei kliki. Et need reklaami asjanduses (kuidas neid nimetataksegi?) mind ei tõmba. Pigem on haaravam see kuidas blogipidaja sellest tootest/teenusest läbi oma silmade, kogemuste räägib.

 17. Sinuga on mul “love to hate you” relationship :D sellega on kõik öeldud :D

 18. Ma arvan millegi pärast, et see kas blogiga ära elada või kui popp ollakse, ei olegi niivõrd seotud numbritega, vaid sellega kui palju end alasti ollakse nõus võtma. Nii otseses kui kaudses mõttes.
  Kui ma mõtlen enda blogi peale, siis ma mõnikord ei saa ise ka aru, kes või mis ma olen – väike vorst suurte keskel või pigem populaarne, samas see polegi mu jaoks nii oluline. Edeva inimese jaoks tunnustus on muidugi oluline, kuid vaid blogi nimel elada ja hingata on minu jaoks (vähemalt Eesti kontekstis) üsna mõttetu. Üsna pea lähen ma kohtuma Norra tippblogijatega, kelle lugejanumbrid on Eesti mõistes ikka ulme, nendele ilmselt ei tasu siin ühegi popima ja vähempopima blogija külastajanumbreid näidata kui ei taha, et nad naerma hakkaks.

  1. Ma just mõtlesin, et saaksin ilmselt rikkaks kui pakuks firmale x, et teen nende toodetega aktifotod :D esiteks, “kes seda näha tahaks”, aga kõik vaataks ja raudselt elu24 ja õhtuleht näitaks ka mu aktipilte ja reklaam oleks tohutu :D

  2. Jep! Vaja ainult firma leida, sessuhtes, et toode pole üldse oluline.. st ei peaks keha paljastama, aga võib!

  3. Mõtlesingi, et kui Eveliis ühtegi Norra blogijat ei maini, siis on midagi valesti, hihi :D. Lugejanumbrid on ju sõltuvuses rahvaarvust ka.

 19. Mina loen regulaarselt sinu blogi, miiu blogi (miiu kirjutab harva, kuid eneseväljendus on huvitav ja kaasahaarav) mallukat loen, mallu muidugi elujuhtumites/faktides liialdab, ja tal oma ilmselge liialdustega fantaasialend aga no vahest tema ülivõrdes kirjastiil ja suur loba ilmselt inimesi paelubki, mallu teeb kõige tavalisemat ajaviidet :) reklaampostitused seob eluga kokku ja teeb sellest jutukese. Triinu on selline tavaline, viisakas, ja keskmiselt igavam kui teised, aga no ikka loen teda ka. Ta on paremaks läinud, aga see juuste näppimine on endine.. :) Sinu ja Meelise postitused on seevastu läinud palju huvitavamaks. Võiksid oluliselt rohkem blogida ja palju rohkem pilte jagada, sul on hirmus vähe pildimaterjali, arvestades fakti, et te mõlemad oskate pildistada. Sina oled kirjutistes põhjalik, kasuta enda tugevaid külgi, sa saaksid teenida oluliselt rohkem, sul on annet väga paljude asjade peale. Näita mida sa köögis teed, näita oma igapäeva tegemisi, räägi Hedonist, arutle, mõtiskle, viska nalja ja tee palju palju rohkem pilte. Sul on selleks annet ja sa tõsiselt võiksid oluliselt rohkem sellega teenida, kui sa natuke rohkem pingutaksid, et inimesed sind veelgi rohkem klikkisid. Mallurit klikitaksegi seetõttu, sest ta teeb postitusi vahest 3-4-5 korda päevad ja see paelubki. Muidugi teid kahte võrrelda ei saa, sest sina oled palju konkreetsem ja palju põhjalikum nii mitmeski asjas, ja mitte nii tank nagu tema. Küsi ka julgelt endale koostööpartnereid, küsija suu pihta ei lööda ja julge hundi rind on rasvane, vaata mallukat, tema rind on juba päris rasvane ja elustiil ja sissetulekud oluliselt muutunud kõigest 7-8 kuuga

  1. Nii õige kommentaar, nõustun kõigega! Eriti: ”Sinu ja Meelise postitused on seevastu läinud palju huvitavamaks. Võiksid oluliselt rohkem blogida ja palju rohkem pilte jagada, sul on hirmus vähe pildimaterjali, arvestades fakti, et te mõlemad oskate pildistada. Sina oled kirjutistes põhjalik, kasuta enda tugevaid külgi, sa saaksid teenida oluliselt rohkem, sul on annet väga paljude asjade peale.”

   You can do it! :) Minu meelest on selle blogi areng ikka kõigile näha!

 20. Loen Sind , eriti Hedoni saabumisega Teie perre( va Meelist, sry, ei midagi isiklikku:)), Britti ( olen Prantsusmaa- fänn ja elanud Taanis aastaid, lisaks veel palju sarnasusi;) , siis Hendryt, kuna tegu koolivennaga ja olete nagu rohkem nö minu inimesed:D Vahel loen ka Lipsukest, kuigi mul lapsed juba suuremad ja Kristjaanat, aga see blogi liiga pulsti tilulilu ning koguaeg pingutatud naeratava näoga blogija, miski häirib…
  Kuna tegelen kaalu vaatamise ja toidu jälgimisega, siis kiikan Helena Mangi, lihtsad pildid ja intelligentne inimene. Paljad Porgand minu jaoks liiga ülevõlli, hetkel kõike liiga palju, st blogi läinud nagu odava pesuga end Ida-Saksa p…rnostaari pildiseeriaks.
  Mallukas liiga matsiplika, no ei suuda lugeda ja vaadata musti lapsi- segamini kodu- purjus inimesi, kadunud koeri ja post mortem pilte, ta on püsimatu ja keskendumishäiretega ebastabiilne blogija ( sry, suur M tuleb nüüd oma kisakooriga mind kommenteerima:)))
  Kellele ema, kellele tütar:)

  Mille järgi hakkasin lugema? Googeldasin mingit asja ja sattusin Sinu või Briti blogile, paremal Teil kirjas teiste blogid ka;) Ca paar aastat tagasi, enne seda ei lugenud blogisid. Valikud on aastatega tiba muutunud, HeleValgus ei blogi enam , Blondiinmolly ja keegi veel, samas Hendry tuli juurde…Edu!

 21. Paljudes statistikates aetakse segi külastused (visits) ja lehe vaatamised (page views) ning sellest tuleneb, et tihti võrreldakse apelsine õuntega. Ainuke number, mida normaalne reklaamiandja usub, on Google Analytics. Kes on oma andmed avaldanud, nende tulemusi näeb lehel http://metrix.ee/?subm=1&act=&cat=4

 22. Mina olen ka kindel, et Malluka suurim klikkide arv ei tähenda, et ta oleks inimesena kõige popim/austatum blogija. Tema postitustel on kvantiteet, aga kannatab kvaliteet.
  Teie blogi võiks absoluutselt sama palju teenida kui tema oma, peate olema kuidagi heas mõttes ahnemad, tundma oma hinda rohkem?!

 23. Minu meelest oleneb blogi populaarsus paljuski sellest kui tihti postitada ja kui huvitavalt ja kui huvipakkuvatel teemadel kirjutada.
  Mis puudutab aga paljast porgandit,siis ta kirjutab 100% ainult reklaampostitusi ja seob need mingi isikliku teemaga,(ma küll loen neid aga olen mõelnud tema blogi lugemise lõpetada)samas oli väga huvitav ja motiveeriv lugeda tema eelmist blogi,mida nad koos Jake Farraga Austraalias kirjutasid.

 24. Tundub, et Stellarium on päris ebapopulaarne (nagu sa ka mainisid, et ilublogijad on). Mul on blogi, mis pole nii avatud, kui teiste omad, puudub oma domeen, pilte teen oma telefoniga, mis pole väga kvaliteetne just, postitan kord kuus kuskil ja blogi külastatavus on suurem kui Stellariumil.

 25. Inno vidab, et nende blogi on kõige suurema küladtusega blogi.

  Muidu loen siin mainitutest enamikke, mõnda rohkem mõnda vähem.

 26. Kui sa küsiksid reklaami eest ausa hinna, saaks selle eest hulgim šampoone ja kreeme osta. Odavalt müüd ennast – sellest ka see kõik.

  1. Ju siis jep! :) Ma teen endale hinnakirja. Aga ma ei saa enne teha kui mu töötustaatus lõppeb.

 27. See isegi ei üllata, et moe- ja ilublogisid ei loeta nii palju, aga toidublogijaid, eriti neid intelligentsemaid ja professionaalsemaid, arvaks, et pigem palju, samas neid ei maini siin keegi-

 28. Et jahh, nõus eelkõnelejatega. Hakka oma blogi korralikult myyma ja hakka sellega teadlikult raha teenima. Meelis kirjutab oma haigusest raamatu, sina blogid korralikult, nii saategi oma uue kodu sissemaksu raha kokku. Pyhenduge mõlemad sellele mis teid paelub, mis huvi pakub.

 29. Ma ei tea kui see Total Visits peaks olema ühe kuu külastused siis minu oma võib google analyticsi andmetel 10ga korrutada :D Seal number 7650 :D

 30. Kunagi lugesin ainult Mallukat, nüüd paar kuud olen regulaarselt sinu blogi ka lugema hakanud. Ma ei viitsi väga lugeda, kuidas keegi elab. Mallukas kirjutab tihti enda mõtetest ning sellest, mida ta millestki arvab. Selliste postituste puhul loen teiste kommentaare ka, et teada, mida teised sellest teemast arvavad. Ta tundub väga busy inimene olevat ka, see teeb ka uue postituse ootamise põnevaks, et teada, mida huvitavat ta on teinud. Sinu blogi lugedes ootan ka, et oleksid midagi huvitavat vahepeal teinud. Lisaks ka see, et pean sind ja Mallut veidi kuulsamaks teistest blogijatest. Mingi suvalise inimese elu pole nii huvitav lugeda, kui kuulsa blogija Malluka või Tipi ja Täpi blogi. Ilublogisid ei loe üldse, meikimine ja ilutooted ei huvita mind.

 31. Aga ei pane siis ju pange? Kui sa ütled, et su ühel postitusel on tavaliselt ca 700 vaatamist, siis see Mari-Leenu screen näitab ka sinu kohta 700. Ju ta siis näitabki, palju vaatamisi keskmiselt ÜHE postituse kohta on?

Comments are closed.