Arvustus: vSpa

Eelmisel aastal blogiauhindade jagamisel otsustasid blogijad mind ürituse tegemise eest tänada ja kinkisid mulle/meile vSpa külastuse.

Kuna varem nagu aega polnud, et minna, siis nüüd mõtlesime, et meil polegi kunagi aega, lihtsalt lähme ja käime ära. Mõeldud-tehtud. Teisipäeva hommikul pakkisime oma kodinad kokku ja võtsime suunaks Tartu. Proovisime ajastada nii, et jõuame spaasse, lähme ujume, mina käin ühes vees tehtavas Tai massaažis ja siis lähme tuppa, sööme, Hedonil on uneaeg, lebotame ja lähme Jounile külla. No ilmselgelt, ei lähe asjad nii nagu plaanid. Eriti lapsega ja eriti, kui sa plaane teed.

Hedon jäi autos magama, teel Tartusse, magas mingi tunnikese. Kohale jõudes selgus, et kiipidega on mingi probleem ja spaasse ei saagi. Läksime siis tuppa, seal ootas meid vahuvein ja puuviljad, sõime Sirkast kaasa ostetud friikaid ja wrappi ja ootasime, millal ükskord need kiibid tööle hakkavad. Hedon nõudis vahepeal muidugi sadaseitsekümmend korda vanni ja kuna me ei teadnud, kas need kiibid üldse tööle hakkavad, siis panime ta vanni ja ma hakkasin vaikselt sinna hoolitsusse sättima.

Aga, kae imet, kiibid hakkasid tööle. Lendasime siis kohe ujuma, mul pikka pidu polnud, läksin oma Aqua Tai massaaži. See oli tõsiselt meeldiv kogemus.

Ma läheks iga kell tagasi. Mulle tundus, et ma nagu oleksin maganud, tegelikult olin ikkagi üleval. Aga hõljuda seal soojas vees, nii mõnus, samal ajal keegi mudib. Kusjuures, pärast rääkisin ka massööriga ja ta ütles, et ta on ainuke, kes seda Eestis teeb. Soovitan proovima minna. Mõnusalt lõõgastav. Samas ma arvan, et Meelisele oleks see nats igav olnud, seega hea, et ta selle võimaluse mulle andis sinna minna.

Vahepeal käisime siis ühel jaanuaribeebil külas ja läksime meie sõbra Jouni juurde, kus arutasime supiköögi asju ja tegime esimese grilli… Oh, tõesti, see grill oli parem kui seks. Ma ikka nii armastan seda suitsumaitset lihal kui puudega tuld teha jne. Nomm, kõrvale tegin kiirelt salati, mis sai üllatavalt hea. Panin rukkolat-spinatilehti, feta juustu, kirsstomateid ja peale tegin kastme balsamiikost ja meesinepist – mine… kui hea.

Järgmisel päeval ärkasime ja läksime sööma, jälle ujuma ja jälle sööma…

Hommikusöök oli üks parimaid mida ma Eestis saanud olen – just nö tootevalikult. Oli klassikalist viinerit-muna-peekonit, aga mulle meeldis just suur kalavalik. Ma võin singisaia kodus ka teha, aga kala ma ei viitsi teha ja ilmselt on kallim ka. Noh, minu söömise juures, tegin ühe saia, kuhu panin kolme erinevat kala, sest kolme võileiba sööks ma pool päeva. Isegi vahuveini sai hommikusöögil. Ma tean, et Hedon spas pidi ka saama, pole seal ise käinud. Aga jah, hommikusöögiga jäin rahule.

Spa – mõnusalt avar (võibolla meil vedas, et rahvast oli ka üsna vähe), mulle meeldis, tuhat erinevat kambrikest ja sauna, soolabassein, väljas see välitünn, palju ujumis- ja lõõgastumisalasid. Lastebassein oli hea kõrgusega, Hedon ei pidanud kaelani vees sumpama. Mul mingid parakad selle veega ja kukkumise ja uppumisega. Meeldis ka see, et seal oli kolm mullivanni, mitte nagu sellest Terviseparadiisis, kus on ainult üks (all) ja see on mega ülerahvastatud alati. Sain just mõni aeg tagasi teada, et seal pidi ka kaks olema, teine on teisel korrusel lihtsalt. Pole never teisele korrusele sattunud. Ma ju torudes ei käi.

Meeldis, et riietumine oli ühine, ei tunne end ise ebamugavalt kui mingi seitsmene poiss emaga seal peaks olema või mina end imelikult, et näed, olen poisiga siin. Kuigi meil seda riietusruumi vaja ei läinud, sest tulime hommikumantlitega otse toast.

Plusspunktid hommikumantlitele, need olid sellised nagu suured dressipluusid, mitte klassikalised hommikumantlid, mis on mulle alati maani, megasuured ja kohmakad.

Siiski kasutasin ma ühte asja seal riietusruumides, nimelt ujumisriiete kuivatit. Panid trikoo sisse, surusid kaane kinni, 20 sekki ja vesi väljas. Ideaalne!

Tubadest ja hotellist – toad olid avarad, või vähemalt meie oma oli.

Mulle täiega meeldis, et vannituba oli niiii suur ja avar, et oli kaks kraanikaussi, mitte üks suvaline kökats. Meeldis see klaassein vannitoa ja toa vahel, paljudele see ei meeldi, mind selline asi esiteks ei häiri ja teiseks ei pidanud üks meist suuremat osa aega peldikus veetma, et Hedonit vannis valvata. Klaasseinast nägi täpselt mis ta tegi.

Ja teate, miks see klaassein veel hea oli – ta keeras end esimesel hetkel vannituppa lukku kui oli sinna sisse läinud. Siis läbi klaasi temaga pool naljatledes suhelda oli kümme korda mugavam, et kuidas ta ise ukse seestpoolt lahti saab, kui me oleks paanikas olnud teiselpool seina ja juhendanud, teadmata, kas ta üldse ukse tagagi on.

Ainuke miinus, mis tubadel minu meelest oli.. Kui ma lähen ööks-kaheks, siis savi, mul võivadki asjad kohvris olla, aga kui mul näiteks oleks vaja juba nädalaks sinna minna, siis ma eeldaks, et kapis on mõni riiul kuhu oma asju panna. Seal oli riiulitega kehvasti.

Hotell ise, loomulikult ilus ja puhas ja.. no kohe näed ja tunned, et uus. Mõnus! Meeldisid koridori seintel olevad papagoidega tapeedid, andis neid ikka seina timmida, mõtlesin ma iga kord kui neist möödusin.

Üldiselt jäime me tripiga rahule, aga selge on see, et mingit spaatamist ja soolakambri nautimist, saunatamist ja vees lebotamist lapsega ei ole. Üks peab ikka kogu aeg rakkes olema ja tal sabas jooksma, et ta ei kukuks, pead ära ei lööks, valesse basseini ei hüppaks jne. Kui puhkus, siis endiselt oleme seisukohal, ilma lasteta. Aga vähemalt oli Hedonil lõbus, mis siis, et meie KOOS ei saanud lõõgastuda :)

UPD: rahvast ajas meganärvi, et kuidas ma saan öelda, et meil oli tore, aga ei saanud lõõgastuda… No kui me tahame KOOS puhata, siis see pole mingi lõõgastumine, kui üks istub üksinda soolakambris ja teine ajab veekeskuses last taga. St, et me KOOS ei saanud puhata. 

18 thoughts on “Arvustus: vSpa

 1. Mu jaoks täitsa arusaamatu, et teie ei saanud lõõgastuda. Spaas sulistamine ise on ju lõõgastus, massaaž samuti … Mu meelest juba igapäevarutiinist välja saamine üksi on vaheldusena mõnus ja lõõgastav, pole võimalik end ühegi kodukohustuse külge köita, saad rikkaliku hommikusöögi ise selleks lillegi liigutamata – mis see muud on kui lõõgastumine? Muidugi tuleb lapsel silma peal hoida, aga see pole ju nii kurnav olukorras, kus ainus tegevus ongi võtta vabalt? Eriti veel kui kahepeale üks laps valvata. Passige teda siis vaheldumisi, ei pea ju mõlemal korraga koguaeg kõrv kikkis ja silmad ka seljataga olema – kordamööda üks võtab vabalt ja teine tegeleb lapsega – sellises kohas on see ju ikka lust ja rõõm, mis emotsionaalselt annab palju.

  1. See ju tähendabki, et MEIE (nagu koos, paarina) ei saanud lõõgastuda

  2. Seda on tõesti lausa kurb lugeda. Tavainimesed vaatavad, et lahe perepuhkus ja lõpus on selline lause nagu parem oleks kui last poleks kaasas aga noh kui ta juba tuli siis jäi vähenalt tema rahule :O
   Ja selle lõigu alguses ei kirjuta sa ju, et te koos ei saanud puhata?! Ikka, et ri saanud soolasaunas lebotada jne…nagu esimene kommenteerija juba mainis oleks ju vabalt saanud ühe kaupa ka nautimas käia ;)

  3. Point pole ju selles! Point on selles, et kirjeldasid toreda perepuhkuse, tegid arvustuse jne ja lõppu panid ikka negatiivse lause kuidas ikka on su enda lapsega nii halb puhata! See on lihtsalt kurb, et te ise ei suudagi negatiivsust lõpetada ja näha asjades rohkem positiivseid aspekte! :) Kas seda tõesti ükski psühholoog ei ole veel soovitanud?
   Esimene lugeja tõi õigesti välja, et peaks hindama keskkonna vahetust, teenuseid jne

 2. Tundus väga mõnus koht olevat. Hedon on nii armas selles hommikumantlis nagu väike päkapikk. Ilus spa ja hotell pilte vaadates, tahaks isegi minna. Tore postitus, aitäh

 3. Küll mitte antud teema kohane küsimus, aga kuna oled suur sushisõber, siis tahaks teada, kust sa materjali ostad? Eriti näiteks angerjat ja lendkalamarja, kui oled kasutanud? Kas oled ise angerjat ka grillinud näiteks?

  1. Tead, sushi tegemine võtab nii kaua aega (alla 15 rulli korraga ma ei viitsi teha), et ma viimased 3a ainult tellinud. Kui niisama tahan lõunaks süüa, siis tellin SushiPanda päevaka, kui pidu, siis SushiPlaza. Ja GalaSushist tellin ka tihti, kui niisama sõpradega tahame (hind on ok suurte koguste puhul, plaza nats kallis)

 4. Käisime kohe peale avamist ja kahjuks ei jäänud üldse rahule. Tuba oli külm ja kõle (temp. regulaator ei töötanud), toas polnud lubatud veekeetjat, mida ei leitud ka tervest hotellist, vannitoas polnud ühtegi pistikupesa, lisaks ehitustolm toas. Spaas ei töötanud samuti kiibid, soola-ning saunamaailm ei kuulunudki paketti, paljudel olid arved segi (baarist ostetud joogid jne). Hommikusöök oli väga hea see-eest! Loodan, et nad on praeguseks oma vigu parandanud, kuna tööandja kinkis vSpa kinkekaardi ja peame uuesti minema :)

  1. Tuba oli tõesti jahedamapoolne ja see seinapealne asi ei funganud ka meil.

   Pistikupesa oli :)

 5. Terviseparadiisis torud on hoopis teise koha peal ja see teine korrus hoopis mujal. Teiselt korruselt pääseb nn kärestikku ja seal on üks kosega bassein ka. Nüüd on seal kusagil saunakeskus ka.

 6. Kas teil oli mingi nö pakett? Kui jah sis, ehk täpsustad, tahaks ka kindlasti vanniga tuba ja ser massaaz meeldiks ka väga :)

  1. Kui aus olla, siis ma ei tea, mis meil oli :) Ma kirjutasin lihtsalt kontaktile, kes mulle anti, et tahaks oma EBA auhinda nö realiseerida ja… Siis lihtsalt bronnis mulle selle ära ja oligi kõik :)

  2. Vannid on kõikides delux tubades ja Vspa pakub väga erinevaid pakette, perepakettidest(sisaldavad nt. ka ahhaa külastust jms) kuni romantikapakettideni. Aqua tai massaaži teeb seal Helina, hind peaks 49 eur olema, kui ma õigesti mäletan ja seda saab ka lihtsalt bronnida, ei pea olema hotellis ega midagi.

 7. Kas vähemalt õhtul tekiall ei saanud koos puhata? :) Tais ju saite tegelikult päris pikalt koos puhata.Aga olen seda meelt, et SPAD ei ole mõeldud väilestele lastele.Vaid lastele võiks olla oma veekeskused ja lõbustused.Ja samas mingid tattipanevad armunud kuskil basseinis või saunas pole ka meeldiv vaatepilt.
  SPA pildid väga vinged teil!

  1. Õhtul teki all olime kolmekesti :D
   Ja kuskil basseinis ilastamas ka tavaliselt ei käi :) ja Tai reisi kohta loe Meelise postitust – polnud see selline nagu eeldasime.

Comments are closed.