Kui suure tõenäosusega sünnitan ma tähtajal?

marimell

Kuna iga päev on vähemalt üks inimene, kes küsib, millal on mul tähtaeg, siis mõtlesin, et huvitav kui reaalne ongi sünnitada tähtajal? Ilgelt ilus oleks 15.01.2015 sünnitada ju :)

Päevade järgi peaks tähtajaks olema 14.01. Esimene ja teine ultraheli panid tähtajaks 20.01. Šois ütles kohe, et kutt on suur ja nö kasvust eest. Tema juures käies genereeris arvuti samuti tähtajaks 20.01, kuid kasvu poolest ennustas 15.01. Kolmandas ultrahelis pandi tähtajaks taas 14.01 ja rasedakaardil on lõpptulemusena 15.01. Millal siis?

Minu ämm teatas uudist kuuldes, et kui on tüdruk, tuleb ehk tema sünnipäevaks (8.01) ja kui poiss, siis kannan raudselt üle!

Noh, ega need vanarahva tarkused ja guugeldamine midagi ei anna, aga endal natuke põnev ikka. Surfasin mingil lehel, kus oli 130 kommentaari, lugesin esimesed 40 läbi, selle põhjal tegin statistika – 14 last (ehk 35%) sündis enne ja 16 last (ehk 40%) pärast pandud tähtaega, täpselt 10 last (ehk 25%) tähtajal. Kui suur on tõenöosus, et ma sinna 25% sisse mahun? ;) Palun!

buying-for-baby-420x0

Lugesin veel, et kui päevade tsükkel oli regulaarne ja täpne, siis on lootust ka sellele, et päevade järgne tähtaeg on õige ja suure tõenäosusega sünnitadki siis. Mul tegelikult tänu rasedusvastaste plaastrite kasutamisele oli kõik nö vinks-vonks, aga ega keegi seda ikka vist ette ei tea. Beebs tuleb ikka siis kui ise tulla tahab. Hea on see, et ta siiani veel tulnud ei ole. Iga päevaga saab ta aina küpsemaks ja suuremaks ja elujõulisemaks :)

Kuidas teil olnud on? Tähtajas? Enne? Üle?

61 arvamust postitusest “Kui suure tõenäosusega sünnitan ma tähtajal?

 1. Esimesed lapsed kipuvad tav üle tähtaja minema.. kõikidel mu tutvusringkonnas on nii olnud :)

 2. Kaks poega mõlemad üle ja esilekutsumisega. Esimene sündis 41+4 ja teine 41+5

 3. Ma arvan, et rahvatarkuseid ei tasu uskuda:)
  Minul poiss sündis täpselt nädal enne tähtaega, tüdruk sündis 3 nädalat enne tähtaega:)

  Mõlemal algas sünnitus nö lambist, st mingeid libavalusid jms ei olnud enne, lihtsalt kohe tulid veed ja valud ning sünnitama.

 4. Minul oli tähtaeg nii ultraheli kui päevade järgi 10september
  Juba 32nädalal tahtis tips tulla aga õnneks hoiti tagasi ja no laps ei tahtnudki lõpuks tulla. Sündis esilekutsumisega 22september ehk 41+5nädalal
  Libavalude all kannatasin umbes kuu aega.

 5. Minu esimene laps tüdruk sündis päevade järgi arvestatult õigel päeval. Teine oli poeg kandsin nädala üle. Kolmas oli tütar sündis ultraheli järgi määratud ajal. Neljas sünnitus tütar läks kolm päeva üle.

 6. Mina tean, et 5% naistest sünnitavad tähtajaliselt :-) Minul ise oli poisiga tähtaeg 24 dets aga sündis 01 jaanuar :D seega alles 41+ nädalal …

 7. No, minul on koguaeg päevad käinud nii, kuidas jumal juhatab :D Aga laps tuli täpselt õigel ajal, 15.07 nädalaid 40+0. Ja oli samuti poisslaps :)

 8. Laps oli suur ja kaalus sündides 4110g. Sündis 42+0 ja esilekutsumisega :D
  Mida rohkem mingit täpset kuupäeva ootad, seda tüenäolisemalt üle lähed. Murphy :D

 9. Tähtajaks pandi 5. detsember (see on minu enda sünnipäev ka), kõik UH-d ja muud uuringud kinnitasid sama, kordagi kuupäeva ei muudetud. Valutama hakkasin 3nda detsembri õhtul, aga laps sündis siiski 5nda õhtul. Nii et igati täppi läks kõik :) Järgmisel reedel tähistamegi juba teist sünnipäeva koos.

 10. Minul esimene laps sündis 2 nädalat enne uh tähtaega, päevade järgi 3 nädalat varem. Teine sündis päevade järgi täpselt oigel päeval, uh järgi 2-3 päeva hiljem. Molemad poisid. Mina arvan, et kui sul päevad regulaarsed ja tal seal hea olla, siis sünnib 15.01 :) see on ju kohe varsti ;)

 11. Minul läks tähtajast 3 päeva üle. Tähtaeg pandi KV järgi. Ja laps oli ka nn kasvust ees koguaeg, kasvujärgi oli tähtaeg 27.06. Aga sündis 09.07. :D

 12. Minule oli pandud 3 tähtaega 12 okt oli päevade järgi pandud, 14 okt oli esimese ultraheli järgi ja 16 okt oli dr. Šois ennustatud. Sünnitustegevus hakkas peale 14okt ja sünnitasin 15okt.

 13. Tähtaeg oli 04.07, aga sündis 01.07 ja poiss. :) Mul just üks tuttav kommenteeris, et tüdrukut kantakse tavaliselt üle :D. Kuna ma südames soovisingi, et 4-dal sünniks, siis paranoiliselt mõtteis valmistusin selleks, et 1-l paneme voodi kokku (mu ema ütles, et nii kui ta voodi kokku pani, sündis kohe mu õde- 3 nädalat enne aega). Kujutasin ette, et saan proovida ka igasugu võtteid selleks, et rasedust esile kutsuda, aga tühjagi.

  1. Pean lisama, et voodit ei jõudnudki kokku panna, kuna 30.06 hakkasid veed tulema ja 1.07 öösel läksin haiglasse :D

 14. See on vist ka veidi geneetiline. Kui Sa ise sündisid õigel ajal, on suur tõenäosus, et ka sinu laps sünnib õigeaegselt.
  Minu põnn sündis õigeaegselt, 40+3.

 15. Esimene sündis päev pärast tähtaega ja teine neiu otsustas hoopis, et kõhus on nii hea ning sündis alles 41+5 nädalal. Kaalult olid mõlemad pisikesed, üks 2930 gr ja teine 3240 gr. Tsükkel on kogu aeg olnud ebaregulaarne.

 16. Esimese lapse ajal oli mul tähtajad erinevad kuna ei mäletanud päevasid. Oli siis 26.Mai , 2 juuni ja 4 juuni. Kukkus täpselt kahe vahele ja 3. juuni.
  Teise lapse ajal teadsin päevasid ja tähtajad olid 26.Oktoober ja 27.Oktoober .. Tema sündis 28. Oktoober kuigi ise mõtlen ,et kui need arstid poleks mulle valukaid toppinud oleks ta ehk tõesti 27 tulnud.
  Nüüd tean ka kuna päevad olid. Enne seda oligi nii ,et Aprilli kuus oli 3 korda päevad..Krt 15 päeva kuust päevad pole normaalne :D Siis oli 2.Mai ja selle järgi tähtajad 4.Veebruar ja 5.Veebruar . Kuna kindel keiser siis ma ei tea mis üldse olema hakkab :D

 17. FB ühe kuu grupis näiteks sündis 75 last enne tähtaega, 4 tähtajal ja 93 peale tähtaega. Nii, et tõenäosus õigel ajal sünnitada peaks üsna nullilähedane olema selle järgi :)
  Enda last mul lubati üle kanda ainult 6 päeva, kuna ta oli 4,5kg, siis pidi esilekutsumine olema. Tema siiski otsustas esilekutsumie päeval ise tulema hakata, nii et mingeid ravimeid mulle sisse ei söödetud.
  Oma tutvusringkonnast isiklikult teangi vist ainult kahte inimest kelle lapsed on sündinud täpselt tähtajal.

 18. Mul pandi igas ultrahelis algusest peale sama tähtaeg päeva pealt, isegi Sois pani täpselt sama…29.märts, aga ämmakas ütles,et küsi oma ema käest kas lapsed sündisid varem või hiljem või õigel ajal. Emal sündisid kõik kolm last u 3 nädalat varem ja see pidi pär itav olema paljudel juhtudel ja nii oligi. Viimasel ämmaka külastusel ta juba ütles, et ilmselt me enam ei kohtu ja siis oli tähtajani pea 2 kuud aega. Me ei kohtunudki rohkem, sünnitasin 10 märts ära, enne uut kohtumist ämmakaga. Laps oli selleks ajaks juba päris hea kaaluga, õigel tähtajal oleks asi raskeks läinud:)

 19. Minul oli tähtaeg 13.02.
  Arst arvas, et raudselt kannan üle aga.. Nii ootamatult hakkasid valud ja sünnitama.. Preili sündis 07.02 :)

 20. Ootan oma esimest beebit ja tähtaeg oli eile..last ei kuskil :) Olen nii pettunud :D 9 kuud ootad seda päeva ja ei toimugi midagi

 21. Minul pandi tähtaeg 15.12.12 ja seda ei muudetud kordagi nagu kõigil mu tuttavatel on muudetud, sündis 17.12.12
  Suht tähtaega :)

 22. Ootan esimest (tüdruk). Tähtaeg oli 23nov . Praega siis 5p üle läinud. Üleeile ööse oli paar h libatuhusid. . Kui järgmiseks reedeks sünnitanud pole siis esilekutsumine.

 23. Meil oli tähtajaks pandud 7.okt, aga piiga otsustas tulla 2.okt. Kuklavoldi UH pani tähtajaks 1.okt, aga ÄE otsustas, et paneb mensese järgi raamatusse tähtaja. Mina ise läksin sündides päris palju üle, ema ütles, et üle kuuaja, aga noh nõukaajal keas teab kuidas neid tähtaegasid arvestati.

 24. Minul näiteks sündis teine laps,poiss,täpselt tähtajal…30.september…olengi vist siis seal 5% hulgas…Lahe!

 25. Minu esimene poiss sündis 2 nädalat varem enne tähtaega.38 nädal hakkas just peale.26 mai tähtaeg ja 11 mai sündis.hetkel teine rasedus käsil ja tähtajaks 9 jaanuar:) peaasi et jõululauast haiglasse ei peaks minema :) aga ilusat raaeduse lõpuaega sulle, et kõik läheks kenasti teil.

 26. Minu poeg sündis kaks nädalat pärast tähtaega. Ja siis ka ei tahtnud veel ise välja tulla(emakas ei avanenud-lõpuks keiser).
  Aga kui sa sünnitad 20.01 siis täpselt minu sünnipäeval :)

 27. Mul lihsalt lootekott rebenes kuskilt pealt poolt ja hakkasin pissil käima mega tihti. Mõtlesin kontrolli minna ja koju tulime terve perega :-) sündis ilus neiu 3460g ,49cm ja 37+0 nädalat! Terve ja tubli. Tähtaegu pilluti 20.11.11 – 4.12.11 tuli aga hoopiski 7.11.2011 :-)

 28. Minu esimene poiss syndis täpselt 38ndl,teine poiss 39+2 ( kuigi sydames lootsin,et tuleb ka pisut varem). Arvan,et see pisike inimene teab täpselt,millal on óige aeg tulla, ja tulebki siis ning mitte varem. Mina isiklikult ei usu eriti kedagi,vaid tunnetan oma keha ise, mólemi lapsega yritasin olla aktiivne eriti lòpus. Kaldun arvama,et see tegi ka synnitysed nii kergeks. Aga edu ootamisel ja see aeg on varsti käes,kui see vääksuv ime on kätel ning nautige veel seda kahekesi olemist….

 29. Ma sünnitasin küll plaanilise keisriga 5 päeva varem tähtajast, aga ise tundsin, et kui oleks loomulikul teel sündinud, siis oleks 2 nädalat üle läinud :). Suht ebatõenäoline, et õigel päeval sünnitad :)

 30. Tüdruk sündis 5 päeva enne tähtaega esilekutsumisega. Poiss täpselt tähtajal. Üldse ei tahtnud üle kanda poissi ja lasin enne mehel ennustaja-nõia (no tegelt muidugi ei ole) käega kalendrisse kirjutada, et sünnitama peab minema – töötas :)

 31. See tähtaja panek ongi täielik õnnemäng, kellel käib minutipealt tsükkel, sellel vist võimalik, ja nädalate lugemine algab viimasest tsüklist arvestamaTA tsükli pikkust.
  Mul näiteks ämmakas pani tähtaja nii, et “01.01 on nõme päev, panen 02.01, ma olen siis valves ka”. Sündis nädal hiljem.
  Teine kord ämmakas võttis kõikidest näitajatest umbes keskmise ja laps võttis arvesse ning väljus õigel päeval.
  Mõlemad tulemused on patsidega.

 32. Minul oli tähtaeg eelmine aasta 23 november, ei teadnud, kes sünnib sest koguaeg öeldi erinevalt. Sündis siis 17 november ja oli poiss, südames ise ka arvasin et poiss tuleb ja oligi nii. Minu tutvuskonnas sünnitasid eelmine aasta kõik esmasünnitajad tähtajast varem. Aga no kõigil ikkagi nii erinev see.

 33. Noo minu tütar pidi sündima 24. veebruar. Aga otsustas hoopis üllatada 1. veebruaril.

 34. Esimese lapse tähtajaks oli 02.03 (nii menstruatsiooni kui ka KV järgi). Sel päeval hakkaski eemalduma limakork ning olid avanemisvalud, laps sündis 03.03.

  Teise lapse tähtajaks oli 27.05 (samuti menstruatsiooni ja KV järgi) ja täpselt sel päeval ta sündiski :)

 35. Kaks üle tähtaja (40+2 ja 40+3), üks veidi enne (39+3, aga tegemist esilekutsumisega, seega see ei loe).
  Isiklikult soovitan arvestada selle 15.01 tähtajaga, aga liida sinna julgelt juurde 2 nädalat. Miks? Esiteks ei pea Sa pettuma kui lähebki nii, sellepärast et Sa oled sellega varakult arvestanud ja see Sinus stressi ei tekita. Teiseks kui sünnibki varem, siis on see vaid positiivne, positiivne ka siis kui kannad nädala üle.
  Teiste kogemused suurt ei anna- kas annavad lootust või tekitavad stressi. Ühel hetkel saab teiegi suursündmusest puhas statistika. ;)
  Aga jõudu, Sinu blogi, üllatuseks mulle, on mõnus lugeda. :)

 36. Noo jah. Selle ennustamisega on nagu on. Mulle kuu enne tähtaega ütles arst, et “Jaa, varsti juba tuleb, laps paigas ja valmis.” Ja mis tegelikult juhtus? Kandsin kaks nädalat üle ning pidin suisa esilekutsumisele minema (sündis tüdruk)…

 37. minul tüdruklaps ja sündis kaks päeva enne tähtaega esilekutsumisega, kuna lootevett oli liiga palju. :)

 38. Ma ootasin ka jubedalt, et seal 39 juba tuleks või siis vähemalt tähtajaks..lõpuks oli nii, et 42+0, esilekutsumine algas 41+5 ja keiser 42+0.

 39. Mul esimene laps sündis 37+5 pealt ja teine laps sündis 38+4 pealt. Sõbranna, kes ka alati samal aastal lapse saanud, see on üle kandnud. Teise lapse puhul praegugi ootab, et kuna juba tuleb.

 40. Minu piiga syndis täpselt kuu aega ennem tähtaega.
  ja nii päevade kui k6ikide uh. Järgi panti aaalaaati 1 ja sama kuupäev. Kordagi ei muudetud aga vot tibin muutis ise selle kuupäeva ära. Muide algusest peale uskusin ma et sünnitan enne tähtaega nii nädal kaks aga et terve kuu. Seda poleks osanud unes ka ette näha.

 41. Mul oli päevade, UH ja KV järgi sama kuupäev. Tsükkel oli korrapärane. Laps sündis ca nädal varem. Mingeid märke ega valusid polnud. Arst ütles 2 päeva enne sünnitust, et loomulikul teel niipea ei sünnita, pole märkigi sellest. Endal nii palju mingi sisetunne toimis, et viimasel õhtul lõpetasin poolikud tööd ära, tegin viimased kõhupildid ja panin asjad valmis.Hommikul vete tulles (valusid polnud) haiglasse minnes öeldi kohe, et sa täna küll ei sünnita-läks teisiti. Mu meelest pole mingit loogikat siin, sest meie grupis mitmel olid libakad juba üle kuu varem, aga sünnitasid viimastena. Mõni kasutas seda kolme S-i strateegiat, aga ka mitte midagi, kandsid rõõmsasti üle. Meie beebigrupis vist üks sündis tähtajal, suurem osa kandsid üle. Ja mina ja 2 inimest siis enne tähtaega. Arvan, et kui teil suurt last ennustatakse, siis parem enne või tähtajal, aga mitte üle-endal läheb lõpus raskeks. Aga valida siin vist väga ei saa. :D Ise sündisin päev varem ja vend kõvasti varem, et meie peres peab see teooria paika küll, et vaata oma ema järgi.

 42. esimene laps 9ndalat varem, teine 5ndalat varem, kolmas päev peale tähtaega, neljas päev enne tähtaega :-)

 43. Päevade järgi oli tähtaeg 24.juuni, viimase ultraheli järgi 26.juuni. Poiss sündis 25.juuni. Esimene laps :)

 44. Kõu tuli tähtajal, mina ja mu õde sündisime varem…päevad olid regulaarsed ja rasedaks jäin ka kohe nagu planeeritud sai. Meil läks sedasi…aga paljud kannavad esimese üle.

 45. Minu poja sündis 10 päeva peale tähtaega!
  2 tundi enne esilekutsumist otsustas ise tulla! :)

 46. Esimene laps tütar sündis 2009 juunis 36.nädalal ja teine laps poiss 2014 august 40+5

 47. Esimene laps (tüdruk) sündis 2 päeva enne tähtaega.
  Teist last (samuti tüdruk) praegu ootan, tähtaeg päevade järgi 10.02, uh järgi 19.02.
  Enda ja venna sünni kohta ei saa küsida, pole enam kelleltki küsida ja vanaema ka kahjuks ei mäleta.

Comments are closed.