Kuidas elimineerida jõulukingituste tegemine?

Ma olen mitu kuud rääkinud, et ma ei tee jõulukinke. Alati aga jõuab esimene advent kätte, paneme kuuse üles ja ma tunnen, et kuuse alla oleks pakke vaja. Ja nii ma siis jooksvalt oma kingitustekappi hakkan revideerima ja vaatama, kellele mida. Ikka koguneb seda kraami, kreeme ja asju, mida ma ise ei tarbi. No ja siis leian ma kellegi, kellele need sobiks ja ikka pakin ära.

Sel aastal, otsustasin ma, et kurat küll, kui sa lubad, et ei tee, ära tee ka siis. Ja siis märkamatult tuleb mulle meil, et kuule, sain valmis, arve siin ja kuhu saadan… Ja mulle meenub, käi pekki, tellisin mingi sajand tagasi selle ja teise, sest hakkas silma, kohe kirjutasin, et jõuluks tahaks.. Hästi. Rohkem kingitusi ei tee. Eile just oli Sandra siin ja jälle tuli see kingituste teema jutuks ja siis ta oli mingi, ei tee, eks, leppisime ju kokku. Ma mingi jaja, ma ei tee. Jaja, sa nagunii lased üle. Ma lubasin pühalikult, et ma ei osta ühtki kingitust. Hahah, siis jälle saadetakse sulle midagi, mis mulle sobib. Ma ütlesin, et nojah, ja sa ei taha siis? Arvake vastust. Aga ei, ma päriselt ka, ei taha üks aasta teha kinke. Ma ei taha raha raisata. Ma tahan Tai jaoks võimalikult palju kõrvale panna ja juba mõeldes järgmise aasta talvepuhkusele, selle jaoks ka.

Meelisele ka ei tee kinki. Ainult siis, kui tasuta saan mingi awsome asja, mida tal reaalselt vaja ka on. Vihje ta mulle andis: juukselõikur. Ja noh, isadepäevast saadik on kell ka üleval, sest ma ei kinkinud seda. Aga reaalselt, ostma ma ühtki kingitust ei hakka. Ja teate, selle vastu aitab imeliselt see, et ma kannan oma konto kohe tühjaks, kui mingi raha tuleb.

Esiteks jätkan ma seda 30% kogumist konkreetselt blogi tuludest digikassasse, 70% jääb alles teisele kontole, kust võtta seda vaid vajadusel. Aga seda kontot ei kuva mul netipangas maksevõimalusena. See ongi lihtsalt kinnine konto, kust ma pean vajadusel tegema ülekande enda kontole, et seda kasutada. Aga kui seda ei näe, polegi seda justkui olemas. Minu arvele tulevate töötasudega teen nii, et kui midagi laekub, siis ma mõtlen 10 sekundit, kas midagi on vaja ära maksta. Kui on, siis maksan. Ja ülejäänu kannan kinnisele kontole. Jätan endale ala 25€ poeskäimiseks.

Kui sul pole kontol raha, siis pole sul ka midagi raisata. See toimib ideaalselt. Mul on juba vähemalt neli korda olnud – ostaks.. ja kuna ma ei viitsi hakata ühelt arvelt teisele midagi kandma, siis olen jätnud ostmata. Kõik need emotsiooniostud on tegemata jäänud. Ma viskan endale täiega viis praegu, sest neli-viis tegemata ostu on jätnud mu arvele vähemalt 100€ alles. Ma tahtsin osta endale veel ühe korseti (ei ostnud! kurja, marimelli sooduskood kehtib veel, kasutage teie siis :D), tahtsin osta endale veel ühe Bon Bon Lingerie pesu (ei ostnud! aga vaadake kui ilus), tahtsin osta endale kaks kreemi (ei ostnud!), tahtsin osta.. midagi veel, ei mäleta, aga jätsin ostmata. Win!

Oh, ma olen nii tubli, et endal hakkab ka halb. Mul pole ühtki jõulukingitust, sest sortisin kõik kraami lugejate loosikasti (tšekake marimelli Facebooki). Mul pole arvel vaba raha, mida raisata, sest kandsin kõik kinnisele, kus ma seda ei näe. Supertubli, ma ei või!

10 thoughts on “Kuidas elimineerida jõulukingituste tegemine?

 1. … kas just eelmise? postituse kommentaaris ei kirjutanud sa, et ostsid kellad ära kingituseks? :D Viimasel ajal tundub küll natuke, et mõtled alati vähemalt korra kinkide osas ümber ja siis kuulutad uut tõde. Teeme kinke, ostsin kingid-KINIGID ja siis ei mitte ühtegi kinki see aasta!
  Kuna olin mõni aeg su blogist eemal siis praegu tulid minu jaoks kingi wishlisti postitus ja see postitus järjest ja siis tundub see kuidagi kummaline natukene. Ma ei taha seda üldse halvustavalt öelda. Ma ise olen suuresti samasugune aga lihtsalt muigama võtab natukene nüüdseks kuidas enne igat tähtpäeva mis kuidagigi kingid kaasa võiks tuua räägid tavaliselt vähemalt korra, et ei mingeid kinke, pigem reisi raha ja kõik on olemas ja siis üsna vahetult enne või pärast postitus teemal kingid mis teha plaanid/tegid.

  1. Kirjutasin, et ma ikka nendes kellades kinni.. Tahaks täiega. Tellisin ära. Roosa ei meeldinud. Saatsin tagasi. Must ootab väiksemaks tegemist. Aga selle ma ostsin ju endale ise. Ja kui keegi mulle kingitusi teeb, siis need ei lähe ju minu rahakotist. Mina isiklikult plaanin kingitusi mitte teha. V.a. lapsele siis, kellele ma nagunii olen juba mitmeid asju ostnud ja tellinud. Aga nt Meelisele ma tõesti plaanin mitte teha, mis ei tähenda, et ma 22sel ringi ei mõtle, kartes, et ta laseb üle ja kindlalt teeb mulle kingi.. Eks näis :) Ja noh, üsna tihti juhtub ka see, et ma mõtlen, ma ei tee midagi ja siis mingi firma pakub midagi, mis võiks ju olla ja nii “saabki kingitus tehtud”.

  2. Miks roosa ei meeldinud? Ma üldiselt end reklaamist ning teiste wishlistidest mõjutada end ei lase, aga kurat, kui su blogis selle lingi/kella avastasin, siis see seniajani mul südamel olnud :D

  3. Kirjutasin paar postitust tagasi:

   Hedonil on kõik olemas, pluss ma olen talle kokku ostnud viimase paari kuu jooksul korralikult nodi – IKEAst tellisin köögi, potid-pannid (oh, meil oleks ühtekad kingid), kulbid-mõlad, lisaks tellisin talle lastemõõdus pajakinda ja köögirätiku. Autoraja, et see tädi juurde jätta, et seal ka millegagi mängida oleks. Ja kuna viimase aja hitt on Teletupsud, siis tuli need ju ka tellida. Aga milleks üks, kui saab neli ja eriti kui need on -25%, eks?

   Ja siis ma tellisin talle tähestikupusle Molami Stuudiost, aga selle pigem sünnipäevaks + me võitsime tänu teile iPadi (mis on endiselt kapis ja kiles, pole olnud aega näppidagi).. Ma ei teagi, ma tegelt alguses mõtlesingi selle köögi sünnaks kokku panna ja et kui hommikul ärkab on tadaaa.. Samas võime me seda vabalt 25ndal kokku panna kui Meelis jõuluvana teeb :)

   Kogu see kraam on nagu nats palju üheks päevaks. No tegelt kui ära jagada, et midagi hommikul (nt köögitarvikud), midagi õhtul pere jõulupeol (autorada, see jääb nagunii sinna ja tupsud), midagi õhtul veel kodus sõprade jõulupeol (köök, et siis saame järgmisel päeval seda kokku panna), ja midagi jääb sünnipäevaks (pusle ja iPad näiteks) siis polegi nii palju :)

 2. Täitsa ebausutav jutt juba. Eelmine postitus selle äärmus…vb kirjuta siis kui oled milleski lõplikult kindel.

  1. Ma ei käsi uskuda või mitteuskuda. Hetke seisuga on mul plaan mitte kingitusi teha. Veelvähem neid osta, okei, mõned asjad jah, olen ostnud, aga in general, plaan on kinke mitte teha peale Hedoni. Kuigi kõik arvavad, et ma lasen kõik üle ja teen.. Noh, eks 24ndal näha ole :D

 3. Päris valus tarbimissõltuvus peab olema, kui ei suuda end tagasi hoida ja kõiksugu träna peale sadu eurosid loopida. Ja mis põhiline, ikkagi pidevalt rõhutada, kuidas millegi jaoks ei jagu, kuidas ots-otsaga hädavaevu kokku tullakse jms. Hea, kui see ühelt kontolt teisele siis ka reaalselt seda mõttetust ära aitab hoida.

 4. Ma vist ei raatsiks kinkide tegemist nulli tõmmata :D Raha küll läheb, aga samas on nii mõnus kinke valida ja vaadata, kuidas saaja rõõmustab. Muidugi on mul paar sõpra, kes ütlevad, et neile pole kinke vaja aga siis ma olen leidnud mingi kinkekaardi vms, kus saab midagi kahekesi teha ja ütlen, et see pole kingitus neile, vaid kingitus mulle, et saab koos aega veeta. https://www.kingitus.ee/kingitused-kategoorias/joulukingitused-sopradele on hetkel parima valikuga, aga spas mõnulemise jaoks kasutan seda https://www.hotelliveeb.ee/ lehte, sest seal on just tšillimiseks ja enda poputamiseks paremad valikud. Selles suhtes on nats kahju, et Cherry.ee kinni läks, sest sealt võis ka häid pakkumisi leida…

Comments are closed.