Keeruta endale ise ehted

Teate seda tunnet, kui laps võtab karbist välja hunniku LEGO klotse. Tal on siniseid, punaseid, kollaseid, peenikesi, pikki, lamedaid ja hakkab ehitama. Ta saab ehitada nii maja, auto kui pitsakohviku, vaid piisavas koguses loovust ja juba on ta valmis saanud tuletõrjejaama. Samasugune tunne valdab ilmselt naisi, kui nad satuvad Fabelese ehetega silmitsi seisma.

Mul tekkis see võimalus täna hommikul kui ma Raua tänaval Fabelese poest mööduda ei suutnud ja sinna sisse astudes sõna otseses mõttes silmist pimestatud olin. Sajad pisikesed helkivad kulinad, mida saab peale kruvida ükskõik kuhu – disaini endale ise kaelakee või käevõru, rääkimata sõrmustest või kõrvarõngad. Valik on sinu, kas eelistad klassikalist kulda või hõbedat või julged kokku panna hoopis roosa kulla ja hõbeda, kas kasutad sädeleviad kivikesi või klassikalisi pärleid. See maailm tundub lõputu.

Pole ka ime, kivikesi on üle 3000 erineva, mille vahel valida. Kui sa just sõbrannaga koos ei satu valima, siis tegelikult võiks öelda, et kaht samasugust ehet te teha ei saa. Loomulikult saab, aga kui juhtutegi peol kokku samasuguste sõrmustega, vaheta vaid enda esimese ja teise sõrmuse koht, ning ongi sul juba uus ehe. Kui sõbranna jalutab vastu samasuguste kõrvarõngastega, siis ole kiire ja vaheta kivid välja – pane üks sõrmusele ja teine kaelakeele, ongi olemas. Olete jälle erinevad.

Mulle meeldib ühe mehe ütlus – „lilled närtsivad ära, see kivi jääb“ ja nii käib ta igal nädalal mitu korda Fabelese poes ja ostab oma kallimale mõne uue kulina. Tõsi ta on, hinnad algavad juba 15st eurost, mis teeb disainimaailma sukeldumise üsna soodsaks. Kui põhi on olemas kuhu kruvida, siis lase vaid fantaasial lennata.

Hetkel on kõik Qudo baasehted läbi selle lingi (vedas, et oled marimelli lugeja, eks!?) -15%. Kampaania kehtib kuni pühapäevani ja saladuskatte all oldu öeldud, et selliseid hinnasulasid enam ei tule. Kui tahad emale või sõbrannale kingitust teha, on hetkel ainuõige aeg. Mõelda kui lihtne sul hiljem on, igaks tähtpäevaks saad hakata juurde kinkima, olgu selleks siis uus sõrmuse rõngas või mõni kivi, kõrvarõngad või mõni kivi, kaelaehe või mõni kivi. Pole lihtsamat moodust öelda, „ma armastan sind!“ :)

Kuigi ma tunnistan, mul silme ees virvendas ja ma ei suutnud otsustada, kas sinine või valge, matt või läikiv, kõrge või madal, brilludega või ilma… Sain ma lõpuks oma lemmikud kokku kruvitud ja Meelis rahustas mind. „Ma saan ju alati juurde tuua ja sa saad vahetada!“ Nii ongi. Kõik nüüd shoppama, sest see pakkumine enam tagasi ei tule. Küll aga tulevad uuel aastal uued kruvitavad kivid.

10 thoughts on “Keeruta endale ise ehted

 1. Ma ei tea, kuidas sulle endale tundub, aga minule paistab, et kõiksugu kommertslik sisu on teie blogi ja sellega seotud kanalid kaaperdanud :). See ei pruugi halb olla, oleneb lugejast. Minu jaoks on eluline, nn päris sisu vaeslapse rolli jäänud. Teistes blogides, mida jälgin, pole nii tugevat muutust täheldanud, kuigi ma mõistan, et jõulud. Ja see märgistamise teema … Miks mitte ikkagi selgelt märgistada kõik koostööpostitused? Info ülekülluse ajal võiks selgus ja läbipaistvus olla väärtus omaette.

  1. Sina jah muutust ei näe, aga lugejad küll näevad, tõstaks teie kredibiilsust päris palju. Päris lamp on tulla siia, vaadata normaalse pealkirjaga postitust, hakata lugema ja avastada poole peal, et ilmselt on jälle mingi reklaamiga tegu. Lõpuks viskab kopa ette ja üldse enam inimesed ei tule. Seevastu, kui oleks ausalt ja läbipaistvalt ära mainitud kohe, et teen lihtsalt ilusatele ehetele reklaami, oleks tunne hoopis parem.

   Mitte et sind peaks ühe lugeja arvamus huvitama (kuigi kahtlustan, et minusuguseid on veel), aga lihtsalt veider on meenutada, kuidas sa mingitel blogieetika teemadel sõna võtad, kui oled praeguseks üks väheseid, kes isegi ei märgi ära, et tegu koostööpostitusega on (isegi mallukas teeb seda nüüd lõpuks)

 2. 15% hinnasula…. :D Saan aru küll, et mingisugunegi soodus, aga Eestis need aled on ikka kõhutäit naeru väärt.

 3. Mina pole ka arusaanud miks ei võiks postitust alustadagi jutuga, et tegemist on reklaamiga :)) endal oleks teil ju ka lihtsam, sest ei pea ilustavat algust juurde mõtlema :)

 4. Ega sa juhuslikult ei oska öelda, kas need sõrmused võivad kasutamise peale roheliseks minna? Muidu saan kasutada vaid ehtsast kullast ja hõbedast ehteid, ülekullatud või üleüldse mingist muust materjalist ehted lähevad mõne nädalaga roheliseks.

  Ehk oskad aidata :)

Comments are closed.