#beebiblogi

Kuidas ma jalutama läksin ja pissipotiga tagasi tulin

Kunagi, kui ma olin oma kaks triipu just kätte saanud, sattusin ma Mallukaga koos Kurepesa poodi. Ja ma nägin seal tookord pissipotte, mis nägid välja nagu salatikausid. Päriselt ka. On ju?

pissipott

Igaljuhul ma olen alati mõelnud, et sellise poti ma Hedontsikule ostan. Ja täna, ma ei tea, mis mul arus oli, kui ma hommikul jalutama läksin, siis millegipärast keerasin ma teises suunas kui tavaliselt. Ühesõnaga jõudsin ma otsapidi Kurepesa poe ette :D No mis siis muud, kui poodi sisse ka juba.

Johhaidi, kui palju tavaari seal oli. Esiteks on seal müügil beebipesa, mida mina omal ajal räigelt taga ajasin, ja siis kuskilt osta.ee’st sain vist viieeurtsiga. See oli ülimugav, kui beebi väike oli. Paari kuuga jääb see väikseks, aga hullult mõnus oli tal seal tududa. Mul magas ta päeval ka seal ja tõstsin kuhu vaja, et ta silma all oleks. Öösel magas meie vahel nagu miška. Ja kui kuskile läksime, võtsime pesa kaasa. Hea mugav tal seal magada.

Aga pissipottidest oli alles ainult see Hoppop Torro pissipott, seda teist polnud. Aga värvivalikus olid nii roheline kui sinine, võtsin siis sinise. Ja kui ma seal juba olin, siis haarasin ka mõned kapi- ja sahtlilukud, sest Hedontsik on aru saanud, et sahtlid käivad lahti ja kõiki asju saab kangutada. Ja mul ausalt pole huvi, et ma ühel päeval leian eest pealaest jalatallani jahuse Hedontsiku, keset makaronimerd. Kaminat ma nagunii lukku panna ei saa ja seal käib ta ka pidevalt uudistamas.

 

Igaljuhul oli poes kõvasti kraami, näiteks räigelt palju ilusaid soojakotte. Ma oleks kohe ühe rohelise karvase võtnud, kui mul juba olemas ei oleks ja lisaks on mul lambavill. Vist pole mõtet topelt osta neid asju :)

Ja kui ma nüüd sinna kodukale linke otsima läksin, siis nägin, et terve oktoobrikuu saab netist tellides kõik asjad tasuta kohaletoimetamisega, isegi kuller tuleb tasuta.

Aga kui nüüd pissipotist veel rääkida, siis ma just guugeldasin, et last ei tohi selleks sundida ja peab ootama õiget aega, et ta selleks valmis on. Ja õige aeg pidi siis olema, kui ta hakkab huvi tundma vee tõmbamise vastu. OK.

Millal teie lapsi potile panema hakkasite ja milline pott teil oli? Olen näinud igasuguseid, laulvaid ja tantsivaid, tugitoolikujulisi ja jumal teab mida. Aga Hedontsik on gurmaan, läheb salatikaussi pissile :)

PS. ma tean, et nagunii see pott, mille ma ostsin on vale, nagu ka kõik teised asjad, mida iganes ma jaganud olen – sest kõigile meeldivad erinevad asjad. Sellest ärme räägi, eks :)

25 thoughts on “Kuidas ma jalutama läksin ja pissipotiga tagasi tulin

 1. Mina ostsin oma kaksikutele potid juba eelmise aasta jõulude ajal. Olid siis 9 kuused. Proovisin ka neid mitu korda istuma panna aga ei tahtnud nad üldse istuda. Nüüd on tüdruk ise hakanud küsima, siis olen pannud potile ja istuvad mõlemad, st ei karda enam. Praegu küll pole veel häda teinud aga eks see hakkab tulema.
  Väga hea postitus saan ka lugeda kuna teised oma lapsi harjutama on hakanud.
  Ja minagi olen lugenud, et kui laps ise hakkab huvi tundma siis proovida, kuna enne 18-kuuseks saamist ei ole laps füüsiliselt võimeline oma sisikonda ja põit kontrollima.

 2. Minu poiss kes kohe kohe 9 kuune on potiga tutvust teinud kuskil kuu. Kui kodus olles punnitama hakkab tõstan ta potile. vahepeal päeval panen niisama ka potile ja kutt pigistab alati kasvõi natuke pissi potti. Saab aru küll mida oodataks. poiste jaoks on oluline, et see kõrgem osa potil ees oleks, muidu on “nalja” palju.

 3. Mina hakkasin last potile panema 8kuuselt. Peale sööki ja peale ärkamist kohe. Mõnikord tegi ka sinna midagi aga mitte alati. Pott oli mingi täiesti tavaline maksimarketis müüdav ja ülimini suuruses. Nüüd 2,5 aastaselt hakkas alles ise kenasti potile küsima. Muidu pidin ikka meelde tuletama. Sundinud pole kunagi, kui ei tahtnud, siis ei läinud potile. Ja mingit tsirkust pole ka teinud.

 4. Väga lahe pott on ja tundub ka lapsele mugavam kui see ümaram, kuigi jah, see näeb veelgi lahedam välja ;)
  Ma ise ostsin lapsele poti nagu siin, värvilt vaid sinine: http://www.on24.ee/laps/beebile/hugieen/29924
  Kuna ta meil kardab pimedat (sai just 4), siis ööseks jätan seda ikka veel voodi juurde, muidu käib ikka suurel potil :) Ma tegelt ei mäletagi, kui vana ta oli, kui potil hakkas käima, äkki mingi veidi vähem kui aastane, kui harjutama hakkasime? Käima hakkas 10-kuuselt, sinna kanti vast jäi ka pott :) aga läks meil päris pikalt muidugi, kui lõpuks ka tõesti potil käis. Läks kaheselt lasteaseda ja siis oli lõpuks ka just pidamine ja potile jõudmine enam- vähem selged ;)

  1. Minu põnnide üks pott on ka samasuguse kujuga, ainult Pikne McQueeni pildiga. Väga hea poistepott on: piisavalt suur, et poiste värgid ära mahuks, piisavalt kõrge esiäär, seljatugi ja ees need n-ö jalad, mis ei lase potil ümber minna. Meie teisel potil neid jalgu pole ja sellega juhtuski ükskord nii, et laps istus potil, skooris ja kargas vaimustunult püsti – paraku nii hoogsalt, et pott lendas kummuli. Laps oli õnnetu ja keeldus mõnda aega seda potti kasutamast.
   Siis on meil veel My Carry Potty – kaasaskantav pott. Linki ei viitsi panna, guugeldades peaks kergesti välja tulema. Tüdrukutele ütlemata mugav leiutis, aga poiss peab olema juba üpris osav potilkäija, et end selle peale ära mahutada. Või eriti sale. Või pissima püsti. Igatahes poisiga jäi meil see kasutamata, ehkki tüdrukuga oli see igal pool kaasas – küll käru pakikorvis, küll seljakotis, küll autos.

 5. Kasutusel olnud tavalised pealeistutavad potid. Kumbagi lapsega ei ole teinud potitamise pärast treeningut. Kui tundus, et juba oleks aeg mähkmetega lõpetada, siis tõstsime poti talle nähtavasse kohta. Enamasti kohe magamast tõustes istusid potile ja saime hakkama. Ei ole voodi märgamist olnud ega mingit jändamist. Lihtne reegel see, et peale sööki ja peale magamist lasta potile minna. Sugulane samas pani ükskord keset jõulupidu lapse potile istuma- istus 1,5 tundi. suure uurimise peale öeldi, et nad harjutavad potil istumist. Ei tehtud selle aja peale midagi potti, seega lolliks ei tasu minna ;)

 6. See pissipott on päris lahe!
  Meil oli üsna tavaline pott, aga sel ajal oli just välja tulnud Cars multikas nii, et Pikne McQueeni pilt oli poti peal.

  Meie lastearst ütles, et väikelastel tekib arusaam ja kontroll oma põie üle ca 18 kuu vanuselt. Et enne seda on “piss/kaka potis” puhas juhus ja soodsate asjade kokkulangemine. Rääkigu need uhked “minu laps käib aastaselt potil” emad, mida tahavad. Ei tea, kas see tõesti nii on, aga minu poeg hakaks potil käima 1a 10k vanuselt. Enne seda ei teinud ma potist juttugi. Ühel päeval tõstsin selle lihtsalt wc nurka ja teatasin, et nüüd on asjad nii, et pissihäda tuleb sinna teha. Mähkmed võtsin ära. Kaks-kolm päeva tuli üle ühe korra püksi/potti. Sealt edasi jäid päevasel ajal kõik püksid kuivaks. Öised mähkmed saime ära 2a 2k.

  Vastupidine näide potile sundimisest on minu tutvusringkonnas ka olemas. Ema pani 1a 3k vanuse lapse potile suure nutu saatel, ise rääkides, et mis see siis olgu, et laps ei taha potil käia. Nüüd on seis selline, et laps on 2a 4k vana ja päevas korra ikka juhtub, et piss tuleb püksi ning kakal ei taha üldse potil käia. Käib toa nurka (teleka taga, kardina taga, riidekapis) häda tegemas. Ei aita ka see, et pott nendesse nurkadesse tõsta, et käigu siis seal, aga mitte põrandale. Laps keeldub potile istumast. Kükitab poti kõrvale. Kui keelata, et põrandale, et kaka, siis teeb püksi :(

  Sundida ei tohi kindlasti!

 7. Mina ostsin beebipoti, sest teised olid liiga suure auguga. Preili hakkas 7kuuselt hommikuti potil käima. Nüüdseks 10 kuud ja käime peale igat tudu ja enne öötuttu minekut. Väga ei survesta teda ja siiani pole kordagi potile minekuga protestinud. Kui e häda tehtud, hakkab ära kibelema….ju siis saab aru, miks seal käib istumas :) Mähmevabaks vast nii pea päris ei saa, aga abiks ikka :)

 8. Kaheksa kuuselt oli nõus seal istuma, kui ta potile panin ja alati tegi ka häda. Nüüd 1,2 ja istub niisama, põrandale on palju lahedam pissida ja seal sees plätserdada :) Lapserõõmud, aga eks harjutame ja suuname ning ootame õiget aega!

 9. Meil oli pott koguaeg mänguasjade hulgas, kui istuma hakkas siis panin teda pidevalt sinna istuma ( mitte kauaks ), lõpuks hakkas nukke ja kaisuloomi potile panema. Ühel suvel tegelesime sellega tihedalt ja hakkas 2 nädalaga potil käima, suvel on hea harjutada, sest minu laps lasi ikka kõik kohad täis aga see ju loomulik :) Laps oli sisi 1,6 aastat vana.

 10. Mina teen oma 10-kuusega potitreeningut. See pott tundub väga ebamugav? Lapsel vist ei ulata jalad maha ja seljatuge pole, et toetada.. välimus pole alati kõige olulisem ma arvan

 11. Laps hakkab oma põit kontrollima keskeltläbi umbes pooleteiseaastaselt. On erandeid, kes teevad seda varem, seega pole mõtet vaielda, et aga minu laps või minu sõbranna laps jne. Erandeid on. Poolteist aastat on reegel. Enne seda, kui kodus igav, võib teda potile panna ja joosta järel ja püüda neid hädasid sinna, aga ise ei ole sellel mingit sügavat mõtet näinud.

  Sinu ostetud asjade kohta pole varem kriitikat tulnud mitte sellepärast, et inimestele meeldivad erinevad asjad, vaid sellepärast, et lapse tervisele on head ühed ja halvad teised asjad. See ei puuduta muidugi kõike, mida sa soetanud oled, aga paljusid asju küll, nt kõhukotti. Kahju, et sa oled selle enda jaoks meeldimisele taandanud, sest nii see päris kindlasti ei ole.

  1. Ma võiks selle kõhukoti teemal terve elu vist rääkida. Tuhanded inimesed enne ja pärast mind on sama kotti kasutanud ja kellegi lapsed pole sp vigased..

 12. Hakkasin potile panema pooleaastaselt. Nüüd on 2,5 ja potile ikka ei küsi, vahest miskit teeb. Niiet..võtkem vabalt.

 13. Huvitav lugeda 7-kuustest, kes KÄIVAD potil, aga noh eks imelapsi peab ka olema. Sellises vanuses lapsi tavaliselt küll potitatakse, mitte ei käi nad seal ise.

  Kogemus mitme lapsega ja potiteemast on hakanud aru saama kuskil 2-aastase kandis. Ma olen selline, kes ei taha täislastud vaipu ja diivaneid ja seega pole ka palja tagumiku või mähkmeta lasknud ringi joosta. Ja ausalt ei ole viitsinud neid ka ise potitada ja pole põdenud selle potiteema pärast. Kui see “potiklikk” neil käib, siis on mähkmetega suht päevapealt lõpp.
  Poti kohta nii palju, et äravõetav sisu on väga hea, aga seljatoeta ei kujuta hästi ette, kuidas seal istuda on või kui kergesti ümber läheb.

 14. Mina alustasin tütre potitamisega täpselt 6-kuuselt ja ka nii, et peale ja vahel ka enne ärkamist, peale söömist. Koheselt soetasime ka aluspüksid tütre, mida sa muidugi hulgi pestud :D Hiljem jälgisin ajaliselt, kui pikki vahesid hoiab, panin ise last potile – toas, õues, külas. Ja abikaasa samamoodi. Hakkasime juba ise märkama, et laps niheleb, jonnib, enne häda – hakkas märku andma. Hiljem hakkas ise poti juurde roomama (pott oli alati nähtaval kohal) ja kui juba käputas (ca 10-kuuselt), läks ja lükkas wc-ukse lahti. Niiet enne aastat oli laps päeval täiesti mähkmevaba. Küsis ise potile (kui käima hakkas, haaras täiskasvanuk käest – emal, isal, tädil, et ta potile viiks). Aastasena ei juhtunud päeval “õnnetusi” peaaegu üldse – loetud korrad tuli pisike tilk mänguhoos. Põit kontrollis väga hästi, jaksas kannatada nt autosõidu ajal koduni vms. 1a ja 6kuuselt öösiti ka mähkmevaba, aga õnnetusi juhtub ikka. Hetkel tüdruk aasta ja 10-kuune :) eks see suuresti individuaalne, aga ega laps “lambist” ei hakka potil käima, ikka peab varem (enne 2eluaastat võiks ma arvan) tutvustama. Päris karm ju mõelda, et lapsed on 2-3aastat 24h mähkmetes.

 15. Esimest last hakkasin potile panema 6-kuusena (enne ja pärast sööki-ärkamist). Päris mähkmevabaks sai 1a5k.
  Teist last hakkasin 7-8-kuusena ja kui ta sai 1a4k, siis polnud enam vajadust mähkmeid kasutada.
  Pott oli mõlemal kõige tavalisem.

 16. minu lapsed olid mõlemad mähkmevabad umbes pooleteise aastaselt. (väiksemal läks eriti lihtsalt suurema eeskujul). kuigi kodus oli baby Borni pissipott, siis lastele meeldis kõige rohkem Prisma mingi 4 eurine muusikaga pott. väga ruttu said aru, mis tegema peaks, et muusika mängima hakkaks

 17. Nii ongi, et last potile sundida ei tohi ja küll ta ikka seal käima hakkab.
  On emasid, kes topivad oma lapsi potile praktiliselt sünnist saati… kui nood veel selgagi ei hoia – peast rääkimata. Ja siis on rõõmsad, et “püüdsid pissi potti” .
  Ma hakkasin neid harjutama umbes aastaselt.. Suvel. Siis tagumik paljas. Pott oli koguaeg nurgas, et Kui tahtis, siis läks sinna istuma (enamasti kasutati seda mütsina). Üldjuhul ta ei tahtnud. Potil ise (nii kakal, kui pissil), hakkas käima vanim laps paar nädalat enne kahe aastaseks saamist ning jäigi käima. Samuti loobusime kohe ka öisest mähkmest. Aitas kaasa see, et hakkas väga varakult (1a 7k) lasteaias käima ning kambavaimust sai julgust.
  Noorem hakkas paar kuud hiljem käima – umbes 2 aasta ja 2 kuusena, kuid kah vastu punnimata ning tublisti jäi käima….
  Mina ei sundinud, ei kiirustanud… ei riielnud, kui juhtus õnnetusi.
  Aga too tuttav mul, kes hakkas last harjutama sünnist saadik.. sai veel tükk aega vaeva näha ning veel kolmeselt oli poisil mähe “igaksjuhuks” all…

 18. Minu lapsel oli Chicco pissipott (http://e.jukukeskus.ee/ee/shop/vannituba/pissipotid/chicco-pissipott-8058664010288/p33905). Nõudmisteks oligi kõrgemad taga- ja esiotsad. Esiteks poistele see sobib kui on ees veidi kõrgendatum osa (teatud pissimiste eripärade tõttu :D ) ja no seljatugi peaks potil kindlasti olema! See on sinu potil ju täiesti puudu? Kas kavatsed teda iga kord last seal toetada? :D
  Aga potile hakkasin last panema siis kui ise istuma läks (7k) :) kas Hedon sul juba roomab ja sätib ennast ise istuma? Siis võid hakata vaikselt peale ärkamist ta sinna panema :) meie pere jaoks oli potitamine üks raskemaid väljakutseid lapse kasvatamisel :( loodan, et teil läheb kergemalt! :)

  1. Ta istub iseseisvalt täitsa ilusti. Ma ei pea teda toetama :) mind ei toeata ka keegi wcpoti peal :D

  2. No oleks jah veidi imelik kui sinu vanuseid wc potti peal toetama peaks :D aga kui beebi (9k) jalakesed ei ulatu maha ja ta ei istu veel väga kindlalt on seljatugi abiks :)

 19. meie 8 kuusel poisil täpselt samasugune pott nagu see roheline aga meil halli värvi ja meile timmib see pott väga. siiani pole mingit õnnetust ka juhtunud selle pottiga et oleks kukkunud sealt v miskit ilusti saab ise sealt poti pealt minema ka :)

 20. Hakkasin panema potile 3-kuuselt. Kahe nädalaga õppis ära piss-piss-piss peale pissimise.

Comments are closed.