Kuidas suhet värskena hoida?
Kuidas tuua pikaaegsesse suhtesse huvitavust, kas me oma aega ja ruumi ka vajame, kuidas selle leiame. Suures plaanis tunti Instagramis huv, kuidas me oma suhet vürtsitame ehk seksi ja verd – kas tülitseme ka?

Kohvikruus on ükskord lennanud küll. Täitsa kildudeks!

Alustame siis tülitsemisest. Minu meelest me ei tülitse ja 11 aastat hiljem, ikka veel, idüll kestab. Okei, Meelisele ei meeldi mu veinijoomine ja kui ma blogiauhindu korraldan ja need on ainsad teemad, mida me omavahel pigem väldime, et mitte vaidlustesse laskuda, aga…

Küsisin Meeliselt, et kuule, kas me tülitsema ka millegi pärast. Ta vastas, et ainult kontseptuaalsete asjade pärast. Ma ausalt, tahtsin guugeldada. Me ei tülitse ju.“No kui sina tahad vahel liiga avameelselt blogida, siis ma võtan ikka osad kohad maha, või kui sa tahad panna liiga räigeid pealkirju või imelikke pilte Instasse,” selgitas Meelis. Noja, aga see ei ole ju tülitsemine. Vähemalt mitte minu meelest.

Ehk siis jah, me ei tülitse. Ma saan isegi aru, et joon liiga palju veini ja minu “lähen paariks tunniks, teen kaks klaasi veini” lõppeb alati pudeli või kahega ja saabun kell kolm hommikul. Aga ma usun, et ta on sellega juba harjunud, ta ei vingu hommikul, sest ma ei näita ka välja, et mul oleks kehv olla. Üldjuhul polegi. Ma ka vist harjunud. Ärkan, teen meigi ja kobin tööle ja elu läheb edasi.

Vaidleme mõnikord üritusi korraldades, mina tahaks rohkem teha kui vaja, Meelis tõmbab mind siis maa peale, et kuule, sa ei pea lolliks minema oma ideedega ja ma olen mingi, kamoon, teeme ikka. Ja see ka ei ole ju mingi tülitsemine.Ma olen elus paar korda dramaatiliselt nutnud, hüsteeritsenud, üks kord kohvikruusi loopinud ja that’s it. Seda ka täis peaga, niiet kirjutame selle kohe sujuvalt liigse veini arvele, mitte, et ma päriselt ka megakettas oleks olnud ja meil mingi sajandi tüli oleks olnud. Lihtsalt, kui juua liiga palju, siis joob inimene oma piirid lahti ja sealt edasi.. pole enam asi solvumises või vihastamises, vaid lihtlabases emotsioonide ülekülluses, mil öeldakse asju mida ei mõelda, selleks et haiget teha ja teist inimest halvasti tundma panna.

Kes ei vajaks oma aega?

Täpselt nii nagu koolis on vaheaeg, soovitatakse ka lasteaialapsele anda puhkust. Ja üsna loogiline, et puhkust vajame ka meie. Meie õnneks on meil sõbrad, kes on alati nõus Hedonit paar tundi kuni paar nädalat hoidma.

Paaritunnine deit, a la lähme kinno või restorani sööma, võib päris palju kaasa aidata. Telefonid hääletuks ja kotti, naudimegi teineteist, arutamegi tööasju kui vaja, aga saame seda teha ilma, et peaks kellelegi kraanist vett parajaks keerama, kellelegi pintslit, paberit, vildikat ulatama või samal ajal puslet kokku panema. Saamegi olla kahekesti ja segamatult. No umbes nagu see oma aeg, mil tahaks õhtul kell 21:30 valada klaasi veini kui laps on lõpuks magama läinud. Veini valamise asemel lähme me korra kahe nädala jooksul deidile.Näiteks alles hiljaaegu, olime külas. Hedon ja ta sõber sulistasid basseinis, hüppasid batuudil. Kuna lastel oli lõbus, pakkus sõbranna, et minge käige vahepeal ära ja tulge tagasi. Meil oli plaan paigas, saamegi poes rahus ära käia. Aga aega jäi üle. Mis me tegime? Tulime koju ja seksisime! 45 minutit oma aega ja nädalaks tuju hea :)

Või eelmine nädal viisime Hedoni hommikupoolikuks lasteaeda, ja käisime rahulikult poes ja restoranis lõunas. Kahekesti ja lihtsalt olime. Tund aega ei käppinud telefone ja ei rääkinud tööst, vaid meist ja oma mõtetest ja tegemistest. Lihtsalt olime kahekesti.

Kuidas vürtsitada suhet?

Kokake koos larb mood. Okei, nali naljaks. Ma tean, et see võib kõlada veidra või ajuvabana, aga üsna ilmselge, et te käite õhtul enne magama minekut pesus. Panete öösärgi selga, ehk hommikumantligi peale ja suundute magama. No keegi ehk loeb veel raamatut või vaatab telekat, aga.. Proovige öösärgi asemel panna selga oma parim pesu, mis teil kapis on, pange peale hommikumantel ja minge nõudke seksi. Ma ei ütle, et te harjavarre peate kaasa võtma ja meest nüpeldama kukkuma, aga ma usun, et kui te talle teleka ette seisate ja oma hommikumantlil kukkuda lasete, siis ainult tont ütleb, et mine eest ära. Sellise tegelasega ma pole kindel, kas ongi vaja midagi enam vürtsitada.

Saatke keset päeva suvalisel hetkel sõnum, et te tahaks kohe praegu räigelt seksida. Vahet pole, et ei saa. Vahet pole kui seksite alles kolme päeva pärast. Andke teada, et te seda tahate. Mehed, erinevalt naistest, ei ole mõtete lugejad. Neile tuleb asju ette sööta. Teate ju küll, kui laupäeval on sõbranna mehe sünnipäev, siis hakkate juba esmaspäeval vihajama, et nädalavahetusel peate sinna ja tänna minema.. Nad vajavad suunamist ja teavitamist. Küll nad siis lõpuks aru saavad, et nad peavad koju tulles teil riided seljast haarama ja esiku kapi najal kähkukat pakkuma.Alati ei pea vürtsitamine tähendama mänguasju, vaid hoopis lihtsamaid “vihjeid”. Ma alles kirjutasin, mis alternatiive me mänguasjade asemel kasutame, proovige ka :)

Reegel, mis kindlalt toimib – rääkige!

Ma tunnistan, ega ma ei ole ka suurem asi rääkija, et istume õhtul voodis, hoiame käest kinni ja lobiseme oma fantaasitest või milline liivakast meie tulevases majas olla võiks.. Aga tegelikult, kui te räägite, siis ta teab, mida te tahate.

Kui te olete aastaid seksinud laupäeviti kell kümme ja teie tahaks hoopis teisipäeva hommikuti kell kuus, siis TA EI TEA SEDA! Naistel on kombeks oodata ja loota, et jumal, äkki ta nüüd saab aru, et võiks käe ümber panna ja mind seljale suudelda. Unustage ära, ta ei tee seda, sest ta ei tea, et te seda ootate! Öelge, või võtke ta käsi ja tõmmake endale ümber. Ja kui te tahate x hetkel seksi, millega ta harjunud pole, siis sebige ta ära. Sel samal hetkel kui te seda tahate. Jaja, ma tean, kaheksa, kümme, viistestaastat koos olles kõlab see veidralt, aga see toimib.

Nii ja nüüd kirjutage siia, mis on teie fantaasia või unistus, mida te tahaks, kuidas te tahaks oma suhet vürtsitada ja pärast kommenteerimist, võtke endale nädal, et see teostada :)


11 thoughts on “Kuidas suhet värskena hoida?

 1. Kaval, ei lase kommentaare üles sest tead et paljud käivad kommide pärast. Ja nii need klikid tulevadki
  Eelnevate ja järgneva postituse kommid on üleval. Ja siis räägite et seksiteemalised postid on kõige loetavamad

  1. Ma ei istu 24/7 kommentaarides ju. Kui ma satun blogisse ja tekib vaba aeg, siis loen jälle portsu, vastan ja lasen läbi. Kannatust :)

 2. Mul sama värk, et mehele ei meeldi mu (liigne) veinitamine, buuu. Ma saan aru, targem olekski alati vähem juua, aga noo I like my wine !

 3. Miks sa jood siis üldse sellistes kogustes ja sagedustega, et Meelisele ei meeldi?

  1. Alkohooliku raske elu. Ütle narkomaanile, et ära süsti.. ikka süstib! Ütle buliimikule, ära söö ja oksenda, ikka juhtub..

 4. suhe püsib värskena siis, kui pole lapsi. kui lapsed majas, siis on väga raske rutiinist välja saada ;)

  1. Oma aeg tuleb võtta jah :) Tuimalt, laps(ed) hoida anda ja võtta see aeg, muidu kulub see lihtsalt ära…

 5. Mina olen see, kelle teine pool l2heb teeb “m6ned kiired 6lled” ja siis tuleb p2ris joogisena mitmeid tunde hiljem koju. Ei ole tore see tunne….

 6. “Mehed, erinevalt naistest, ei ole mõtete lugejad. Neile tuleb asju ette sööta”
  Aitäh meelde tuletamast. Mul seda vanust juba on aga see kipub ikka meelest minemast.

  Suhte vürtsitamiseks tahaks sõita maale, kuhugi ilusa vaatega rural hosteli, kahekesi. Aga kahjuks pole selleks aega

  1. Aega tuleb võtta enne kui hilja on. Tuima, telefon välja. Maailm ei jää seisma kui sa 24/28 tundi ei ole olemas :)

 7. Valida endale õige kaaslane ja pole vaja hullumoodi vaeva näha :) Eks loomulikult tähelepanu peab pöörama ikka, üllatama jne aga suhe ei pea olema üks pidev pingutamine ja püüdmine. Ma nüüd saan aru sellest. Eelmise kaaslasega tülitsesime sageli, aina alustasime otsast peale jne….samal ajal vabandades, et igas suhtes ju tülisid jne.

  Nüüd hea mehe kõrval näen, et ega ikka ei ole küll. Me pole isegi vaielnud millegi üle. Selline mõnus harmoonia. Kui kiirem ja pingelisem aeg, ei seksi mitu nädalat….või lebom siis teeme seda iga päev. Täpselt nii nagu juhtub :) Kõigele vaatamata ei unusta me ühelgi päeval üksteisele midagi ilusat ja head öelda.

  Leia õige inimene ja ongi juba elu lihtsam ja ilusam :)

Comments are closed.