#säästuaasta

Palju säästukontol raha on?

Ma alguses tõesti arvasin, et teen iga kuu mingi kokkuvõtte meie säästuaastast, aga mingi teisel kuul mõtlesin, et.. eee, veits imelik siin iga kuu kelkida, palju meil konto seis kasvas ja ma ei tea, tundus sellise hooplemisena. Aga nagu näha, siis rahvast ikka huvitab. Igas laivis ka tuleb selle kohta alati küsimus. Ja Instagramis soovitati sel teemal kirjutada.

Ma tunnistan ausalt, ma olen positiivselt üllatunud. Ma alahindasin ennast. Ma panin eesmärgiks kümme tuhat, aga ma võiksin seda juba suurendada, sest 10 tuhandest on küll veel puudu, aga vähem kui ma eeldanuks. Ja isegi peale kõiki meie reise ja shopinguid. Aga ma teistpidi ei imesta, sest nagu ma eelmisel aastal välja tõin, siis tegelikult olidki riide- ja reisikulud suuremad ja midagi 12 tuhande kanti oli tookord juttu, et oleme nö kulutanud aastas, aga eesmärgi seadsin igaks sajaks juhuks madalama, et noh, kui peaksime libastuma.

Olenemata “libastumistest” konto kasvab

Aga need väikesed asjad on päriselt ka kasuks tulnud. Et ära käi iga nädal Paavlis, ära osta asju, mida sul päriselt vaja pole. Hedonile pole vaja iga kuu osta raamatuid, dresse, mänguasju, jalkapalli.. Kuigi teile võib jääda mulje, et elame samamoodi nagu varem, siis elame ikka palju läbimõeldumalt kui veel eelmisel aastal, seda tõestab edukalt ka säästukonto jääk.

Kaks säästukontot

Igalt laekumiselt 30% kannan ma otsejoones säästukontole (mul on kaks säästukontot – konkreetselt palgast 30% kannan ma digikassasse ja muudelt sissetulekutelt eraldi säästukontole). Selle 30% ärakandmise harjutasin ma endale sisse umbes poolteist aastat tagasi, ka siis kui ma veel tööl ei käinud.

Digikassa raha kasutan ma kahel juhul – kannan Meelisele kui tal ei peaks arvel raha olema, et ta saaks ka vajadusel toidupoes käia, bensiini osta ja lapsega kinno minna ja ma teadsin ette, et suvel on koostöid vähem, sest ma tahan rohkem puhata ja perega olla ja külas käia ja reisida ja.. Ei taha endale kohustusi võtta ja siis on hea sealt digikassast jälle natuke välja kanda. Aga tühjaks pole ma seda veel suutnud laristada. Õnneks.

Ma ei hakka mingeid uusi eesmärke seadma, jätame selle 10K nagu ta oli, aga me jätkame ikka oma 30% kandmist säästukontole jne, eks siis aasta alguses saab näha, palju me end nö ületasime. Mina olen igal juhul juba praegu väga rahul.

Kas siin on keegi, kes alustas ka sel aastal kogumist? Palju koos on? :)

37 thoughts on “Palju säästukontol raha on?

  1. Mis vahet sel on? Ma ei taha öelda avalikult välja mitu eurot seal täpselt on. Eesmärk oli aasta lõpuks 10K kokku saada. Selle summa osas annan ka aasta algul arutust. Ma ei pea vajalikuks iga kuu täpseid aruandeid avaldada.

  2. Jälle sama teema… milleks siis üldse selline pealkiri? Vastus, et “aga instas küsiti nii”, on suht mage – ei huvita see, mida instas küsiti, vaid et pealkiri vastaks teemale ka. Muidu lihtsalt mage klikkide saamise püüe – muide, kuidas läheb sellega? Kannab eesmärki nende pealkirjade tootmine, millele tegelikult postitus ei vasta? Saate rohkem klikke?

  3. Vastus on ju olemas?

   Ma tunnistan ausalt, ma olen positiivselt üllatunud. Ma alahindasin ennast. Ma panin eesmärgiks kümme tuhat, aga ma võiksin seda juba suurendada, sest 10 tuhandest on küll veel puudu, aga vähem kui ma eeldanuks.

 1. Meil on anyway ühine konto kokku kolimusest alates kuhu enne uut palgapäeva nö jäägid kandsime aga see aasta alustasime teadlikult säästmist.
  1.5 palkka kanname koheselt sinna. Seadsime targetiks 15k aga see sai juunis täidetud. Seega let’s see.
  Õppetund meile on olnud see, et me ikka oleme jubedad paristajad olnud varem kuigi elame nüüdki lahedalt ju.

  1. Ooo, nii vinge, et eesmärk juba koos! Siis võib ju aasta lõpus 30k vastu vaadata :) ma mõtlen, et kui me vapsee ei ostaks midagi ja säästaks täiega, siis meil oleks ka päris hea summa vist koos :) Aga ehk jätame selle järgmiseks aastaks :)

 2. Trust me, et teil oleks palju vähem, kui te oleks mõelnud, et ah, kogume niisama mingit finantsmoosi omale natuke keldrisse. Aga nii, kui soovnumbri ette panete omale, siis on kohe teine tera! Siis hakkad seda taga ajama ja asjad JUHTUVAD!

  Siin on üks lugu teile sellest, kuidas tasub endale siht võtta (rahas või muudes asjades) ja vahepeal pai ka iseendale teha, kui tublilt pusinud olete: https://rahakratt.rahajutud.ee/soon-elevanti-ja-raagin-seksist-pariselt-ka/

  1. Jaa, täiega motiveeriv on see, et summa ees.. Vaatad, oooo.. juba koguneb, ooo, veel nii palju jäänud, jeee.. varsti koos :)

 3. Eee… ja nagu ikka teil viimasel ajal kombeks – pealkirjale vastus puudub :D

  1. Kas ma pean täpselt kirjutama, et arvel on 7654€? Ei piisa kui ma umbes ütlen, kuidas oleme elanud ja umbes kui palju on? :D

  2. Marimell, ei pea ütlema palju on kontol. Aga kommentar polnud ju et peab- vaid see, et taaskord pealkirjas esitatud teemale/küsimusele vastust ei saa.
   Elementaarne asi, mis peaks juba põhikoolist selge olema kirjandite kirjutamisel- sisu vastaku ikka pealkirjale aga te ajate mingit umbluud. Pealkiri klikimagnet aga sisu varsti hullem kui elu24, ehk sisu polegi.
   Tavaliselt blogijatel toimub ikka mingi areng kirjaosavuses, aga teil on ainult taandareng

  3. Pealkiri: Palju säästukontol raha on?
   Vastus: Ma tunnistan ausalt, ma olen positiivselt üllatunud. Ma alahindasin ennast. Ma panin eesmärgiks kümme tuhat, aga ma võiksin seda juba suurendada, sest 10 tuhandest on küll veel puudu, aga vähem kui ma eeldanuks.

   Sina: Ei pea ütlema, palju kontol raha on..
   Mina: otseselt ei ütlegi, aga siit saab aimu, et ei ole palju 10K puudu. Või ei saa?

  4. Haha… just minu mõte :D kahju, oleks siis mõni nipp, kuidas säästa :D Ära käi tihti Paavli kaltsukas, see vist oli ainuke.

  5. See “ära käi iga nädal Paavlis” on suht koomiline nõuanne. Eelmine postitus oli just, kuidas 50 sendi eest kogu pere riided selga sai. Nüüd selgub, et sellest mittekäimisest tuleb räme kokkuhoid. Te ise ka ikka mäletate, mida päev-paar tagasi kokku kirjutasite?
   See, et pealkiri ei vasta teemale, on muidugi mage. Nii väga on seda kiirlaenufirmat koostööks vaja, et iga kliki nimel peab lolli mängima?

  6. Vanasti käisimegi kolm-neli korda kuus kaltsukatiirul, ostsime iga kord ala mingi 20-30€ eest nodi. Sel AASTAL olen käinud Paavlis lagi 5x ja kokku kulutanud võibolla 50€. Esiteks avastasin selle angaari, kus asjad ongi megaodavad, teiseks kui ikkagi igakuiselt mitte riideid osta, siis kerge sott jääb alles iga kuu ju! Lisaks kõik muud “ah, ostsn Hedonile paar särki”, “oh, lahe kleit” – olen sel aastal selliseid oste KORDADES vähendanud.

   Ja ei, mul ei ole vaja seda kiirlaenufirma koostööd, elan edukalt ka ilma selleta. Pealkirjad on nagu nad alati olnud on, meielikud. Jah, ma ei vasta võibolla selgesõnaliselt pealkirja küsimusele, aga ma vastan üldiselt ja ainult loll ei saa aru. No offence! :D

 4. Saime just üürimise teemast lahti ja hakkame koguma, et 2a pärast kõige varem saaks panka minna jutule. Esialgne plaan on 25k kahepeale kahe aastaga kokku saada(sissemaksuks plus eraldi natuke lepingu/hindamisakti/notari tasud)Saaks rohkem, aga mingit elu tahame ikkagi säilitada ala ei pea muretsema kas ikka autokütuse jaoks raha jagub või kas koer jääb nälga või ei :D.Mõlema peale teenime kokku mingi 2000ish euri. Oleme 20ndendates Pärnu inimesed.

 5. No ilmselt ikka väga roosiline seis siis ei ole, kui niimoodi ääri-veeri räägite. Üllatunud, kui vähe puudu on…
  Vabalt võib see “vähe” ju teie mõistes 10st tuhandest 5-6-7000 ka olla:)

  1. No jumala eest, sul on õigus arvata mida tahes. Ma ei näe vajadust täpset summat avalikustada hetkel. Ja kui sinu jaoks vähe tähendab 50%, siis hästi. Minu jaoks tähendab vähe seda kui pole palju puudu :)

 6. Oeh, eks teil ilmselt on nagu ka, kust kõrvale panna.
  Kui ma saan 730 euri palka, siis sealt arved maha ja elada peaks ka millegi eest saama… et jah, pole nagu panna isegi millestki kõrvale :(
  ei saa úldse aru, millega naisterahvas peaks tegelema, kui ei ole kuulsus või It-geenius, et isegi üle 1000 euro palka saada?

  1. Jah, meil on õnneks erinevaid töid ja projekte, ja tõesti, olemegi õnnega koos. Ma mäletan väga hästi kuidas me oleme vahepeal (koos oldud 11a jooksul) elanud vaid ühest palgast, kuu lõpus ikka üsna nutuselt end tundnud jne.

   Ja palgad on väiksed ja kõigil pole neid võimalusi mis meil ja ma tean, kui raske võib olla. Aga ma usun, et vaikselt alustades on kõik võimalik :)

  2. Olen raamatupidaja, nii ametlikult palgatööl kui ka teenin juurde oma ettevõttega, millega samuti osutan raamatupidamisteenust.
   Minu igakuine sissetulek on ~2200€ kuus, sellest ametlik palk 1500€ (neto).
   Kui ma 5 aastat tagasi alustasin sain ma 440€ palka olles raamatupidaja assistent.
   Elus ei kuku ise midagi sülle, tuleb vaeva näha, ennast arendada ja õppida!

  3. Millega naisterahvas peaks tegelema? Meestele kukuvad rahapakid ise sülle? Ma teenin oma meeskolleegidest rohkem, sest nagu siin juba öeldud – ise tuleb end harida ja tõestada. Ja samuti pole see mul alati nii olnud, vaid aja jooksul saavutatud. Valdkond on haridus ja teadus.

  4. No variante on palju millega tegeleda.
   Mina lõpetasin sellel suvel kõrgkooli ja olen juba aasta aega erialast tööd teinud, mille eest makstakse normaalselt – ca 1500 eur ning igaastane palgatõus on garanteeritud kui vähegi pingutada – töötan finantsvaldkonnas.

  5. Ma ei ole ka kuulus ega ka it tegelane vaid kokk ja teenin 850-1200, varasemalt olin teenindaja, teenistus enne maksumuudatust 500-600. Ja mulle ei piisa sellest, et ma olen ainult kokk, püüan ikka edasi liikuda ja areneda ehk siis loodan, et mõne aasta pärast olen riigipalgal. Naistel ju samad tööd, mis meestel, ei? Ole kasvõi torumees(naine).
   Naine 25

  6. Väga huvitavalt küsitud, et millega peab tegelema. Tuleks end tööturuga natuke paremini kurssi viia, IT geenius või kuulsus küll olema ei pea. Väga paljudes ettevõtetes saavad näiteks assistendid-sekretärid juba 1000 euro ringis palka. Head spetsialistid mistahes valdkonnas, olenemata kas oled mees või naine, saavad ka kindlasti 1000 eurot ja ülegi. Kindlasti tasub uurida veel võimalusi tööturul.

  7. Noideale

   Üle 1000 eurise palga teenimiseks praegusel ajal piisab küll ainult enda harimisest. Minu tutvusringkonnas va üks keskharidusega neiu teenivad kõik üle 1000 euro netos (ja seda väljaspool Tallinnat). Mina näiteks olen õde, seega kui soovid rohkem palka saada siis tuleb selleks ka pingutada.

  8. No ei ole ma kuulus ja ei ole ka IT geenius aga palka saan julgelt üle 1000 euro neto+ olen tekitanud lisa sissetuleku oma hobiga! :) Ehk, et kui ennast väärtustada oskad saad ka palka küsida ja tekib võimalus ka säästa. Inimene ei pea väikse palgaga tööd tegema kui ta teab, et on rohkem väärt. Enesekindlust rohkem, et palka küsida ja hinnata oma töö panust! :)

 7. Minu eesmärk on aastalõpuks kogumiskontol näha vähemalt 3000€ summat. Arvestades seda, et olen lapsega kodune ja vanemahüvitis lõppes aprillis ning tööle ei läinud ja paraku ei saa ka minna, sest uus beebi tuleb juba uue aasta alguses, siis minu eesmärk jääb ilmselt sel aastal kättesaamatuks. Samas ma olen oma peaaegu olematu sissetulekuga (hetkel siis elukaaslane kannab teatud summa mulle kulutamiseks, peamiselt söögi ja lapse jaoks) siiski suutnud kõrvale panna pea 2000€. Nipid siis sellised, et iga kuu alustan n-ö puhtalt lehelt ehk eelmisel kuul allesjäänud raha rändab kogumiskontole ning asjade müügist saadud tulu läheb ka kogumisse. Kui ma veel emapalka sain siis kandsin kohe samal päeval, kui raha laekus, 250€ kogumiskontole. Selline lahendus oleks kõige parem ja effektiivsem minu arvates. Uuel aastal siis alustan uue hooga ja loodame, et edukamalt.

 8. Aga mis need kogumiskontod v säästukontod teil on? Mingid spetsiaalsed arved või lihtsalt suvaline arve avatud pangas selleks?

  1. Meil on digikassa, mis on SEB enda kogumishoius, kuhu läheb ka igalt kaardiga makstud tehingult nö täissumma, et ala maksan poes 89 senti, siis ta arvelt võtab 1 euro ja see 11 senti liigub digikassasse. Sinna saab ka ise sisse/väjamakseid teha. Iga kuu alguses kui palka saan, kannan sinna 30% oma palgast.

   Teine on lihtsalt kinnine konto ehk meie jaoks see säästuaasta konto, kuhu kannan kõikidest muudest tuludest (projektitasud, blogikoostööd) 30%. Sellel on lihtsalt nö internetipangas konto, puudub kaart ja mul on pandud, et sellelt kontolt ei saa maksta, et ei kuva seda valikuna kui panen “maksa läbi pangalingi” :)

 9. Mul on plaanis olnud teha konto kuhu panna enda säästud, aga mis panga alla Te selle kogumiskonto tegite? :) Endale lihtsalt siis n-ö 2 kontot? :)

  1. Mul on digikassa (seb konto mis korjab raha ka sinu kaardimaksetelt), kuhu saab ka ise sissemakseid teha.
   Teine on tavakonto, mille olen teinud nii, et näen seda internetipangas, aga sellel piudub kaart ja netis maksmise võimalus :)

 10. Imestan jätkuvalt inimeste “vajadust tuhnida” teise rahakotis – ebareaalne. Väga inspireeriv kirjutis. Kõik mida vaja oligi teada saada, sain teada ja motivatsiooni jälle juurde. Mind küll ei huvita teise inimese rahakoti sisu, mitte kunagi ma ei räägi oma palgast ega küsi teie palgasummat. Ja ükski arukas inimene ei peaks avaldama neid numbreid. Mind rohkem hakkas huvitama, mis asi on digikassa ning mis vahe on tavalisel säästukontol ja digikassal. Sain googeldades vastuse juba ka :) Soomes küll seda digikassat minu meelest pole aga kannan ise ühele lisa kontole nii raha, iga kord kui vaatan kontojääki ümmardan summa täisarvuni ning kannan vahe teisele kontole. Ise ka üllatusin, kui kiiresti ja valutult lisakonto kasvab :) :) Mul küll mingit eesmärki hetkel seatud pole aga see hetkel polegi oluline, küll ma ka selle välja mõtlen:)

  1. Jaa, ma ka vahepeal kannan ise digikassasse, nt näen et seal on 26 eurot mingist suurest ümmrgusest puudu, siis nii hea juurde kanda ja vahepeal imetleda :D

Comments are closed.