#reisiblogid Egiptus

Kulutused Hurgadas – kas ja millele kulub?

Me valisime teadlikult kõik hinnas variandi, et poleks muret mingi söögikorraga, või et välistada üldse valik hotelli alalt lahkumiseks. Aga läksime ikka. Mitu korda. Raha kulutasime umbes-täpselt 200 eurot.

Meie hotell: Pickalbatros Sea World Resort

Kust reisi ostsime? Tuusik.ee

Hind kolmele: 1251€

Reisikorraldaja: Kidy Tour/Bright Sky

Kohapeal kulunud raha: 205€

Jälgi meid ka Facebookis ja Instagramis, sest sinna toodame reisi(de) ajal rohkem sisu kui blogisse :)

Teate, see lapsega reis on ikka.. Me just arutasime, et prioriteedid on nii muutunud. Kui vanasti oli esimene asi leida hea shisha koht ja kus saaks normaalset long island ice tead, mis poleks koka sidrunimahlaga, siis nüüd on põhiasi, kus oleks mänguväljak ja lapsel lõbus. Mingi veinitamine ja kokteilitamine on täiesti sajandajärguline.

Kohalik alkoholivaba mojito – siirupitest tehtud, aga laim ja mint olid värsked, päris hea oli :)

Kui päeval pole lapse lõbustamisega probleemi, sest torud töötavad ja tünn kallab vett ja rannas on lained ja päike ja chill, siis pärast lõunaund (me arvasime, et me ei pane teda magama, aga ta on kella üheks jumala oimetuks end jooksnud ja trallinud, jalg muutub töntsiks, on lihtsam lasta tal natuke magada), on vaja tegevust leida.

Kus me siis käisime, mis maksis ja kas tasub minna

Raha – kohapeal saab maksta nii Egiptuse paundides, eurodes kui dollarites. Kõige lihtsam on kaubelda ja arveldada mu meelest kohalikus rahas. No näiteks kaupled takso 10 paundi peale, kuidas sa seda eurodes maksad? Münte nad eriti ei taha, ja vaevalt neil viiekast tagasi on anda. Osad asjad/teenused ongi nii odavad, et keeruline on eurodes/dollarites kaubelda. Dollarites veel, pakudki dollari :) eurodes juba keerulisem.

Ühel õhtul võtsime siis suuna Senzo Malli. Meie mõistes nagu Kristiine keskuse teine korrus.

ALDO, Mango, Waikiki (Türgi H&M) ja loendamatul hulgal kohalikke poode, suur toidupood. Lisaks mega lastemängu ala. Iga asi maksab 5-10poundi ja lusti kaua rahakott kannatab.

Esimene kulutus – 135€ – riidepood

Taksot tuleb teatavasti kaubelda. Kuna mind juhendas kohalik eestlane, et meie hotellist Senzosse on 10poundi ja ei rohkem, siis kuulsime terve tee hala, kuidas 10poundi pole mingi raha, see on pool dollarit, selle eest ei saa mitte midagi ja kuidas me nii jultumatud oleme, et üldse nii väikse raha eest sõita tahame.

Ütlesin, et kui selle eest saab liitri bena, oled ju võidus, miks ma pean maksma neli korda kõrgemat hinda, kuna ma olen turist? Jah, mul pole reisil olles vahet, kas 50 senti, või 2 euri, aga kui asi maksab 10poundi, siis ta maksab 10poundi, mitte 40!

Igaljuhul viis ta meid selle rahaga ära, tagasi tulime 20ga. Aga see on vana Egiptuse tõde, kohale saab alati odavamalt, kuna mööduv takso läheb nagunii sinna poole kuhu sul vaja.

Igaljuhul – kaubelge julgelt. Ilgelt tüütu, aga tasub ära. Või kui rahakott puuga seljas, makske neljakordset hinda.

Meie kõrval hotellis olnud eestlased olid õnnelikud, et nii soodsalt ära käisid – 160 poundi edasi-tagasi. Ups, mingi viiekordselt ülemakstud. Aga noh, tegelt ega 8€ kallis pole ka! Lihtsalt kui ma tean, et saab 50 sendi eest, siis noh.. on kaheksa palju :)

Kui me kaubanduskeskusesse jõudsime, siis oli Meelise esimene lause: omfg, Waikikis on aled, ma lähen lolliks.. Ja suundus Hedoniga mingit tsirkust vaatama, mõtlesin, et käin siis korra Waikikis. Ja läksin lolliks. Asjad maksid nii vähe.

Mantel – 19€, teksad 9€, pusad 10€ – kuna õhtuti oli üsna jahe ja ma ei taibanud peale sukkpükste ja ühe õhema mantli midagi kaasa krabada, siis olid need hinnad mulle sobilikud, et oma garderoobi täiendada. Pealegi on mul Tallinnas megaraske leida teksaseid, mis maksaks 10€ ja oleksid lühike pikkus, siin sai selliseid 9€ eest. Lisaks ostsin Hedonile kolm pusa, kokku 33€. Saatsin pärast ennast Meelise poodi, kes ei ostnud mitte midagi. Paar päeva hiljem uuesti käies, ostis ta mütsi, ma veel teksaseid ja ühe onzie.

Aquarium – sada raha

Kohalik eestlane jälle soovitas. Teate, ma leidsin ta nii, et kui ma „Eestlased Egiptuses“ grupis uurisin, kust maasikaid saaks (ja et füüsalid üldsegi mu lemmikud), siis ta kirjutas, et võib mulle füüsaleid tuua Eesti šoksi eest. Leppisime kokku, et ma toon šoksi ja saan füüsaleid vastu.. Ja tema soovitas meil minne Red Sea Aquariumisse (link). Hind 50 poundi per nägu.

Turg – kilo maasikaid ja füüsaleid alla kahe euro

Turg asub vanalinnas, mis on täielik rentsel. Muldpõrandad, kitsad letivahed, haisvad nurgatagused. Ja megaodavad hinnad.

Maasikakilo 10 paundi (47senti), füüsalid 25 (1,18€). Kuna ma muud ei ostnud, ei tundnud ka huvi. Aga kui seal elada, siis oleks see mu põhikoht söögi ostmiseks. Kõik on värske ja mõnus ja letid on ikka lookas mis lookas. Kartuleid, kurke, kapsaid, rohelist sibulat, peterselli jne.

Ja ega mujale väga ei kulugi, kui kõik hinnas paketiga olla. Suveniire me ei toonud, v.a. maasikaid, värsket kurki ja füüsaleid :) Kaks halvaad ka.

PS! Loe ka meie koostatud Hurghada ABCd, ehk leiad sealt põnevat lugemist või näpunäiteid järgmiseks reisiks.

4 thoughts on “Kulutused Hurgadas – kas ja millele kulub?

Comments are closed.