Kuressaare söögikohtade arvustus: Classic, Chameleon, Muusa

Käia spa-puhkusel ilma vees käimata, on oskus omaette. Mida ma edukalt sel nädalavahetusel praktiseerisin. See-eest maitsesin ma oivalisi toite. Või siis mitte.

Millalgi detsembris kinkisid lapsehoidjad meile spa-paketi, et nende pere ja meie pere üheskoos Saaremaale. Ega meil suuri plaane polnud, ujuda, süüa, magada… Mis sa lastega ikka suuremat teed. Ainus lootus oli, et ilm on ilus, saaks jalutama minna.. Ütleme nii, et ilm meid ei soosinud. Kui siis ainult ära saatis ta meid päikesega.

Kui me teel Saaremaale olime, siis küsisime Facebookis söögikohasoovitusi. Julgelt mingi 70% soovitas meile Chameleonit. Keegi soovitas ka Classicut. Muusasse sattusime ise. Aga kõigest järjekorras.

Praami viieteseminutilise sõidu jooksul otsustasime, et lähme esimesena Classic kohvikusse. Õige otsus, sest kui me oleks esimesena Chameleonisse läinud, poleks ma ilmselt üldse rohkem sööma tahtnud minna.

Ma ütlen igaks juhuks ära, et dieeti ma otseselt ei katkestanud, aga ma mõtlesin, et kui kaks valet ampsu mulle kaks kilo tagasi toovad, siis pole lihtsalt parata ja teen uuel nädala rohkem õuna- ja maasikapäevi. Patustasin vahuveiniga, viilu leivaga, ühe peekonilõigu ja juustuviiluga, aga suures plaanis olid mu söögid ikkagi dieedilähedased. Muna, kodujuust, kurk, tomat…

Classic kohvik (link)

Imeline atmosfäär. Mulle väga meeldisid need heledad toonid, nurgatagused kus oma seltskonnaga istuda. Lastenurk oli väike, aga ajas asja ära ja lapsed vist olid ka nii näljas, et istusid hea meelega kohe laua taha ootele.

Ma tellisin pardi, aga võtsin sealt ühe ampsu ja kaks viilu kaalikat. Kõht oli täis. Aga see part oli imeline. See oli niiiii krõbeda nahaga. Nõks oleks võinud olla roosam, aga tegelikult oli see üks amps isegi kahte kilo väärt, sest see oli nii hea, soolane, krõbe ja maailma parim part.

Meelis tellis siga, mis nägi ilus välja, ta ütles et oli hea mahlane amps. Isegi lihtlabane pasta mida lapsehoidja sõi, tundus isuäratavana.

Suures plaanis jäid kõik toitudega rahule. Söök oli väga hea, koht oli armas ja mõnus. Teenindus kiire. Aga.. suvehooajal pidi olema keeruline sinna löögile saada, pidevalt puupüsti täis. Lapsehoidjad olidki eelmine kord suundunud hoopis Chameleonisse, kuhu me läksime siis samal õhtul sööma, sest kõik soovitasid.

Chameleon lounge-kohvik (link)

Kõigepealt tekitas minus natuke küsimust üks kommentaar, kus oli kirjas, et seal on kõike – sushit, pad thaid, pitsat, pastat, praadi.. Teate seda ütlust, et kui üks asi sobib kõigeks, siis ta ei sobi mitte millekski? See kartus mul oli. Aga no kõik soovitasid, siis peavad ju head toidud olema…

Ma ei taha kuidagi halvasti kõlada, aga võimalik, et need soovitajad pole ilmselt head sööki oma elus saanud, kui nad sealset toitu heaks peavad. Võibolla oli kokk haigeks jäänud ja süüa tegi kellegi õde, vend, vanaema, sest nagu päriselt, ma pole sellist paska ammu saanud.

Ja tõsi on see, et parem olgu su menüü kuus asja ja olgu nad head kui kuuskümmend ja kõik keskpärased.

Mis me võtsime?

Sushit, et jagada. Lapsed saaks söönuks, mina paar ampsu ja sõbranna. No mis asi see oli. Täiesti maitsetu ja iseloomutu. Isegi alati maitsev ja mahlane philadelphia oli.. eee.. kuiv ja maitsetu. TERAV kreveti tempura oli.. misasi see üldse oli? See ei olnud ei terav ega tempura. Mingi suvaline maitsetu plönn.

Meelis võttis Pad Thai. Esiteks maksis see 12€. Aga ma ütlesin, et muidugi võta, ma tahaks kohe teada, mis maitsega see on ja seda veel kiideti kommentaarides.

Haaaaaaaaaaaaaa haaaaaaaaaaaa haaaaaaaaaaaaa haaaaaaaaa. See oli suvaline lintmakaron küüslauguga. Pad Thaist sama kaugel kui Tai Saaremaast. Mida oligi arvata. Kolm krevetti ilmselt tegid hinna.

Roosa vein oli ok. Kohv oli ok. Laste mängunurk oli super. Aga see on ka kõik. 74€ vaesemana sealt lahkudes oli mul tõsimeeli rahast kahju.

Muusa lounge (link)

Kuna tahtsime ka teistsugust ujumiskogemust lastele, siis läksime laupäeva hommikul Arensburgi spaasse, poisid ujuma, naised poodi, ja kohtusime uuesti söömiseks. Ja jälle jackpot! Tõeliselt head söögid, meeldiv teenindus ja omapärane lastenurk, aga ajas asja ära. Lastel oli lõbus, see oligi peamine. Ongi alati lastega reisides oluline, et neil põnev ja tore oleks.

Mis mulle meeldis? Laste friikate juures polnud mingi suvaline suhkruid täis ketšup, vaid mingi mõnus mahe purustatud tomatite püree vms. Ülihea asi oli see. Ma ei tea, mis see täpselt oli. See fish & chips nägi nii ilus ja isuäratav välja. Kala maitsesin ka – see oli ka megahea. Nahk krõbe ja soolane.

Mina tellisin pöffi – ikkagi liha ja muna, mida dieet lubab. Lisasin soola-pipart, seda laste tomatist kastet, hakkisin kappari sinna sisse ja väga hea suutäis oli. Paar bataadifriikat lasin ka lastelt rotti.

Meelis võttis kauaküpsenud kana toortatraga. Kana oli so-so, aga tatar oli imehea olnud. Ma ei proovinud.

Õhtu lõppes absoluutselt imeliselt – Saaremaa mullifestivalil, kus oli nii vanu lemmikuid kui uusi huvitavaid maitseid. Austreid, juuste, sinke, grissinisid.. Ma piirdusin mulli ja ühe austriga :)

Kaal on kehvem kui minnes, aga üks õunapäev kulubki marjaks ära.

Kas olete eeltoodud kohtades söönud, kuidas olete rahule jäänud. Kas keegi, kes on Chameleonis söönud sushit või Pad Thaid, võiks mulle öelda, et meil lihtsalt ei jopanud selle kohaga? Et muidu on hea. Kurat, ma ei usu tegelt, et see Pad Thai seal hea on. Aga noh, me oleme ka maailma parima originaaliga ära rikutud Tais :)

32 thoughts on “Kuressaare söögikohtade arvustus: Classic, Chameleon, Muusa

 1. Chameleoni haipimisest aru ei saa, 2x seal käinud ja kumbki kord rahule ei jäänud toiduga. Rohkem ei lähe ka.
  Soovitasin ka Classicut. Sattusin sinna ükskord juhuslikult ja olengi jäänud käima. Seni parim toidukogemus Saaremaal. Seal tõesti iga asi olnud väga maitsev ja ka teenindus kiire, isegi suvel. Lihtne ja hea koht, ütleks!
  Need Veski kõrtsid jms mida mainiti – no a la sama maitseelamus kui Tallinnas Buffalo pubisse minna. Ajab asja ära aga väga kaugel mingist elamusest.

 2. Ma olen sinuga nõus. Söögid on seal üle hinnatud ja mitte alati kõige paremad. Kokteilid on head ja lastemenüü on ka alati mu lastele meeldinud. Peamine põhjus miks seal vahest käinud oleme on lastenurk mis on saares suht ainuke ja lapsed soovivad sinna minna.

 3. Olen tahtnud Muusasse minna ja nüüd vist ikka julgen. Mu enda lemmik Saaremaal on Grand Rose restoran. Imeline! Saaremaale läheks juba selle restorani pärast tagasi.

  1. Muusa söögid olid head, pole midagi paha öelda ja soovitan soojalt :) bataadifriikad olid eluhead.. see lastepraad oli parim :D

 4. Mulle ka kunagi kiideti Chameleoni sushit. Ega ta suurem asi midagi ei olnud. Olen kõvasti paremat saanud. Classic cafe osas teil vist vedas. Mina käisin seal pitsat söömas, sest nende nime teine pool Classsi cafe & pizza justkui viitaks, et nad oskavad pitsat ka teha. See, mis ma sain oli täiesti alla arvestust. Kõige halvem pitsa, mis ma saanud olen üldse.

  1. See pitsa on tõesti täiesti kohutav. Uskumatu lihtsalt. Ja ma ütlen harva söögi kohta halvasti.

 5. Olen kohalik ning Chameleon on ka minu jaoks kõige tuimem söögikoht. Mängunurk on seal küll teistest parem, ilmselt sellepärast ka nii palju soovitatakse. Aga söögid on täielikult ülehinnatud ja eks see koht vast rohkem fäänsi check in’i tegemiseks mõeldud on. Head sushit sain sealt viimati 5 aastat tagasi, aga viimane kord oli nii jälk, et enam ei tahagi proovida.

 6. Kahju et te ei jōudnud headesse kohtadessse nagu Retro, Castello, Mosaiik..,Chameleon on paras jama. Ei tea kedagi kes seal söömas käiks :)

  1. Tahtsin ka öelda, et kahju, et sellised päris head söögikohad vahele jäid, valikus rohkem sellised… lihtsad.

  2. Läksime sinna, mida soovitati rohkem :) küll jõuame mujale ka ja fäänsi nagu Hafen ei tundunud lastega hea idee :)

  3. Me pole oma lastega kunagi selle järgi söögikohti valinud, kui fäänsi see on. Natuke vale suhtumine minu meelest. Ei saa üldse aru sellest, et mingid restoranid on välistatud lastega, sest need on liiga peened. Pole endal sellist probleemi ette tulnud veel kuue aasta jooksul.
   Ja no Castello kindlasti ei ole NII peen. Lihtsalt kvaliteetne.

 7. Oh appikene, tõesti. Ise olen ka Saaremaalt pärit ja eales ei soovitaks Chameleoni. Mõttetult ülehinnatud ja halvad toidud. Tegin ka ükskord selle vea, et võtsin pad thaid ja 12 eur, no minge kuu peale, kui halb see toit oli. Ma olen nii palju paremaid pad thaisid saanud ja oluliselt soodsamalt. Teiseks näeb see koht juba välja nagu stripikas! Vanasti käisin seal sushi pärast, kuna mujal ei olnud. Caesari salat oli ka seal enam-vähem. Aga kogu interjöör ja hinnad ja võrdlus teiste kohtadega.. ei soovitaks kellelegi.

  Pigem oleksin soovitanud ehk Castellot :) Ja loomulikult klassika – vanalinna kohvik maailma parimate saiakestega!

 8. Chamelionit kipuvad kiitma need, kes pole ise kohalikud ja kuna suvisel ajal on ta väga suure ja võimsa terrassiga ning keskväljakul siis kõik käivad just sellepärast seal, et see tähelepanu tõmbab. Joovad oma paar kokteilikest (sest need on seal head) ja siis kiidavadki. Olles ise mõnda aega Kuressaares elanud, siis minu silmis üks kehvema kvaliteediga kohti. Isegi suvalised pubid oma tavaliste rasvatoitudega on seal paremad. Kahju, et te Castellos ei käinud (ma ka soovitasin seda). Vaieldamatult Kuressaare parim koht nii teeninduse kui söögi poolest!

 9. Me Saaremaal käinud Mõnusa Villemi bubis (soovitasin fb) ja John Bull bubis. Kuna tegemist bubidega, siis mõõda ei anna panna, pettunud pole kunagi,ports suur ja hea.
  Eks suvel minge kindlasti tagasi, siis kindlasti teine fiiling :)

 10. Olen kohalik. Väljas käin söömas E-R iga päev (päevapraad) + reede õhutul õhtusöögil. Kuidas sa sattusid nende inimeste otsa kes Chameleoni soovitasid? Juba mitu aastat ei ole enam see koht kuhu inimesi soovitaksin minna. Esiteks on see väga kallis koht ja teiseks ei ole seal head toidud. Kui tahad kiirelt päevapraadi, siis kannatab ära.

 11. Classic ja Chameleon minu maitse järgi mõlemad üsna kehvad kohad. See-eest Castellot julgen väga soovitada. See Clasiccu kõrval kohe :)

 12. Oen turistina Classicus mitu korda käinud, aga kordagi pole maitsev toit olnud. Viimati sain ülihalva päevaprae: ülesoolatud, kivikõva ja rasvast tilkuv. Ma pole mingi gurmaan ega snoob, aga pärast seda “elamust” sinna enam oma jalgu ei vii.

 13. Mina olen kohalik ja enim just Chameleonis käime. Muidugi ma pole ka maailmas ringi rännanud ja eri maade toite maitsenud, hindan toidus lihtsust. Minu jaoks jäävad meie linna uued kohad liialt keerulisteks, ei hinda ma toitudel ei peedi ega spinati tolmusi.
  Tegelt teie hinnang Chamelonile on täitsa üllatav, minu tutvusringkonnas just enim käiakse seal. Tööpäeval lõunatamas ja nv-del kokteilitamas ja sinimerekarpe v sushit söömas, paljud tellivad sealt suahi vaagnaid.
  Kuigi jah, ühed tuttavad paluvad alati toidule lisa chillit, kuna nad armastavad väga vürtsi, minu jaoks jääb sealne pad thai isegi liialt vürtsikaks. Minu lemmik seal krevetisalat ja sinimerekarbid.
  Aga tundub, et fänne neil siiski jagub, maja on suht täis alati kui käime.
  Eks on nende seal käidud aastate jooksul juhtunud ka mõned korrad lagunevat suhit ja ülesoolatud laste pastat, kuid alati on tuldud vastu ja kas saanud uue toidu või paraja allahindlust, seega pole see meid takistanud uuesti minana. Teenindus seal minu arust küll väga meeldiv!

 14. Meie käime alati saaremaal käies Chameelionis ja pole kûll pettunud!Aga nagu ka õeldud siis koht mis pûûab pakkuda meeletult siirt valikut ei saagi kõigega hiilata!Mina ei ole elus nii häid karpe ja borsi saand kui seal!Tai pärased toidud ei pûrgi nagunii kuskil sellises kohas originaali lähedale!Kokteilid on seal ka tõesti head ja aastas korra seal käia meile kûll kõlbab ja meeldib!Lastenurk on eriti mõnus ja kiht ise ka hubane mu arust! Aga nii palju kui on inimesi on ka arvamusi ja maitsed ju erinevad!

 15. Meie otsisime samuti Kuressaares söögikohti. Sattusime ühel õhtul Mosaiik Cafe’sse ning see 12€ kitsejuustusalat oli kõige õõvastavam ja kohutavam asi mida ma söönud olen. No mul hakkas rahast nii kahju :D
  Ja kikerherneomlett kaaslase poolt oli samuti lihtsalt paras möks, 8€ :D

 16. Nägin teid Aurigas! :) Ja ma ei saa ütlemata jätta! Sa oled armas ja väike ja ilus inimene! Et ma ei saa aru sellest jurast- paks ja kole ja mida iganes! :D Et kui keegi kunagi ütleb et paks vms! Need inimesed ei tea asjast midagi! :) Ilus inimene!

  1. Hehehe.. Ma tean, ma tundun piltidel jah kuidagi megasuur, tegelt kõik alati näevad ja on imestunud, et misasja, sa tegelt nii väike :)

 17. Chameleonis olen mõned korrad käinud ja on olnud ok, mitte midagi erilist aga ka mitte halb. Classicus saime sügisel kõik väga halva maitsega söögid, ei suutnud lõpunigi süüa. Soovitan Retro kohviku kanawrapi (tempura kanaga), seal salatid kuidagi eriti head kõrval, täiesti omanäolised. Kapella cesari salat väga hea, muud söögid ka. Ja muidugi Castello, seal on alati kõik väga maitsev, suvel siseterrassil mõnus.

 18. Chameleonis vōtsin TomKha supi- sealt läks alla 2 ampsu ja tulime tulema.

 19. Saaremaa parim söögikoht on resto Hafen! Ja ilma vaidlemata Chameleoni peakokk on titepuhkusel ja asenduskokad on jubedad. Kunagi oli see Chameleon hea, aga enam mitte. Hinda küsivad, aga kvaliteeti ei paku. Classicus ei ole ma ammuilma käinud, kunagi oli see pigem pubilik. Ja ma ei ole pubide austaja, seepärast ei käinudki. Castello restoran on ka nii ja naa. Neil on megahead toidud ja samas ka jubedad.

 20. Kahju, et te sattusite Chameleonisse. Tõsi, kui pakutakse nii palju erinevaid toite, siis ei saa tulemus hea olla. Mina oleksin soovitanud Retrot, Castellot või GoSpa restorani. Seal on imelised toidud. Chameleonisse lähme ainult aegajalt laste soovil. Järgmine kord võtke need kohad omale listi ☺️ ☺️

 21. Ma hakkasin kohe mõtlema selle peale, et toidukohtade soovitusi ei ole küll mõtet kuskilt laiale ringile esitatud küsimuste vastusest võtta, ka mitte kohalikelt endalt. Ma lugesin veidi aega tagasi kommentaare ühe postituse alt (keegi oli küsinud minu linna grupist, et soovitage restorani, kuhu naisega minna vms). Pidin pikali kukkuma, pooled olid soovitanud esiteks mingeid pubisid, mida restoks kahju nimetada ning teiseks olid need täielikud urkad, kuhu normaalne inimene jalga ei tõstaks. Tõsimeeli kiitsid seal, täitsa kahju hakkab, et äkki inimene vuntsibki ennast üles ja läheb kohta, kus menüüs on ala makaronid hakklihaga ja kartulisalat viineriga. Seega äärmisel juhul võib tripadvisorist või facebookist kommentaare lugeda, sest inimesed on ikka väga erineval arvamusel sellest, milline normaalne toit peaks olema.

Comments are closed.