#omakodu

Laenu(makse)kindlustus – kui pank ei paku, siis ei saagi!

Palusin Instagramis soovitada laenumaksekindlustust kelleltki, kes ei oleks pank. Kui aus olla, siis ainsad vastused, mis ma sinna sain olidki „mul laen Swedist ja Swed pakub“; „jaga meile ka soovitusi, ise otsin ka!“

Hetkel LHV pangal, kust mina laenu võtsin, sellist teenust ei ole ja soovitasid mul uurida muudelt kindlustusseltsidelt, aga nii palju kui ma kiirelt googeldades uurisin – ei olegi sellist asja eraldi olemas. Saatsin päris mitmesse ka päringud ja kõik vastasid, et otseselt sellist toodet, mis töökaotuse puhul minu eest laenumakset maksaks, pole.

Ala If kindlustus pakub laenumaksekindlustust ainult Coop panga klientidele, PZU pakub ainult Swedpangale, Ergo Luminorile jne (võin eksida kes kellele, aga saate poindile pihta).

On olemas erinevad elukindlustused, mis sisaldavad endas näiteks õnnetusjuhtumeid, ala ma haigestun ja ei saa tööl käia, surma puhul makstakse välja kogu laenusumma vms, aga ükski neist ei sisalda töökaotusega kaasnevat kindlustust. Mitte, et see mind täna üldse ees peaks ootama vms, aga keegi ei tea, mis saab viie või kümne aasta pärast.

Lahendus on tegelikult olemas

Võta laenu sealt pangast, kes pakub laenumaksekindlustust või vali kõige parema suhtumise ja eelkõige inimlikuma halduri järgi, kust laenu võtta. Nii nagu mina tegin.

Swedbanki suhtumine oli selline, et kui nad oleksid mulle esimesena helistanud, oleksin ma hea meelega eneka tahtnud teha. SEB suhtumisest pole ma juba aastaid aru saanud, miks selline vaenulik suhtumine oma eluaegsetesse klientidesse on ja ma tulin sealt kõikide oma kontodega sügisest LHVsse ja see suhtumine ja teenindus on reaalselt peajagu üle. See on nagu New York vs Põlva.

Ma tean, ma tean – kindlasti on neid, kes on saanud SEBist või Swedist imelise kogemuse ja parimad tingimused, aga mina ei saanud ja igaühele oma. Mina kiidan seda, millega mina rahul olen. 

Ja hea uudis on see, et LHV töötab hetkel sellise toote loomise kallal nagu laenumaksekindlustus ja peagi on see saadaval ja siis saan selle lisaks kodukindlustusele sõlmida.

9 thoughts on “Laenu(makse)kindlustus – kui pank ei paku, siis ei saagi!

 1. Mul on laen LHVst ja ka laenukindlustuse sain sealt. Ennem taotluse ära saatmist tuli teha linnuke, et soovin ka laenukindlustust. Seega LHV pakub kindlustust aga mitte nii, et kas te soovite seda vaid inimene peab ise vastava otsuse ennem laenutaotluse ära saatmist tegema

 2. SEBis mõni aasta tagasi kui uurisin laenu saamise kohta ja läksin kontorisse kohapeale öeldi phm kohe sisse astudes. Mida sa siia üldse tulid sina mingit laenu küll ei saa.

 3. Olin juba aastaid kodulaenu maksnud (tõsi, erinevaid) ja siis ühel hetkel tekkis mõte, et lisakaitse võiks olla. Kunagi kui pakuti siis ei olnud huvitatud. Küsisin mina siis laenukindlustust ja sain koheselt ülimõistliku pakkumise. Pangalt, kellega mul pole aastate jooksul probleemipoegagi olnud. SEB. Ka mu elu- ja traumakindlustus on seal pangas, aga kodukindlustuse võtsin mujalt. Mul on erinevatel eluetappidel olnud selle pangaga palju tegemist ja pole ma sugugi alati olnud mingi unistuste lüpsilehm, aga suhtumine on stabiilselt ja pika aja jooksul olnud pilvitu. Veider, kas pole, sest nagu siingi blogis näha on olnud: mina, va võrgumõrd, pole just kõige mahedam isik.
  See selleks. Kõik ei peagi igalt poolt kõike saama, aga väga tore kui kuskil on midagi ka nende jaoks.
  Teile soovin kodu puhul siiralt õnne, see on nii oluline ja tähtis samm!

 4. Mul oli ka see et ma tegelikult olin SEB iga väga rahul, ka eluaegne pank,koduleht ,äpp,digikassa jnejne olid mega mugavad asjad aga laenu pakkusid koguaeg kui käisin ainult seda pisemat.Kui lõpuks sain jutule ja hindaminsakti ostmisele minevale kodule esitasin ei olnud enam kodulaenud andmisega nõus.Miljon põhjust mis neile enam ei sobinud.Laenu sain omale Luminorist mis veidi algeline aga vähemalt sain kodu :)Kindlustus kohustuslik kodule id ja elule ergo.+veel see ise pensionisissemakse.Kas see teie pangas ka kohustus?

  1. Ei ole :) kohustus on ainult kodukindlustus ja suva kust, ei pea olema lhv oma, aga nende oma oli parem kui teised ja mul on olemas pension enivei

 5. Sai ka aastake tagasi lanu küsitud. Swedbank hakkas kohe esimesel telefonivestlusel ja ka hilisemas etapis väga agressiivselt elukindlustust ja elukindlustus laenu katteks ja laenumaksekindlustust ja võimalik, et mingit kindlustust veel suruma. Jättis väga halva mulje.
  Kuna algne plaan oli niikuinii LHV-st laen võtta siis saatsin swedi suht kiirelt üle parda.
  LHV-s peale kodukindlustuse muust kindlustusest juttu polnudki.

 6. See ongi nii uskumatu, et oma pank ei anna midagi.. kui meil ka emaga oli vaja närust kõrval korterit osta, mille maksumus oli 19 000 ning ei saanudki. Olgugi, et ema on FIE ja sajad tuhanded liiguvad aasta jooksul, see neile ei loe.. Lõpuks saime BigBankilt, kuid jah protsent on kõva.. peaaegu, et pool maksa peale :))
  Nüüd soovisin ise uhiuut BMWd liisingusse võtta summas 38 000. Swed ütles mulle taas, et ilma kaastaotlejata ei saa ja protsent 2,9. Neid ei huvita, et mu sissetulek kuus 1500 kätte, ju se siis on vähe nende jaoks. Esindus suhtles Luminor pangaga ning neil ei olnud vaja kaastaotlejat ning protsent 2,29. Loomulikult ei hakanud enam jantima, võtsin pakkumise kiirelt vastu, muidu saangi tõesti poole aasta pärast auto kätte :D
  Kuid võib-olla oleks ka mõni muu pank pakkunud 2%, see oleks muidugi parem olnud.
  Igal juhul suurimad õnnitlused oma kodu puhul! See on nii hea tunne. Kui emaga saime kõrval korteri kätte, oli ka nii hea tunne. 4 korteriga majast on meie oma 2.korrus. Tulevikus ehk ühendan need kaks korterit omavahel ning siis on suurem pind ja ruumi küllalt, siis saab kokku pea 100 ruutu.

 7. Mõistlik on ikkagi elukindlustus võtta, mis selle laenu ära maksab. Vastasel juhul jääb laen teise paarilise või lõpuks laste kanda. Laenumaksekindlustusest meie loobusime. Olemas on ka laenupuhkust, kui asi nii halvaks peaks minema, aga me loodame, et oma valdkonnas sellist asja ei teki. Kohustuslik oli teha kodukindlustus, selle tegime. Meie laen (nagu ka kõik muu, s.h isegi pensionifondid) on ja jäävad Swedbanki, kes oli meie vastu väga meeldiv ja pakkus kõige paremat intressi. Pakkumised võtsime ja saime positiivse vastuse igalt poolt, kust kannatas. Aga ilmselt lojaalsus maksab ka midagi ja Swedi intressile ei suutnud keegi lähedale saada.

Comments are closed.