#elulineblogi

Oma kodu: OSTETUD!

Oleme siin blogis vist seitse aastat seda oma kodu teemat veeretanud. Mõtlesin mingi kuu tagasi, et mis me siin ikka heietame, et võiks ikka midagi osta. Ja tehtud!

Härjal teatavasti tuleb sarvist haarata. Mõtlesin, et uurin siis maad – mis võimalused meil/mul hetkel oleksid. Olen ka enne uurinud ja saanud teada, et.. ei saa sa midagi. Aga nagu ma alati olen korrutanud, kõik jõuab meieni ise, siis kui me seda kõige vähem oodata oskame!

Kinnisvara kaob hetkel turult päevadega, kui mitte tundidega. Ma ei tea, kuidas inimestel hetkel nii palju raha on. Aga ilmselt ongi asi selles (nagu ka meil), et oleme viimase aasta jooksul reisinud kordades vähem, olnud rohkem kodus (st ei ole käinud sõbrannaga veinitamas, kuskil üritustel ega väljasõitudel) ja raha on kulunud vähem. Mis on andnud rohkem aega tegeleda ka tööga. Ja see omakorda mõjus säästukontole meeldivalt. Nagu te teate, olen ma juba paar aastat pannud kõikidest sissetulekutest 30% kõrvale.

Täna kell 13:14 said meist koduomanikud, kuigi 1,5 kuud tagasi me ei osanud seda uneski näha, et see juba juhtuda võiks.

Alates tänasest läheb lahti kümnepäevane laiviralli, kus viime teid iga päev kurssi ühe teemaga, mis puudutab sisse seadmist meie uues kodus. Ootame teid endale kaasa elama ja kaasa rääkima, soovitama ja nõustama.

Nagu te teate, me oleme maailma kõige kaugemad isenokitsejad või.. no mäletate, Meelis vahetas nädal aega nõudepesumasinat ja lõpuks kutsusime ikkagi asjatundja kohale. Nii et ootame teid igal õhtul kell 20 endaga tunnikest veetma meie Facebooki lehele. Laivid jäävad üles ka järele vaatamiseks/kuulamiseks.

 

20 arvamust: “Oma kodu: OSTETUD!

 1. Palju õnne! Väga äge uudis! Tehke blogipostitus ka kokkuvõtlik palun, kuna ma live’e ei kuula , aga uudishimulik olen ju ikka :D

  1. Ei ole enne kuulnud, et keegi reaalselt ütleks, et neist said koduomanikud siis kui 30a pärast laen on makstud. Ikka kohe saadakse :) aga tänan targutamast, loodan, et vähemalt sinu päeva tegi see ilusaks!

  2. Võlgu ollakse küll pangale aga kodu omanik on ikkagi see, kes ostis. Vähemalt mulle nii pangas ja notaris korduvalt öeldi. Autot liisides jms on teistmoodi muidugi :)

  3. Ongi jah koduomanikud, sest korter kuulub ostjaile; on lihtsalt ühtlasi kodulaenu tagatis. Samamoodi, kui ma võtan kinnisvaea tagatisel ükskõik, millise laenu, siis kinnisvara ei kuulu sellepärast veel pangale.

  4. EI olnud mõeldud ärapanemisena, sest tundub, et te koguaeg panete raha kõrvale ja vb oligi kogu summa kooos…ei tea ju kus see kodu ja mis maksis jne..ja sain ka targemaks, et ikkagi kohe ollakse koduomanikud, isegi kui pangalaenuga võetakse. Niiet my bad. Sry ja õnne uues kodus!

 2. Inimesed pikalt rääkinud, et soovivad oma kodu. Nüüd siis saavad selle ja ikka käib mingi vigisemine :D
  Kui paljud noored siis KOHE on kodu välja ostnud? Ma mõtlen siinkohal ilma vanemate/sugulaste abita, ilma päranduseta jne? Eriti Tallinnas või Tartus? Jah, Jõgeval ja Kapa-Kohilas teised summad ja asi tehtavam.
  Ja igatahes on pangalaenuga kodu 100x rohkem OMA kodu kui üürikas. Ega see pank ei ole ka huvitatud nende sealt välja viskamisest ja ise edasi majandamisest. Pigem ikka soovivad ka nemad stabiilselt laenumakset koos mõnusate intressidega.

 3. Väga vahva! Ja nüüd võib kolmanda pisipõnni peale mõelda küll! Olge mõnusad oma uues kodus!

  1. Heh, kolmanda vastu ei olekski midagi, aga ma kardan, et ma panen sünnitusel saba (viimane oli juba suht rets kogemus..), niiet ei hakka sellega riskima. Meil neljakesti ka tore ja komplekt ju koos :D

 4. Vaatasin teie live ja ma tõesti paluks, et soovitage ja kirjutage üldiselt oma mindseti muutmisest. Mulle täiega meeldis see, et kui ei meeldi – ju siis pidi nii minema aga ei kiru ja ei halvusta. Eriti hetkel, selle koroonaga on inimesed nii kurjaks läinud. Seega äkki on soovitada lugemist ja üldiselt, kuidas see muutus =)

  Mul endal on ka see muutus olnud. Ja olen peale seda, tunduvalt edukam ja ka õnnelikum inimene. Aga tahaks ka edasi areneda. Seega ootaks soovitusi.

  Muidugi palju õnne kodu ostu puhul ka =)

  1. Minul oli kunagi tõesti vanavanemate maja Kakumäel, aga sellega tegi minu ema mulle üks null ja mis sest enam. Mis läinud, see läinud. Ma ise olin ka selline korralik hilisteismeline oma parimas kastmes, kes nui neljaks pärandust (st laenukoormat) vastu ei võtnud, muidu elaksime ehk seal.

 5. Üldiselt on mõtekas ikkagi laenu maksta,saad lõpuks kõik omale. Mitte aga kasumi ahnikutele lampi üüri taguda,lõpuks tühjad pihud.
  No see puhtalt minu arvamus. Pealegi on laenumakse mitu x väiksem kui väikse korteri üür….

Comments are closed.