Lapsega vs lapseta reisile ehk Kas minna beebiga Phuketile

See blogipostitus ootas ammu kirjutamist. Ja kuigi hooaeg on selleks ajaks lõppemas, siis tuleviku tarbeks ehk kellelegi siiski vajalik. Tegin juba Phuketil olles telefoni märkmeid mingite asjade kohta, et hiljem lihtsam kirjutada oleks.

Selleks, et Phuketil käruga ringi liikuda, oleks sul vaja vähemalt Emmaljunga suurte ratastega raami! Parim oleks muidugi kõige kitsam ja väikeste ratastega kergkäru. Oot, kumba siis? Mitte kumbagi! Jäta parem aastane-kahene laps koju!

Sa saaksid lapsega olla ainult kuskil megasuperheas hotellis, kus bassein on lähedal. Lapsega ei tripi sa isegi randa. Jalutades on vahemaad liiga pikad, rolleri selga sa teda (käruga koos) ei võta, tuk-tuk või auto läheks igapäevaselt kalliks.

Ja kui sa arvad, et mis see siis kärutada ei ole – no… mine proovi. Jah, saab hakkama, aga osades kohtades on kõnniteeääred reaalselt poole meetri kõrgused (Katal ja Karonil eriti) ja teed nii kitsad, et sa lihtsalt ei saa läbi. Näiteks Katal vaatasin ma just selle pilguga, et näed, lastesõbralik koht ja kõik, aga no käru jaoks ruumi pole. Lihtsalt ei ole. Rollerid on pargitud nii lähestikku, et sa lihtsalt ei mahu ka kõnniteel rollerite ja mingi suvalise putka vahelt läbi.

Ja arvestades, et kella 12st kolmeni tahaks ise kuskil varjus ja hea meelega külmutuskapis istuda, mis siis veel lapsest. Nagu üks kommentaargi siin blogis oli, seal pole ka varjasel tiinekal midagi teha – mööda marketid nad kolistada ei viitsi, kaua sa seal rannas/bassuski sulistad..

Kui võtta hotellivalik, siis näiteks meie valitud hotellides oleks olnud nats keeruline – okei, esimeses ja viimases oleks veel andnud lapsega olla, bassein oli mõlemal katusel. Sinna oleks pidanud kogu perega koos minema ja siis kui sa seal juba oled, eks hoiad silma ka peal.

Igaljuhul see keskmine, fäänsibäänsi, Kata hotell – ma ei kujuta ette, et me lapsega oleks saanud seal olla. Uksed oleks pidanud kogu aeg kinni olema, sest kaks sammu toa uksest oligi kohe bassein. See oleks ikka väga hull olnud, üsna keeruline oleks kogu aeg teda seal niiviisi jälgida. Okei, kui me oleks olnud lapsega, siis me ilmselgelt poleks ka selles hotellis. Aga näiteks kui ta oleks viiene, võiksime vabalt selle valida :)

Söömine-joomine – sa tahad ise iga sekund juua, sööd harva, sest palav on. Aga lapsele sa ei anna iga päev ainult riisi ja vett, aga samas vürtsikat ka sisse ei sööda. Siis oleks see olnud eraldi majandamine, mida talle süüa anda, pluss ta tahab süüa iga paari tunni tagant mitte kaks korda päevas.

Mina ei kahetse, et me ilma lapseta läksime. Esiteks saime ise natuke puhata ja magada ja niisama olla, teiseks, lapsega oleks ikka hullult raske seal olla olnud. Viie-kuueselt, kui ta juba kilomeetri kõndida viitsib, saab temaga sinna minna :) Siis suudab ta ka öelda, kui tal on palav, janu, paha, külm, kõht valutab jne… Aastasega pead ise leiutama.

Ma ausalt arvan, et ilma lapseta puhkasime me paremini, me arvestame tem heaoluga nagunii 24/7, ja kaks nädalat mitte sõltuda kellegi söögi-tudu-pissi-kaka aegadest, oli ikka mõnus küll. Kui tahtsid hüppasid rolleri selga ja sõitsid randa, kui tahtsid, siis shoppama, kui tahtsid siis peole… Lapsega ei oleks saanud seda teha. Ja kaks nädalat aasta-paari jooksul, ma ei usu, et see on probleem.

Kas käisid lapsega palmi all? Jäta oma kommentaar, kuidas oli. Kas läheksid iga kell lapsega tagasi või pigem läheksid koos mehega? Mis oli hea, mis oli halb?

19 thoughts on “Lapsega vs lapseta reisile ehk Kas minna beebiga Phuketile

 1. Käisime just veebruari lõpp ja märtsi algus 1a1k lapsega Phuketil ja väga mõnus oli :) Saime Armadillo Flip käruga ilusti liigeldud nii turul, linnas kui rannas :) Ok liiva peal seda ei vedanud :) Elasime Karonil ja lapsega mu meelest ideaalne. Esimese une tegi laps kärus bassu ääres ja teise lasime teha hotelli toas. Sõi kas laste menüüst miskit v tellisime midagi euroopalikku ja tuubi püreed olid ka igaks juhuks kaasas kui miskit talle ei maitsenud. Iga kell läheks
  uuesti lapsega sinna :)

 2. Mul endal lapsi pole, aga olen alati imestanud neid inimesi, kes pisikeste beebidega palmi alla lähevad.. No mis puhkus see selline on? Kogu aeg peab jälgima, et lapsel hea oleks ja mida sa teed temaga sellises kuumas kliimas. Tõesti, ise saad ju aru kui täitsa ülekuumenema hakkad, aga lapsel juhtub see palju kiiremini ja ta ju ei räägi.. Sellessuhtes pooldan teie otsust igati :) ma arvan, et paljud on teie peale kadedad, et teil selline lapsehoidja olemas oli, kes nii pikalt nõustus last hoidma.

  1. Kahe lapse emana tean, et ka lastega koos kodusest rutiinist välja saamine võib olla väga suur puhkus. Seda nii laste beebiajal kui ka praegu, kus nad juba vanemad on.
   Ilmselt just see fakt, et sul endal lapsi pole, seda arusaamatust põhjustabki, sest ka lastega koos kusagil uues keskkonnas olla puhkab väga mõnusalt.

  2. Tean ka omast käest, et lapsega palmi alla reisimine ja seal viibimine pole mingi probleem. Kahe aasta jooksul on laps paar korda seal käinud ja meil mõlemal oli hea olla :)

 3. On inimesi kes ei saa aru, kuidas saab ainult seljakoti/käsipagasiga reisida ja on inimesi, kes ei saa aru kuidas saab lapsega reisida.

  Kui tahad peole minna ja rolleriga saart avastada, siis on parim valik laps koju jätta.
  Kuid kui su prioriteedid on teised, siis kindlasti saab sellises kohas ka lapsega hakkama.

  Eeskujuks võib võtta ka selle naise, kes enne lapse aastaseks saamist juba pool ilma läbi trippis.

  Teie reisi puhul oleksin ka lapse koju jätnud :)

 4. Meie käisime aastase lapsega sügisel reisil. Nädal aega kõik hinnas hotell oli mugav küll. Ringi trippida muidugi väga ei saanud, aga samas puhkus oli ka see, et ei pidanud päevad läbi süüa vaaritama ja tavarutiinis olema. Ja eks jalutuskäigud kaugemale said käruga ka tehtud. Nüüd kui laps nõks üle pooleteise, lähme jälle. Samuti kõik hinnas hotell ja seekord lähme teise perega, eks siis saame vaheldumisi lapsi vaadata. Kõige hullem saab seekord olema tõenäoliselt lennureis, sest nagu Sa isegi tead, laps juba peale aastat ei püsi enam sekundit paigal.

 5. Kåisime eelmine suvi Mallorcal. Port de Soller. SUPER mønus. Soovitan kindlasti sinna minna perega. Kes aga pidutseda soovib, siis peab veidi asukohta valima. Port de Soller on pigem perede ja vanemate inimeste sihtkoht.
  Aga sinna låheme kindlasti tagasi.
  Sel hetkel oli neiu 5kuune. Kuna reisisime elukaaslase perega, siis oli lapsehoidjaid ka parasjagu, et omaette minna jalutada ja avastada.

 6. Olles ise 1,5 a lapsega Tais puhkust veetnud olen nõus, et see on sobimatu koht väikestele lastele. Meil oli küll väga hea hotell Katal ja randa mõnisada m aga ausaltöeldes polnud mingit soovi sinna randa väikese lapsega minna… Rannad olid megamustad (suitsukonid ja klaasiklillud) … Temp väikesele lapsele ilmselgelt liiga kuum, kärutamine kohutavalt ohtlik (arvestades sealset liikluskultuuri ja kõnniteid). No ja söögikohad ei vasta ka ilmselt mingitele tervisekaitse nõuetele… Loomaaed oli muidugi vahva :) Niiet suurem osa päevast saigi hotellis veedetud, õnneks oli see ja basseiniala tasemel.
  Samas on mul võrdluseks väikese lapsega reisimisest uskumatud emotsioonid ja mälestused USAst ja euroopasse. Niiet reisida tasub ikka aga sihtkoht olgu vastav…

  1. Söögikohad on seal super :) mulle see meeldibki, et pole mingeid idiootlikke euronõudeid :D plastmasstool ja alumiiniumkahvel – parim!

 7. Lapsega vs lapseta ja kirjutad ainult sellest kui hea oli ilma lapseta :D ühtegi punkti ei kirjutanud mis oleks positiivset/kuidas oleks kui oleksite last kaasanud? Tegid ainult märkmeid kui halb oleks lapsega nt kärutada jne? Kui ma spaapuhkusel käisin siis ma just enda peas koguaeg mõtlesin nii lahe oleks ka lapsega olnud siin – ta oleks saanud teha seda ja seda, kindlasti oleks talle meeldinud see ja see jne. Sa just kui keskendusidki sellele kuidas välja vabandada, et te lapsega ei käinud :D olid alati nii kindel, et lapseta (juba esimeses reisipostituses said kõik aru, et te ei kaalunudki lapse kaasa võtmist) milleks siis igakord ennast just kui õigustada? Kui oled endas kindel siis pole vaja ju! :)

  1. No me mõtlesimegi ta peale, nt hotellides kus olime, kuidas oleks lapsega siin v seal, kuidas oleks kärutada.. Ma ei olnud sellistes kohtades, kus ma oleksin tundnud, et siin oleks tal super hea koos meiega. Valedes kohtades käisin ka ilmselt :)

 8. Vägisi jääb tunne et sa otsid omale enda jaoks ôigustust. Milleks? Käidud siis käidud.. Mina käisin oma 2 aastasega kahekesi ja oli mônus lihtne puhkus meile môlemale

  1. Ma ei otsi mingit õigustust. Mina tunnen, et ma ei oleks puhanud kui oleksin lapsega läinud. Me magasime esimesed viis päeva 13h jutti. See oli puhkus. Lapsega poleks ma saanud sedasi magada, teha ja minna, millal iganes tuju tuleb.

 9. Ma kahh kahe poja ema ,
  Tais käinud 2* ja samuti arvamusel,
  Et alla 3a.pole tittedel sinna asja !

 10. Kahe käega selle poolt, et kui minna kaheks nädalaks Taisse siis jätta laps koju. See on ju puhkus teilegi, laps ei mäletaks sellest midagi… Nädalalõpp Pariisis oleks teine lugu..

 11. Sellel aastal käisime oma 4-aastase poja ja 6-kuuse pojaga Dubais ja lähme veel suve alguses Itaaliasse ja sügisel Miamisse. Vanem poeg on meiega käinud ka kolm korda erinevates Hispaania nurkades ning ka kaks korda Rootsis, Soomes, Lätis.. kuskil äkki veel, igal juhul – ta on meiega peaaegu kogu aeg kaasas käinud. Ainukene koht, kuhu me teda kaasa võtnud ei ole, on London, sest seal oleme käinud konkreetselt nädalalõpu shopingureisil.
  Ei kujutaks ette, et läheks 2-nädalaks ilma lasteta. Ei tahagi minna ausalt öeldes. Ilmselt talvel nädalakeseks lähme kuskile aga kauem siiski mitte. Saan aru, et inimesed vajad puhkust ja omaette aega, kuid minu jaoks on lastega reisimine nii loomulik asi. Valimegi nende vajaduste järgi hotellid, linnad ja söögikohad ning see pole meie jaoks mingi probleem. Kuna me oleme ilma lasteta mõlemad päris palju reisinud, siis ei tunne ka, et jääks millestki ilma, kui ei saagi kuskil peole minna. Peol käidud küll ja küll jõuab tulevikus ka veel.

 12. Meie käisime ka veebruari lõpus 10-kuuse lapsega Tais. Siin ongi ilmselt põhiküsimus see, kas ja mida keegi puhkuseks peab. Minu jaoks näiteks ei tähenda puhkus piiramatut spontaansust, vaid olen pigem selline planeerija-tüüp ning seda nii lapsega koos reisides kui ka ilma. Seega ei jää mina isiklikult millegipoolest “vaesemaks”, kui ma ei saa mingil suvalisel hetkel mingit käiku ette võtta, oma plaane muuta vms. Nagu üks eelkõneleja juba kirjeldas, on minu jaoks samuti puhkus see, kui ma ei pea koristama, süüa tegema jne ning saan lihtsalt sellest igapäevarutiinist välja. Ükski käik meil lapse pärast tegemata ei jäänud. Saime käinud nt nii Koh Samuil, Phi Phil kui ka Krabil nii Ao Nangis kui ka Railayl, mis sest, et kohati tuli päris pikali otsi sõita. Toidu vedasime Eestist kaasa, tagasituleku ajaks oli kõik otsas ja toidu asemel kohver kinginänni täis :) Kohalikes Tescodes oli ka titetoit täiesti olemas. Samuti ei piiranud lapse kaasavõtmine kuidagi meie hotellivalikut – kõigis hotellides võtsime basseini juurdepääsuga toad. Muidugi tuli lapsel silma peal hoida, et ta ei satuks kohta, kuhu ta sattuma ei peaks, aga lõppude lõpuks tuleb last ja tema käitumist jälgida vähemalt kui 18-aastaseks saamiseni, nii et kui see minu jaoks mingi eriline challenge oleks, siis ilmselt poleks ma praeguseks last saanud. Tõsi ta on, et palavus oli vist kõige suurem probleem – rannas tuli leida mõni varjulisem koht, sest lauspäikese alla ei lähe Tais ka 15-aastase lapsega või nagu Sa isegi kirjutad – tegelikult ei kipu sinna isegi, sest ühe keskmise eestlase nahaga teeb Tai päike juba 10 minutiga 1:0. Ühesõnaga – ma ei oska Phuketi kohta midagi öelda, sest pole seal kunagi käinud, aga Tai ei ole sihtkohana väikeste lastega reisides kindlasti mitte välistatud. Kui tahta lihtsalt päikest, ookeanivett ja vaheldust igapäevaelust ning on võimalus lubada endale majutus mitte-päris-guesthouse-stiilis majutusasutuses, siis on Tai väga viis koht ka tittedega reisimiseks :)

 13. “Viie-kuueselt, kui ta juba kilomeetri kõndida viitsib, saab temaga sinna minna :)” ??!
  Minu laps hakkas kaheselt jala lasteaeda käima, vb kilomeetrit ei tule aga üle 900m kindlasti (ja hommikune tee on ainult mäest üles aega kulub 20-30 mintsa).
  Aga sellegipoolest meeldib sinu arvamus väga, olgem ausad, lapsele kulub vanematest puhkus ära ning teil/vanematel ka oma aega vaja. Eks ta kunagi on ikka kade ja tige, et teda kaasa ei võetud :D küll tuleb ka tema aeg :)

Comments are closed.