Ving ja hala ehk Kuidas Laulasmaa spasse me enam ei lähe!

No ma ei saa midagi parata, et tänane postitus on jälle ving ja hala, aga pettumus oli nii suur, et kui ma alguses mõtlesin, et ma ei kirjuta, siis hiljem mõtlesin, et mis ei kirjuta, just tuleb kirjutada. Ja noh, mis teha, et ving ja hala – that’s life!

Mõtlesime siin juba mõni aeg tagasi sõbrannaga, et tahaks spaasse, et läheks kohe kahekesti, naudiks massaaže ja saunu ja mullivanne ja häid sööke ja jooke ja õhtu lõpuks veinitaks toas seni kuni magama jääme ja et oleks lihtsalt fun.

No mõeldud-tehtud, bronnisime endale toa Laulasmaa spaasse, panime massaaži aja, õhtusöögile laua alacarte restorani Wicca (seda, et see alacarte ja nii udupeen on, rõhutavad nad ise igal sammul.. Neli aastat juba olnud 50 parima restorani seas; teemaväline, otseselt Wiccat ei puuduta: just oli EPLis lugu, kuidas nendesse toppidesse endale põhimõtteliselt koha saab osta (lugu siin!)) ja mõtlesime, et järgmisel päeval las tulevad mehed ja lapsed järgi ja lähme spaatama – ujuma ja saunatama ja mullivannitama.

Jõudsime siis reede õhtul mingi nelja ajal kohale ja no me pidime pikali kukkuma kui me oma konku (loe toa) ukse lahti tegime. Ebareaalselt väike. Seal oli kaks voodikest ja kapike ja lauake ja no mitte mingisugust ruumi ollagi. Ja meie olime unistanud, kuidas jalad seinale viskame ja veini joome ja mehi taga klatšime. No tõesti! Ainuke, mis oli tõesti lummav, oli vaade…

Ainult, et rõdul oli selline hang, et anna minna… Naljakas, esimesel korrusel oli rõdudelt näiteks lumi ära lükatud. Ma oleks hea meelega hommikukohvi seal nautinud, ka külmema ilmaga…

Kuna meil olid kõhud tühjad, läksime alla Wicca kohvikusse. Teenindaja oli veits ülbe ja nipsakas, aga okei, võtsime oma kohvid-veinid-salatid ja nautisime puhkuse algust.

Söögid olid väga head, tõesti. Minu kanasalat oli mõnusalt mahlane, kuigi rohelisel osal oleks võinud olla veidikene rohkem dressingut ja sama kurtis ka sõbranna enda salati kohta.

Edasi läksime me massaaži, läksime tuppa, et viskame hommikumantlid peale.. Leiame hommikumantlid, aga ei mingeid susse. Otsisime siit ja otsisime sealt, no pole. Helistas siis sõbranna vastuvõttu, et kas ei peagi olema. „Ei pea jah, need maksavad, tulge alla ja ostke!“ Sõbranna siis ütles, et me oleme minutipealt massaaži minemas, alasti ja hommikumantlis ja kuidas me siis nüüd alla tuleme? Sokkis? Paneme hommikumantli ja talvesaapad? „Jah!“

Okei. Mida iganes, läksimegi paljajalu paar korrust alla poole. Okei, meie viga, et me näiteks plätusid kaasa ei vedanud, aga kui raske oli adminnil all öelda, kui me sisse tšekkisime, et muuseas, meil on sussid tasulised, kas soovite. Me oleks ostnud. Hiljem oli juba savi.

Massaažitoad asusid täpselt veekeskuse peal. Sellal kui ma seal lamasin ja merekohinat oleks kuulata tahtnud, mühises basseini vesi hoopis kõrvus. Õnneks, suikusin ma suht kiirelt magama ja ärkasin alles massööri „on aeg ärgata“ peale. Ega ma ei tea, kas ta magamise ajal midagi tegi või ei, aru ei saanud, aga see käik lõppes positiivse noodiga, sest sain teada, et mu keha on pinges, kuna ma ei ringuta. „Mida teevad kassid, koerad ja lapsed kui nad ärkavad?“ Ringutavad. Ja kuna ma tavaliselt kalpsan voodist välja Hedoni juurde, siis sellised ringutamise ja iseärkamise protsessid jäävad mu elust välja. Sellest ka metsik pinge seljas. Ringutades hakkavad mingid mahlad kehas liikuma ja see ei tekita siis soolakogumikke vms. No ühesõnaga, alates laupäeva hommikust ma ringutan ja enesetunne on nõks kergem.

Ja juba oligi õhtusöögi aeg. Ma ei tea, miks see restoran on nii „üles haibitud“, tuhat tunnustavat silti seinal ja kodukal, meil on kõik nii fäänsi-bäänsi, alacarte, elav muusika, teenindajad on valgete kinnastega kui sulle lauahõbedat lauale lennutavad ja toite toovad.. Uhke värk, aga…

Me siis lõime end üles, kleidid selga, kontsad jalga.. ja mõtlesime veel toast välja astudes, et parem olla overdressed kui underdressed, ja no.. Põhimõtteliselt vahtisid seal „uhkes“ restoranis vastu suvalised teksades ja plätudes inimesed – ikkagi spa ju!

Ma ei saaks öelda, et seal nii ulme kallis oleks olnud, eelroad mingi 10-12euri, pearoad 18-24euri. Aga kui ma loen menüüst – „Siig ja süsi – soolasiig, porru söe hapukoor, söekartul, hapendatud kurk, wakame, marineeritud pärlsibul, leivatšips“, siis ma ausalt ei eelda, et ma saan poolteist pariisikartulit ja lusikatäie hapukoort! Mitte, et eelroog mingi räige praad peaks olema, aga tavaliselt ma saan eelroast kõhu täis, seekord mitte – see oli konkreetselt kolm ampsu.

Sõbranna võttis kitsejuustusalati, mille parim osa oli sorbett.

Me olime ikka reaalselt hämmingus. Kuigi meil oli kohe plaan tellida ka pearoog, siis nüüd oli see kindel, mis kindel. Mina aga olin kahe vahel, teadsin, et pearooga ma kindlalt ära süüa ei jõua, ja ehk võtaks hoopis teise eelroa – nii ma siis olin, kas põdra carpaccio või kobras omas mahlas.

Panin isegi Facebooki lugejatele teema üles, et kumba võtta… Teenindaja soovitas kobrast, et see on kindlasti maitseelamus ja ta ei oska seda ühegi teise lihaga võrrelda või öelda, mille moodi see on. Tellisin siis selle.

Sõbranna tahtis algul siga võtta, aga otsustas vuti kasuks – siga saab kodus ka.

Ja kui ma arvasin algul, et kobras on selline tummine kõva liha, siis tegelikult oli see mõnusalt pehme ja suussulav. Olemuselt ja maitselt meenutas ehk natukene kanamaksa, aga nagu teenindaja ütles, pole ta väga millegi moodi ja on maitseelamus. Seda ta kindlasti oli. Seda ma ära süüa ka ei jõudnud ja oleks tahtnud selle ausalt kaasa võtta, aga ei hakanud.. Kellele ja kuhu. Meie toas polnud minibaari/külmikutki!

Ettenägelikult tellisin ma rullikesest meile sushit tuppa, igaks juhuks, et äkki istume seal hommikuni ja nälg tuleb peale… Rullikesest on pärit ka see legendaarne sinine sushi, mida ma Hedoni babyshoweriks ja katsikuks tellisin. Ja kuna rullike asub seal kandis, siis toodi see meile ka kohale. Täisluks teenindus! Etteruttavalt olgu öeldud, et sõime õhtul vaid paar tükki ja ülejäänud jäi hommikuks.

Sest hommikusöök… No tavaline hotellikas ja kui võrrelda näiteks Saka mõisa omaga, siis ikka väga rikkalik. Kohv oli muidugi kohutav. Ja kui ma mõtlesin, et võtan hiljem kohvikust, siis see oli kinni. Aga mis mind hommikusöögil häiris, oli see, et.. Ma saan aru, et need töötajad elavad seal koha peal ja neil on lubatud siis söömas käia, aga sorri, ma tõesti ei taha näha tutisusside, eile õhtul tinapannud nägudega koristajaid ja massööre enda kõrvallauas. Inimesed nagu mina, ei vaidle vastu, aga ma ei tea, mind selline asi segas. Töötajad võiks siiski jääda kuskile töötajate ruumi vms.

Ja see väljaregistreerimine oli ikka omaette nali. Esiteks me olime juba meestele kurtnud, kui tobe koht see on ja me tuleme tagasi ja ei mingit spad.. Lähme alla… Kedagi pole. Ootame minuti, kaks, kümme… Mingi tšikk tuiab sealt mööda… Ootame veel.. Juba tulid sinna ka Andres ja Mari Tarand… Ootame veel. Ikka ei midagi. See Mari oli nii armas pisikene, tutsas seal ringi ja korrutas „No mingist tipptasemel teenindusest me siin küll rääkida ei saa!“

Lõpuks siis loivas tagant välja see sama tšikk, kes sinna läinud oli kümne minuti eest ja oli – ma ei tea – nõme? No ma olen üldse väga kriitiline teeninduse suhtes, sest olen ise selles vallas töötanud, eriti hotellis – pole olemas asja, mida ei saa või mida ei annaks organiseerida. Kui ma küsisin, et tellisin leivad kaasa, aga et kohvik on kinni, siis ta oli mingi – no mine sealt kardina tagant ja vaata, äkki saad kätte. No läksin siis, ei midagi. Polnud seal hingelistki. Aga mine roni siis siit trepist üles ja küsi restoranist. Ausalt, ma olin valmis neile need leivad juba pähe määrima sellise suhtumise peale. Sul pole ühtki teist klienti, kui raske sul on ise minna ja mulle need leivad tuua. Ma ei tulnud siia spaasse mööda treppe jooksma ja mingit leiba taga ajama.

Ühesõnaga-kahesõnaga, KOKKUVÕTVALT:
– väike tuba, sh vannituba ja dušinurk
– susse polnud ja keegi ei pakkunud
– minibaari polnud
– rõdul oli lumi lükkamata
– lõõgastav spa müriseva veekeskuse peal
– eriti väiksed eelroad
– teenindus natuke kesine
– hommikusöögilauas koos töötajatega

+ söögid olid maitsvad
+ vein oli hea
+ seltskond suurepärane

Aga ära tulles me imestasime, mis on selle koha fenomen, et see alati puupüsti täis on. Peamiselt vist tuuakse otse sadamast bussidega somme. Kuidas need vaesed vanainimesed, kes natuke rohkem söönud on, sinna dušinurka üldse mahuvad? Jõhkralt kitsas koht ikka. Milleks need toad nii väiksed peavad olema? Tee kümne toa asemel viis ja küsi rohkem raha, teenid ju ikka. Sellise pugeriku eest ei tahagi raha välja käia. Või noh, mina ilmselt oma elus sinna tagasi ei satu. Ainult öö veetmiseks on see ilmselt kallis ja puhkuseks liiga väike. Hiljem, kui meie lugu mõne inimesega jagasin, siis kuulsin täpselt sama – kõik on kitsas. Ka saunad ja veekeskus pidi jama olema. Meie seal ei käinud, ei oska öelda. Mäletan, kuidas Merje sinna sauna sõitis ja siis pika ninaga jäi. Lugeda saab seda siit!

Kas teie olete Laulasmaal käinud? Millega rahule jäite, mis häiris? Millist kohta selliseks mõnusaks naistekaks soovitate?

57 Comments

 1. me saime av Johan spas sellise kogemusege et ei osanud nutta ega naerda. Saatsin neile ka tagasiside aga neil julmalt suva. Mul aga mōrumaik suus ja rahast kahju.

  1. Töötan ise juba 10 kuud Laulasmaa SPAs ja ei ole küll kunagi Rootsi lauas hommikuti söömas käinud- pole pähegi tulnud selline asi. See pole ju lubatud! Samuti ei tea ühtegi kolleegi, kes käiks! Samuti ei ole me hommikuti pohmakast näost paistes. Töö on tõesti väga pingeline, personali ei jätku. Võib-olla ületöötamisest olen aeg-ajalt veidi loppis.

 2. Humoorikas lugemine :) Enam-vähem samad asjad on ka mind seal häirinud. Halb teenindus käib selle majaga kahjuks kaasas, ka peale korduvaid omanike vahetusi. Siiski pean ütlema, et soovitan minna koos lapsega, minu meelest ideaalne koht. Mõnusad saunad ja bassein igas vanuses lapsega käimiseks. Lapse jaoks on ka mängutuba, mõnevõrra kaugel restoranist, aga täiesti olemas. Käime abikaasaga seal juba aastaid ja oleme ette arvestanud teeninduse, susside ja väikse toaga. Naudime just et ta on pealinnale piisavalt lähedal ja lapsega on veekeskus tõeliselt mõnus, ausalt! :)

 3. Pole seal kûll ööbinud, kuid kehva kogemuse sai ka päevase külastusega. Nr.1 seal on riietusruumis nii kùlm, pole kunagi nii külmas spas olnud. Nr.2 kui otsustasime, et võtame baarist mingi jätsikokteili, selgus et kaasas peab olema raha, et ei saa teha kâepaelaga “piiksu” ja maksta pärast kui ära lähme. What? Sellist jama pole enne kohanud. Muidugi ei viitsinud keegi minna raha järgi ning joogid jäidki tellimata. Enam sinna kindlasti minna ei plaani, sest vee-ja saunakeskuse osa oli ka nii tavaline, et samahästi lähen parem kuskile mujale, kus on soe ning tasemel süsteem igas mõttes!

  1. Kallis inimene!
   Arvatavasti pole sa Laulasmaal pikka aega käinud, ning valad vana viha välja. Kiibisüsteem on juba oktoobrist saati, on tehtud remont, ja minuarust on kõik väga mõnus ja super.
   Blogijle niipalju, et kui probleeme otsima minna, siis need leiab ka. Ükski koht pole ideaalne, ning perfektset kohta on raske leida. Laulasmaa võiks selle postituse ees kohtusse minna, sest see on alatu laim.

  2. No täpselt nagu sa ütled, pole perfektset kohta ja vigu leiab alati. Kuidas see on laim, kui ma kirjutan, mis mulle ei meeldinud.
   Olen kirjutanud erinevatest kohtadest, kus ma käinud olen ja näiteks Peetrimõisa Villa Viljandis mulle meeldis, kõik toimis. Kuigi ei olnud üldse nii uhke ja peen nagu Laulasmaa. Rakvere Aqva spaase läheks iga kell tagasi, samas kui Saka mõisa ka enam ei läheks. Inimesed ja nende nõudmised on erinevad :)

  3. Käisin viimati kevadel ja juba siis oli mäletamist mööda kiibisüsteem ja tõesti üks mõnusamaid ja soojemaid ujumiskeskuseid

  4. Laim? Mille alusel see laim on? See on inimese ISIKLIK kogemus ja tema nägemus. Kui ma ütlen, et sa oled kole inimene välimuselt, siis sa ei saa mind laimu eest kohtusse kaevata ja väita, et oled ikkagi väga ilus. Sest tegemist on MINU arvamusega.
   Pean blogijaga nõustuma- teeninduskultuur on Eestis olematu. Nii et pole mõtet nina taeva poole ajada ja teha nägu, et nii ongi normaalne.
   Iga inimene, kes on vähegi välismaal käinud, oskab neid erinevusi näha.

 4. Olen ise Laulasmaal korduvalt käinud ja siiani rahule jäänud. Siinkohal mainin ka, et olen käinud palju paremates spades (Näiteks Lavendel Spa Viimsis on imeline ja Kubja Spa Võrus veeeeeel imelisem). Teenindus on mul alati väga meeldiv olnud ja kuna tean seda kohta lihtsalt nii hästi, siis ei ole mul ühtegi negatiivset üllatust olnud. Eks toad on väiksed jah, aga me veetsime rohkem aega rannal jalutades ja bassus aeledes nii ehk naa.
  Üks osa milles ma sinuga TÄIESTI nõustun on see restorani asi riietuse osas. Söögi ja kõige muuga jäin ma rahule, aga olles ise kontsade ja kleidiga oli natuke tobe dressides soomlaste kõrval süüa, kes olid otse bassust tulnud.

  1. Ma seal näiteks ainult sauna ja veekeskuse pärast käingi :D Ja nii ongi, et kuna sauna ja veekeskus neil nii mõnus ja soe ja sooja veega, siis teiste kohtade pealt pigistab silma kinni! Ma pole elusees kuulnud varem, et keegi läheb spaasse, aga SPAASSE ei lähe :D Miks siis juba mitte suva hotelli minna, kus massaaži ka tehakse, selliseid butiik-“spaasid” on meil Tallinnas ka kõriauguni, kus saab lihtsalt iluprotseduure, massaaži ja juua.

   Laulasmaale ikka SOOJA vette ja uuendatud saunadesse! :)

  2. Läksimegi ju algselt spa mõttega, aga kuna kõik juba pettumust valmistas, siis tahtsime minema :D

 5. Meile pakuti sisse chekides susse. Pmst lausa sunniti,et ostke kuidas muidu ringi käite. Meil olid plätud kaasas ja vot ei ostnud. Aa ja by the way. Meie toas voodiall olid eelmisest või üleeelmisest külastajad sussid veel alles :)

 6. Ôudne inimene oled sina ikka! Pole veel lugeda saand, et sa kunagi millegagi täiesti rahul ka oled..

  1. Täiesti õudne tõesti, et ma nii nõudlik olen ja makstud raha eest ka kvaliteetset teenust tahan :D Näiteks Rakvere Aqva spa on imeline ja jäin vägagi rahule :)

 7. Toad on tõesti seal kitsad ja väiksed aga saunad on peale remonti küll väga mónusad. Sinna pigem tasubki minna ainult spasse ja loodusesse jalutama ilma ööbimiseta.

 8. Soovitan spa Tervis’t. Sviit 90 euri öö.. voodi väga mugav ja suur. Kuigi meil pidi olema sauna ja spa kasutus paketi sees, tuli välja, et peale kella 17 peab 8 euri maksma ja peale 21’te 5 euri. Ja enne 17’t oli saun inimesi nii täis,et rohkem sisse inimesi ei lubatud. Ja lõpuks oligi nii, et läksin ainult magama sinna.

 9. Ei ole käinud, aga aitäh selle postituse eest, ei lähe ka ilmselt! :)

  KUIGI fäänssi restorani eelroad ju ongi nii väiksed ja ei tohikski neist kõhtu täis saada, vaid need peaks just isu tekitama. Seega toidu pärast minemata ei jätaks, vaid pigem kõige selle muu pärast.

  1. No mina tavaliselt oma väikse maoga saan täis, ma tean jah, et eelroog ei pea mingi suur ports olema :)

 10. Laulasmaad ei oska kommenteerida, aga Toila spaasse ärge mitte mingil juhul minge. Kusehaisune ja jube kogemus, kloorihais on koos kusehaisuseguga selline, et silmad hakkavad vett jooksma esimese viie minutiga. Tulime sealt tulema 15 minuti pärast ja vastuvõtust mitte mingit raha tagasi ei saanud, ehkki küsisime.
  Soovitan spaatamise asemel võtta lukstoa mullivanniga kuskile mõnusasse hotelli ja siis seal abikaasaga või miks mitte ka sõbrannaga sulistada, veinitada ning eelnevalt hoopis linnas mõnes oma lemmikrestos kõht täis süüa.

 11. Olen ka korduvalt käinud Laulasmaal ja selliseid probleeme pole küll olnud. Veekeskuse-ja saunaala oli väga hubane ja kuigi rahvast oli palju ei olnud kellegil mingeid muresid. Teenindusega olen rahule jäänud, võibolla on siis lihtsalt jopanud. Aga eks nii palju, kui on erinevaid inimesi on ka erinevaid arvamusi mis, kus peaks olema. Ülimalt positiivne, et sellise postituse tegid ja loodame, et see info jõuab ka hotelli endani.
  Jõudu ja edu!

 12. Miks peaks töötajad kuskil nurga taga sahvris sööma, kui neil võimalus seda inimeste kombel lauas teha? Mind küll selline asi ei häiri.

  1. Ma ei ütlegi, et nad kuskil kännu otsas sööma peaks, aga meil näiteks on alati olnud töötajatele omad kohad kus süüa.. Mind lihtsalt häiris see, mitte inimesed otseselt, vaid et töötajad end nii kdouselt tundsid.. Kuidagi kriipis silma.

  2. Ise töötan nt haiglas ja käin samuti tööriietusega sööklas/kohvikus söömas, kus haigla külastajad/patsiendid/üliõpilased. Pole pähegi tulnd, et ehk ma enda väsinud või loppis näoga mõnd haiglat väisavat inimest häirida võiksin?!?!

  3. Mina olen ka hotellis töötanud ja oma töötajatele oli eraldi söögi/puhkeruum ette nähtud. Ükski töötaja (v.a hotelliditektor), ei käinud restoranis hommikust söömas.
   Haiglakohvik on hooooooopis teine tera ja tõepoolest, kui mul on olnud haiglasse asja ja olen kohvikus einestanud/kohvi joonud, siis absoluutselt ei häirinud, et arstid jt med.töötajad kõrvallauas einestasid. Hotellis on restoran aga rangelt külastajatele. Selline eetika ja kõik. Pole seepärast Mari-Leen printsess ega ka niisama napakas, kes tühjast tüli teeb.

 13. Kõigega olen nõus va. Tõõtajate sõõmisega hommilul, noo kuule printsess!? Nad tavalised inimesed nagu sina,las sõõvad.. ela ise ja lase teistel ka elada! ps: Ma ootan huviga kuhu fancysse kohta sa peale titepuhkust ise tõõle lähed

  1. Esiteks, ma ei töödanud enne ka kuskil fäänsis kohas ja vaevalt, et ka sügisest kuskile ulme fäänsisse kohta lähen. Ma ei ole oma tüübilt üldse mingi fäänsi tagaajaja ja printsess. Ja nagu ma ka kirjutasin, siis tavalised inimesed nagu minagi, aga ma ei lähe ju sööma tutisussid jalas või.. See on samahea kui ma tunneks end seal nii koduselt, et läheks öösärgiga sööma – ikkagi ju hommikusöök ja “minu kodu”. Lihtsalt häiris natuke, thats it.

 14. Aga neil on kodulehel kirjas, mida toad sisaldavad:
  Toa suurus 11-14,5 m2
  Vaade männimetsale või merele
  Merepoolsed toad on konditsioneeritud ja rõduga
  Üks lai voodi või 2 eraldi voodit
  Hommikumantlid
  TV, telefon
  Tasuta Wi-Fi
  Vannituba duššiga
  Föön
  Osades tubades põrandaküttega vannituba

  Siit saaks ju väja lugeda, et susse näiteks pole, minibaari ei ole ja tuba ongi väike jne :)

  1. Saaks-saaks, aga ma tavaliselt ei loe selliseid “sisututvustusi”. Ja asi pole susside puudumises, vaid selles, et neid meile ei pakutud :)

  2. Tutvustus ongi ju selleks, et tutvuda ja oleks mõned pettumused olemata.. Ega need lihtsalt silmailuks kirjutatud pole, vaid eeldatakse siiski, et inimene, kes otsustab nende teenuseid kasutada, tutvub ka esmalt sellega, mille eest maksma hakkab.

   Ülejäänud sinu välja toodud vead on juba sellised, mis häirivad ehk ainult sinusuguseid väga nõudlikke kliente ja millest paljud poleks ilmselt probleemi teinudki või ei kujutaks ettegi, et nt hommikusöögi lauas olevad töötajad võiksid kedagi häirida (nad on tõesti samasugused inimesed nagu sa ise).

  3. :D Anna andeks, aga see on tõesti päris lõbus. Ma ei loe koha kirjeldust, aga siis heidan neile ette seda, mida nad ise ausalt kirjelduses maininud on. Kirjelduses, mis tõesti ongi koostatud selleks, et inimene teaks, mis teda ootab.

 15. Mina käsin eelmise aasta suvel Hotel Von Stackelbergis, väga meeldiv kogemus, toad olid mõnusad ja teenindus samuti. Suureks plussiks oli sauna ja mullivanni ruumi rent suupistetega. Mullivann oli suur, pm nagu väike bassein. Stackelberg on hinnatasemelt veidi kallim, kuid minu meelest seda väärt. Soovitan uudistada!

 16. Just käisime 2 ööd ja juba teadlikult võtsime peenema toa, mis on suurem ja väga mõnus oli seal. Lapse reisivoodi mahtus vabalt ja jäi veel ruumi ülegi. Minibaar ja sussid olid ka. Eelmine veebr olime ka selles mini toas, elu õpetab. Ja teenindusest ka juba teadsime, et ei tasu midagi oodata. Ja et teisel päeval, ka see aasta, uksekaardid ei tööta. Ebameeldiv üllatus kui oled just ujumast tulnud koos lapsega, kes sooviks ringi joosta, mitte süles olla, ja mees on parasjagu massaažis. Rända siis mööda hotelli ringi..

  Mängutuba ei olnud hea, miljon pehmet mänguasja, sry mu 1.5a need huvi ei paku :D Aga Laulasmaa basseinid on küll hetkel mu lemmikud lapsega käimiseks!! 2n varem käisime Aqvas ja seal meeldis palju vähem. Nt “jõgi” on Aqvas palju ohtlikum nii mulle rasedale, kui ka 1.5a ujumisrõngaga. Laulasmaal aga tundsin ennast täitsa turvaliselt.

  2 hoolitsust olid hinnas aga neid rasedale ei soovitatud ja seal bron laua juures ei olnud üldse õhku, pidin peaaegu kokku kukkuma :O Mees käis ja oli rahul.

  Hotellis ei söönud peale hommikusöögi midagi, sõitsime ringi ja söime teistes linnades, valisime kohti kus lapsel võimalus ringi joosta, ei hakanud peenes restos teisi traumeerima oma aktiivse lapsega :D

  Lisaks enda plätudele, mida unustasime kodust võtta, võiks ka kõndivale lapsele mingid Crocsi laadsed muretseda, selle peale me ise ei tulnud. Saime teda palju tassida peale ujumist :D Ja hommikumantel oleks ka lapsele tore olnud, äkki küsides saab, ei taibanud uurida ja elasime üle.

 17. Käisime seal terve perega (2 täiskasvanut ja 2 last) ja läheks kindlasti veel. Jah, tuba oli tõesti väike. Maksime peretoa eest, kuid see oli tegelikult tavaline 2-ne, kuhu oli kaks lisavoodit pandud. Nii, et kõndimise ruumi ei olnudki, isegi kõik voodid olid üksteise vastas. Meiega kaasas olnud teine pere sai see-eest palju suurema toa koos vanniga :) Aga me ei läinud sinna magama, vaid muid mõnusid nautima.

  Kindel pluss (isegi kohe mitu plussi paneks) on see, et veekeskuses on nii soe. Olen paras külmavares ning alati hakkab mul basseinist või saunast tulles kohutavalt külm. Seal seda muret pole. Täiesti vabalt saab seal lamamistoolis lebotada ima kananahata. Lastel on seal tore ja mulle meeldib, et seal pole ühtegi liutoru. Täiesti ideaalne koht lebotamiseks.

  Samuti olen ma ülirahul Wicca toitudega. Eelroog ongi ju isutekitaja ja restoranis ju võetaksegi ikka mitu käiku. Eelroog tekitas minus emotsiooni, et kui see juba nii hea oli, mis siis järgmisena veel tuleb…ootusärevus :) Kui eelroog oleks sinu kõhtu juba täis teinud, siis ilmselt ei suudaks teised inimesed ka süüa eelrooga-pearooga-magustoitu. Minu arvates vastavad sealsed toidud igati restoranitasemele. Ja meie näiteks ei ostnud õhtuks lisaks mitte ühtegi näksimist, ei tulnud sellise asja pealgi.

  Teeninduse koha pealt olen nõus, igal pool sõbralikku teenindust ei olnud.

  Vaatamata sellele, et ka meil oli seal mõningaid väikeseid seiku, ei rikkunud see kuidagi üldmuljet. Lapsed tahavad sinna kogu aeg tagasi ja kindlasti läheme ka :)

 18. Mulle meeldib ka jagada nii head, kui halba kriitikat paremale ja vasakule. Ma ei kannata silmaotsaski, kui tänapäevases ülehinnatud kapitalistlikus ühiskonnad maksad niigi üle ja siis ei saa Sa pooltki loodetust. Ise äriklienditeeninduses ja mõistan teenindust ja selle “võimalusi”. Hea teenindus on siis, kui klient tunneb, et tema ootusi on ületatud, kus osatakse tema soove õhust haarata- mitte ei pea ise jooksma, otsima, korraldama ja muudkui küsima. Teenindajale on vaja, et tema käitumine Talle tagasi peegeldatakse- hea teenindaja teeb omad järeldused ja teised…..võiks muu ameti peale mõelda.

 19. Võru Kubija meeldis väga. Kuigi paketi söögid väga head ei olnud, siis kui menüüst tellisime, oli väga maitsev. Hoolitsused mõnusad, inimesed viisakad, saunad piisavad. Ainus, mis veidi segas oli kasvatamata lapsed kes sõna otseses mõttes jooksid edasi-tagasi koridoris alates kella 7 hommikul ja röökisid. Muidu tore koht ja ilmselgelt ei saa nad teiste inimeste laste eest vastutada. Ma ei tea muidugi, mis sinu vaade on lapsega spaasse minemisele, aga mul tekkis küll sügavalt küsimus, et kas lapsevanemad ise saavad puhata, kui röökiv laps spaas kaasas on. Ju siis saavad. Aga teistel võib-olla puhkus rikutud.

  1. uh, minu meelest on kubija toidud just sellised… noh, mitte paha pärast üldse, aga nagu koolisöökla kokk teeks neid, aga menüüs on kirjas igasugu “uhked” asjad. ma sain seal vist üle 10 aasta meeldetuletuse, kuidas broilerimaitseaine maitseb:D

  2. Ma ei tea, millal sa käisid? Mul äsjane kogemus ja ei tundnud küll mingit broilerimaitseainet. Samas ei võtnud kana ka. Ja räägid ikka eraldi tellitavast toidust? See, mis seal väljas on (nö paketiõhtusöök) on jah sööklastiilis.

 20. Sul igakord nende krt sussidega probleemid :D kas sa ise üldse ei õpi ja kohe ei või vastuvõtulauast küsida neid. Nagu ma ka eelmine kord kirjutasin – susse on siiski sinul vaja :D
  Samuti see, et töötajad sõid…noh jah first world problems :D kus nad siis sööma pidid? Ja kui nt oleks seal peatunud mõni lähedal ehitusel töötav ehitusmees siis poleks see sind häirinud (enne tööd oleks ta tööriided selga pannud ja samamoodi tulnud hommikusööki nautima, kliendina)? Mis need koristajad ja muu personal siis kehvem on? Nad kindlasti maksavad ka midagi selle hommikusöögi eest :)
  Kõik muu on aga vägagi konstruktiivne kriitika! See on muidugi väga jama, et te isegi ei proovinud veekeskust seal kohapeal juba olles. Kavalpead – saite sõbrannaga puhata aga mehi ei oodanudki järgi :D Ja kuna, nagu aru sain, seekord maksid sa teenuse eest ise (ei olnud tegu reklaamiga või hotelli poolse kutsega) siis saidki sellise kogemuse nagu “tavainimene” tihti saab :D

  1. ma maksangi üldjuhul ise ja ei saagi mingit eriteenust ju
   ja ma ei tulnud selle peale, et küsida, kas sussid on toas või ei.. eeldasin, et on :)

 21. Laulasmaa spa mulle ka kohe üldse ei meeldinud. Tuba oli täielik uberik, siiani tulevad judinad peale. Spa iseenesest oli isegi täitsa okei, pisike ja mitte midagi erilist. Ainukene meeldiv kogemus oligi see Wicca restoranis õhtustamine. Toit oli maitsev, kuigi pean tunnistama, et porstud olid imeväiksed. Teenindaja oli asjalik, pani ilusti täppi nii veini kui ka toidu soovitustega.
  Ütleme nii, et samuti teist korda sinna hotelli ei läheks. Restot võib olla külastaks.

 22. See seapraad oli seal Wiccas megarasvane, ma jooksin kodus kohe peldikusse. Aga muidu saunad on spaas ilusad, aga basseiniosa ja mullikate osa vajaks uuendamist:)

 23. No ma saan aru kyll mida marimell taga ajab. Kui oled oma vaimu igati valmis pannud, ja kujutad ette kuidas lähed mõnusat nädalavahetust veetma palju kiidetud spaasse, sööd hästi, käid saunas ja spaas, võtad ilurituaale, ja tunned end hotellitoas mõnusalt ja vabalt. No ja siis tuleb selline pettumus. ausalt, ma ka siit lugesin et tuba koos vetsu ja dussiga vaid 11 m2, halloo, nii väike nagu hiinlastele tehtud. Ausalt, ma kujutan ette et ka mina pettuks, sest ma lihtsalr ei oskaks eelnevalt, samas väga olulisi nyansse ju ette aimata ja paraku sellised asjad tekitavad kohal olles pettumust. TTavaliselt on ju hotellitoad ikka oluliselt suuremas, ja samas nii kiidetud koht. Igas hotellis ja restoranis on personalile oma ruum, kus puhatakse, syyakse ja puhutakse juttu, ka mina mõtlen, et miks personal peaks kylalistega samas ruumis hommikusööki nautima, yldjuhul laias maailmas nii ei ole, ja see ei ole tavapärane. ma saan väga hästi aru, et marimelli ootused olid palju võimsamad, ja need teatud asjad häirisid, sest neid asju lihtsalt ei osanud eelnevalt ette aimata, kuna kohta iseenesest ju väga kiidetakse. eks kohapeal olles see tekitaski pettumuse, et vaimusilmas kujutad ette parimat ja vastu saad umbes pool sellest ja raha on ju n.ö “tuulde visatud”, kuna on kohale sõidetud suures lootuses, et jess, nyyd teeme yhe toreda lõõgastava nädalalõpu. Mina oleks kindlasti hoolimata neist nyanssidest ikkagi spaa Teenuseid kasutanud ja yle vaadanud kogu pakutava paketi, vbl see oleks siiski meeleolu OLULISELT paremaks teinud. Aga toidud tunduvad tõesti väga head.

 24. Kui tahad nõuka elamust,siis mine Värska Sanatooriumisse..Ma ei lähe sinna en kunagi tagasi.Tuba väike,must.Söömine sööklas.Jubedad toidud.Ainukesed protseduurid olid ravivad.

 25. Oleme käinud ja läheme kohe jälle.
  Laulasmaa on hinnaklassilt odav, eriti tavatoad. Kui võtta veidi kallim tuba, siis on ruumi rohkem – diivan, minibaar ja sussid ka hinnas :)
  Veekeskus on neil mõnus ja sellepärast lähemegi uuesti.

 26. Mina käisin Laulasmaal oktoobri lõpus ja jäin küll väga rahule :) Spa osa peal oli üks teenindaja natukene laisem, kuid muidu ei saa viriseda :) Ja see,et külmikut polnud toas olemas,see oli täitsa kodulehel kirjas :)

Comments are closed.