Lühikeste inimeste mured

Iga kord kui mulle tuleb SMS, et mul on pakiautomaadis pakk, olen ma.. hm.. huvitav, kas ma saan selle kätte. Igal võimalusel saadan ma selle SMSi edasi Meelisele, et ole musi, mine too pakk ära…

Osad kapid on nii kõrgel ja paar korda on mul olnud situatsioon, kus ma kikivarvukil näpuotsaga seda pakki sudin, et ta põhimõtteliselt alla lendaks ja ma selle kinni püüda saaksin.

Ja nüüd ükspäev, jälle pakk, saatsin SMSi Meelisele edasi ja kui ta sellega koju jõudis, siis ta ütles, et mina poleks seda pakki kätte saanud. Temalgi olla raskusi olnud.

omniva

Seepärast mina ise näiteks selliseid suuremaid pakke saadangi kulleriga – uksest ukseni, maksab 5-8€, aga vähemalt pole muret, et ma seda kuskile kappi ei suuda vedida või saaja seda kätte ei saa.

Ja siis ma hakkasin mõtlema, et miks need megasuured kapid kõige kõrgemale on pandud, need võiks ju just allpool olla. Kuigi nagu pildilt näha, siis on neid all pool ka. Aga noh, siis kui kõik väiksed kapid oleksid üleval, oleks mul jälle keerulisem oma väikseid pakke kätte saada. Ühesõnaga, jälle ving ja hala.

Aga no tegelt ka, kui ma ei saakski kätte, kuidas siis saaks? Seal pole ju mingit minitreppi või redelit. Lähen palun suvalist inimest, et kuule, sa oled pikem kui mina, ehk saad mu paki ära võtta? Ja kui sellist inimest silmapiiril pole ja ma kapiukse kinni panen, siis ta ju loeb automaatselt paki kättetoimetatuks, ei?

Olgu öeldud, et see ei ole ainult Omniva probleem, vaid ma olen lolliks kikivarvutanud ennast ka Smartposti kappide ees.

Noh, see on umbes sama situatsioon nagu Budapestis oli selle pangaautomaadiga :D

2S8A0047

Kas teil on ka selliseid juhuseid olnud, et jebite nagu lollakas seal kapi kallal või polegi päriselt pakki kätte saanud?

Samal teemal

34 Comments

 1. Ma olen sinust veits pikem, aga poes olen mitmel korral palunud kellelgi mulle ülemiselt riiulilt asju ulatada. Kõige tobenaljakam oli vasti siis kui siidrit kätte ei saanud mida spetsiaalselt keegi tellis ja pidin paluma möödakõndivaid noormehi, et nad mind aitaksid. Neil oli väga naljakas. No mul ka muidugi, Miski pisike mutt nende jaoks tahaks hirmsasti juua, aga näe ei ulatu…

 2. Pakiautomaatidega pole veel seda “õnne” olnud, et pakk nii kõrgel oleks ja ei ulatu välja võtma. Poes olen küll vahest hädas olnud, kui soovitav toode on kõige kõrgemal riiulil. Pikkust 158 ja kõrgemad asjad jäävad ikka väga kõrgele. :D

 3. :D tuttav mure
  olen poes alumisele riiulile astunud (mõned on sellised tugevama konstruktsiooniga) et siis kõrgemalt midagi kätte saada. Mõnikord olen teisest vahekäigust vedanud kohale sellise saalitöötajate tabureti/astmealuse ja siis selle otsa roninud :D

 4. Hommik:)Naersin kui lugesin su postitust.Ma olen 160 cm pikk ja olen samamoodi h2das olnud nii pakiautomaadis kui ka poes:DTuttav tunne.

 5. Vahepeal olid osades kauplustes makseterminalid nii kõrgel kassa ääre peal, et iga kord pidi pin-i trükkimiseks ja summa nägemiseks end kikivarvule upitama. Ja ma pole veel see kõige lühem jupp oma 167 cm-ga.

  1. Mul on ka see kikivarvule tõusmine juba sisse harjunud :D Ise iga kord muigan nagu väike laps oleks, kes ei ulata.

 6. Olen 164cm pikk ja peaaegu igal pool tõusen kassas kikivarvule, et pin sisse lüüa. Pakke saadan ise harva, aga kui midagi netist ostan, siis suure paki ülevalt alla vinnamisega on probleeme küll olnud.

 7. Mina olen siis see inimene, kes kõigile asju ulatab. Poes pidevalt “vabandage, kas te saaksite mulle selle pluusi ulatada”. Pole mul kahju aidata inimesi :D

 8. Päris tore teemaalgatus:)

  Minul oli kunagi kolleegiga ka tore vestlus. Meie kabinetis olid nagid ühe kapi külje peal. Ma alati imestasin, et miks ta oma jopet/mantlit mitte kunagi sinna ei riputanud, vaid jättis selle toolileenile.
  Ükskord sattusime sellest siis rääkima (ta on mu hea sõber ja kursaõde) ja ta siis ütles, et “aga ma ju ei ulata sinna panema!”
  Nojah, ega ei ulatunud jah…

  Ma isegi ei olnud selle peale mõelnud, et see võiks tema jaoks kõrgel olla.
  Muuseas, ma aitaks küll alati kui keegi ei saa automaadist pakki kätte…seega alati tasuks öelda, et “ma ei ulata”. Tegelt päris naljakas, et me oleme ikkagi nii enesekesksed ja harva mõtleme elule läbi teiste silmade…ausõna ei olnud ma sellele isegi mõelnud, et need automaadid võiks olla kuidagi kõrgel.

  1. üldjuhul pole seal automaatide juures kedagi, keda paluda, ea ma ei kardaks paluda, aga lihtsalt pole kedagi paluda :)

 9. Olen 157cm ja igakord on näpud ristis, et palun pakike ära ole seal kõige ülemisel korrusel. Nagu iga kord. Ja poes olen lihtsalt tigedaks saanud(enda peale) ja turninud seal riiulitel. Riidepoodides olen jätnud proovimata ja katsumata, sest ei saa kätte ja kellegi poole pole alati pöörduda ka ;)
  Lühikese inimese võlud :D
  Aga lühikesed naised on ilusad ☺️

 10. Ma olen vàhe pikem(172cm) aga alati ei saa minagi asju kàtte mis on ülemistel riiulitel ja eriti just taga .

 11. Ma oln 168 pikk, ehk oluliselt Sinust pikem, aga kord tellisin jyskist asju ja saadeti ka kõige suurema kapiga omnivas ja jyski kast oli täpselt sama suur kui kapp, niihi pidin upirama ja siis pold veel mäppe ka kuhugi vahele ajada. Jebisin ikka korralikult, et kätte saada.
  Kui kapi kinni lööd ütleb automaat nägemist ja vsjoo vist jah.

 12. Minul sama mure! Poes käies on alati abikaasa kaasas kuna kõrgelt ei saa asju kätte! Pikkust kõigest 148 cm !

 13. Ma pole kõige lühem, 165cm, aga korra Rimis olen küll jänni jäänud, kui ülemisel riiulil mahlapakini ei ulatunud. No fain, ma lähen siis mujale, kui te ei taha, et ma teilt mahla ostaksin :D mõtlesin tookord

 14. hahhaaa :D Ise seisin samuti selle porgandivärvi aparaadi ees ja irvitasin enda yle, kui vaatasin kõrgustes asuvat pakki. Seisin ja naersin ja möödakäija tuli seisis ja naeris ka. Siis küsis, et kas ma abi vajan ehk :D No ma siis vastasin, et vist oleks väheke vaja jah…

 15. Kanna kontsasid..
  Eestlane on üldiselt pikk inimene, mina ulatun küll igale poole oma 173 cm-ga.
  Viimasel ajal loen siit ainult vingu

  1. Ebanormaalne kommentaar. “Kanna kontsasid” aga ära vingu, et asjad kõrgel on. Usun, et sa isegi ei saaks pakki kätte kui see asub kõige kõrgemal kapis ja on taha otsa visatud.

   1. No just, Meelis on 178cm ja ta pidi ka upitama.. Kui ikka kapp 2m kõrgusel on, siis ei päästa mind ka platvormid :)

 16. heh, ma olen kuskil 154-155cm, seega absoluutselt iga päev tekib mul kuskil natuke raskusi seetõttu. Aga ma ei oska isegi enam väga tähelepanna neid, harjunud. Kuigi vahepeal paneb kiruma küll :P Lühikeste maailm on omaette maailm ikka :D

 17. Mina olen 174cm pikk. Muidugi mul ulatamis-muret pole, kuid kodus ei viitsi alati tooli abiks võtta ja kuna mees on sama pikkusega, tõstab ta mind, kui vaja midagi kõrgemalt kätte saada.
  Aga kuidas on sul riiete/jalatsitega? Kas leiad kergelt või pigem mitte? Ma märkasin, et NS Kingas on selline riiul nagu Tuhkatriinu jalgadele vms, väga armas mõte ☺️

  1. oo, ma pole sellist riiulit näinudki. jalanumber 35-36, kingade leidmisega eriti probleemi pole. 36 ikka tavaliselt on. Aga kahmasin endale Austraalias olles hunniku kingi kokku, mis nüüd kõik loksuvad… Aga maha müüa ka ei raatsi ja keegi nii kalleid kingi osta ei taha ka :D

 18. Olin ka hiljuti samamoodi automaadi ees nagu loll. Saatsin suuuuuure ja raske kasti beebiasjadega. Omaette mõtlesin veel, et raudselt mängib see automaat minuga mingit õelat nalja ja teeb lahti kõige ülemise kapi ukse. Nagu tellimise peale see juhtuski. Ma ei jaksanud seda kasti õieti tõstagi. Vehkisin seal kätega, et teises parkla otsas autos istuv mees mulle appi tuleks. Tema ka natuke itsitas.
  Rimis käies ei saa ma kunagi pitsat osta, sest see on kuskil kõrgel külmakapi ülemisel riiulil. Tihti on nii, et mees palub midagi tuua poest, ma lähen koju ja ütlen, et polnud. Järgmisel korral koos minnes leiab mees selle asja kuskilt kõrgelt. Mu vabandus on alati, et ma ei näe nii kõrgele :D
  Tööl riputan oma jope alati alumisele stangele, sest ülemisele ei ulatu. Kodus ronin kapist asjade kättesaamiseks töötasapinnale. Vannitoas föönitan juukseid seistes laste vetsuastmel… jne, jne :D
  Olen 156cm.

  1. Haha, tüüpiline, et ma pean tooli võtma, et nt kasutada nõusid, mida igapäevaselt ei kasuta vms – õnneks olen teadlikult pannud kõrgemale asjad, mida kogu aeg vaja ei lähe.

 19. Mul õnneks seda probleemi pole olnud et pakki kätte ei saa :) . Olen 178 -179 cm pikk, ja saan ilusti oma pakid kätte, ka kõrgelt :) .

 20. Mina olen 180cm pikk ja ohkan iga kord, kui tuleb väike pakk ja kapiuks on kõige alumisel real. No võimatu. Pean sisuliselt end vastu maad litsuma ja seal urgitsema, et pakk kätte saada. Ja iga kord on see pakk tingimata kõõõõige madalamas kapis ja kõõõõige sügavamal taga nurgas.

 21. Ma pole just kõige pikem neiu – 173cm, kuid mulle küll ei meenu hetkel olukorda, kui ei ulatuks kusagilt midagi võtma (poes või pakiautomaatide juures). On olnud olukord, kui tuleb kikivarvukil olla, kuid seda on olnud loetud korrad. Pigem olen olukorras. kus palutakse abi millegi kätte saamisel – abi osutan kindlasti hea meelega.

  Aga eks see olegi alati nii, et pikkadel on omad mured ja lühemat kasvu inimestel omad mured. Ja tihtipeale ongi nii, et suure pikkusevahega inimesed üksteise muresid ei mõista!

 22. 176 cm ja nii mõnus on oma asju ajada sellise pikkusega. Igasugu asju saab kätte, ning ka madalal manööverdamine pole probleem. Tööjuures saan kõrgetelt riiulitelt ilma toolita esemeid võtta, kui kellakeeramine on, siis saan kella seinalt maha lihtsalt võtta, ei pea tooliga ukerdama. Jah, saan aru, et lühikestel on väga ebamugav.
  KUID, teil on ka üks eelis, mida pikkadel ei ole. Nimelt lennusõit. Teie saate ennast istmele mõnusasti kerra tõmmata, kui pikad peavad vaatama, kuidas oma koivad sättida, et enamvähem ära mahuks.

Comments are closed.