Liiga palju mineraalvett teeb su kehale karuteene!

Me oleme Meelisega kodus Saku Lätte vett joonud kõigest kaks kuud, aga seda kulub liitrites rohkem kui varem. Tõsi, vett joob küll peamiselt Hedon, kellele meeldib nuppu vajutada, aga meie veetarbimine Meelisega on samuti kasvanud. Mina pole kunagi eriline veetarbija olnud. Jah, pärast Dr Simeonsi dieeti on veekogused ka minul suurenenud.. kuid üksi vett juues jõuaks tõenäoliselt enne parim enne mööda minna, kui tünn tühjaks saaks. Pärast kolimist sai Saku Lätte veeautomaat lugupeetud koha ka meie uues köögis. Miks?

Saku Lätte veeautomaat teeb elu mugavamaks. Saad kohe piisavalt külma, kuuma või soovi korral mulliga vett. Lisaks vee joomisele on äärmiselt mugav ka kogu suhtlus Saku Lättega, uue vee tellimine ja kohaletoimetamine. Kõik toimib väga mugavalt ja kiirelt.

Maitse! Kraanivee kvaliteet on väga kõikuv ning enamasti olen ma kahjuks saanud tuntava kõrvalmaitse ja -lõhnaga kraanivett, mis väga jooma ei isuta. Saku Lätte vesi on alati puhta maitsega. Kui kraanivee maitse täiskasvanutele tihtipeale niivõrd oluline ei olegi, siis Hedoni jaoks on see tihtipeale otsustavaks, kas ja kui palju vett ta päevas joob.

Kindel kvaliteet. Saku Lätte veele on antud Tunnustatud Eesti Maitse kvaliteedimärk, mis antakse tootele, mille põhitooraine on 100% eestimaise päritoluga ning mis on edukalt läbinud laboratoorse ja sensoorse hindamise. Kas te muidu teadsite, et söögi tegemisel kasutatud vee kvaliteet võib mõjutada ka toidu maitset? Selle kohta saab lugeda siit. Ja no kohvi kvaliteedist ma ei hakka rääkimagi..

Korduvkasutatav! Saku Lätte veetünnid on korduvkasutatavad ning kontrollitud materjalist, mis ei eralda vette mingisuguseid kahjulikke ühendeid. Kõik tünnid pestakse ja puhastatakse ning võetakse taas kasutusse või töödeldakse ümber. Veetünnidesse pannakse vaid värsket puhast vett, mida võetakse oma Sakus asuvast kaevust. Ning, nagu varem mainitud, vesi omab kvaliteedimärki, seega tead täpselt, et jood täiesti puhast kraami.

Meie perele sobiv lahendus

Suures plaanis ei ole ükski poes müüdav vesi tegelikult halb, ka kraanivesi mitte, aga paljudes kohtades on ta kõrvalmaitsega. Näiteks siin kus praegu elame, ma mingit erilist maitset lisaks ei tunne, eelmises korteris oli ka väga hea maitsega vesi, samas meie esimeses üürikorteris haises vesi nagu kanalisatsioonitoru ja me ei joonud seda mitte kunagi otse kraanist.

Mineraalvesi on jällegi hea haiguste ajal või füüsilise töö tegemise ajal. Kui aga liiga palju mineraalvett tarvitada võib see olla kahjulik. No näiteks kui sa jood puhta joogivee asemel kogu aeg väga soolast mineraalvett, siis lõpuks teeb see sulle karuteene, mitte ei turguta organismi. Pealegi, inimesed omastavad mineraale tegelikult peamiselt toidust. Veest ülivähe. Seni kuni sa sööd tavalist toitu, saad sa sellest piisavalt mineraale ja veest saadav on lihtsalt üleliigne sool.

Muidugi on mõne pere kraanivesi nii puhas ja kontrollitud, et eraldi vett pole vaja tellida. Muidugi on võimalik paigaldada torustikule ka veefilter, mis vett enne kraanist väljumist puhastaks. Muidugi on võimalik veeautomaati tellida ka teistelt ettevõtetelt. Meie pere jaoks on kõige mugavam, tervislikum ja ökonoomsem just Saku Lättest tellida. Kui võrrelda näiteks veefiltri paigaldamisega, lisaks on seda vaja vahetada ja üürikorteris vist pole kõige mõistlikum sellisesse kohta oma raha matta. Meil on praegu kulunud sellele automaadile ca 30€. Ilma selleta ei jooks me pooltki nii palju vett, sest poest osta ma seda ei tihka, rändom vedamine ja taara kogumine.

Kui sa kahtled oma koduses vees

Siis visuaalselt on seda kõige parem näha kodumasinate pealt – kui veekeetjasse tekib palju katlakivi, on see seotud vees olevate ühenditega (nagu fluoriid, bakterid, viirused, kloor, fosfaat, nitraat, mangaan, raadium jne) Kui vesi on pruunika värviga, sisaldab see näiteks liiga palju rauda.

Koduse vee kvaliteeti saab hinnata ka suhteliselt soodsa kiirtesti abil. Selleks saad tellida endale testi näiteks siit.

Või siis jäta vesi ööpäevaks klaasi seisma ja vaata, kas klaas jääb puhtaks või mitte! Siinkohal ma muidugi ei ole 100% kindel, sest mõni ütleb, et vesi peabki mingeid aineid sisaldama ja muidu ta on surnud vesi vms. Samas ütleb mingi teine artikkel, et pole vaja just neid lisaaineid, mis klaasi peale seisma jäävad. Seega, väga palju kahetist informatsiooni ja ma ei tea, kes ütleks, mis see nüüd õige on. Pigem siis juba see kiirtest osta, on veits kindlama peale minek.

Kas teie pere joob kraanivett? Pudelivett? Filtreeritud vett? Miks nii olete valinud?

PS! Saku Lätel on praegu eriolukorra eripakkumine samale veeautomaadile, mis meilgi on:

Puhta ja kvaliteetse joogivee tarbimine on oluline iga päev, selleks et organism saaks normaalselt toimida. Me pakume võimalust tarbida vett nii kodus kui ka kontoris. Kodulahendusteks soovitame näiteks trassiveega ühendatavaid veeautomaate kui ka pudelivee automaate.

Oleme loonud ja arendanud uue veeautomaadi CoolTouch (4. versioon), mis puhastab end seestpoolt ise– sisseehitatud osonaatori abil. See hävitab nii viiruseid kui ka baktereid.

Hetkel on võimalus rentida endale CoolTouch 4 eritingimustel – makstes alles esimese arve juunikuus!

#KOOSTÖÖ