#elulineblogi

Loobusin koostööst..

Mulle kirjutas sel nädalal keegi, kes tegeleb vaimse tervise edendamise, probleemide ennetusega ja pakub seda teenust eriti praeguses olukorras, ideaalses võtmes – veebis.

Ma loobusin sellest koostööst, sest minu jaoks on samasse kampaaniasse kaasatud ka sellised suunamudijad, kes… (täida ise lüngad).

Sellessuhtes, et minu meelest võiks vaimse tervise asju kajastada inimesed, kes… On ka ise vaimselt terved? Mitte need, kes pingutavad kõigest väest, et kõikidele meeldida ja iga tagasiside peale solvuvad ja kurdavad, kuidas neid terve maailm vihkab.

Olen korduvalt öelnud, et on okei mitte kõikidele meeldida. Aga noh, blokk sotsiaalmeedias on tänapäevasem. Avastasin just, et mulle on (ilma, et ma teda üldse jälgiks Instas) bloki pannud veel üks väga täiskasvanulik ja (vist) vaimselt korras inimene, kes seal kampaanias ilmselt ka osaleb.

Samas meenub mulle kohe Eveliis, kes vist on jälle antikate peal ja on depressiooni näinud mitmest küljest, aga ta suudab sellest kirjutada neutraalselt. Ehk siis ta ei pruugi olla täna 101% terve, aga ta ei aja vahepeal kelbast, et sa tema vaimses tervises saaksid kahelda.

Ka mina sain kunagi abi

Aga kui ma sinna kodulehele juba tšekkama läksin, siis mul tekkis seos, mida ma hea meelega jagan. Kunagi aastaid tagasi, no siis kui mina olin 16-17 ja kassisin oma elu – isa jõi, armastuses ei vedanud jne, siis leidsin tookord lahenduse just sarnase veebinõustamise kaudu. Ma tegin endale konto sarnasele lehele ja mul oligi oma nõustaja, kellega ma kirjavahetuses olin. Ja see oli täiesti tasuta teenus mulle, täna ma mõtlen, et ilmselt aitasid nad mind tookord ikka mäest üles ja kuna nende lehel on annetuse tegemine täiesti võimalik, (praegu nägin!) siis panin ka endapoolse tänu teele.

Ma ei mäleta oma kontot, ma ei mäleta oma nõustaja nime, aga ma mäletan, et me suhtlesime pikalt, see tähendab, et see polnud mul mingi ühekordne – tere, mul on mure, olen tiinekas ja tahaks ära surra kiri, vaid me suhtlesime – kui ma ei eksi, isegi aasta või kauem. Ma sain tänu temale üle oma esimesest pikemast suhtest ja kui ma praegu nii tagant mõtlen, siis sellest oli nii palju abi!

Minu meelest näiteks Eluliin, kus ma ise olen kunagi vabatahtlikuna töötanud (läbinud kõik selleks vajalikud psühholoogilised koolitused), on minu jaoks kehvem variant, ma iga kell enne parem kirjutan kui helistan. Pealegi helistamiseks oleks parem olla üksinda, aga kui sa elad vanematega siis kuskil teki all sosistada tundub imelik.

Noh, nagu näha, meeldib mulle kirjutada juba lapsest saadik.

Hinga välja! Päriselt ka!

Ma ei ole mingi vaimse tervise edendaja, ma ei ole mingi meditsiinilise taustaga ja ma ei ütle, et minu meetodid on õiged, aga.. näiteks minu jaoks on psühholoogi vastuvõtt kuskil kabinetis jumala lamp. Lähen hommikul puhanuna, sätituna, istun ja räägin.. Ja kõik ongi okei. Aga andke mulle kaks klaasi liiga palju veini ja ma murdun ja ma räägiks seitse korda rohkem ja südamest. Nagu kunagi mulle hüpnotisöör Marissa ütles, inimesed joovad ennast algul lõbusaks ja siis mingil hetkel sellesse faasi kus nad lähevad katki..

Kõige parem asi lollustega leppimiseks – hinga enne magama minekut sügavalt sisse ja välja. Mõtlegi: oh, need tänased kommentaarid, hingan välja, need pole minu mõtted, need on kellegi teise mõtted, kõik ei pea minuga nõustuma, aga see ei tähenda, et mina ei või elada nagu mina tahan. See on minu elu. Ma olen iseenda boss, mitte keegi teine! Selle triki sain ma kristallikojast, kui sa pead teiste energiatest lahti laskma. On kevad, see tähendab, et ma pean jälle minema.. Sest mul ongi vist see, et ma elan nii palju läbi ja suhtlen nii paljude inimestega ja ma olen neist energiatest ülekülvatud. Seal käimine teeb mu oleku alati kergemaks ja vabamaks.

Kui ma Meelisele seda kunagi rääkisin, et tavai, mõtle nüüd siin voodis olles, mis sind häirib ja hinga see välja, siis ta arvas, et ma olen veider. Kuniks ma ühel õhtul teda puhisemas kuulsin. Toimib. Proovige. Isegi kui tundub imelik. Aga sügavalt sisse ja koos negatiivsega välja.

Olge terved!

See postitus ei ole sündinud koostöös, aga kui tunnete, et vajate abi, siis – peaasi.ee

Koht kus mina omal ajal abi sain – lahendus.net

Kui tegemist on pakilise murega, siis helista:

Eluliin: 6558 088 (eesti keel), 655 5688 (vene keel) (igapäevaselt kl 19-07)
Psühholoogilise kriisiabi telefon: 6314300 (tööpäeviti kl 9-20)
Usaldustelefon: 126 (eesti keel), 127 (vene keel) (igapäevaselt kl 19-23)
Lasteabi: 116111 (24h)
Lapsemure: 646 0770 (tööpäeviti kl 10-18)
Ohvriabi telefon 116 006 (24h)

Või pöördu erakorralisele vastuvõtule:

Psühhiaatriakliiniku valvetuba Tallinnas: 6172 650 (24h) Paldiski mnt 52
Psühhiaatriakliiniku valvetuba Tartus: 731 8764 (24h) Raja tn 31
Psühhiaatriaosakonna valvetuba Pärnus: 516 0379 (24h) Ristiku tn 1
Psühhiaatriakliiniku valvetuba Viljandis: 435 4255 (24h) Jämejala, Pargi tee 6
Erakorralise meditsiini osakond Narvas: 357 1795 (24h) Haigla 1
Erakorralise meditsiini osakond Ahtmes: 331 1074 (24h) Ahtme mnt 95

Kiirabi: 112 (24h)

5 thoughts on “Loobusin koostööst..

 1. Teid ilmselt blokivad/unsubskriibivad viimasel ajal paljud, kuna ajate parajat kelbast. Üks päev trallite mööda maailma ringi ja aitate koroonal levida, järgmine hetk manitsete kõiki kodus istuma. Üks hetk uhkustate oma rahahunnikute, suure elamise ja tohutu säästuarvega, järgmisel hetkel loodate, et inimesed teile sellises olukorras annetavad.

  Mõtle ise, miks paljudele teie blogi ja teie isiksustena enam peale ei lähe.

  1. See, mida ma arvan korona viirusest ei ole võrdeline, mida ma arvan eriolukorrast ja kodus püsimisest. Selleks, et see hullus läbi saaks, peavad KÕIK kodus püsima :) savi, mida ma seejuures arvan viirusest. Meie läksime reisile kui polnud veel mingit eriolukorda.

   Säästuarve ongi SÄÄSTUD! Ma ei kutsu kedagi üles meile raha kandma, vaid laivides tuli see jutuks ja lõikn võimaluse :)

   Meie blogilugevus pole langenud, jälgijaid ca 100tk vähemaks jäänud IG/FB kontodel, aga ma näen selles vaid positiivset :) meid ei jälgi need, kellega meie mõtted ei ühti! #erinevusrikastab

 2. Nope, ei ole AD-de peal uuesti, kuigi tõesti olen mõelnud, et pagana vale aja võtsin loobumiseks ja paar nädalat on nii pingeline olnud, et tõesti olen mõelnud, et alustan uuesti. Siis aga mõtlen, et ma olen nii palju endaga tööd teinud ja kui tegelikult ikkagi väga raskel ajal saan ilma hakkama, siis oleks uuesti AD söömine lihtsalt vale.
  Ma küll ei tea, millistest suunamudijatest on juttu ja mis koostööst täpsemalt, aga ma olen nõus, et selliseid koostöid peaks kindlasti tegema inimesed, kes päriselt on ravinud end, tegelenud endaga ja teavad, millest räägivad. Või samas…ma ei tea ka… sõltub vist sõnumist…

 3. Mäletan, et kunagi tuli skandaal üles, kui suur M keeldus mingis kampaanias osalemast, sest ka X oli selles. Meelis rääkis lives, et ta ei ostaks kunagi Škodat, sest nad tegid X’iga koostööd ja teie ei sooviks sellise blogijaga seostatud olla. Nüüd loobute ka mingist koostööst, sest ei soovi olla samas kampaanias mingi suunamudijaga. Kas see on siis muutunud normiks, et loobutakse koostööödest, kui ettevõtte teeb koostööd mõne sellisega, kes ei ole teie tassike teed? Kuidas suhtuksite teie, kui teised seaksid tingimuseks, et ei tee koostööd, kui Marimell ka kambas on? Peaksite seda normaalseks ja ei solvuks?

  1. Ma usun, et nii mõnigi on seda juba teinud – et kui meie oleme ka kampaanias, siis ta ei soovi osaleda. Ma pean seda jah, normaalseks. Ei solvu. Kõigil on kuskil mingid piirid ja standardid :) ja see on OKEI!

Comments are closed.