#elulineblogi

Lugeja küsib: mis kell ärkate?

Keegi jättis küsimuse, et mis kell me ärkame, et tundume pigem hommiku- kui õhtuinimesed. Nii ta vist kipub olema – mida varem ärkad, seda rohkem jõuad teha ju.

Vanasti ma ärkasin 6:30 – sest mulle meeldib hommikul võtta see pool tundi endale, käia pesus, teha kohvi, istuda ja skrollida esimene tiir internetis, tšekata meilid üle.. Ja siis ajada üles Meelis ja siis Hedon ja siis lasteaeda ja..

Kui koroona tuli ja kodukontorid alguse said, siis ärkasin 6:30 ja tegin tööd kuni 9:30 (sest mul oli palgaalandus ja sellega seoses ka tööaja vähenemine) ja selleks ajaks kui teised ärkasid (lasteaiad olid ju ka kinni), oli minul kõik tehtud mis vaja. Seega jah, võib vist öelda, et olen hommikuti tegusam.

Mul pole kunagi olnud probleeme ärkamisega, kui kell heliseb, siis ma ärkan. Tegelikkuses see 6:30 aeg on nii sisse kodeeritud, et ärkan 90% ajast ilma kellata.

Praegu oleme me selle aja nihutanud kella 7 peale, sest me ei pea tormama tööle, lasteaeda vms. Lasteaeda võib saabuda kella üheksani ehk ka mõni hetk hiljem kui tavaks.. Ja vahepeal kui Hedon üldse lasteaias ei käinud, siis.. ärkasime lihtsalt seitsmest, et jõuaks kiiremad asjad enne laste ärkamist ära teha. Praegu on ka nii, et 90% hommikutest Hedelin ärkab umbes seitsme paiku, sööb ja magab edasi 10-11ni.

Ehk siis selleks ajaks ongi kiiremad asjad tehtud ja saab temaga tegeleda.

Aga kui nüüd rääkida õhtutest, siis selleks, et reedel poole ööni üleval olla, teeme me päeval koos lastega lõunaune. Üldjuhul lähme me enne südaööd ikkagi magama igapäevaselt.

Kas te olete pigem hommiku- või õhtuinimesed? Kas kuulute äkki kella viie klubisse, et rohkem jõuda? 

4 thoughts on “Lugeja küsib: mis kell ärkate?

  1. Ma vist eluaeg hommikuinimene olnud :) kool ja töö ja nüüd kodus üks kolmekuune, kes ärkab iga jumala päev kell 7.30
    Ja ärkan ka ilma äratuseta .

  2. Palun palun Delimano kuumaõhufritüüri retsepte!
    Ootan seda postitust iga päev :)
    *fritüüri värske ja uhke omanik :)

  3. Olen loomult õhtuinimene, aga sunnin end hommikuinimeseks! Ärkan kell 4.45 ning kl 5 olen juba valmis lugema erialast kirjandust. Tegelen sellega u 1,5 h ning siis laps lasteaeda ning ise tööle. Kasutangi seda aega enese arendamiseks, päeva jooksul pole selleks aega ning õhtul olen liiga väsinud.

Comments are closed.