Lugeja soovil: kuidas te tikutopsis oma asjad ära mahutate?

„Võiksite teha postituse oma kodust. Ma olen üsna kaua juba seda blogi lugenud aga tean üsna vähe: et korter on pisike ja et hoov on olemas ;) Samas shoppate nii palju ja saate seoses blogiga palju asju. Nüüd käisid oma unistuste nõusid ostmas ja mainisid, et alla 12 pole mõtet komplekti ostagi. Mul endal on ka väike elamine ja mu mõtted lähevad alati kohe sinna, et aga kuhu ja kuidas te kõik need asjad mahutate? Minul ei mahu ära ei riided, jalanõud ega sööginõud ega mitte miski üldse :) Võibolla näitate häid nippe – elust väiksel pinnal.“

Küsisin meie FB grupis, et kas teeme laivi või teen piltidega postituse ja kuna küsiti mõlemat, siis.. videot näeb siit – tegelikult tegime kokku kolm videot, sest kaamera peksis segast vahepeal (esimeses on Hedoni tuba ja kastimajandus, teises köök ja elutuba ja kolmandas niisama mula) ja postitus ise on siinsamas :)

Kui pooled asjad ära annaks, oleks vapsee palju ruumi

Ma ükspäev panin midagi sahtlisse ja mõtlesin, et mul mahuks veel sitaks asju ja teiseks, kui pooled ära annaks, ei juhtuks mitte midagi. Paljusid asju ma üldse igapäevaselt ei kasuta, aga vaja nagu on. Näiteks mingid serveerimistaldrikud, suured salatikausid, piparkoogivormid, triikraud jne.

Lisaks on meil majapidamises seitse suurt vannilina, tegelikult piisaks neljast. Kolm meile ja üks varuks kui keegi külla tuleb ja pessu tahab minna. Ja näiteks jalanõusid on mul liiga palju. Mingi 20 paari kindlalt seisab kapis ja ootab mingit tähtsat päeva. Võiksin vabalt alles jätta viis paari, aga niisama ma oma hulludest kingadest, mida ma kokku skoorinud olen, ei raatsi loobuda ja keegi neid osta ei taha – liiga väike jalg ja keskmisele eestlasele liiga hullud.

Kui ma nüüd uued Villeroy & Bochi kausid ostsin, panin vanad salatikausid kõrvale. Annan need kas õelapsele, kes kohe oma koju kolib või siis viin maale tädi juurde, seal kuuris ruumi küll ja jumal teab millal vaja läheb, eks.

Üks asi, mis veel hullult ruumi võtab, aga mida ma samas tihti kasutan on purgid, mul käivad kõik toidud serveerides pigem purkidesse kui kaussidesse. Magustoite armastan ka purkidesse pigem teha.

Aga kui me nüüd räägime, kuidas me ära mahume. Siis ma ei tea, mul pole üldse probleemi. Väga hästi mahume.

Riided ja jalanõud

Neid on meie majapidamises kõige rohkem. Meil on suur riidekapp, kus rippuvad asjad on meil ilmselt pooleks, või ka mitte – mul umbes 1/4 kapist, Meelisel täiega rohkem asju. No kleidid võtavad ka vähem ruumi kui pintsakud ja Jõuluvana kostüüm :D Lisaks on kapis – Meelisel kaks riiulit ja mul neli :D kuigi mul on tegelikult kindlalt vähem asju kui tal, aga mul on mingeid rannariideid juba terve hunnik, tal ainult kahed ujukad.

Suvel on mul kleidid suht palju ka kokku lapatuna riiulis, sest ma ostan juba eos mitte kortsuvaid asju, sest triikrauda kasutan ma reaalselt korra aastas. Mõttetu tegevus, nagunii kannad ühe korra, ja uuesti pessu. Ei näe pointi triikida kui just pulma ei ole minemas ja särk võiks sirge seljas olla.

Nagu vasakult pildilt näha, mahuvad riidekappi ka kaks käsipagasikohvrit, kus tegelikult hoiame nö talveriideid, hetkel on need küll keldris, sest.. reisime liiga palju et neid edasi-tagasi tõsta. Talvel on kohvrites suveriided. Kapi alumisel riiulil paremas nurgas on tolmuimeja (mis küll ei paista), lisaks on seal täpiline kott – seal on kõik kingituste pakkimiseks vajalik – paelad, paberid, teibid, lipsukesed jne. Üleval riiulis kohvri kõrval on pool riiulit tühi, seal on nt kui külalised tulevad a) voodipesu (suletekid saab väga väikseks rulliks keerata! b) Meelise trennikott

Esikus on meil mingid peamised jakid rippumas ja hunnik jalanõusid. Nagu minu riiulist (keskel) näha, on mul ainuüksi viis paari Javere :D lisaks veel viis paari tenniseid ja isegi mõned madalad suvekingad on sinna ära eksinud. Ja kui te küsite, miks neid nii palju on, siis sest.. ma kannan neid kõiki :D

Hedoni jalanõud panin ma alles nüüd karpi, sest need muidu olid nagu segapudru seal riiulis. Riiuli vastas on kaks pesukorvi. Valges on must pesu, selle peal vannilinad, mida hea haarata kui vannituppa minna. Tumedamas on Makita laadija (millega saab laadida nii varstolmuimejat kui akudrelli), magamiskotid, pesulõksud, pesukotid ja mingi selline rändomim staff, mida nagu vaja läheb, aga mitte kogu aeg.

Lisaks on üks kapp mu kingi täis (vt allpool) ja Meelisel on jalanõude jaoks Hedoni riiulis üks sinine kast.

Hedoni osakond

See üksik sinine beežide hulgas ongi Meelise jalanõude kast. Rohkem beeže lihtsalt Jyskis polnud :D Kaks kirjut kasti ostsime nüüd IKEAst, ühes on hunnik puslesid ja teises kõik meisterdamiseks vajalik – guašid, pliiatsid, liimid, plastiliinid jne.

Üks auk on tühi, seal on Hedoni mälestuste kast, kuhu ma aeg-ajalt midagi poetan. Selle all on Hedoni pesu-ja sokisahtel. Kellaga kapis on raamatud. Selle all mänguasjad.

Sildiga kastis on Hedoni talve asjad, lutikettidega kastis samamoodi. Üleval hetkel veel suured asjad, nende all on hetkel kasutuses olevad riided – ühes püksid ja pusad (neid on hiiglama palju, saaks vabalt poole vähemaga hakkama – pükse 20+ paari, pusasid 15+ tükki), teises särgid (30+ tükki) ja lühikesed püksid (20+ paari).

Siis on kaks kasti nö kolmandas reas paremal – ühes on mingi suvanodi, mida pildistamiseks kasutame – kunstlilled ja kangad jne, ja ühes on minu ehted ja mingid lipsud ja vööd ja rihmad jne.

Kui rääkida beežidest kastidest, siis seal on igasugune muu tavaar – ühes on näiteks kotid, ühes laualinad ja voodipesud, ühes fliistekid, kahes mingi rändom kraam – teibid, mingid rattajupid, kõrvaklappide karbid-kotid, telefonide-ipadide karbid jne. Üks on konkreetselt apteegisahtel – seal on kõik plaastrid, tabletid, kraadiklaasid jnejne.

Nö Hedoni osakonna lõpetab tema mängunurk, kus on köök ja lennukipark, kitarr ja padjad-pallid… Palle on igal pool. Eile magama minnes avastasin ühe näiteks padja alt.

Tal ripuvad seal põll ja pajakindad jne. Ja nüüd IKEAs käies ma ostsin talle mingi ahjukomplekti – taignarulli ja koogivormid ja ahjuplaadi jne. Nii naljakas, kui ta need pakist välja võttis, tõi kohe kindad, et see plaat on kuum, ilma kindata ei tohi võtta :)

Vannituba

Järgmine ruum on vannituba, kus on pesumasina pealne täis tavaari. Ma olen umbes viis aastat Meelisele rääkinud, et ma tahaks sinna pesumasina kohale riiulit, aga mina ei tea, miks seda meie majas ei ole. Samas järelikult peab mul piisavalt suva olema, sest muidu meil see riiul oleks.

Ma mäletan keegi kunagi kommenteeris parastavalt, et haiged rotid oleme, kõik asjad on kastides, mis elu see on. Jumala mugav on.

Tagumises kastis on kõik juuksehooldusteemad – föön, sirgendaja, juukselõikusmasin, lakid, harjad jne

Teises tagumises on kreemid, mida nii tihti ei kasuta, maskid, lõhnad jne

Eest kastis on koorijad, igapäeva kreemid, hambapastad jne

Teises ees korvis on kogu mu kosmeetikavaru. Keskel roosas kotis on selline kraam mida reisidel kasutada – väiksed pudelid, shampoonid, mini hambapastad, varuhambaharjad jne. Lisaks igast vatitikud ja meigieemalduskraam, mida ma väga ei tarbi, aga on olemas kui vaja.

Nagu näha, siis hetkel on seal ühes kastis ka roosa kosmeetikakott, kus mul tavaliselt reisimiseks vajalik kraam sees, kuna me alles justkui tulime ja varsti jälle läheme, pole seda lahti pakkinud ja on seal ootel.

Lisaks on vannitoas veel kaks nelja riiuliga väiksemat riiulit kuhu mahub muu kraam – pesukapslid, kodukeemia, WC paberi varud, veel üks korv, kus on maskid ja kreemid ja juuksevärvid ja koorijad jne, mida vahel vaja – aga hea kohe võtta, mitte kuskilt otsida.

Köök

Nii. Siia väikesse kööki mahub NIIII PALJU ASJU, et te ei kujuta ette ka.

Kohvimasina ja uuni all kapis on potid-pannid, igasugused plastmasskarbid, koogivormid, ämber piparkoogivormidega jne.

Külmiku peal kapis on ühekordsed nõud, kõrred, topsid, supikausid, noad-kahvlid, serveerimiseks vajalik kraam jne. Lisaks on seal sushi söömiseks kuuene komplekt taldrikuid ja sojakausse. Need ei ole ühekordsed. Sinna mahub veel suur neljakandiline riiv, paar pakki varukohvi jne.

See kubupealne kapp on petekas, seal taga on mingi süsteem, riiulid on paar cm laiad. Seal on mingid klaasid ja viinapitsid peidus.

Avatud riiulites on klaasid, purgid, need kõrrega kruusid, kohvitassid. Kraanikausi peal kapis on asjad, mida ma väga ei kasuta… Serveerimiskraam peamiselt – purkidest alustades ja igasuguste taldrikute ja asjadega lõpetades.

Alksiriiul, kuivaineriiul, maitseaineriiul ja hunnik sahtleid.

Rohelistes sahtlites on alumises taldrikud-kausid, siis on sahtel, kus on köögirätikud, põlled, salfakad, siis maitseained jälle ja siis mingi kolasahtel – noateritaja, taignarull, küüslaugupress jne mingi köögikraam ühesõnaga.

Pruunides sahtlites on igasugused kiled, fooliumid, küpsetuspaberid. Siis on Hedoni sahtel, kus on tema küpsised, kuivatatud puuviljad jne. Siis ühes sahtlis on grissinid, mingid need serveerimiseks mõeldud korvikesed ja viimases sahtlis on… haamer, tangid, kruvid, kruvikeerajad, liimid, lambipirnid jne, mida ikka mõnikord majapidamises vaja läheb.

Elutuba

Jep, meil on ühetoaline korter, aga ma julgen öelda, et meil on nii Hedoni tuba, elutuba, söögituba kui ka köök. Me oleme mõttes neid eraldanud. Köögis on toidupilt ja söögitoas on kohvipilt ja elutoas on meie pilt jne :)

Voodiasjad mahuvad voodikasti/kappi ja saab täitsa kobeda elutoa tekitada kinnise nurgadiivaniga. Hedoni voodi kobib sellisel juhul tema nurka ja elu lill. Aga härrale meeldib meie juures magada. No jumal, magagu aga, kaugel seegi aeg on, kui ta meid kuulda ega näha ei taha.

See sama kapp, mis siin paistab, kus keskel on auk (tumba kohal on nö auk, eriti ei paista) ja mingi kola, selle alumises osas ongi minu ja ainult minu kingad. Üleval on nö kontoriosa, kus on igast paberid-märkmikud, pastakad, augurauad jne jälle korvidesse peidetud. Vanasti neid polnud, ilgem tolm oli seal koguaeg. Nüüd mu meelest pole üldse asjad enam riiulis nii tolmused kui nad on kompaktselt koos.

Praegu vaatan, kapi otsas on kaks Uncle Pauli karpi, jälle olen alles jätnud, äkki vaja midagi ladustada :D

Aga jah, nii me elamegi. Ja elu on lill. Ruumi on piisavalt. Köögilauast saab sujuvalt päevaks kontor ja õhtuks pakime läpakad kokku ja sööme üheskoos ja keegi tuleb tavaliselt külla ja.. Kuni järgmise hommikuni, mil läpakad jälle lahti lööme ja.. Ma ei tea, minu meelest on meil ruumi piisavalt. Ja kõik kes külas käivad, alati imestavad, et ah, ühetoaline, aga nii palju ruumi.

Milline on teie kõige väiksem korter olnud kus te elanud olete? Aga kõige suurem? Kuidas ära mahute? 

28 thoughts on “Lugeja soovil: kuidas te tikutopsis oma asjad ära mahutate?

 1. Kunagi 17a tagasi Tln kolides oli pisike kööktuba,kus polnud isegi pesemisvõimalust ja wc oli ühiskoridoris.
  Seal kaua ei elanud õnneks.
  Järgmine pisematest oli 1toal Õismäe korter kus isegi lapsega elasime aga no ei enam!
  Peale lapse sündi on olnud alati vähemalt 2toaline sest ma tahan voodis magada, mitte diivanil.

  Nüüd on ridakas, kus igaühel oma tuba.
  Muidugi saab elatud ka pisikesel pinnal aga ma ei suudaks enam.

  1. Mismõttes ei suudaks, sureksid maha? :D Kui ikka vaja, küll suudad, lihtsalt hetkel võimalused paremad.

  2. No sellesmõttes, et olen teinud kõik selleks, et ei peaks elama enam nii väiksel pinnal vaid oleks lastel oma kodu kus igaühel mugavalt ruumi.
   Ei suuda elada väiksel pinnal sest vajan oma ruumi ja privaatsust ( ei meeldi kui minu magamistuba mingi lebola nagu 1toal oleks kui külalised).
   Olen elanud, tol ajal oligi see korraks hetkeline lahendus aga aina paremaks tingimused muutisid. Pahaks ei pane, kellele meeldib aga lihtsalt endal teisrd soovid.

 2. Huvitavalt lahendatud. Mis riiul Hedoni toas on ? Hetkel olen tegemas lapsetuba ja tahaks ka riiulite/kastide süsteeme (ilmselt siis ikeast). Kas kastidest on mugav mänguasju võtta (riiete jaoks on eraldi garderoob)?

  1. Ikea riiul jah :) Kaks eraldi, üks kaheksa-auguga ja üks 16auguga. Laps ise saab edukalt sahtlid/kapid lahti.
   Riiete jaoks pole meil mingit garderoobi. Riided ongi kastides: Sildiga kastis on Hedoni talve asjad, lutikettidega kastis samamoodi. Üleval hetkel veel suured asjad, nende all on hetkel kasutuses olevad riided – ühes püksid ja pusad (neid on hiiglama palju, saaks vabalt poole vähemaga hakkama – pükse 20+ paari, pusasid 15+ tükki), teises särgid (30+ tükki) ja lühikesed püksid (20+ paari).

 3. Kõige väiksem korter oli vist mingi 15m2 ülikooli ajal.Hetkel elan 53m2 ja see ikka megapisike.. ootan hetkel, et oma isiklik korter valmis saaks, see koos rõduga siis 115m2. Lõpuks kodus (loe: köögis) ruumi ka siis!

 4. Oleme elanud nii 1-, 2-, kui ka (nüüd) 3 toalises…ja praegune ikka kõige mõnusam, iialgi ei koliks enam vabatahtlikult väiksemasse korterisse.
  Ruumi on piisavalt ja igal ühel on oma tuba, mulle ei meeldi ka nt kui asjad on kuhugi kapiotsa ladustatud jne, nüüd on igal asjal (enamasti :D) oma koht olemas. 1 toalises oli kõige tüütum diivanvoodi lahti-kinni lappamine kui nt külalised tulid, siis pmst istusidki sinu voodis…nõme minu meelest :D

 5. Tegelikult on uskumatu, kuidas te ära mahute..pluss punktid emmele leidlikuse eest, ausalt!
  Minu lapsepõlve kodu oli mingi 60+ ruutu, 3 toaline, köök, panipaigad, suured esikud kaks tk. Elasin ema ja vendadega, ruumi jagus. Kuna ma olin kõige vanem ja teismelisena tahtsin oma nurka, siis elutoas tõmbasime maast laeni sektsiooni seina juures eemale, sain oma peiduka elu kapi taga, voodi ja kooli lauaga :) vennad jagasid tuba, emal oli oma tuba!!
  Nüüd on mul pere, elasime Tallinnas 50+ ruutu korteris, saime hakkama, aga eelmine aasta viskas korterielu, ühistu asjadega majandamine nii üle, lisaks naabrid jne..hakkasime vaikselt uut kodu otsima ja leidsime veebruaris sel aastal :)
  Nüüd elame Tallinnast veidi väljas väikses ja mõnusas alevis, meil on oma ridaelamuboks aia ja terassiga 140+ ruutu umbes, täna oleme me rahul, kohe vägagi..miks me siia kolisime, osalt tütre tõttu, kooli saab jalutada, kõikvõimalikud huvialad ja ringid käe juures!! Poodi saame, raamatukogu ka on, nagu kõik on..kõik on nii uus ja värske, samas ka kodu kujundamine veel pooleli, üleval korrusel veel vannituppa mööblit vaja ja nipet näpet, tegemisi jagub!!
  Aga kas te plaanite ka kunagi ära kolida, suuremasse vms?
  On mõtteid, kuhu ja miks just sinna?
  Tervitades, D

 6. Ma olen jaganud 2 toalist- küll 2 inimesega, küll 3 inimesega, aga alati hakkama saanud:) Olen elanud ka 3toalises täiesti üksinda, kuni sugulased ka seltsi kolisid. Hetkel on meil 3-toaline korter, ruumi piisavalt, aga hoiuruumi kohutavalt vähe- pole jõudnud veel igasuguste ilusate ja suure mahutavusega kappide ostudeni :D Ma olen kindlal arvamusel, et kui me veel koliksime, sis ainult oma majja, kus ma saan teha nn lugemistoa täiesti iseendale- praeguses korteris aja privaatsust ja üksioleku aega tikutulega taga …

 7. Sul on köögis need ümmargused metallist Ikea lusikate jne hoidjad. Miks te Ikeast pole sinna alla ostnud neid aluseid, mis vett alt läbi ei lase. Neid spetsjomm müüakse, maksavad 1 eur ja natuke peale, musta värvi alused, umbes 1,5 cm kõrged, mille sisse need metallist potsikud käivad. Vbl sa ei teadnud. Lihtsalt mainin. Muidu on koguaeg kõik kohad vett täis.

 8. No minu jaoks näiteks pole ruumi piisavalt. Kas tõsiselt meeldib kui kõik asjad on nii üksteise otsa kuhjatud?
  Kööginurk kraankausi taga on minu jaoks lausa kohutav, ei meeldi kui asjad vedelevad. Meeldib kui kõik on silma alt ära.

 9. Pean tunnistama, et mind ajaks selline asjade küllus hulluks. Selline tunne nagu ko-gu-aeg oleks tuba sassis.
  Aga see on kuidagi kodust kaasa saadud harjumus. Ma mäletan, et mu ema oli ka selline, kes kõik asjad sahtlisse või uksega kappi toppis- peaasi, et silma all poleks :D
  Isegi kui 2-toalises kahekesi elasime, tundus et meil on raudselt rohkem ruumi vaja, sest igale asjale pole oma kappi.

 10. Mina elan praegu oma kõige väiksemas kodus. Majaosa suurus on umbes 80 ruutmeetrit, tube on kolm, planeering aga üsna tobe ja muuta ka ei saa. Elada kannatab, aga asjade paigutamisega on küll tükk tegu. Ma ei kannata kuhjasid ja kokkupressitud hunnikuid, seega vähendasin asju. Noh, raamatuid ei vähendanud, nende jaoks on mul üks suur riiul, mis teie korvidega riiulist tundub tüki maad suurem.
  Ma muidu nuriseksin väikese pesa üle, aga õnneks on maakodu ka olemas, suur talumaja, üle 300 ruutmeetri. Seal ongi enamus mu asjadest – ülejäänud tuhanded raamatud, fotoalbumid, laste joonistusmapid, meie hooajavälised riided ja asjad. Seal ma keedan moosi ja aurutan mahlad, teen supipõhjasid purki, seal on mu purgid, auruti, korvid, ämbrid ja vanaegsed lauanõud.
  Perega mahume mõlemasse kodusse, aga sõpru võõrustame ainult maakodus, üleüldse maal meeldib rohkem.

  Kunagi oleme elanud ka mõnes üürikas, pisem neist oli punkt 47 ruutmeetrit. Siis meil polnud mööblit ega märkimisväärselt muidki asju – madrats oli põrandal, riided mahtusid seinakappi, raamatud olid seina ääres virnas, telekas vedeles mingi lauakese otsas. Lapsel oli oma toas natuke rohkem mugavusi, aga üsna askeetlik oli temalgi. Selles korteris oli meil ruumi ülearugi.

  Üks asi on, milles ma kunagi allahindlust ei tee, nimelt diivanil või mingi rökeldise otsas mina ei maga. Mul peab olema suur voodi, kus on hea madrats ja ülimugav kattemadrats. Sama tähtis on seegi, et voodiriided ja- pesu oleksid korralikud ja mugavad. Patju pole samuti kunagi liiga palju. Teistel pereliikmetel on minu mõjutustel tekkinud sama kiiks. Sellepärast mul praeguses kodus nii kitsas ongi – suured voodid võtavad ruumi ära :D

  Ma saan aru küll teie pere põhjendustest, et miks te nii elate, aga mina isiklikult ei suudaks. Mu maakodu köök on teie pesaga ühesuurune ja olgem ausad, see pole just mingi üüratu ruum. Paarile on ok, väikelapsega ka, aga edasi läheb juba nutuseks (sinna on teil veel aega). Millest ma aga aru ei saa – kuidas teil kunagi üldse tuli pähe mõte sinna asju ja inimesi täis tikutopsi plaanida kodukohvikut?? Ma ei saa isegi sellest aru, kuidas te ise sellega toime oleksite tulnud, aga no külastajatele oleks selline asju täis tuubitud tuba ikka üsna ahistavalt mõjunud.
  Mul linnakodu köögi tasapinnad on hetkel teie kööginurgaga samas seisus ja juba see on piisavalt rusuv. Ometi mul ei pea olema täiesti lagedad pinnad ega üldsegi mitte valged seinad.

  Aga mis ma siin ikka seletan, tegelikult on ju teada-tuntud tõsiasi, et ÕNN ÕITSEB KA VÄIKESES KODUS! Peaasi, et te ise rahul olete, ega muu polegi tähtis.

 11. Minu jaoks on ka toad nö sassis, kui asjad niimoodi lahtiselt on, nagu köögis ja pesumasina peal. Väsitav on sellises toas, aga eks te olete ise harjunud ja siis ongi ok.

 12. Minul ausalt öeldes hakkas ka natuke hirmus neid asjade hunnikuid vaadates :D aga see kõik on loomulikult maitse asi. Ma ise elan mehega kahekesi kahetoalises, koos rõduga 68 ruutu. Ruumi on piisavalt. Hoiukastide ja -karpide süsteem üle korteri on üpris sarnane sinu omadega. Kõik lahterdatud jne, et oleks maxmugav leida ja igapäevaselt kasutada asju aga kõik need korvid ja karbid on lihtsalt kappides. Sest ma lihtsalt ei salli sellist “kõik kohad, kuhu vaatan, on asju täis“ looki :D enda kodus ei kujutaks ettegi, teiste omades käies riivab ka alati oma kiiksu tõttu silma selline silma all olevate asjade rohkus.
  Ja muidugi selline “kõik asjad kappides“ lahendus on ka koristamise poole pealt supermugav. Kõik kapipealsed jne on tühjad ja saab nö möödaminnes kõik tolmust ära pühkida. Ei pea asju tõstma, liigutama jne.

 13. Väga tubli, et suudad asju korras hoida. Mul oleks sigala paari päevaga valmis. Kunagi elasin 1toalises paneelikas, nüüd majas. Köögi sahtlid pooltühjad – ei meeldi kuhjata, ei meeldi kui asju palju. Põhimõte on see et kui käed välja sirutan ükskõik mis toas, ei tohiks miskit ette jääda

 14. Väga hästi planeeritud kodu! See ju ongi kodus oluline, et igal asjal oleks oma koht. Võtad, kasutad ja paned oma kohale tagasi, seda korras kodu kuldreeglit on teie kodus hästi näha.

 15. Elame neljakesi, 2 täiskasvanud ja 2 last(4 ja 1), kahetoalises korterid ca 43 ruutu. Tore oleks suurem pind aga pole hetkel leidnud sobivat ja taskukohast. Hetkel on asukoht nii mugav, kõik vajalik väga lähedal, ilmselt sellepärast ei kiirusta ka. Viibime palju õues ja käime ringi, eriti suvel, siis pole aega ruumipuuduse üle kurta. Vahepeal kui igal pool mingi auto varbavahele jääb, mõtlen küll, et poistel võiks olla oma tuba. Aga noh, aega on selle kiire asjaga

 16. Kodu on just seal kus on su süda!
  Kõigil ei ole jah ämmalt või vanematelt saadud maja per*e all.Hiiglaslike köökide ja ruutudega.
  Väike armas puhas pesake teil ja olgu palju ruute on.

 17. Ma mõtlen just seda, et kui kõike pesumasina peal hoiustate ja sellega peaks midagi juhtuma, siis kas pole tüütu neid asju sealt ära võtta? Ja osadel pesumasinatel on vanuse lisandudes kombeks ka ringi hüpata, seega ma isiklikult ei ladustaks asju seal, kuigi mugav on.

  Enda kõige väiksem üürikorter on olnud 27,3, praegu on 37,7.
  Teie korteris on küll teil omad süsteemid ja tore, kui meeldib endale, ise ma nii ei eelistaks elada kolmekesi, kui me juba kahekesi läksime oma 27.3 1-toalises hulluks. Nii palju isiklikku ruumi on vaja lihtsalt.

  1. Me teeme nagunii kõike koos, vaba aega ja isiklikku ruumi anname teineteisele ka, üks läheb kodust ära lihtsalt :D
   Ja pesumasin paar aastat vana, ei hüppa ega mölla seal vannitoas ringi. Ja oot, millega peaks midagi juhtuma? Pesumasinaga? No siis tõstan kastid sealt ära ja parandame masina ära ja uuele ringile :)

Comments are closed.