“Ma ei osta musta reede ajal midagi” aka 285 eurot hiljem

Igal aastal ma luban, et ma ei tee jõulukinke, pole ju vaja. Ja igal aastal olen ma.. “ma ei osta musta reede ajal midagi”. Aga nagu ma siin ükspäev naabrile kurtsin, “tahaks räigelt šopata midagi”. See tuleb sellest, et ma otsustasin puhkama hakata, see tähendab rohkem seda, et ma istun jalad kõrgel (et see pinge natukenegi leebem oleks jalgades) ja skrollin telefoni. Õudne, kui igav võib olla keskmisel naisel kodus. Ma olen nädal aega passinud ja mul on tunne, et ma lähen lolliks.

Igal sajal juhul, tähendab skrollimine seda, et kui arvel on raha, siis tuleb tahtmine šopata, kuigi vaja pole nagu midagi.

Algsest plaanist – ma teen kingitused sel aastal ainult endale, Meelisele ja Hedonile sai sujuvalt 12 kohustuslikku kingitust. As usual ma tahaks öelda. Aga.. esiteks selgus, et me teeme naabritega loosipakid aastavahetuse peol, siis see, et ma olen oodatud nö igaks juhuks jõuluõhtul naabrite juurde, kuna Meelis teatavasti teeb tööd (Telli Jõuluvana, you know!) ja oleme oodatud veel jõuludinnerile sõprade juurde, kus otsustasime, et teeme lastele kingitused.. Lisaks on jõulude ajal sünnipäev mu sõbranna lapsel ja Hedonil suht kohe aasta alguses, nii see kingikogus kasvas.. Ja kuigi need ei pea olema kõik mingid sotised kingid, siis ikkagi on neid vaja. On vaja mõelda, mis kellele sobiks jne.

Kuna musta reede pakkumised hakkasid postkasti tiksuma juba nädal varem, siis.. Tegin mõned tellimused, kokku säästsin 438,50 eurot. Ma tean, ülehinnatud, juurde hinnatud jne aga hea tunne ikka kui oled kasvõi näiliselt reisiraha säästnud. Kui ma muidugi praegu neid tellimusi vaatan, siis ma saan isegi aru, et ma elaks edukalt ilma nende asjadeta, aga mis tehtud see tehtud. Vähemalt keegi saab õnnelikuks.

Üks tähelepanek on mul küll – kõik hinnad olid odavamad enne musta reedet, konkreetselt reedeks tõsteti hindu. Ja noh, mõnes kohas tõsteti ka natuke varem, sest näiteks tahtsin ma osta ühte kotti, siis see oli enne soodukaga -50% ja musta reede nädalal -35%. No minust ta maha jäi sinna poodi.. Samamoodi tahtsin osta ühte L.O.L nuku komplekti, mis oli kogu aeg 32€ (Eestis 54€) ja ma tahtsingi vaadata, kas hind läheb paremaks mustal reedel, sest tarne oli 12€, et äkki tuleb reedel parem pakkumine, aga hind oli tõusnud hoopis 39€ peale. Õnneks jõuludeni aega on, saan veel ringi vaadata. Ehk siis, mustal reedel ma endal lolliks minna ei lasknud, tegin seda varem :D

Esimene tellimus – baltbaby.com lehelt

Alghind 304€ | mina maksin 151,90€ | sääst 152€

Esiteks tellisin ma ühe toote, mida ma lihtsalt nägin ja olin wtf, ma tahan proovida – vankrikiigutaja – ilmselt on see asi, mida mul ei ole vaja, aga ma kohe tahan seda testida. Haha, muidugi praegu linki võtma minnes avastasin ma, et 3x odavam variant on ka olemas :D #blond

Tellisin kaks jõulukinki ja kärule organisaatori, mis oli küll mu babyshoweri wishlistis, aga mida ei toodud ja see tekk oli lihtsalt nunnu. Ma olen mingi tekifriik. Don’t even! Mul oli Hedoniga ka umbes 10 tekki..

Molo lehelt on ju alati vaja midagi tellida

Alghind 248€ | mina maksin 66€ | sääst 182€

Paar päeva enne musta reedet ennast potsatas mu postkasti kiri Molost, et.. juba käib VIP sale, tule kohe uudistama.. No ilmselgelt ma läksin ja ma pole vist ainsamatki tellimust Molost teinud läbi arvuti, sest see on nii lihtne, aina skrollid ja lisad ostukorvi. Ja seal on tõesti allahindlused allahindluse moodi. Palju ma sealt samas ei osta, sest mu meelest on kallis, aga.. mõnikord kohe tahaks midagi ilusat ja kui sa saad 140€ jope 28€ eest, siis nagu why not. Kusjuures, mustal reedel oli hind selline:

Hedonil on kõik ujukad Molost (meeldivad sealsed mustrid, ma ei kannata mingeid käpapatrulli ja ämblikmehe jura!) ja paljud suveriided, sest seal on ägedad värvilised valikud + hommikumantel, selle skoorisin ka mingi allahindluse ajal, kui see muidu 100€ maksnud hommikumantel oli 30 vms.

Bredeni mütsid on parimad

Alghind 75,70€ | mina maksin 0,70€ | sääst 75€

Bredeni mütse (ma tean, kõigil on, endal on ka kopp ees) olen ma aastaid Hedonile ostnud ja ilmselt ostan seni kuni nad tegutsevad või ta neist välja kasvab, aga mütse kantakse täiskasvanuna ka. Igal sajal juhul – lasteaeda kõige ideaalsemad. Hedonil on neid juba mingi viis tükki vähemalt, aga uusi mustreid on ju ikka vaja soetada. Ja kuna mul on sinna kogunenud neid punkte mingi aja jooksul, siis kasutasin need just ära (oleksid muidu ära aegunud), nii et pidin maksma ainult 70 senti kogu tellimuse eest.

Poole Hinnaga – nagu nimigi ütleb, kõik on poole soodsam

Alghind 21€ | mina maksin 10,50€ | sääst 10,50€

Kuigi tegemist on meie sõprade e-poega, siis olen ikka ja jälle sealt tellimusi teinud. Näiteks sussi sisse päkapikunodi ja nüüd tellisin sealt paar L.O.L teemalist jõulukingitust naabritüdrukule, sest igaks juhuks pean valmis olema, et ma jõulud nende juures veedan ja loodetavasti mitte haiglas, aga kuna miski pole kindel, pean kõigeks valmis olema ja tühja käega külla ei minda.

Tallinki e-poest kreeme

Alghind 75€ | mina maksin 56€ | sääst 19€

Ma tean, nagu mulle kreeme veel vähe saadetakse, aga on kreeme mida ma tahan kasutada mingitel erilisematel puhkudel ja.. mul on nad alati kapis. Seega, tellisin oma lemmikuid sooduka ajal.

Nagu ma ütlesin, läheks elu ilmselt edasi ka ilma nende asjadeta, aga pean tänama õnne, et ma Berliinis, Londonis või USAs ei ela, sest siis oleks ma selle nädala jooksul ilmselt 2850€ poodidesse jätnud.

Kas ja mida teie musta reede raames kokku skoorisite? Mul näiteks sõbranna kurtis, et ootas nii kaua hinna paremaks minemist, et jäi oma suurusest ilma ja siis oli hädas, et kust ta saaks, kasvõi kallimalt, aga on vaja.. Kas panite ka millelegi ammu silma peale või tegutsesite hetkeemotsiooni ajel? 

15 thoughts on ““Ma ei osta musta reede ajal midagi” aka 285 eurot hiljem

 1. Ei plaaninud midagi osta, aga kuna rumala peaga sai napsie padjad pestud (vanem mudel, mis ei olnud ettenähtud pesemiseks) ja rikkusin ära :( kuna padjad olid väga soodsad, siis hegkel kraapisin nii palju kokku et 2 patjagi sai tellitud :) ( saab lastele vähemalt padjad) peres on ainult üks kes töötab, ja mina oma töövõimetusega ei teeni juba aastaid midagi, siis jöulud on meil lihtsalt perega koos ja kinke ei tee. ( Kui just jöuluvana padjad kuuse alla ei pane eelmised padjad olid üks aasta tervele perele kuuse alla toonud )

  1. Ilusaid jōule teie perele. Selle kommentaari lugemine oli paras reaalsuskontroll endale. Absoluutselt mitte pahaga! Kuskil on lapsed kes saavad endale padja jōuludeks ja siis ostab keegi 2900 euri eest voodi.. täitsa pekkis ikka

 2. Kuna me saime oma uude majja oktoobri keskel kolitud, siis ootasime just musta reede nädalat (Soomes).
  Eelnevalt oli juba taustauuring tehtud ja hinnad kirja pandud, kontrolli mõttes.
  Skoorisime uue voodi 2900 eur, 3 vaippa pea 400 eur, kahe toa pimendavad kardinad 300 eur, raamaturiiuli 195×240cm ca 500eur odavamalt. Lisaks veel blumminist roose allahindlusega + tasuta transport koju. Viimane oli siis ainus ost Eestist.
  Sellised säästud teevad kohe tuju rõõmsaks ja oli väärt ootamist. Nüüd tuleb vaid oodata, et kõik tellimused kohale jõuaks

  1. Ah jaa …. VB nõude komplektid 2×36 osaline + 3 tassi skoorisin samuti, vastavalt 50% ja 30% soodukaga

 3. No nimekiri, mida vaja oleks jms oli juba poolest suvest tehtud. Osa neist plaanisin ka teha mustal reedel. Aga ei arvanud et nii mitu sotti korstnasse kulub. Ups.
  Allahindlustest… Nohmaeitea… Ju ostlen hoopis teisi asju. Nt ostsin lastele mingeid kingitusi E-esmaspäeval. Ja no mustaks reedeks olid need veel alla hinnatud -_- Jumala kettasse ajab selline asi. Bredenilt fännan ainult nende meriinoriideid. Hakkasin seal ka juba maksma minema, kui mõtlesin, et ahhh missasja, järjekordne 70€ huugama pandud ja ostsin seekord hoopis Eerini e-poest meriinoriided. Sai paarkümment eurot soodsamalt. Abiks ikka. Eks muidugi näis, kuidas seljas istuvad jne. Sall-mütsid ostsin hoopis N-trendist, ~14€/tk. Miks peaaegu topeltraha eest osta Breden, eriti kui nende mustrid juba nii vastu hakkavad.
  Ja no palju tuli sekka oste, mis polnud üldse plaaninud. Ohjah. Aga ma tean päris kindlasti, et ega edaspidi naljalt midagi ei osta kah. Pool aastat kindlasti mitte, kui välja jätta ootamatused, mida kõigil ette tuleb. Suurem ostlemine tuleb ilmselt uuesti sügisel, kui lapsed lasteaeda jne. Shopahoolik ei ole, kuigi netis seda teha on nii umbes 1000x toredam/mugavam/aegasäästvam jne kui päriselt poode pidi kolada. Netis osteledes muidugi on raha kiirem ka kontolt haihtuma:D Niiet kahe otsaga asi. Füüsilises poes oleks mul ilmselt peale 7t poodi kopp ees, poeõhust pea valutaks, silme ees virvendaks ja ma lihtsalt mõtleks et fuck this shit ja kõnniksin minema ja oleks kindlasti need mitusada eurot säästnud.. Muidu mingi Musta reede hulluja pole. Seekord tahtsin lihtsalt, et saaks nimekirjast võimalikult palju asju maha kriipsutada ja enam niipea mistahes ostlemisega mitte tegeleda. Kopp ees.
  Allahindlused olid kohati küll jah… naerukoht.

 4. Ma olin see aasta tubli, ostsin Asosest kaks asja ja eile õhtul 23.35 tegin ikka Bredenist mütside tellimuse ka ära :D tavaliselt kipun ka laristama, aga see aasta tõesti polnud midagi vaja ja õnneks vaba raha ka liiga palju pole :D

 5. Ma hoidsin ennast täiega tagasi, sest vabanduse šoppamiseks oleks igal juhul leidnud. Endale ostsin kaubamajast uue ripsmetuši ja näoseerumi, neid olen tõesti kuid juba plaaninud osta ja ilumaailmas on suht harva soodukad (20-30%). Selle ostuga plaanisingi piirduda, aga pühapäeval libastusin natuke ja tellisin ka Molo lehelt lapsele paar asja: sain talvekombe 28€ga, sellise hinnaga ei saa muidu kasutatud kombetki, niiet õigustatud ost :D ahjaa, Lindexist tellisin ka paar asja beebile, aga sealt tellin alati, kui sooduskaubal on soodukas (bodid 3€, tudukad 6€ jne – taaskord, kasutatud asju müüakse sama kallilt).

 6. Tellisin tütrele mõnnaka pusa-teki hind 39.90, ilma soodukata oli 59.90. Ja elukaaslase õele tellisin Paul Mitchelli juukseseerumi, mille tavahind on sinna 30 kanti, alega sain tiba üle 20ga kätte. Ja tänu teile täiendasin varusid ka purecosmetics lehelt Dr. Bronnersi listist. Seekord tellisin tsitruse seebi…nii hästi lõhnab

 7. Mina ei ostnud midagi. Ausalt öeldes pole mul sellist aegagi, et arvuti taga istuda. Käin tööl ja neli last võtavad üle jäänud aja ning siis peab veel jõudma ka maja ehitada ja heategevust teha. Ühesõnaga sain nüüd alles teada täpsemalt mis see endast kujutab. Olin varem kuulnud selle kohta küll. Ilmselt olen ma ainuke, keda see ei huvita väga. Kui mul tekib mingi asja järgi vajadus, siis teen sel hetkel uurimustööd hindade osas ja saab ostetud. Jõulukingitusi hakkan juba varakult novembri algul ( kui raha koguma hakkan juba loomulikult varem) vaatama, sest neli last tahavad kingitusi ja kahel lapsel on nädal enne jõule sünnipäev( ei ole kaksikud). Edu kõigile ostlemisel.

 8. Kassile ostsin kraapimispuu -50% ehk enne oli 99.99 saime 49.99 ja mehele jõuludeks kella. Säästsin 100 euri. Endale ostsin käsiaurutaja ja säästsin 30 euri. Kokku säästetud 180 euri ja asjade ost planeeritud

 9. Ma ei tea, kas ma olen loll või milles asi.

  Vaatan Bredeni tellimust, kus näitab, et punkte on 46 (st 3€ ning 1 punkt jääb üle). Kuidas selliste punktide arvuga on võimalik 75 € alla saada? Tahaks ka :)

  1. Ma tegin skreeni hiljem, st ei teinud skreeni tellimise hetkel, hiljem panin uuesti ostukorvi asjad, mis ma ostsin..

 10. Sleepytroll vankrikiigutaja on palju etem, kui Rock it. Sleepytroll kiigutab ainult siis, kui laps niiöelda märku annab (täpselt ei tea, kas liigutuse või häälega), sest ise pole kasutanud, aga tundub kõvasti etem kui see, mis koguaeg kiigutaks. :)

  1. See Sleepytroll kiigutab 3minutit hetkest kui vanker liigutab/häält laps teeb, mis ma tellisin :) A sain nüüd aru, et sa minu lingitutest rääkisidki. Tänks, ehk siis tegin hea valiku :)

Comments are closed.