Mitut käekotti on naisel vaja?

September on minu jaoks jälle märgiline – esiteks tuleb pärast suve säästurežiim, sest suvi oli täielik lape500, seda just rahaliselt, väljas söömiselt, igasugustelt meelelahutuskuludelt jne Ja teiseks sordin ma siis alati asju. Kõike on liiga palju. Ja mida rohkem ma loen erinevaid raamatuid ja uurin rahatarkust (ma olen väga aeglane nö elluviija), seda enam ma saan aru, et mul on liiga palju asju.

Ma ei räägi täna litterkleitidest, mida mul igaks otstarbeks kapis leidub – tahad roosat, siis seda saab mitmes erinevas toonis, kuldset, hõbedast, sinist, lillat, punast – leiab! Täna räägime kottidest ja kingadest. Okei, isegi mitte kingadest, vaid pigem just kottidest.

Kingade osas olen ma suutnud ennast korralikult aastate jooksul taltsutada – pole vaja osta ägedaid kingi hea hinnaga kui ma neid lõpuks ei kanna. Mulle on alles jäänud ühed mustad kingad, veel ühed kontsad ja muud jalanõud on pigem vabaajajalatsina kvalifitseeruvad, aga ega neid ka vähe pole. Aga, kindlasti kaks korda vähem kui mul neid varem oli. Olen läinud seda teed, et ostan pigem ühed kvaliteetsemad kui viis paari suvakaid.

Teine asi on kotid. Ma olen alati teadnud, et mul on liiga palju kotte – ma kannan 99% ajast ainult ühte ja siis mõni harv kord välja minnes sobitan mõne riiulis oleva koti outfitiga. Googeldasin, mitu kotti peaks naisel olema. Tuleb välja, et kolmest piisab – väike, keskmine ja suur. Igaks olukorraks. Internet leidis, et maksimaalselt võiks naisel olla üheksa käekotti. Mul oli ca 15, sorteerisin ja alles jäi 5, millest kaks on ühesugused, aga erinevat värvi kõhukotid. No ei võta megalt ruumi. Hetke seisuga müüsin ma maha oma väikse musta käekoti, mida ma igapäevaselt kandsin. Ja olen nüüd dilemma ees, kas mul oleks vaja uut või ei. Ühtpidi saan ma hakkama ka selle keskmise suurusega kotiga igapäevaselt. Ja kui pean välja minema, siis tuleb võtta see kõhukott ja kogu muusika. Naised, ja nende soovid, ma ütlen.

Aga reaalselt need ca 10 kotti mu riiulis lihtsalt seisid. Von Baeri seljakott ja suur reisikott – kasutasin neid aastas korra, no milleks nad võtavad mul garderoobis siis ruumi. Hunnik erivärvi käekotte, mis sobisid aastas paar korda outfitiga – viisin kõik allesjäänud kotid, kleidid, püksid, seelikud Pandora Laekasse Kalamajas, sest ma ei viitsinud kolme suurt IKEA kotitäit asju tõesti pildistada ja e-poodi lisada. Nemad tegelevad edasi. Hoiavad boxi korras ja pildistavad ja möllavad.

Arvestades mu kaalulangust, siis.. neid riideid, mis sinna läks oli väga palju, sest julgelt 90% kapis olevast oli mulle suur. Seal on reaalselt siltidega või sildid eemaldatud täiesti uusi kleite, kaanefotoks olev kostüüm on mul seljas olnud viis minutit nende samade piltide tegemiseks, aga tegelikult megasuur mulle, tagant klambriga kinni :D, Lisaks DKNY, Karl Lagerfeld jne mis ma näiteks aprillis Amsterdamist ostsin, aga mis selga ei ole veel jõudnud ja juba suured. Seal on suurem osa sel suvel mu piltidel seljas olnud kleite, sest noh, suured. Terve virn Hedoni riideid, 90% MOLO omad, alates T-särkidest kuni jopede ja tossudeni. Jalka bootsad, mis on sekundiga väikseks jäänud, ehk praktiliselt uued. Kevadel ostetud Adi tennised, mis selleks sügiseks olid väiksed jne.

Soovitan kohapeale sinna minna, saate head kraami hea hinnaga, sest hinnad on 2-10€. Võite vaadata ka nende kodukale, nad lisavad asju ka e-poodi, aga vaevalt mu boxis midagi megalt seisma jääb.

Ja mu eesmärk septembrist detsembrini on – mitte osta uusi riideid (eile patustasin, käisin Paavlis kostüümi otsimas laupäevaseks stiilipeoks ja haarasin ka kaks onziet, ühe samasuguse nagu mul oli see suvi, aga mis oli MEGASUUR sügiseks ja ühe värvilise veel. Pandora Laekast saanud raha läheb praeguse mõtte kohaselt uue käekoti alla – võiks ju ikka väike kott ka olla. Aga seni kuniks sealt midagi laekub mulle, proovin ma elada selle suurema kotiga ja äkki mul polegi seda väiksemat vaja?

Mitu kotti teil on? Ja kui paljusid te neist reaalselt kasutate? Mul oli mega kahju neid kotte müüki panna, aga ma pean endale aru andma, et “kellel on surres kõige rohkem kotte” ei päde!

2 thoughts on “Mitut käekotti on naisel vaja?

  1. Ma olen elupäevad selles parteis olnud, et naisel pole vaja ühtki käekotti, kui on korralik seljakott ja taskutega riided :D. Ehk et minu kotiarsenalis on viisakam seljakott tööl jm käimiseks, üks nn daybagi mõõtu seljakott reisile/matkale, suurem lennuki käsipagasi mõõtu seljakott ja päris suur 65l matkakas. Lisaks üks õhuke vöökott, mida kõndimas käies kasutan (mahutab telefoni, peenikeste sigarettide paki, pangakaardi , tšäksi ja võtmed pm) ja noh, ok, üks keskmise suurusega crossbody käekott ka puhkudeks, kus seljakotti pole mõtet vedada ja sobilikel autfittidel pole piisavalt taskuid :D. Ma tegelikult olen oma 45 eluaasta jooksul ikka ka mõned käekotid ostnud, et tundub normaalne ja kõigil korralikel naistel ju on ja nii…. ja mitte ainumastki neid kunagi kandma hakanud, ehk et nüüdseks tõesti ongi see üks ja sellestki rohkem kui küll.

Comments are closed.