Ma olen ikka nii jõuluinimene

Ma olen haige jõuluinimene, eriti kui lumi maha tuleb, ma kohe heldin. Tahaks juba seapraadi teha, verivorste, kõrvitsasalatit, kinke pakkida, kuuske ehtida ja kelgutama minna.

marimellinulg2015

Aga kuna jõuludeni on veel omajagu aega, siis kingitusi ostan ja teen ma ikka, ja seda juba varakult. Täna just mõtlesin, et pean kuskile kappi ruumi tegema, kuhu neid ladustama hakata.

Tegelikult tahtsin kirjutada aga sellest, et kui oktoobris inimesed pildistama tulid ja Meelis pakkus välja, et kas teeme jõulupilte ka, siis keegi ei mõelnud sellele veel, a ei, liiga vara.. Ja nüüd, kui on kuulõpp ja lumekirme maas, siis kõik ärkavad. Mis on muidugi tore :) Igaljuhul on meie jõulustuudio täies hoos ja kes pilte tahab tulla tegema, siis saab :)

fotoraatigastuudios
Meie eelmisel aastal :)
2S8A6890-2 (1)
Iseenesest saab ka glitteritega teist pilte teha kui soovi on :)

Näiteks on meil praegu broneeritud vallatu jõuluteemaline aktipildistamine (neid pilte ma ilmselgelt avalikkusega ei jaga), paar perepildistamist, üks jõulune kõhupildistamine, jõuluteemaline tüdrukuteõhtu pildistamine ja terve beebigrupi pildistamine!

Aga aegu veel jagub. Ja nagu ikka, korra kuus on meil stuudiopühapäev, kus hind eriti magus! Detsembris on neid pühapäevi kaks – 4 ja 11. detsembril! Broneeri aeg kohe, sest kohad täituvad helikiirusel!

dets_stuudio_2-copy

21 thoughts on “Ma olen ikka nii jõuluinimene

 1. Ma tegin täna lastele piparkoogitainast :D õhtuks on meil söögiks verivorst, sült ja kapsas kartuliga :D ei jõua ka ära oodata seda. laste nõudmisel on paar tulukest ka tuppa pandud ja jõuluteemalisi meisterdamisi olema ka teinud.

 2. Ikka mustalt ja makse maksmata pildistate jh? ( sa niikuinii seda kommi üles ei lase) Huvitav kui vastavasse asutusse päring teha selle kohta

  1. Miks mustalt? Me teeme läbi sõbra firma osad asjad ja MTÜ arvele lihtsalt koguneb mingi summa raha. Tee päring kuhu tahad :) ega ma nii loll ka poleks, et ma blogiks kõigest ja siis võtaks ainult sula vms

  2. Osad asjad?? Aga neid fotoshuute teete ju mitteametlikult! Blogi papp ju tuleb ka mustalt. Kokku teeb päris kena summa millelt makse ei maksa ja mis sissetulekuna (nt panga) jaoks kirja ei lähe.

  3. Miks mustalt?

   Kui on reklaamartikkel on arve, kui on see bänneriteraha, on arve.

   Maksud on makstud, kui vaja, aga see ei ole regulaarne sissetulek. Aga seni kuni pole pangas käinud, ei tea öelda, kas läheb panga jaoks arvesse või ei, lihtsalt arvan, et nad ei arvesta ebaregulaarset asja sissetulekuna, kui see pole püsiv.

  4. Naljakas kuidas mõnel inimesel, ehk sul “Kat”, nii räigelt korda läheb mismoodi keegi oma äri ja rahaasju ajab
   Räige kadedus tuleb kommentaaridest välja ja nii margine on lugeda, et inimene on nii ärritunud täitsa lambise teema peale, mis ei puudutagi kedagi muud, kui ainult asjaosalisi.
   Isegi kui oleks tegu musta äriga, siis mega savi ju.. Ühesõnaga, Kat, ole inimene ja rahune maha. Las teine teenib oma perele leiba nii nagu heaks arvab!

 3. Mis sinu per#e Kat jääb nüüd sellest õhemaks kui nad peaksidki mustalt(mida nad ilmselgelt ei tee) millegagi lisaraha teenima? Küll on ikka mõnel inimesel suur vajadus oma nina toppida teiste rahaasjadesse.

  1. Ma just mõtlen sama, et ma ju niigi räägin suht ausalt me sissetulekutest ja ikka on vaja “sa valetad” välja pakkuda :)
   Ma tõesti ei pea avalikku tabelit iga ostu või makse kohta, aga no see oleks ka veidi imelik.

 4. Mõnele inimesele lihtsalt on vastukarva see, kuidas sa ühes postituses kirjutad, et saate kahepeale kokku 800.- kuus ja pole üldse mitte kuidagi võimalik oma kodu osta. Ja siis kohe on postitused fotostuudio kohta või reisimisest. Teie kuu sissetulek on ju tegelikult ikka oluliselt suurem ja kogu jutt omavahel ei klapi. Kui ausalt räägite, siis rääkige ikka nii, et lugejate jaoks ka loogiline oleks :P Mind näiteks ei huvitagi, kui palju keegi teenib, aga kui inimene juba iseenda jutule vastu räägib, siis see küll ei meeldi

  1. Ma olen kaua vait olnud aga selline keerutamine ja valetamine mulle ka ûldae ei istu! “Meist rääkides, siis kahepeale saame selle 800 kokku hetkel. Ja jälle ma taban end mõttelt, kuidas kurat me iga kuu hakkama saame?”
   Kas Meelis teenib 500 käte?!?! Nagu tõsiselt mida sa vassid :D sa ise saad töötukassalt pea 300 euri ja järsku on teil kahepeale 800 eurot?! :D rääkimata reklaamirahast ja fotoshuutide rahast jne. Kahe peale kokku te saate vabalt 1200 kätte kullake (Meelise palk+su töötuabiraha+lapsetoetus+reklaamiraha+fotoshuutideraha+pealegi saabuv jõuluvana). Kui rahast räägite siis pange ikka kôik oma sissetulekud kokku mitte ärge näiliselt tehke ennast vaesemaks, et kõik kaasa tunneksid ja mõistaksid miks teil oma kodu veel pole. Lonkavad prioriteedid või väga sitt majandamine ei muud! :)

  2. Jumal, küll mõnel näib olevat probleem meie sissetulekutega, et mida me vassime ja miks meil raha pole ja kuidas me reisida saame ja kodu ei saa… Panen siis kirja!

   Igakuised sissetulekud

   Meelise palk – tööleping ei luba seda avalikustada, aga kui ma ütlen, et saame kokku 800, siis nii on.

   Siia lisandub igakuiselt lisatasu, mis on kuuti erinev, seega, see pole raha, mis oleks nö püsiv ja kindel sissetulek ja seda me ei arvesta igakuise kindla sissetulekuna. See ongi see raha, kas saame osta lõhet või kalapulki.

   Lapsetoetus 88,50€ – läheb igakuiselt eraldi kontole, kuhu koguneb Hedoni raha – kui talle midagi suurt vaja (ala ratas, talvekombe vms), siis seda raha kasutan. See on tema raha, mida ma ei kasuta sõbrannadega veinitama minemiseks või Meelise autokindlustuse maksmiseks vms.

   Minu töötukassa toetus – sain siiani 303€, alates novembrist saan kuni aprillini umbes 250€, kui ma enne tööle ei saa.

   Seega, meie igakuine kindel sissetulek on Meelise palk + minu töötukassast saadav raha ehk umbes 800€ + olenevalt kuust siis Meelise lisatasud.

   Muud „tasud“, millega osad arvavad, et me ratsa rikkad oleme

   Blogi bännerid – umbes 100€ kuus, see raha koguneb hetkel konkreetselt selle firma kontol, kuniks ma teen arve. Arveid teen vastavalt meie reisimisele. Arvete jaoks kasutame sõbra firmat, seega maksud makstud. Ja raha on otsejoones reisifondi jaoks.

   Fototeenused – oleneb kuust, on kuid kus Meelis ei teegi pilti, on kuid kui teeb ühe pulmapildistamise või siis stuudiopühapäeva. Seega igakuiselt 35-350€. Kui soovite arvet, saab. Kui maksate sulas, paneme kirja ja kirjutame uuel aastal tuludeklarisse sisse. Maksud makstud. Arvestage nüüd sellest 59st eurost, millega me pildistamist pakume, maha maksud ja stuudiorent – see raha läheb üldjuhul reisifondi purki. Ei kasuta sedagi raha elamiseks.

   Arvestage siit maha veel näiteks objektiivi parandus, fototehnika uuendamine jne. Siis ega väga rikkaks ei saa. Igakuiselt on see summa reaalselt pisku. Aasta peale teeb ühe reisi.

   Kas te päriselt arvate, et selle kõigega saab rikkaks, seitse maja, viis autot, kolm reisi, igapäev kalamarja süüa ja vahukat juua? Ei saa ju.

   Ma siinkohal ei välista, et pärast jaanuarist Tai reisi hakkame kogu seda piskut korjama kodufondi jaoks. Aga see pole päris nii, et hops, aastaga koos.

   Muud sissetulekud

   Kingitud raha – üldiselt soovime alati kingituseks raha ja näiteks Meelise ema on üsna helde kinkija, pole midagi öelda. Ka see raha liigub otsejoones reisifondi või mõne suurema ostu tegemiseks.

   Jutt, et me oleme sitad majandajad vms. Ei ütleks. Proovige ise selle 800€ eest kõik vajalik ära orgunnida. Mul tuleb see päris hästi välja, sest nälga ja paljaks pole veel jäänud. Arved on ka kõik makstud.

   Ja nüüd ausalt, ma panen sellel rahateemale punkti. Järgmisel nädalal on meil kohtumine oma kodupangaga. Ja siis ilmselt võtame teised ette. Et üldse aimu saada, mida ja kuidas oleks võimalik.

  3. Pangale läheb arvesse ikka igakuine stabiilne sissetulek, mitte see, kui inimene teenib novembris-detsembris midagi lisaks. Jube kus inimestel on sappi ja isu torkida kuskil kellegi blogi kommentaarides. Mina sinu asemel ei oleks vaevunud selgitamagi, pole see kellegi teise asi mida ja kuidas te majandate. Teie elu, teie raha. Ja muide isegi kui selgitad, siis sellised Kat-sugused leiavad ka sinu selgitustes midagi mille kallal iniseda. Mõttetu.

 5. aga catering? kas sellega ei anna natuke juurde teenida, oled ju kirjutanud, et korraldad pidusid ja üritusi? Ja Meelis peaks palka juurde küsima :D millega ta üldse tegeleb? mida müüb, et palk nii kesine? Loodan, et uuest aastast saad sina ka stabiilse töö ja Hedon lepib lasteaiaga, siis saate reaalsemaid plaane teha ja on motivatsiooni, mille nimel pingutada :)

  1. Loodame jah parimat. Ma seda cateringi olen siiani ainult sõpradele materjali raha eest teinud. Praegu ajangi töötukassaga asju, et saaks oma kokavärgi teha :)

  2. Küllap sa tead, aga kui veel ei tea, siis selle kokavärgi juures tuleb ka vet ametiga asjad korda ajada. Seal ka paberimajandust jagub, nii et kui sa veel ei ole uurinud, siis mõistlik on seda juba teha.

Comments are closed.