#elulineblogi

“Ma olen nüüd suur poiss!”

Hedoni sünnipäevapidustused hakkasid juba päev varem, sest lasteaeda oli vaja teha tort. Õpetajatega arutades leidsime, et soolane võileivatort on hommikul hea mõte, sest lapsed pole teab mis pudrusõbrad. Ja hommikuks oligi mannapuder, seega soolane tort polnud vist paha mõte. Kuigi näiteks Hedon olla ainult viinamarju söönud :)

Igaljuhul tegime me päev varem torti ja kui ma Instagrami pildi panin, siis keegi juba küsis, et mis ma vahele panen ja mis saia kasutan ja kas retsepti saab. No retseptimeister ma pole, aga…

Kasutasin Fazeri seda porgandi-pastinaagi juurikasaia, sest see on oma tüübilt juba hästi pehme ja õhuline, arvasin, et see jääb tordi sees ka hea. Jäi.

Vahele tegin niimoodi, et… võtsin suitsutatud seavälisfileed, toorjuustu, lisasin blenderdasid ära põhimõtteliselt, ja panin selle üheks kihiks, teiseks kihiks tegin klassikalist küüslauk-juust-majonees määret, aga kuna see jäi liiga tükiline, siis panin selle ka koos toorjuustuga blenderisse, lisasin veel värsket kurki. Tegi mahlasemaks ja vedelamaks seda. Kolmandaks kihiks segasin kõik eelnevad kokku ja määrisin ka ääred kokku.

Hommikul (õnneks jäi seda määret alles) panin veel ühe kihi ja sinna sisse sain kinnitada viinamarjad. Kuna see jäi alguses nii värvitu ja roheline, siis lisasin veel paprikaviile ka. Ma ei ole teab mis kaunistaja :D Ja selline ta sai.

Kuna me mingit ulmepidu Hedonile sel aastal ei teinud – noh mängutoad ja jutud, siis saatsin lasteaeda mullitaja, kes siis lapsi pool tundi lõbustas ja selline vahva pidu saigi siis seal peetud.

Õhtuks kutsusin (reaalselt hommikul saatsin kutse), Hedoni suured sõbrad meile. Alguses mul oli plaan teha samuti võileivatorti, aga siis vaatasin, et no ei jõua. Appi tuli vana hea Wolt, kus meil krediiti omajagu tiksunud (sest kui teie kasutate koodi marimell liitudes ja saate 7€, siis me saame ka) ja tellisin kolmest erikohast head-paremat.

Üleval Hotoka hotdogid, mis on julmalt suured (kiidan portse! + friikad on megahead seal!), keskel on Sandwich Bari võileivad (mis olid rahva lemmikud) ja siis Wingstoppi kanatiivad. See oli täpselt paras ports seltskonnale :)

Lapsehoidja tegi koogi ka, sest noh, magusameister pole ma ammugi.

Sõpradel palusin kingituseks tuua vaid õhupalle. Neid Hedon ka sai (vaata avapilti), aga lisaks veel kolm puslet (mis tuli kohe kokku panna) ja 200 raha Egiptusesse kaasa võtmiseks (jäätiseraha, nagu Tanel ütles).

Ja loomulikult, olen mina küll Meelisele väga tänulik minu viljastamise eest, aga ma ei tulnud selle pealegi, et talle kingitus teha, erinevalt temast… Nüüd on mul Fabelese sõrmuste juurde ka sobilikud kõrvarõngad.

Hahahaha, ma loodan, et Meelis ostis need eelmisel aastal juba (kui allahindlus oli), sest läksin praegu Fabelese linki võtma nende lehelt ja neil täna kuni 21.01 mingi kampaania, et uue aasta puhul kõik baasehted -18%. Meelis on väga hinnatundlik ja allahindlustehunt meil, loodetavasti sai siis ka alet. Hahaha. Nii naljakas tegelt. Ma ei hakka talle mainimagi seda, et ma allahindlust nägin. Ma juba kujutan ette kuidas ta marru läheb, kui ta täishinda pidi maksma ja nüüd plaks allahindlused. 

19 thoughts on ““Ma olen nüüd suur poiss!”

  1. Point on see, et laps võib vabalt selle kurku tõmmata, ja täpselt paraja suurusega on mari, et hingetoru täiesti kinni tõmmata :)

  2. Mitte halva pärast aga lihtsalt infoks, et alla 5a lastele üldjuhul ei soovitata anda terveid viinamarju, kui peaks kogemata kurku minema, siis võib asi väga halvasti lõppeda!

  3. Ja mullitaja on küll lahe idee lasteaeda. Lastel oli kindlasti rõõmu kui palju :)

 1. Hedonile palju õnne ja võileivatort oli hea mõte, aga kikilips ning mullitaja lasteada on nagu veits üle pingutatud.

  1. Sellest ma küll aru ei saa, kuidas sünnipäeval sünnipäevalapse pidulik riietus ülepingutatud on? Oleks täisülikond, siis jah lasteaialapsele tülikas ja ebamugav terve päev, aga triiksärk, viisakad püksid ja kikilips?
   Sellise suhtumisega vanemad kasvatavadki lapsi, kes arvavad, et teatris võib käia dressidega ja maksimaalne enda üleslöömine on pintsak võidunud triiksärgi peale visata.

   Mullitaja osas olen kahevahel, ise vist oma lastele midagi sellist keset lasteaiapäeva ei korraldaks, aga imelikult ei vaataks, kui mõni teine vanem teeks. Eeldusel, et tegeldi ikka kõigi lastega seal, mitte ainult sünnipäevalapsega.

  2. Ära piduliku riietuse ülistamisega nüüd nii pühalikuks ka mine. On ikka vahet, kas panna viikarid, lips ja triiksärk lapsele selga teatrisse minnes või lasteaeda, kus hoolimata kellegi sünnipäevast põrandal müratakse, joonistatakse, voolitakse jms.

  3. A mul nt on suva, kas ta müttab vôi mitte, kui riietus ei takista, lasku käia :) pealegi, oli see särk taaskasutus, 2€, üks nööp puudu ja pärast pidu rändas prügikasti :)

 2. Terekest!
  Kas saaksid öelda mis hotdogid sa sealt Hotokast tellisid? Nägin mingit teist pilti veel nendest kuskil ja no niiiii isuäratava tunduvad, aga pole näinud neil sellised menüüs (nt see triibulise kastmega jms)..

 3. Huvitav valik võileivatordi kaunistamiseks. Tavaliselt kaunistatakse ikka soolaste asjadega. Krevetid, tomatid, kurgid, pabeika jne

  Aga ilus värske näeb välja:) Ja õnne Hedonile.

  Ootan reisipostitusi.

  1. no ma tegin singirulle algul, aga siis mõtlesin, et ah, lapsed ju söövad, viinamarjad ikka isutavad, siis ehk söövad torti ka, petukas :)

Comments are closed.