Hurghada uudised: tuul viib minema, aga maasikad on head

Hellou, from Hurghada!

Meie hotell: Pickalbatros Sea World Resort

Hind kolmele: 1251€

Reisikorraldaja: Kidy Tour/Bright Sky

Jälgi meid ka Facebookis ja Instagramis, sest sinna toodame reisi(de) ajal rohkem sisu kui blogisse :)

Esimese kindla asjana ütlen seda, et hotellivalik oli meil küll kümnesse. Ilma teatavasti valida ei saa – just sel päeval kui saabusime, saabus ka tuul, kohalikud ise ütlesid, et see pole veel midagi, mul on tunne, et puhub kohapealt minema. Aga hotell on hea, ala on suur ja huvitav, söögivalik suur ja nälga ei jää.

Me juba korra mõtlesime, et plinn, saame ikka korraliku trenni siin järgmiste päevadega , et vat kui hea Türgis oli, väike ala ainult Hedonile. Mäletate, kuidas ma vingusin jah? (Meenuta siit!)

Siin on JÕHKER ala. Mitu suurt lasteala, lisaks siis suured basseinid, mul silm ei seletagi, kus mida on.

See hotelli ala on nagu kolmest hotellist koosnev (lisaks Sea Worldile ka Aqua Vista ja Aqua Park) ja nagu ma aru saan, võime me trippida igal pool päevasel ajal, lihtsalt sööma peame oma kindlates restodes. Aga mulle meeldib, et üks hotellidest on selline „täiskasvanute oma“, kus on vees need lamamistoolid kivist ja lastekaid üldse pole ja selline fäänsi. Odessas olid seal private clubis sellised uhked basseinid. Aga mul suht suva. See on ikkagi Hedoni reis – seega passime meie seal kus on veetünnid laes ja liumäed ja torud ja lastekas ühesõnaga. Ja no neid päikesevõtukohti on ka sadu erinevaid, varjudega ja ilma, suuri kuhu terve perega mahub ja üksikuid ilma varjudeta, laudadega ja ilma jne.

Hedoni lemmik ongi mingi piraadikoht, kus on väiksemad torud ja siis üleval see suur ämber, mis end ümber kallab ja siis lastekas, kus on konna liumägi.

Kuigi tuul oli metsik, ei hoidnud see meie marakratti ometi riietes. Juba tuppa minnes teatas ta, et palav on ja peame ujuma minema. Ma ei jõudnud kohvrit tuppagi vinnata, kui tema oli juba paljas nagu porgand ja vehkis käega – anna ujumispüksid, kus mu ujumispüksid on.

Jep, meil on kolme voodiga tuba. “Panime teile suure toa, kolme voodiga, saate kokku lükata kui tahate,” teatas vastuvõtus see onu saabudes. Tõde on see, et kahe voodi vahel kapi peal on mingi tonnine “marmorplaat” ja selle taga kontaktid ja telefon ja kui me voodid kokku lükkame, siis peaks kogu selle kupatuse välja võtma. Hea uudis on see, et kuna meie tuba on ka KÕIGE KAUGEMAS majas, siis Meelis juba rääkis, et saame tuba vahetada. “Lapsega on väga halb nii kaugelt käia, kui lasteala on hoopis teisel pool.” Onu lubas homme meid ringi tõsta. Kuigi mul ausalt öeldes vahet pole. Kõndimine tuleb kasuks ja Hedonile meeldib ka trippida. Lihtsalt kui me juba bassu äärde lähme, tuleb kõik eluks vajalik kaasa vedada, et mitte tagasi tulla :D

Trallis basseinide vahet nagu vana kala, hambad plagisesid kui liumäel istus, aga ära ei tulnud, „veel, veel, veel“. Noh, mis ma tast keelan. Tema pärast me siia tulime, las lustib. Lihtsalt tuul on nii suur, et see keerutab basseinidest vett ja pritsib meid ka märjaks. Kui jalad veel vees ära harjuvad (osad basseinid on soojendusega), siis kehal on jahe mis jahe. Ma tuiasin pikkade varrukatega onziega ringi ja mul oli jahe. Noh, samas jõudsime ka juba hilja, eks 12 ajal päeval kindlasti päike palavam.

Aga ega mul muud polegi, peaasi, et kiisupallil lõbus oleks. Ma võiks ka kasukas seljas basseinis seista, kui temal sellest hea meel on. Tema reis. Temal peab lõbus olema. Küll meie kuu aja pärast Tais lustida saame.

Pealetükkivad egiptlased – olin unustanud

Ma pole kuus aastat Egiptuses käinud, olin tõsiselt unustanud selle „tule massaaži“, „ma panen sulle kreemi“, „tere tere, kuidas läheb“ – no sain mina maha istuda, kui kohe mingi Mustafa kohal, kreemitotsikud välja ja katsub mu rannet ja teatab, mul vähemalt viis korda massaaži vaja. Tema soovitab üldse Egiptuse hamami, 115€ vahib sildilt vastu, mõtlesin, et hulluks läks v? Isegi reisikorraldaja pakkus 90ega, st tänavalt saab 40ga. Aga ei, temal puha vale hinnakiri, tegelikult on jõulusoodustus hetkel ja 50€ ühele vaid. Neil isegi laste jaccuzzi ja lapsehoidjad seal ja tulgu me aga. Teatasin, et hamami ma kindlalt ei taha, kui siis võib massaaži peale mõelda.

Jõudsin enne Meelisele öelda, et kui 20€ peale kaupleks korra, võiks ju paar korda käia. Jumal, ma ei pidanud tingimagi, juba pakkus ta mulle 75€ massaaži 30ga ja viis korda 120€ eest. Juba kirjutas paberit. No ma pole nõusolekutki andnud. Ütleb siis mulle, et 120€ pole ju mingi raha, kahekesti tulete, 240€ – eehm jep, sitaks suur raha on. Ei hakanud talle meie palkadest rääkimagi. Lubas igaljuhul homme meid üles otsida. Ma enam ei mäleta, kuidas neid blokkida ka? Ma ei taha minna kuskile massaaži viis korda. Paar korda oleks ok, aga no.. Ma parem loobun üldse.

Kumin igas toidus

Võimalik, et seepärast mulle Egiptuse köök meeldinud polegi, et seda kuminat igale poole topitakse. Või on selle nimi vürtsköömen või ma ei teagi täpselt. No see maitse häirib rämedalt. Aga ma ei saa igast potist enne taldrikule tõstmist mekkida, kas on kuminaga või ei, siis lihtne – võta ainult kurki, tomatit, maasikaid, õuna, grillilt kanafileed ja pardikoiba. Lihad on siin väga head, mis otse grillilt tulevad. Salatite valik ja sooja söögi valik tundus mulle esimesel õhtul küll üsna suur ja luksuslik. Eks oma osa mängis ka see, et täna tähistatakse venelaste jõule, „hoovi peal“ oli pidu püsti pandud, kus siis serveeriti igast fäänsit kraami. Ja kuigi see oli kutsetega, siis meie seda ei teadnud, marssisime sisse ja saime ikka oma maasikaid šokolaadiga.

Ja kui te küsite, kui külm siin on, siis 18 kraadi oli õhtul kui sööma läksime, aga kui maasika sulašokolaadi pistsime ja välja võtsime, siis see hangus sekundiga. Vot selline tuul on siin. Loodetavasti vaibub see ööga, sest vastasel juhul lähen ma homme linna endale sulejopet ja teksaseid ostma. Ma ei tulnud ausalt selle peale, et siin NII külm on, tulin sukkpükste ja pikkade varrukatega kleidiga, peal see roosa hõlst, mis on üsna soe, aga mul on räigelt külm siin trippida nii.

Hotelli nett kui tatt, osta kohalik kaart!

See on vist igal pool mujal nii, va Eestis, et nett on nagu tatt. Tegelikult on see kohalik kõnekaart ja nett jumala okei. Ei saa üldse kurta. Samas hotellinett on selline, et võiks olemata olla – mul on ruuter kõrval, 20cm kaugusel ja see ei levi!

Ostsime lennujaamast kohe kohalikud Vodafone kaardid (mingit juhendit kaasa ei antud, ütles mulle “tunni jooksul aktiveeri, pole mingit pinni”), 8€ 8giga. Arvasime, et sellest piisab. Valikus oli mingi 10 erineva suuruse ja hinnaga varianti. Igaljuhul – kui me lõpuks asja ühendatud saime, siis teatas telefon, et 48 tunni jooksul kaart aktiveeritakse. Õnneks läks mingi viis tundi ja nett sees.

Pilte laeb kiiremini drive’i kui meil kodus :D Seega, väärt kraam. Eks anname endast ikka märku vahepeal. Lõpetuseks lihtsalt üks hea klõps :)

Kas olete Hurghadas käinud ja millal? Kuidas ilmad olid? Seda ma teadsin, et siin tuulisem kui Sharmis on, aga plinn, et nii külm siis…

31 thoughts on “Hurghada uudised: tuul viib minema, aga maasikad on head

 1. Olen Hurghadas käinud kahel korral. Veebruarikuus oli samamoodi külm tuule tõttu, kuid viimane kord aprillis käies, olid ilmad liiga soojad ja tuult polnudki. Väga erinev kliima kahe kuu vahel.

 2. Ma olen käinud Hurghadas 2 korda – 2 aastat tagasi
  jaanuaris – olid megahead ilmad ja tuul suht vaikne, aga ei saanud reisi üldse nautida sest seal oli just ühes hotellis pussitamine olnud päev enne kui läksime ja olukord oli megaärev seal :D ja üks õhtu läks tervest linnast elekter ära, kohalike arust oli kõik normis aga ma värisesin nagu haavaleht ja kartsin et nüüd ongi sõda :D Aga all inclusive toitlustusega jäin seal hotellis (Sindbad) megarahule, sest oli 4 restorani mille vahel valida kus süüa ja ei läinud asi üksluiseks..
  Aasta enne seda käisin veebruaris ja siis oli suht jahe ja kõva tuul, aga puhkus ja kogemus ise oli lahedam. Hotell (Elysee) oli küll väike aga personal sõbralikum ja armsam kuidagi :)

 3. Tere.

  Oleme käinud.Olime mõned aastad tagasi jõulude ajal.Ka oli jube jahe ja tuuline.Seal läheb ruttu jahedaks.Kolme nelja ajal olid juba pikad riided seljas.

 4. 2 aastat tagasi olin aastavahetuse aeg hurgadas ja no oli ikka päris külm. Õnneks oli kampsun ja tagi kaasa, muidu oleks päris ära külmunud.

 5. Meie käisime 11-20.12. 2 õhtut oli nii kõba tuul, et mina ja üks sõbranna jäime oma häältest ilma ja mina sain normaalselt rääkida esimene kord alles 25ndal detsembril.
  Kuna ma ise olin 11ndat korda seal, siis võin kinnitada, et sellist tuult polnud ja mina kogenud. Samas aga ülejäänud päevad ja õhtut olid väga soojad, päeval liiga kuum isegi. Eriti ida kaldal kui käisime, pea 35 kraadi.
  Mis neid pealetükkivaid “müügiagente” puutub, siis kasutan alati sama taktikat ja vastan “Räägi minu abikaasaga, mul pole raha” ning kui ta külma näoga otsa vaatab ja ütleb, et peale tema keegi ta abikaasat ei masseeri on vaikus. Kuigi seda tuleb iga päev neile meelde tultada. Reosi lõpus nad loobuvad juba.
  Aga poodides kasutame mõlemad sama taktikat kui jänni jääb kumbki meist “rahakott on abikaasa käes”.
  Btw … meil oli seltskonnas sünnipäeva laps, iga kord kui mainis seda poes või hotellis, sai tasuta kinke + suur tort hotelli poolt.

  1. Ma sain ka kunagi tordi, kui sünna ajal olin. Pluss hiljem tuli manager, kes küsis, kas ma haši ka tahaks :D hahahaha

  2. No jah, ei hakanud mainima, et seda pakutakse iga nurga peal ja “ööklubis” õhtuti Aastatega pole see muutunud

 6. 10 korda Hurghadas, kaks Sharmis. Käinud alati oktoobris vaheajal. Hurghada meeldib rohkem, ilmad alati mega head.

 7. Liigutage siis voodeid ;) mitte lauakest, need kergemad…yep, clever!!!! :D 1 ja 3 vahetage ära (vähemalt siit tundub, et aknapoolseim on tsipa teise kõrgusega kui teised), saate akna poole laia voodi tekitada. Seda juttu lugedes, tekkis esimest korda tunne, et aga miks mitte Egitpusesse minna… seni olin millegipärast selle koha alati välistanud. Tänx!

  1. Meil lükati voodid kokku ja kõik fine. Ise liigutasid laudu ja möllasis. Me avastasime uuesti tuppa minnes, et kõik korraldatud :)

 8. Käisin kas 2012 voi 2013 aasta jaanuaris ja meil siis oli soe..25+ ja ãratulemise päeval oli 31 kraadi sooja..see tuul oli meil ka aga õnneks mitte nii jahe aga seal öeldigi et sel ajal on see tuul kusiganes kohast ma ei mäleta ja veab et ei ole kõrbetuul sest siis oleks liivasegune

 9. Käisime teie soovitusel Türgis läbi tuusiku ja jäime 110% rahule, nüüd nillime Egiptust. Vast paari nädala pärast on ilm soojem :)

 10. Me käisime umbes 2012a jaanuari lõpus, siiis oli ka meeeeeletu tuul, et kui nende varjukeste vahel oli, siis enamvähem kannatas päikest võtta, aga ujuma ei saanudki :D See aasta tahtsin Sharmi minna, aga oli välja müüdud, ja ära ta jäigi, teadsin et Hurgadasse jaanuaris ei lähe enam. :D Aga muidu meeldis, õnneks olid meil ikka pikemad riided ka kaaasas, ja linnas oli tore, tuulevaiksem ja puha. :P

 11. käisime 8detsember nädalakese Hurgadas Sunrise holydays.hotell ja söögid ok!aga jah ilmad oleks võinud paremad olla tuul oli .2päeva oli vaikne

 12. Nii äge!
  Mina olin Hurhadas paar aastat tagasi
  https://www.booking.com/hotel/eg/iberotel-aquamarine.et.html?label=gen173nr-1DCAEoggJCAlhYSDNYBGhIiAECmAELuAEJyAER2AED6AEBkgIBeagCAw;sid=993b135771d389bae26af52ec2649717;checkin=2018-04-23;checkout=2018-04-30;room1=A%2CA;dest_type=city;dest_id=-290029;ucfs=1;hapos=1;highlighted_blocks=17142716_103500321_0_85_0;matching_block_id=17142716_103500321_0_85_0;drrutsr=1;srpvid=79563fb72f7e015b;srepoch=1515315824;m_occ=2;srhp=1
  Ooo mega hotell oli ikka läheks igakell tagasi sinna.
  Kahjuks rahaline seis on nii hapu ja ükskõik kui palju ma ei unista (igapäev,ausõna)ega säästa läheb raha ootamatutele väljaminekutele:(

  Mina olin dets alguses ja oli õhtuti päris jahe ja paar päeva oli selline külm tuul.Aga kui nägin teie pilte see imeline sinine kõrge teavas olin justkui mõtetes seal…..

  Kaunist puhkus teile ja need pähe parseldajad nendest ära üldse välja tee,meile üritas müüa 2 l coca colat 45 € (only for you my friends)haaahaaaaaa

 13. Käisime väikese pundiga Egiptuses eelmise aasta Veebruaris. Olime samuti Hurghadas ning same nautida tuulist ilma. Ööbisime Le Pacha hotellis ja meie õnneks oli soojendusega bassein täpselt tuulevarjus. Kahtlesime esimesed kolm päeva, et kas minna merre või mitte, sest tuulekaitsega basseini varjust välja minnes oli tõsiselt külm. Lõpuks võtsime südamed rindu ja läksime merre mille vesi oli väga väga soe ( isegi soojem kui soojendusega basseinis). See oli tore üllatus aga veest välja tulles kahtlustasin küll, et ma saan kopsupõletiku. Sama kahtlus oli ka siis kui laevareisil snorgeldamas käisime, mere peal oli muidugi kordades tuulisem. Snorgeldamas käisime kõik ühekorra, sest teises peatuses ma ei suutnud endale ettekujutada, et pean sooja teki ja pikad riided hülgama. Kui ma nüüd meenutan siis paar päeva oli isegi suhteliselt tuule vabad. Siiski selle kommentaari kirjutamise ajal on Tallinnas sõnaotses mõttes lume torm, seega nautige puhkust :)

 14. “Ja kuigi see oli kutsetega, siis meie seda ei teadnud, marssisime sisse ja saime ikka oma maasikaid šokolaadiga.”
  Kuidas te siis praegu teate et see kutsetega oli?

 15. kui sa kauba pähemäärijatelt ei taha midagi ütle ei ja kõik. ära lase pähe istuda või aint enda tingimustel.
  vaat et laps haigeks ei jää tuul, vesi, a noh samas soe kliima. siin ka lumetormid ja tuuleiilid.
  olgu teil tore.

 16. Ma käin iga aasta jaanuaris seal. Ilm on alati olnud okei ja ei virise. Rannas päris iga päev tuule tõttu olla ei kannata, aga basseini ääres on olnud alati hea mõnus. Pärast paari päeva harjub selle õhuga kenasti ära ja pigem palav, kui külm. Õhtul ja öösel muidugi tuleb midagi peale panna, kuna päevane päike on naha kuumaks ajanud ja selletõttu on jahedam. Eelmine aasta sain veel sellise päikesepõletuse, et pidin pool reisi salliga käima.

  Igatahes on minu meelest seal alati mõnus ja neid rõõmsaid inimesi on seal alati tore näha. Ka neid “Mustafasid” kui nad mõne päeva pärast ära väsivad :D

  Kui ilm tuuline liiga, siis minge tehke linnatripp või minge Sand Citysse. Teile ilmselt mehega pole seal väga midagi vaadata, aga lastele seal küll meeldib.

 17. Oleksite võinud Sharmi pakkumisi vaadata pigem. Sõbranna tuli eile ja on ilus pruun, tuul oli kõva ainult ühel päeval seitsmest. Muidu 24-27 kraadi ja mõnus eesti suvi nagu ta ütles :)

  1. Meil ka tuul vaibunud. Sharm oli välja müüdud, vaatasime seda ka. Lisaks oli nõks kallim ja Sharmis korda kaheksa käinud ka :)

 18. Pähemäärijate vastu aitab väga hästi, kui öelda, et oled juba mitmendat korda Hurghadas. Samuti kaovad nad, kui juba jumet peal- see onmärk, et juba on rahakotti tuulutud, protseduure võetud ning et varsti lähevad ära… Detsembris 2017 meil vedas, 29 kraadi ning vaikne ilm koik nädal aega. Kuid eelnevatel aastatel on olnud vaid korra nii kuum, ülejäänud korrad 18-23 kraadi ainult detsembris, jaanuaris. 2014 oli koige jahedam, ostsingi paksud püksid :))

 19. Tahaks küsida, et kas lennujaamas Vodafone putkas pidi passi ka näitama ja oli mingi reegel, et 1 kaart 1 inimese kohta?

  1. Passi andmed võetakse, kaarte võta või kümme ühele nimele. Kolme kuu pärast kui kaarti ei kasuta, kaotavad kehtivuse.

Comments are closed.