#beebiblogi

Madrats – milline valida?

Millist madratsit te soovitate osta? Lastemadratsitest tean ma veelvähem kui täiskasvanute madratsitest.

Lugesin jaanuaribeebidegrupis kookos- ja tatramadratsitest ja üks pidi olema liiga kõva beebile ja teine kui saab niiskust läheb hallitama ja ühesõnaga mulle ei jäänud muljet, et nad väga head oleksid.

Poroloonmadrats kõlab eriti nõukaaegselt. Äkki siis mingi villane madrats? See ei lase ju niiskust läbi? Kerge pesta kui mustaks läheb. Poroloonmadratsit just pesumasinasse ei viska. Või panen beebivoodisse lihtsalt hunniku tekke alla?

Ühesõnaga ma olen nagu peata kana ja ma peaks mingi valiku tegema, sest ma vist olen sunnitud selle üldsegi ettetellima, kuna mul on mingit erimõõdulist vaja… Seega, soovitage materjale ja kui te teate, kust saab tellida oma soovidele vastavat madratsit, siis andke ka teada :)

Mul juba läheb kiireks ma tunnen… Mul pole ju midagi peale riiuli ja riiete :D

15 thoughts on “Madrats – milline valida?

 1. Mina ostsin kõige tavalisema porolonmadratsi. Uurisin siit-sealt ja mitmed arstid soovitasid poroloni kuna see on kõige sobivama pehmusega ka vastsündinule. Lisaks lollikindel hooldada- näiteks tatra-kookose madrats ei tohi saada niiskust sest hakkab hallitama jne.

 2. Ah ja- porolonmadratsile saab alati peale osta madratsikatte mida on väga hea puhastada. Ükski madrats ise pole masinas pestav, ainult kattemadratsid.

 3. Poest saab ka kindlasti väärt nõu, aga ise valisin just nimelt kookos-tatra madratsi, sest kui mu mälu mind ei peta, siis poroloon pidi beebile liiga pehme olema. Ja niiskuse pärast pole vaja ka muretseda, sest müüakse madratsi kaitsekilesid, mida siis tavalise lina alla panna, kui ka kummiga linasid, millel on juba kile küljes ( eelistan ise neid, väga mugav) :)
  Kuigi mul oli voodi 2-3 kuud enne lapse sündi olemas, siis kokku panin ta vast 3 nädalat enne eeldatavat tähtaega ja madratsi ostsin vist üldse nädal enne sünnitama minekut, nii, et küll sa ka jõuad ! ;)

 4. Meil on siiani kasutusel kookos-tatra madrats, mille peal villane kattemadrats, et kui õnnetus juhtus, läks kattemadrats pessu ja nö päris madrats oli alati puhas. Ostsime kohe alguses 70*140 voodi, seega nüüd laps juba 3,5 ja ikka saab sama voodit ja madratsit kasutada. Minu aurust küll see liiga kõva pole ja hallitama pole ka veel midagi läinud :D Mulle meeldib ja laps pole ka kurtnud :)
  Tegelt ongi minu arust ükskõik mis madrats, aga kattemadrats olgu hingav ja veekindel.
  Erimõõdulisi madratsi puhul on poroloon kõige lihtsam, sest seda saab igast suuramast mööblipoest meetrikaupa osta ja kasvõi ise kodus sobivaks lõigata.

 5. Nii siis. Meil on selline madrats,kus sees on poroloon,selle ümber on ühel pool tatra kiht ja teisel pool on kookos. Ja seda kõike ümbritseb aloega kate. Selle tatra ja kookose kihi saab eraldi ära võtta sealt alt. Meil niiskusega probleeme polnud,sest kilene riie oli ka peale pandud eraldi. Madratsi saime BabyLandist Tartust. Maksis tollel hetkel 35. Ja katte saime Kurepesasthttp://www.lastetarbed.ee/index.php?page=110&action=show_product_details&product_id=2022

 6. ;) Julgelt soovitan lihtsalt beebipoest konsulteerida ja siis vastavalt võimalustele ,midagi soetada … Minu lapsel oli tatra-kookosemadrats… ja ei olnud kõva-vähemalt lapseke ei kurtnud ;) ja hallitama ei lähe ka midagi kui laps seda voodit pissipotina ei kasuta…Hirmsasti , nurruvad´´ tillukesed inimlapsed aga lambakarva tekkides, katetes jne. mitte pikakarvalises
  Jõudu ja positiivsust Teile , päikest ja kallistused ka ;) Kõik saab kenasti korda, emme kaisus, rinnal on esialgu kauaks ajaks parim koht maailmas ;) muude asjadega pole muret ja kiiret ;)

 7. Mina ostsin lapsele voodisse üldse mingi vahumadratsi, millel kookoskiht vahel vms. Tundub igatahes, et lapsel on seal mõnus magada ja magab väga hästi.

  Ja ei pea panema mitut tekki alla vaid selle jaoks on loodud spets kattelinad, mis ei lase vedelikku läbi. Beebi puhul peab see kindlalt all olema iga madratsi puhul, siis ei ole vajadust ka madratsit pesta.

 8. Meil samuti lapse voodis kookos-tatra madrats…just seda soovitati beebitarvete poes, lisaks ostsin peale spetsiaalse kattelina, mis kaitseb niiskuse eest. Väga rahul oma valikuga, laps magab ka algusest peale oma voodis ning pole kuidagi täheldanud, et tal ebamugav oleks.

 9. Mul on tatra-kookosmadrats, mul sellega probleeme ei ole ja hunniku tekkide asemel osta lihtsalt madratsikaitse :)

 10. Ma ostsin enda lapsele üldse bambusmadratsi. Või noh, bambuskiududest siis :) Ei oska kurta :)

 11. Mina ostsin Mothercare’i poest mingi vahtmadratsi. Oli natuke tugevam kui tavaline poroloonist madrats. Vaatasin ka neid mikrofiibermadratseid, aga need tundusid selle vahtmadratsiga võrreldes kuidagi liiga pehmed. Madratsile ostsin veel peale vetthülgava kaitselina.
  Igasugused variandid kookosest ja tatrast olid minu jaoks kindel EI, just selle võimaluse pärast, et võib hallitama minna. Võin küll kaitsta seda madratsit nii ja naa moodi, aga kunagi ei tea mis võib juhtuda. Ja mis kasu on sellest nn ökost ja looduslikust madratsist, kui panen sellele põhimõtteliselt kilelina peale. Asi kaotab kohe suure osa oma mõttest ära minu jaoks. Samuti kuulsin ja lugesin siit-sealt, et nii mõnelgi keeldusid lapsed nende kookos-tatarde peal magamast.

 12. Meil on täitsa tavaline vedrumadrats Jassul ja siiani pole ühtegi miinust täheldanud. Selle peal siis Looduspere poest ostetud madratsikaitse, mis on lihtsalt imeline. Ma ei tea, kuidas see võimalik on, aga see niiskus kuidagi kaob sinna sisse, nii et madrats jääb kuivaks ja laps ka. Loomulikult ta enda riided jäävad niiskeks, aga ta imab kõik üleliigse endasse.
  Ma tean, et eestis selline ettevõte nagu Tarmel, kus toodetakse ise madratseid, aga ma ei kujuta ette, mis hinnaga selline custom-made madrats olla võib :P

 13. Kuna oli samuti vaja erimõõdulist madratsit siis tellisin madratsiparadiis.ee st kuna mitte kuskilt mujalt ei leidnud. Madratsi tarne oli umbes 3 nädalat. Tuli 2 nädalaga. Madrats on siis poroloonist kuid kõvem mitte pehme lõssakas. Kate on ka ilusti ümber. Mina jäin igatahes rahule kuna hind oli kõigest 35 eurot.

 14. Meil oli poroloonmadrats ja peal aerosleep kattemadrats. Kui on olemas kattemadrats, siis pole vahet, mis madrats seal all on, ja poroloon on väikse lapse jaoks täiesti sobiv. Kui ise madratseid valisime, siis ka vaatasime ja uurisime madratseid ja müüja andis sellist nõu. Kattemadrats igati praktiline, kui mähkmevahelt peaks midagi lekkima ja ka hiljem kui laps juba suurem ja mähkmeid ei kasuta.

Comments are closed.