Magusasõprade eri: teeme suu magusaks

Mõni aeg tagasi kirjutas mulle üks sõber, et tahab mul suu magusaks teha.. Kuna ma olin parasjagu lapsehoidjate juures, tuli ta sinna ja tõi mulle.. kotitäie kondenspiima.

Oeh, ma pole suurem asi magusasõber, veel vähem oskan ma magusaid sööke teha. Küsisin siis lapsehoidjalt, et mida teha, tema pakkus et tee kirjut koera. No mõeldud-tehtud. Kuna teine pool lapsehoidjatest oli parasjagu poes, ostis ta mulle vajalikud asjad ja koju jõudes hakkasimegi pihta. Sellest valmis ka video:

Lõpetasime ära, sest Hedonil läks magusast tuju ikka megapahaks, aga lõpuks sain pallid valmis ja need olid järgmisel päeval MEGAHEAD. Nagu for real. Kümme korda paremad kui need poe omad. Ja minu meelest oli neid megalihtne teha ka.

Aga kuna kondenspiima oli mul veel kõvasti, kuigi osa andsin sõbrannale, siis mõtlesin, et katsetan veel seda magusa tegemist. Keegi soovitas teha küpsetatud toorjuustukooki kondenspiimaga. No jällegi, mõeldud-tehtud. Tellisin poest vajaliku kraami ja asusin tegudele.

Kuidas te süüa teete?

Mulle näiteks meeldib kõik vajaminevad asjad välja võtta, lauale panna ja siis järjest kohe võtta ja lisada ja panna kui vaja. Nii läheb minu meelest söögitegemine kiiremalt ka, kui et pead vahepeal jahuste kätega kuskilt midagi otsima.

Vaja läks: võid, digestivi küpsiseid, toorjuustu, muna, külmutatud vaarikaid, sidrunit ja kondenspiima. Ma kasutasin nii valget suhkruga kui seda uut kondenspiima karamelli. Mis ausalt, ma ei söö magusat, aga seda küll sööks lusikaga.. Aga noh, ma ei söö, sest üks lusikatäis ja mul on küll :)

Purustasin küpsised kausis moijto nuiaga. Valasin peale sulatatud või.

Panin vormi põhja ja peale natuke vaarikaid.

Siis tegin valmis ülejäänud osa, vahustasin toorjuustu munadega ja lisasin kondenspiima. Mulle tundus vahepeal vähe magus, seega panin veel. Rohkem kui retseptis ette nähtud. Pigistasin poole sidruni mahla ka sisse ja lisasin veel kondenspiima. Kui juba, siis juba! Kaloripomm enivei.

Siis panin lusikaga segu vaarikatele ja pistsin ahju.

45 minutit 175 kraadi juures ja mul oli kook juba päris kuldpruun. Kuigi retseptis oli 50-60 minutit, siis ma nii kaua olla ei lasknud. 45 minuti peal keerasin ahju kinni ja mingi 10 minutit hiljem võtsin välja jahtuma.

Vahepeal käis mul Vitamiinikulleri kuller, kes tõi naistepäevaks värsket kraami, muu hulgas ka vaarikaid. No nagu rusikas silmaauku.

Kui te jätate Facebookis selle postituse alla kommentaari, millega teie kondenspiima karamelli sööksite, siis kõikide vastanute vahel loosin välja kasti kondenspiima (tavalist, kakao oma ja karamelli oma). Vastata saab reedeni ja siis kuulutan võitja välja! Kliki alumisel pildil :)

#KOOSTÖÖ

19 thoughts on “Magusasõprade eri: teeme suu magusaks

 1. Kuna minule meeldib väga küpsetada, siis kõik kondenspiimad leiaksid kindlasti kasutust erinevates küpsetistes! :)

 2. Selleks et lõhesid koogil ei tekkiks pane ahju põhja anum veega. Ja kindlasti küpsetaksin madalamal temperatuuril.

 3. No just! Kui sa lambist neid kirjuid koeri tegema hakkasid ja reklaamisid, oi kui palju said “sõbralt” kondenspiima ja et võid mõned pakid lahkelt ära jagada, siis mul tekkis kohe…. o – o – o – t, misasja? Te ei anna niisama kunagi midagi ära. Te olete väga kitsid inimesed. Mis mõttes äkki selline laialivalguv lahkus teie poolt…. midagi ei klapi. No ei klappinudki. See oligi ju reklaampostitus, alguses video näol, nüüd siis lausa tekst takkaotsa. Mida siis suure hoolega varjata proovite. Ses suhtes on tõesti veider, et kui Hedoni uut tooli kokku panid, ja sina olid valmis tema vana katkise tooli kellelegi niisama ära andma, siis muidugi ärra tuli kohe jaurama, et ei, niisama ei anna.. Gustavi kooki nõudma, et ikka kooki peab meile tooma, niisama ei anna me enda küünemusta ka ära.
  Piinlik öelda, aga te olete tõesti parandamatult veidrad, ja justnimelt taolised videod, laivid, sõnavõtud jäävad ju meelde, väga hästi jäävad meelde, sest need on nii totrad. Ja taoliste mitte sümpaatsete etteastetega tõmbategi igakord endale vee peale. Ja see jääb pikaks ajaks meelde. Ma pole ainuke. Tänan tähelepanu eest. Seda sa nagunii ei avalda, teada värk :)

  1. Esiteks, mu sõber töötab seal ja tõigi mulle need kondenspiimad. Kui firma veel mõnele blogijale pakkus, what can I do? Teiseks on postituses ka märgitud, et tegemist on koostööga, sest jagan teile manti ära.

   Ja ma annan väga palju asju niisama ära. See, et ma iga asja kohta postitust ei tee vms, ei tähenda, et ma kastide otsas elan ja kõike endale hoian :)

   Kui sa ei tea, mida kitsi tähendab, siis palun ole vahelduseks vait. Heldemat inimest kui mina annab otsida, küsi sõpradelt nt. Ma olen Kalade tähtkujust, jagaks kõik laiali kui keegi vaid küsib! :D

 4. Prooviks neist teha hoolis midagi head mida veel teinud ei ole. Kõike head saab veel paremaks teha

 5. Olen ka tähelepannud et igaasja ära andmisel on vaja teile vastu midagi tuuam kooki ja maasikaid jne nagu okei mis iganes sulle sobib aga ära väida et oled lahke ja jagad TASUTA asju

  1. Ma annan tasuta asju siis kui inimene siin on, ütleb, et oleks vaja, ma teen kapi lahti ja annan.

   Ja miks ma peaks enda ostetud asju tasuta andma? Kui sõbrad küsivad, siis jah, saavad, aga.. Karp maasikaid pole teab mis hingehinda maksev asi.

 6. Aga kui üldse magusasõber ei ole, miks neid kooke siis teistelt nõuda?

  1. äkki oleks mõistlik pildid resize’ida või vaadata, et see actually näha ka jääks, mitte lihtsalt kirbusitt ei oleks?

Comments are closed.