Sellega saavad isegi mehed hakkama!

Paar aastat tagasi ma kujutasin ette, kuidas ma olen kodukontoris olev ema, kes ootab Hedonit koolist sooja lõunaga koju ja kuidas ma suudan oma aega planeerida ideaalselt, et laps ei peaks üksi kodus passima ja ise süüa tegema. Mõtlesin, et küll on hea, et ma ei ole see klassikaline tööl käiv ema, kes magada ei saa ja aina oravrattas jookseb, sest.. kuuest üles, võileivad valmis, lapsed üles, lasteaeda-kooli-tööle.. laps lasteaiast, toidupoodi, koju kokkama, magama.

Reaalsus: ärkan kell seitse, teen võileivad, endale kohvi, lapsed üles, riidesse, kooli-lasteaeda, läpakas lahti ja tööle. Võiks ju eeldada, et selleks ajaks kui Hedon koolist tuleb, on mul maitsev aurav söök laual ootamas. Võikski olla, aga millegipärast ei ole. Ma ise söön lõunat 11:30 ja kella kaheks kui tema tuleb, pole mul veel nälga, et süüa teha ja mulle ei meeldi ka sööki raisata ja pooled korrad ütleb ta, et tal pole kõht tühigi.

Kolmel päeval nädalas on tal kohe pärast kooli trenn, mis tähendab, et ta jõuab kodust vaevu läbi riideid vahetama ja midagi kaasa haarata, et autos süüa. 90% ei ole see midagi sooja, vaid mingi wrap, võileib, snäkivorstid, halvemal juhul käib ta kuskilt läbi ja haarab hot-dogi. Aga nüüd on mure murtud.

Risella kotiriisid on ideaalsed vahepalad. Ma ei tea, kas see on kõikides peredes nii või ainult meil, aga meie lapsed armastavad paljast riisi. Reaalselt kui me näiteks käime kuskil Aasia kohas söömas või tellime koju, siis nad ütlevad, et tahavad valget riisi. Ma tavaliselt haaran mingid kanavardad ka neile, nad söövad need ära, aga peamine rõhk on riisil.

Sellessuhtes, et riisi söövad nad ka paella, risoto, pilaffina, aga nüüd on aeg uuteks väljakutseteks. Kas neile võiks mekkida ka kookosriis? Või hoopis vahemereriis? Või riis laimi ja koriandriga?

Proovisin teha (Instas on video ka) ise klassikalist Tai magustoitu, milleta Meelisel ja Hedonil ei möödunud vist ükski turulkäik – sticky rice with mango ehk kleepuv riis mangoga. Kuigi originaalis käib see spets riisiga, siis petsin kutid edukalt ära ka Risella kookosriisiga, mille valmistamine on megalihtne. Nagu öeldakse, isegi mehed saavad hakkama :D

Risella kotiriisid on eelküpsetatud, seega nende valmistamine on isegi lastele sobiv. Lõikad kotil nurga maha, paned kaheks minutiks mikrokasse ja valmis. Ettevaatust! Kuum! Saab teha ka pannil või potis, et ei jää tegemata kui mikrokat pole!

Ma tegingi potis, kus enne kuumutasin kookoskreemi suhkruga (tegelikult steviaga), et ikka magustoidu mõõtu anda ja lõikasin mangot kõrvale. Läks kaubaks küll.

Mulle endale meeldis kõige rohkem see laimi-koriandri riis (sobis Tai toidu kõrvale ideaalselt!) ja vahemere oma sobib ideaalselt pilaffi tegemiseks, mis Hedonile meeldib väga lihtsa „lasteaia“ retsepti järgi – kanafilee kuubikuteks, sibulat, küüslauku, riivitud porgandit ja tomatipastat. Lihtne, aga toitev ja lastele läheb peale.

Mis teie laste lemmik riisisöögid on?