marimell peaaegu Venemaal | “viisa on ikka kaasas?”

Bronnisime paar kuud tagasi ära paketi Toila spasse. Enne tulekut oli muidugi nii kiire, et ei jõudnud end kuidagi puhkuselainele häälestada, aga kohapeal ootas meid küll hulgale venekeelele totaalne spa-paradiis. Päriselt ka, meile täiega meeldis!

Paar tundi enne meie saabumist kirjutas mulle üks insta/blogilugeja, et kas Hedon vajab ka lisavoodit. Ja kas meil passid ja viisad on ikka ühes? Ikkagi Venemaale tulek.

Olin varem suhelnud otse hotelliga kui bronni tegin ja seega oli natuke üllatav see lähenemine, aga samas ka päris armas :) igaljuhul vastasin, et võime kõik koos magada või kui ruumi on toas, võib talle voodi panna, sest tavaliselt talle need hotellikad/reisivoodid meeldivad. Kohale jõudes selgus, et “ma upgrade’isin teid juuniorsviidi asemel sviiti”. No tänks!

Tegime esimesel õhtul kohe kiire laivi sutsaka ka. Seal keegi kirjutas, et Toila spa on megavanamoeline ja venkse täis. Ma ei tea, mul on tunne, nagu me räägiks erinevatest kohtadest.

Esimese asjana nägi Hedon kohe õues minigolfi ja sattus eufooriasse, kohe on vaja minna! Erkki (kes meid kenasti ka vastu võttis), tegi meile kiire tuuri maja peal ja näitas kus mis on. Meelis tegi nalja, et kolmest päevast jääb küll väheks, et kõik läbi käia. Selgus, et ka kolme aastaga võib siin avastada kohti, kuhu pole varem sattunud.

Vahemärkusena olgu öeldud, et usaldasime Erkkile paariks tunniks ka Hedoni ja läksime ise nautima.

Seal on wellness keskus, kuhu lapsi ei lasta, see on täielik spa-oaas. Mõnusalt vaikne, roheline, väga valgusküllane ja detailiderohke. Seal on isegi päikesesimulaator igal täistunnil.

Seal on erinevad saunad, üks suurem bassein ja palju sellist lebotamise ala. Me käisime aurukas ja leilikas ja 10kraadisesse vette hüppasin ka. Samas jaapani saun (40kraadise veega..) no ei suutnud. Nii kuum oli see vesi. Kuidas seal suudab üldse olla? Aga ma ilmselt imelik ka sellessuhtes, et mu dušivesi on ka ilmselt 20 kraadi või alla selle. Ja alati turgutan end pesu lõpus külma veega. Harjutan sellega ka Hedonit :) Kuuma duši all käin ma mingi kord aastas kui ma olen eelnevalt õues läbikülmunud. Aga seda eriti tihti ei juhtu õnneks.

Olge mureta, lastel on siin ka lõbu laialt. Basseinid, surved, voolud no kõik hea mis olema peab, pluss lastebassein. Lisaks sellele megasuur sisemänguväljak hotelli kohta, mingigolf, rattalaenutus, savituba jne. Sessuhtes, et tõesti, kolmest päevast jääb väheks, sest tegevust on piisavalt.

Mängutoas peab alla viieaastasega kaasas olema, aga kõik saavad nime- ja toanumbrisildi selja peale. Pääse maksab 3€ eurot (kui oled hotelli klient) ja kehtib terve päev. Aga hotellis olles, ülinormaalne variant. Vahepeal saab ujuda, jalutamas käia, golfi toksida, Jõhvi sõita, söömas käia.. ja tagasi tulla.

Seal saab ka sünnipäevi pidada ja ühel õhtul seal mingi lapse pidu peetigi, aga ega see kedagi mängimast takistanud.

Kõik samas kohas!

Meie siia jõudes nägin, et EILE (eino muidugi, eile!) oli Rolf. Meid ootas aga õhtusöök hoopis muu showga.

Mis oli ka lahe, aga no Roooolf.. oleks olnud mu lemmik. Pole mingi kaks aastat vist Inglit kaasa karjunud. Too aasta kui Hedon sündis käisime me kuus või seitse nädalat jutti naistekarjaga Koidul, Rolfil, Koidul, Rolfil.. kuidagi juhtus, et nad üle nädala meile sobilikes kohtades olid. Ja teate nalja? Ma olen julgelt mingi sajal Koidu laivil käinud ja mul pole ühegi loo sõnad peas. Okei, Code One’i sõnad on, aga Koidu laule tean ma 90%, kaasa lauldes tuleb, aga kui te ütlete, et laula “Võitlejat”, on seis nutune. Sama teema Rolfiga. Olen küll kümnetel laividel käinud ja kodus ka kuulanud, aga no ei saa ma refräänist kaugemale. Narkoos pidigi mälu pekki keerama. Ma paaril opil käinud, näib, et annab tunda!

Õhtusöök tuli kohe otsa hotelli õhtusöögile, seega ma valisin seal istudes klaasi veini ja pardimaksa terriini, mis oli väga maitsev ja creme brulee, mis oli ka ülihea. Meelis sõi metssiga, mis olla olnud maitsetu ja kodujuustukooki, mis talle väga mokkamööda oli.

Söögid.. nagu mida?

Ma olin söökides totaalselt üllatunud. Meil oli nö kõik hinnas, sest ma mäletan kui kunagi Saka mõisas olime, siis oli sada häda kus siin kandis süüa ja üldsegi, lapsega sada korda lihtsam kui saab kohapeal süüa, isegi kui valik on väike kui see, et otsi endale tundmatus kohas kus midagi hamba alla saada. Pluss pühad = pooled kohad kinni.

Aga õhtusöök üllatas esimesena. Valik polnud mingi megasuur, aga KUI MAITSEV! Lõhevorm. PARDIKOIVAD! Guljašš. Suur salativalik. No ammu pole hotellis nii head sööki saanud, ausalt. Ma isegi ei suuda meenutada, kus oli viimati nii hea söök hotellis. Kui siis ehk Helsingi Radissonis. Bulgaaria Slaveyga võiks ka võrrelda. Tõesti maitsev.

Arvestades, et Toila puhul on tegemist (küll mitteametlikult) kolmetärnihotelliga, siis hommikusöögivalik oli samuti suur ja külluslik.

Lõuna ajal sama teema. Sa ei tunne, et hommikustest jääkidest on lõunaks midagi kokku klopsitud ja õhtuks lõuna jääkidest. Kõik on värske ja nö silmnähtavalt uus toit.

Tõesti, seda söögivärki ma kiidan täiega.

Naljakas, sain Toilas olles kohalikelt kirju, et kuidas söögid on jne, et nad on käinud spas ja ööbimaski, aga süüa küll ei ole julgenud. Tulge ja sööge ja te tõesti ei pettu! Ma olen Eesti hotellides oma jagu käinud ja julgen öelda, et Toila saab söögi eest vabalt 9 punkti 10st.

Vali saja hoolitsuse vahel!

Kuna meie paketti kuulus ka mõlemale hoolitsus, siis Meelisele valisin põlevkiviõli massaaži ja endale magneesiumimähise. Mul jalad pidevalt krampis ja ma olen ülihalb õlitaja ja tabletivõtja, seega ehk on abiks see väike mähis.

Hoolitsusi, massaaže ja ka ravivariante, on siin kümneid, tegelikult sadu! Siin on terve korrus – raviosakond :)

Aga nagu ikka, kui mina Meelisele mingi valiku/üllatuse teen, siis see feilib! See polnud massaaž, vaid hoolitsus ehk siis õlitades kasutati põlevkiviõli, aga silitati su keha sellega, mitte ei olnud tegemist mudimisega nagu võiks nimest eeldada.

Seevastu minu magneesiumimähis oli ülimõnus, soojade tekkide vahel, kiles ja.. ma jäin magama :) kooriti, õlitati, pesti, kreemitati. Väga mõnus.

Kartsin venelasi

Keegi kohalik kirjutas mulle mingi aeg, et Toila on küll sitt valik, et räigelt venelasi ja üldse, keegi kohapeal ka eesti keelt ei räägi jne

Mina ei tea, ma sain hotellis eesti keelega hakkama, kõik rääkisid vähemalt suhtlustasandil eesti keeles ja näiteks savitoas oli eesti tüdruk, mängutoas eestlane ja venelane. Kusjuures, Lenne oli ülisõbralik ja abivalmis Hedoniga, mängis temaga wiid ja lauahokit või mis iganes see on, kus seda littrit peab toksima. Hedon kutsub seda löögimänguks..

Ja venelased. Jah, neid oli omajagu, aga Lasnamäe venelasel ja kohalikul/Peterburi venelasel on nii suur vahe nagu kõrvitsal ja viinamarjal. Üks on ennasttäis jobu, juba maast madalast ja teine ei ole. Lihtsalt nii on. Mitte üks vene laps ei tõuganud Hedonit mängukal, ei võtnud midagi ära, ei kiusanud ja tõmmelnud, tatistanud maha, ei karjunud nagu Tallinnas, kus on mänguväljakutel konkreetselt metsased, kelle vanemad on “a ta on laps” suhtumisega, kui nad mängukal sülitavad või Hedoni tuima autolt maha lükkavad vms. Toilas ma selliseid ei näinud. Hakka või uskuma, et venelane võibki normaalne olla :) noh, kui ta pole Lasnamäelt. Kui ta pole põhimõttekindel tola, et vat, ei õpi eesti keelt, milleks mul seda vaja, olen nii (b)oss! Sellised mulle ei meeldi, kes riigikeele ja kohalike kommete peale sülitavad. Need mingugi minema, elagu Putini kaitsva tiiva all ja olgu vait Eesti elu kohapealt! Aga see selleks!

Kokkuvõttes jagub mul Toila spa kohta ainult kiidusõnu. Toit oli hea, tegevust mitmeks päevaks ja igav ei hakanud. Koht, kuhu kindlasti tagasi minna! Ja kui ma algul arvasin, et issand, pool päeva sõidab sinna Idasse, siis polnud see paaritunnine tripp midagi. Väga okei oli. Ja iga kell uuesti.

A, üks asi veel, megapluss mu jaoks – tubades olid parajad hommikumantlid. Nagu tavaliselt ma upun neisse, sest ma lühike, aga sealne naiste suurus oli mulle ok. Lisaks olid lastele hommikumantlid. Ülinummar!

Puhake nagu marimell

Hea uudis on see, et te saate samamoodi puhkama minna nagu meie. Toila Spa tegi eraldi paketi, mis mõeldud ainult meie lugejatele, et saaksite hea hinna eest kogeda täpselt sama mis meie :) valik on teie, kas teete romantikat ja saunatate või võtate lapse kaasa ja hullate temaga. Kohapeal erilisi kulusid juurde ei tule. Vähemalt meil ei tulnud, kuigi käisime korra Jõhvis poes küll.

Hind kolmeks päevaks on.. odavam kui viimase hetke pakkumine Tenerifele ja.. pealegi, see hind on kolmele :) Meie soovitame soojalt ja kindlasti lähme tagasi ka! Meile täiega meeldis. Koju jõudes teatas Hedon, kas homme lähme jälle spaasse? :)

*marimelli pakkumine kehtib kuni 4.07.2019 (ehk siis hiljemalt 4.07 peate oma check-ini ära tegema, et seda hinda kasutada)

UPD: Meile täiega meeldis, kuidas teil seal kogemused on olnud? Praegu blogis ja FB lehel tuleb välja nagu me oleks mingi erikohtlemise saanud kuna oleme blogijad. No ma ei tea, mulle täiega meeldis ja ei ole kinnimakstud reklaam :) Tegemist ongi ju 3tärnikaga ja mida inimesed siis ootavad? Kusjuures spa osa meeldis mulle nt rohkem kui Hedon Spas, mis on minu meelest lihtsalt üleshaibitud koht.

21 thoughts on “marimell peaaegu Venemaal | “viisa on ikka kaasas?”

  1. Mere ääres käisime kive loopimas. Parki ei jõudnud. Hedon tahtis golfi taguda, ujuda, mängukal olla.. aga küll jõuame :)

 1. Mulle ka Toila spaas meeldis. Olin lausa viis päeva seal, no väga meeldis. Siiski on seal sellist nõuka hõngu – toad väikesed (olin standard-toas), hoone ikkagi kuidagi nõukakas. Kuigi kõik on puhas ja suht remonditud, on toa vannituba ikkagi kolm tärni… Hommikusöök korralik, vahel ei saa ka neljatärni hotellis sellist valikut (näiteks Viimsi spa hommikusöök on Toila kõrval nagu pisike vaene vend). Söök muul ajal ka korralik, kuigi eesti-vene maitsele, suht rammus.
  Mis mulle ülimalt meeldis, oli kogu spa isa. Viimase peal, ja kui aega on, saab kõike nautida, saunu, basseine… aah tahaks tagasi!!!!

 2. Käisin aasta aega tagasi Toila spas pikal nädalavahetusel ning Sinu postitust lugedes on ikka väga suur vahe, kuidas nad käituvad blogija ja tavakülastajaga. Kahjuks meile sealt hea mulje ei jäänud.
  *Emaili teel tehtud ja hotelli poolt vastu tulnud broneeringu kinnitusega broneeringut tegelikult ei tehtud ei olnud ja see selgus kohapeal leti ees. Õnneks leiti vaba tuba ja tagasi koju sama targalt enne puhkuse algust tulema ei pidanud.
  *Sviidil ja tavatoal on suur vahe. Sinu postitust lugedes jäi mulje, et tavatuppa Sa sisse astuma ei sattunud. Üle kolme tärni sealt välja ei pinguta kahjuks. Off topic – mu kaaslane on ca 1,89m ja tal oli toas dušši all pea laes kinni.
  *Söök oli tõesti hea, selles osas olen Sinuga nõus. Rikkalik ja maitsev.
  *Spast jäi meil halb mulje tänu selle töötajatele. Ca tund enne sulgemisaega korjati ära joogivesi ja tagasi enam ei toodud. Ca 20 minutit enne sulgemist lülitati välja kõik joad jms. Kilekott näpus seisis töötaja basseini kõrval ning põrnitses meid ja veel kahte inimest, kes vees olid. Ei ühtegi sõna, lihtsalt põrnitses ja seisis. Mõlemal õhtul.
  *Nn päikese oaas oli väga super, ajapiiranguga 3h , mis tuli kohapeal ette broneerida. Meile pakuti ainsa võimalusena kell 12 päeval, ei ühtegi õhtust aega kahe päeva jooksul. Sinu reklaamitud nn Marimelli erihinnaga paketis see üldse ei sisaldu ja on ainult tavaline spa osa. Lisaks ostes on see päris krõbeda hinnaga.
  *Check-out tehes ei lausunud neiu leti taga mulle ühtegi sõna. Ei aitäh, head aega, vms. Mitte midagi nagu oleks kõnevõime kaotanud.

  Selline oli meie kogemus Toila spaga ja ehk on kasuks Su lugejatele enne broneeringu tegemist.

  1. Ma tõesti tavatoas ei käinud (oleks vist pidanud!), aga see ongi ju kolmetärnikas!

   Me olime sulgemise hetkel mängutoas, öeldi lihtsat 21:02, et pidu läbi. Keegi ei põrnitsenud vihaselt :) 20 minti enne sulgemist mängis töötaja veel Hedoniga wiid :)

  2. “Me olime sulgemise hetkel mängutoas, öeldi lihtsat 21:02, et pidu läbi. Keegi ei põrnitsenud vihaselt :) 20 minti enne sulgemist mängis töötaja veel Hedoniga wiid :)” – seda A ju kirjutabki, et on väga suur vahe, kuidas nad käituvad tavakliendi ja kuidas blogijaga.

  3. Seal oli veel rahvast peale meie, ega me seal ainsad polnud. Pealegi.. ma ei eeldaks, et mängutoa adminn teab, et ma olen blogija :)

 3. Eestis on sadu hotelle, mida külastada- kindlasti pole Toila SPA Hotellil midagi viga! Super koht, soojad saunad ja mega sõbralikud teenindajad.

  Inimesed, kes kõik vinguvad, et see ja teine on valesti või väike/suur – HALLOO INIMESED!?! Bookingust kohtan alatihti kommentaare, kus tuba on liiga tühi, liiga palju vaba ruumi, padjad kõvad voodid pehmed. Mida, siis hotell peab tegema… ikka leitakse inimese rahakotile vastavs toa.

  Kindlasti on vahe tavaininesel ja blogijal – aga lõpuks on teenused kõile ühesugused- süüakse ühte toitu, pestakse ühe veega ja pott on sama kus äda tehakse.

  Seega inimesed andke endale ise aru… Mida te soovite :)

  Aga muidu väga lahe, et tulite Ida-Virumaale ja avastasite Toilat ning saite mega-laheda-emotsiooni! Jään ootama järgmist blogipostitust #idaviru

 4. Kohaliku inimesena külastan Toila SPAd väga tihti – vähemalt kord nädalas termides ja vahel wellnessis, paar korda kuus lapsega mängutoas, hoolitsusi saab aegajalt vōtta, söömas käia nii buffees kui Mio Mares ja korra olen isegi ööbinud (kuigi kodu paistab SPA peaustelt kätte) ja ma lähen sinna iga kell tagasi, sest seal on puhtus säilinud (erinevalt viimastest Noorus SPA kogemustest mis on suhteliselt uus) ja teeninduskogemuse suhtes ei saa ühtegi kriitikanooti lendu lasta.

 5. Ma nägin sind laupäeval hotelli lobbys :), oled väga kena ja sale, palju saledam kui mõnel pildil blogis!
  Toila SPA on muidu ok koht, aga tahab tõesti värskendust kohati. Toad on ikka väga vana kujundusega. Aga Mio Mare toidud on super!

  1. Sorry, ei tahtnud kuidagi solvata. Selles mõttes, et paljud kiunuvad su kaalu kallal siin, et sa nii paks jne..aga tegelikult ei ole üldse :).

 6. Olen ise kahel korral käinud Toilas ja sellist idülli küll ei kohanud seal. Ei saaks ka öelda, et ma mingi gurmaan olen, aga ka need toidud olid täiesti tavalised, ei mingit vaud ega üle ootuste taset.
  Ma usun, et kui ma saaks mingi hullu ale, laulaks ka teist laulu. No need #koostöö postitused ei ole minu jaoks objektiivsed ja vastupidises veenda ei õnnestu.
  Koht kärab küll, aga harju keskmine.

  1. Ja mina jään endale kindlaks, et olen oma blogis aus. Kui ei meeldi, siis julgen kirjutada ja koostöö üles öelda. Pealegi, see siin sai poolkoostööks juhuslikult :)

 7. Meile ka väga meeldib, alati kui Ida-Virus mängudel käime siis jääme Toilasse ööbima või teeme ainult spakülastuse. Käinud seal juba 7 aastat järjest ja mina küll ei nurise. Toidud on maitsvad, teenindajad toredad ja hommikumantlid parajad. Need laste omad on jah mõnusad nunnukad. Toad on meil ka alati väga mõnusad sattunud.

 8. See on nii õudne, kuidas eestlased kardavad Ida-Virumaad… Umbes nagu pärast Rakvere tuleks tolliputka ette ja edasi minna ei saa. :D No ausõna. Ida-Virumaa on täpselt samasugune Eesti nagu iga teine. Oleme elanud Narvas 2 aastat ja see on reaalselt olnud parim linn, kus oleme Eestis elanud (oleme elanud Tartus, Tallinnas, Viljandis). Inimesed on sõbralikud ja palju vabama olekuga, elu on rahulik, elupaik on mugav ja ÜLIMALT soodne jne. Elukvaliteet pole kuskil olnud nii hea kui Narvas. Ja muideks, ei mina ega mu mees ei räägi vene keelt absoluutselt. Me ei ole KORDAGI Narvas elades vene keelt kasutanud. Jah, siin on palju teistest rahvustest inimesi. See ei tähenda, et Ida-Virumaad tuleb karta nagu katku. Narvas on imeilus linnus, Narva-Jõesuus on mõnusad spaad ja reaalselt Eesti pikim rand, Toilas on kaunis Oru park – igal pool on midagi kena. Ärge kartke Ida-Virumaad!

Comments are closed.