Rattad alla.. kõigile ja kõigele

Vana hea blogi ja Facebook on ikka abiks kui midagi vaja on. Küsisime jalgrattaid, saime. Küsisime rehvitöökoda, saime. Ja te küsite, miks ma armastan seda, mida ma teen? Sellepärast, et mul on võimalus säästa sadu eurosid blogijana.

Ja mul on jumala kama, et keegi arvab, et ma end jogurtitopsi eest maha müün. Kui keegi pakub soodsamalt, tasuta – löön kohe käed. Mõnikord küsin raha ka, sest.. Hedoni inglise keele kursus näiteks vajab maksmist ja trennid ja muu meelelahutus ja keegi peab me reisid ka ju kinni maksma :)

Hedon sai jalgratta…

Me juba postitasime Instasse mingi pildi Hedonist, abiratastega jalgrattaga ja juba hakkas pihta: jumal, nii suur poiss, võtke abikad ära. Johhaidi! Ta üldse elus esimest korda ratta peal, pean laskma tal kohe hambad välja kukkuda? Mul pole olnud võimalust teda veel rattaga sõbraks teha, samuti pole ta sündinud tasakaalu hoidma ja üldsegi.. pole ma veel näinud suurt inimest, kes abiratastega sõidaks :D

Igaljuhul, ratas on pärit Bikko.ee lehelt, kus müüakse väga suures valikus jalgrattaid ja need tundusid mulle soodsamad kui mujal. Seda enam, et esimeseks rattaks.. Ühesõnaga, mina nuriseda ei oska. Tellisin, läks mingi päev-kaks ja kuller juba helistas, et on rattaga kohal. Ma ei oleks eeldanud, et see nii kiirelt käib. Ilmad olid ainult sellised, et aprill ja lumi.. No kuhu sa lähed selle rattaga. Eelmisel nädalal siis ilmutas natuke rohkem päikest ja ratas sai keldrist välja aetud ja kokku pandud.

Lasterataste valikuga saab tutvuda siin!

Ja meie ka

Ja no keegi peab ju temaga kruiisima hakkama siin Uue Maailmas. Aga et meil kindlasti pole ruumi kolmele jalgrattale, siis otsustasime, et võtame pigem väiksema, 26 tollise, et ma ka sõita saaks kui et võtame ratta, millega ainult Meelis sõita saab.. Valikusse jäi helesinine linnakas – tegelt niiii ilus ja minu meelest just selline veidi hipster ja pole mingi rõveda pulgaga, et pead ronima seal nagu mingi imelik. Saab kleidiga turule kärutada nagu naksti.

Aga esmalt pidi Hedon ratta kokku panema. Okei, me lapsehoidja oli abiks, tal käis üks-kaks see kokkupanek.

Ühesõnaga, nüüd on tervel perel ja autol ka, rattad all ja suvi võib tulla. Õnneks juba täitsa terendab see ilm ja on paljulubav. Ja mõtleks, suvel Aegnale rattad kaasa.. IDEKAS!

Sooduskoodi mul jagada ei ole, aga hoidke meie sotsmeediakontodel silm peal, sest üks loosimine tuleb küll :)

marimelli Facebooki lehtmarimelli Facebooki gruppmarimelli InstagramHedoni Instagram

Meelis kirjutab: nüüd vurame kõik uute ratastega

Otsisime uusi rehve ja keegi soovitas Kummihai24 poole pöörduda. Kirjutasin, saimegi kokkuleppele ja vurasin rehve vahetama. Kohapeal selgus, et.. palun väga, kõik kellel veel Tallinnas rehvitöid vaja on, saate need tulevikus 20% soodsamalt. Minge julgelt Kunderi 15, lööge uks lahti (okei, ärge lööge), öelge, et marimell soovitas ja arve kahaneb sekundiga :)

Ma julgeks väita, et see rehvivahetus käis sellel korral küll nii kiiresti, et ei jõudnud Instagrami stoorisidki läbi vaadata. Kui aja paned, siis lõuna ajast saad vabalt ära käia.

Plussiks oli tegelikult ka see, et samal ajal kui autol rehve vahetati, siis ei pidanud ma kuskil õues sihitult edasi-tagasi tammuma, vaid sain mõnusalt nahkdiivanil vedeleda. Mugav või jaa. Ajad auto garaaži, istud diivanil ja juba natukese aja pärast saadki vahetatud rehvidega auto kätte. Vanad pannakse kilekotti ja pagassi ning kui hästi läheb siis ajavad töötajad su auto ka garaažist välja ka.

Kuna töö on kiire, siis jõuad sa ilmselt veel ka kenasti kuhugi kohvikusse lõunale minna, mitte ei pea poest kaasa haaratud salatit sõidu ajal sööma.

11 thoughts on “Rattad alla.. kõigile ja kõigele

 1. Nii kriibib kõrva see värdkeelne väljend panna lause lõppu “või jaa”.
  “mugav või jaa”, “odav või jaa”.

 2. Haha, mul suurem neiu keeldus enne kooli üldse abikateta sõitmast, ja kui proovisime, siis ega tal see väja ei tulnud ka.
  Kuradi kaagutajad

  1. Ja kui laps keeldub kooli minemast? Pohh, ei panegi kooli. Jalgsi käimast? Savi, las sõidab kärus ringi.
   Esimese korraga muidugi ei tule välja, seetõttu on Hedonil ka abikad ok. Aga paar-kolm korda proovimist ja asi on selge. Kui laps väntab aastaid abikatega, kuni koolini, siis on küll midagi väga mööda. Kõige tõenäolisemalt on viga emmes-issis, kes ei viitsi vähimalgi määral oma last õpetada ja julgustada.

 3. Pildid kuidagi palju paremaks läinud. Kas Meelis kasutab mingit uut töötlemisprogrammi?

  Tahaks ka uut ratast, sünna on varsti tulemaa niiet fingers crossed.

  1. Oleneb objektiivist ilmselt, ja kas teha kaameraga või telefoniga pilte, töötlusprogramme kasutab ka jah :)

 4. No mida on vinguda inimestel koguaeg. Appi, abirattad. Mäletan minu velol olid ka abirattad kunagi kui põnn olin, so what? Kas ma olen nüüd sitem rattur? Helistage vikerraadiosse, seal on teile spets saade.

 5. Tegelikult oleks hea teada, et rehvi mõõt ei ole ainus asi, mis määrab ratta sobivuse. Oluline on ka raami mõõt. Teile oleks kulunud ära natukene nõustamist pädevatest rattapoodidest (kus küll müüakse palju kallimaid rattaid, aga see selleks).
  Cruisereid tehakse ka lühikestele inimestele 27,5″ ja 28″ rehvimõõduga, lihtsalt lühema ja madalama raamiga ning kulgemine nendega on OLULISELT mõnusam, kui 26″ rehviga. Sama ka maastikuratastega. 152 cm pikkusele tütrele sai just ostetud 27,5″ rehviga naiste maastikuratas, mina oma 26″ vahetaks iga kell tema oma vastu.

Comments are closed.