marimelli Montenegro ehk reis kuhu me ei jõudnudki

See postitus on kirjutatud kahes osas, osalisel reedel ja osaliselt täna hommikul, reedesed tekstid on kaldkirjas.

Otsustasime sel aastal, et läheme kohtadesse, kus me enne käinud ei ole ja talvisele Mehhikole järgnes kevadine Amsterdam ja nüüd siis pidi tulema suvine Montengro. Laste ja lapsehoidjaga. Nii elasin selle teadmisega reede hommikuni, õigem oleks öelda ööni, sest broneerisime selle reisi juba ammu. Aasta lõpus kui täpsem olla.

Väljalennu hommikul

Well, hellou, siin me oleme. Lesime kolmekesi (lapsehoidja ka) diivanil ja.. no ei sure, aga polnud kell neli hommikul ka mingi lennuki- ega puhkusematerjal. Ma kuulsin kella 7 ajal hommikul kuidas lennuk meie kohalt lendas. Siinkohal tahan tänada õnne, et meil on olemas reisikindlustus (tervitused Salva kindlustus), kes hommikul kohe mu öisele kirjale vastas ja nüüd ootan arsti kirja, et saata kahjuavaldus ära ja loodetavasti saame siis kiirelt reisraha tagasi, et uus bronnida. 

Täna on teisipäeva hommik ja tahan tõesti Salva kindlustust kiita, reedel ajasime paberimajanduse korda (arstitõend, kahjuavaldus, reisibroneering ja arve) ja esmaspäeva lõunaks oli mul raha juba arvel.

Millest me siis ilma jäime?

Miks me üldse Montenegro kasuks otsustasime, oli see, et lend toimub 3x nädalas, lennuajad head, lend alla 3h, loodus ilus, kohapeal elu odav. Pidime Montenegros olema sellises hotellis nagu Carine Hotel Kumbor (valikus olid veel Avala Resort & Villas ja siis Momentum By Aycon Boutique Hotel). Otsustasime selle Carine kasuks lõpuks. Aga noh, vähe abi, teised on seal hetkel ilma meieta.

Kuna Montenegro lend toimub meil hetkel kodus diivanil, siis skrollime Go Traveli lehel lapsehoidjaga sihtkohti ja hotelle, kuhu endale asendusreis võtta. Skrollisime, mis me skrollisime, uue reisi broneerimiseni jõuan ma ikka alles praegu.

Teate, me saime just aru, et kuigi me sel aastal oleme tahtnud avastada just neid sihtkohti, kus me varem käinud ei ole, siis meil pole üldse sellega vedanud – Mehhiko oli suht meeh, Montenegrosse ei jõudnudki… Seega, kuhu minna? Kas kindla peale välja ja Türki? Ma olen kunagi jaanide ajal Türgis olnud ja oi, kurja, kui kuum seal oli!

2017 aasta jaanidel sõbrannaga Türgis

Liis ise alles oli seal Cullinan Golf & Resortis ja see jättis küll hea mulje, Türgis soovitas ta veel Ela Excellence Resort Belek’i. Olles ise ka Türgis päris mitu korda käinud, võin ma teile omalt poolt veel soovitada Double Tree by Hilton hotelli Kemeris, mis mulle täiega meeldis. Rahakotid on erinevad, aga minu käsi ei tõuse Türgi eest üle 5000 maksma. Aga see on minu isiklik agenda. Kui ma kunagi olen nii rikas, et maksta Türgi eest 10k pere eest, siis ma annan teile teada, kas vahe on kolossaalne ja kas see hind on ennast väärt, hetkel ma ei tunne, et ma olen nõus Türgi eest nii palju maksma.

Kindla peale minek oleks ka Kreeka – oleme käinud nii Kreetal kui Rhodosel. Kas Korfut ka soovitate? Rhodos meile endale küll meeldis väga ja sinna läheks iga kell tagasi. Olime omal ajal Avra Beach hotellis ja see oli megamõnus, pigem väike hotell ja kompaktne ja mõnus. Kirjutasin sellest siin – marimell Rhodosel.

2020 Rhodosel

Uurisin siis Liisilt maad, et mida ta Kreekas soovitaks meile. Pidi olema suht välja müüdud juba (eelmisel aastal suve teises pooles oli juba võimatu midagi saada), aga ta pakkus meile mõned hotellid välja. Hinnad on julgelt pea poole kallimad kui meie Montenegro reis oli, aga.. ma ei julge enam proovida. Tahan kindla peale välja minna.

Kreeta | Star Beach Village & waterpark 

Kreeta | Sol by Melia Marina Beach

Kreeta | Aldemar Knossos Royal (siin käisime 2020 aastal kui Hedeliniga rase olin, megailus hotell oli ja vabalt võiks tagasi minna, lugeda saab meie toonasest reisist siin – marimell Kreetal 2020)

Rhodos | Mitsis Alila Resort & Spa

Rhodos | Amada Colossos Resort

Rhodos | Rhodes Bay Hotel & Spa

Ja no ei saa unustada Bulgaariat. Ma olen seal niii palju kordi käinud, seal on lastega lõpmata mõnus. Kohapeal on soodne ja söögid head. Aga Liis Go Travelist on mind nii ära hellitanud heade hotellisoovitustega, et olime viimati seal Kuldsete Liivade parimas hotellis ja ma enam sinna tagasi ei taha minna, enne kannatan natuke ja lähen esimese reisiga Sharmi (muuseas, talvereisid on müügil juba!)

Go Traveli valikus on veel ka Tuneesia – ma ei julge vist seda riski võtta, et uus sihtkoht valida. Praegu lappasin Go Traveli lehel ja.. Portugal ka valikus. Ma ei tea miks, mind see riik üldse ei kõneta. Meelis on käinud Lissabonis ja ütles, et talle üldse ei vaibinud see koht. Kui olete käinud, öelge üks põhjus, miks me peaks Portugali minema?

Suviselt sillerdav Sitsiilia kõlab nagu plaan. Aga ma ei ole kindel, kas see on lastega reisimisel parim sihtkoht. Ise läheks iga kell Itaaliasse. Meil nimelt on basseinilapsed, noh, kes sööks kõik hinnas hotellis jäätist, jooks liitritega kokat ja oleks 95% üleval oleku ajast vees. Showprogrammidele jõuame nendega harva, sest nad väsitavad end vees sulistades nii ära ja olgem ausad, oleme ka ise kell 21 juba suht väsinud ja hea meelega keerame koos nendega kerra.

Ah, Sitsiilia ja Portugal on alles sügiseks..

Kuhu te läheks meie asemel? Kreeka (kas Rhodos või Korfu, või Kreeta?), Bulgaaria, vana hea Türgi?

Üks mis kindel – soe on igal pool, söök on kindlalt parim Kreekas. Jäätist ja limpsi saab samamoodi igal pool ja basseinil pole suures plaanis meie laste jaoks vahet, peaasi, et vette saab.

8 thoughts on “marimelli Montenegro ehk reis kuhu me ei jõudnudki

 1. Bulgaarias oleme käinud lastega 2 korda ja neile väga meeldib seal, nessebar nii ilus. hotell oli mpm arsena, see oli selline nii ja naa, golden sands oli hea hotell lti dolce vita. kreeta on super ju, läheks kohe kui saaks :D meie oleme olnud lastega blue sea beach stalidas, tuba oli hea sest sealt oli paar meetrit basseini minna ainult, väga mugav ja mõnus.

 2. Ma läheks sinna, kus pole varem käinud. Need teie variandid nii totaalselt ka üksteisele ei vastandu.

 3. Kreeta Star Beach village& water park- Väga mõnus lastega, toad pigem tavalised. Söök hea. Tegevust ikka jagus lastel. Soovitan. Sai käidud 2018 3 ja 5 aastasega
  Rhodos- LINDOS PRINCESS BEACH HOTEL, Väga head söögid, lastega jälle ülimugav. Ilus koht.

  Kreetal STELLA PALACE RESORT spa, Väga mõnus, veepark ilus suur, head toidud. Parem kui star beach. Läheks iga kell tagasi. Rand oli star beach parem.

  Sitsiiliasse Unahotel Naxos beach- lastega väga ok Sitsiilias. Kreekaga võrreldes meeldis ikka Kreeka rohkem.

 4. Meie lemmik on olnud just Portugal ja Porto.
  Sitsiilia oli kuidagi must. Ei avaldanud muljet.
  Kõige lemmikum Prantsusmaa Nizza,Saint Tropez, Cannes,Monaco

 5. Mina läheks Korfule. Ikka natuke põnevam kui valida koht, kus pole veel käinud. Natuke ringi ju ikka käite ka hotellist väljas. Ja seal on võimalik ka päevaks või paariks auto rentida ju ja ringi sõita. Rhodosel oli just see meie reisi highlight nii endale kui lastele kui ALL INCL veepargihotellist välja saime loomi vaatama ja ringi sõitma. Sitsiilias pole käinud, aga olen muidu Itaalias väga mitmes linnas käinud ja suvel on see ikka täiesti hectic minu jaoks ja lastega ma sinna ei läheks. Tuneesiat mina ise miskipärast väikeste lastega ei julge üldse kaaluda. Portugal on minu unistuste reisisihtkoht, aga see pole selline kuurortreis, vaid pigem avastamise ja ringivaatamise koht mulle tundub. Ma ise läheks Portugalist edasi veel Madeirat avastama, kui juba sealkandis olla. Aga lastega valige ikka pigem Korfu – uus sihtkoht, aga samas kindla peale minek – hea söök. Võtke ka mingi Kreeka õhtu mõnes tavernis, saate tantsu ja tralli ka. Türgi toetamine praeguses poliitilises olukorras pole hea mõte :)

Comments are closed.